گزارش عملکرد لژِیون روز پنج شنبه 97/09/15 ؛ ادامه ارزیابی عملکرد

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 29 آذر 1397-09:00 ق.ظ

وقتی شما خیلی روی یک مسئله تکیه می‌کنید و دلتان می‌خواهد گره‌هایتان باز شود، آن گرهٔ شما در گروی این است که گرهٔ عدهٔ دیگری را بازکنید. اگر می‌خواهید به شما کمک شود، کارمای آن را تولید کنید. از کمک به دیگران، مهربانی به انسان‌ها شروع کنید تا ظرفیت آرام‌آرام در شما بالا برود.ادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/09/12

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 28 آذر 1397-12:30 ب.ظ

همسفر مرضیه: ان‌شاءالله دعایی که به آن احتیاج داریم که به‌واسطه آن دعا تقدیرمان را زیبا کنیم بدانیم و خداوند در رحمتش را به رویمان باز کند.

تقدیر چیزی است که ما برای خودمان رقم زدیم چه بدانیم، چه ندانیم. ما به‌وسیله دعا کردن می‌توانیم تقدیرمان را عوض کنیم. صحیفه سجادیه، دعا کردن مؤدبانه را به ما یاد می‌دهد؛ از زبان انسان‌های خوب آموزش گرفتن و دعا کردن باعث می شود گره‌های زندگی‌مان باز می‌شود.

کینه و نفرت اجازه نمی‌دهد با عقلمان تصمیم بگیریم و عملکرد درست داشته باشیم.

بعضی وقت‌ها هیچ‌کس نیست ما را امیدوار کند و ما باید خودمان بلد باشیم که خودمان را امیدوار کنیم. هرروز منتظر یک اتفاق خوب باشید؛ وقتی برای خود هدف درست کنید، همهٔ اتفاقاتی که برایتان می‌افتد به شما امید می‌دهد. آنقدر امیدوار باشید تا ناامیدی دیگران در امید شما حل شود؛ به شرطی که خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 97/09/12؛ ادامه ارزیابی عملکرد

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
سه شنبه 27 آذر 1397-09:36 ق.ظ

امیدوار بودن خیلی مهم است و انرژی بالایی در وجود فرد ایجاد می‌کند. بعضی وقت‌ها هیچ‌کس نیست که امیدوارمان کند و باید خودمان بلند شویم و بگوییم حتماً یک اتفاق خوب خواهد افتاد، حتماً این کار را بکنم درست می‌شود و این چیزی که باید خودمان بلد باشیم.
ادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/09/08

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 26 آذر 1397-08:00 ب.ظ

همسفر رعنا: خداوندا ما را در راه آموزش و یادگیری مطالب و سی‌دی‌های کنگره یاری‌مان کن تا با آنچه باید برداشت کنیم، بتوانیم مسائلمان را حل و گره‌هایمان را بازکنیم.

 برای اینکه به حال خوب و تعادل برسیم؛ علاوه بر بخشیدن مال، باید به افزودن دانش و آگاهی خود در کنگره توجه کنیم؛ که این امر با گوش دادن به سی‌دی‌ها و نوشتن آنها تحقق می‌یابد.

 باید بتوانیم جایگاه و مأموریت خود را در هستی پیدا کنیم،  اگر مسیرمان را درست انتخاب کنیم جای نگرانی نخواهد بود.

 گاهی افراد با عملکرد و رفتارشان موجب آزار و اذیت ما می‌شوند؛ باید با این دیدگاه به این موضوع توجه کنیم؛ که آنها مأمور هستند که ما انسان بهتری شویم و رشد و تکامل پیدا کنیم.

هر چه بیشتر بنویسیم، ذهن و تفکرمان تقویت می‌شود؛ و راه‌حل‌های بهتری برای حل مسائلمان می‌یابیم.ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/09/08؛ ادامه ارزیابی عملکرد

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 24 آذر 1397-09:00 ق.ظ

خیلی جاها پیمان شکستیم، خیلی جاها برای جهل و نادانی یک سری راه را برای ضد ارزش‌ها در وجودمان باز کردیم و آنها به یک‌شکلی ما را اذیت می‌کنند و تمام عزیزانی که نزدیک ما هستند مأمور هستند که ما آدم بهتری شویم، حالا این باتجربه‌های تلخ، سخت و مسائلی است که به وجود می‌آید.  ناراحت نباشید دارید برش می‌خورید و وارد مرحله‌ای می‌شوید که به‌سلامتی نزدیک می‌شود؛ پس طاقت بیاورید، صبور و آرام باشید و کمی به تقدیر راضی باشید و کمتر غر بزنید و بدانید راه را درست می‌روید. همین‌که راه را درست می‌روید خیالتان راحت باشد، این ایستگاه شاید ایستگاه خوبی نباشد؛ ولی ایستگاه بعدی خیلی خوب است و مطمئن باشید روزهایی که در آینده در انتظار شماست روزهای بهتری خواهد بود؛ چون به سمت بهتر شدن حرکت می‌کنیدادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/09/05

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 22 آذر 1397-01:00 ب.ظ

همسفر فاطمه عبدالحسینی: هر جا راه برایمان بسته شد، مقصر خودمان هستیم؛ یعنی به دنبال عامل بیرونی نباشم و تقصیر را به گردن دیگران نیندازم بلکه در وجود خودم بگردم؛ از خود بپرسم که چه چیز در وجود من است که راه برایم بسته‌شده است؟ به دنبال حل مسئله در وجود خود باشم. اگر من الآن پنج سال از ورودم به کنگره می‌گذرد و هنوز در سفر اول هستم نباید مسافرم را مقصر بدانم و به‌جای این کار باید دنبال رفع معایب خود باشم و آنها را برطرف کنم و روی خودم بیشتر کارکنم؛ همه تغییرات از درون خودم شروع می‌شود و باید بدانم که هر اتفاقی که سر راهم قرار می‌گیرد، مسئولش خودم هستم.ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 97/09/05 ؛ ارزیابی عملکرد

نوشته شده توسط :فاطمه عبدالحسینی
چهارشنبه 21 آذر 1397-09:00 ق.ظ

ما همیشه یک هیجانی داریم به اسم هیجان دانایی؛ یعنی برای فهمیدن چیز جدید یک ذوقی داریم مثل‌اینکه شما لباس و مانتو زیاد دارید؛ ولی آن مانتویی که تازه خریدی را بیشتر ذوق دارید که بپوشید؛ یعنی یک ذوقی برای تجربه‌های نو در ما وجود دارد. هر سی دی جدید که می‌آید ته ذهن شما این باشد که می‌خواهد چه بگوید، حتماً یک‌چیز تازه‌تری هست و این هیجان و اشتیاق به شما کمک می‌کند که لذت بیشتری از این مسئله ببرید.ادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/09/01

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
سه شنبه 20 آذر 1397-04:00 ب.ظ

همسفر الهام قدیری: هدف از آموزش های کنگره این است که راه‌های تشخیص انواع حس‌ها، تفکرات و مسیرهای غلط را یاد بگیریم. تا وقتی‌که مسئله‌مان را متوجه نشویم نمی‌توانیم حلش کنیم. آموزش‌های کنگره برای خودشناسی است نه دیگرشناسی، اگر برای خودشناسی استفاده کنیم رشد خواهیم کرد و اگر غیرازاین باشد و به دنبال پیدا کردن عیوب دیگران باشیم وارد فاز دیگری خواهیم شد. منیت مانند یک حجاب مانع این می‌شود که خودمان را ببینیم؛ اما وقتی مسائل و گره‌های خود را دیدیم و حلش کردیم تبدیل به فردی پر خیروبرکت برای دیگران خواهیم شد و این نعمتی است که خداوند شامل حال آنهایی می‌کند که توانسته‌اند خودشان را شفا دهند.

علت معرکه گیری جهل و غروز انسان است که نمی خواهد اشتباهش را بپذیرد و مسئولیت آن را قبول کند . فرآیند آموزش پذیری در فرد معرکه گیر خیلی سخت است و برای یادگیری باید جو آرام باشد .

باور نداشتن توانایی ها ؛ یعنی جزء موجودیت ما هستند؛ ولی جزء شخصیتمان نیستند و چون توانایی‌های خود را نمی‌شناسیم و نسبت به توانایی‌های خودمان جهل داریم مسیر را اشتباه می‌رویم و انتخاب‌هایمان غلط است و درنهایت دچار سرخوردگی شده و مثلث شخصیتمان آسیب می‌بیند.

اینکه توانایی‌ها و نقاط ضعف خود را بشناسم یک مهارت است و اگر توانستم خودم را باور کنم و توانایی‌هایم را بشناسم و همچنین در جهت رفع نقاط ضعفم حرکت و تلاش کنم. اینها مسائلی است که باید پیدا شود تا مثلث شخصیتم درست شود، اگر این مثلث درست شود حال قلبم خوب می‌شود، حال قلبم خوب شود حس‌هایم درست می‌شود، حس‌هایم درست شود آموزش پذیری‌ام بالا می‌رود و عقل من می‌تواند تصمیم درستی بگیرد؛ یعنی ریشه همه اینها برمی‌گردد به قلبم و ریشه قلبم برمی‌گردد به همین مثلث شخصیت؛ پس مثلث شخصیت خیلی مهم است و تا زمانی که این مثلث درست نشود هیچ‌چیزی درست نخواهد شد.

 


ادامه مطلب


نظرات() 

بیست و یکمین بهار DST

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
جمعه 16 آذر 1397-07:00 ب.ظ

مسافر خسته به شهر می‌رسد، از سوی خداوند جان می‌گیرد، اندام راست می‌کند، وزش نسیم الهی را حس می‌نماید. به تصویر اسکی‌بازان رسیده؛ اینک جسم و جانِ مسافر حسین در ارتفاعات، به اوجِ آرامش و نشاط در گرمای سفر تدریجی می‌رسد و نگاهشان رو به‌سوی خورشید است.


ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/09/01 ؛ رابطه یادگیری و معرکه گیری و مبحث مثلث شخصیت

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 15 آذر 1397-09:00 ق.ظ

نکتهٔ مهم این است به چه علت اینها را می‌آموزیم و چگونه باید از اینها استفاده بکنیم؟ اگر قرار باشد ما از این آموزه‌ها برای خودشناسی استفاده کنیم طبیعتاً وارد مرحلهٔ یادگیری می‌شویم؛ اما اگر بخواهیم برای دیگرشناسی استفاده کنیم یا اینکه بتوانیم مسائل دیگران را تشخیص بدهیم، ما وارد یک‌فاز دیگری شده و کلاً از خودمان دورتر می‌شویم.


بسم الله الرحمن الرحیم 


سلام دوستان فریده هستم همسفر
در مورد صحبت‌های خانم شانی در مورد دستور جلسهٔ رابطه یادگیری و معرکه‌گیری از یک زاویه قشنگ ازنظر من نگاه کرده بودند. نکاتی که برای خودم جالب و مهم بود را می‌گویم.

 خانم شانی فرمودند: زمانی که در کنگره آموزش می‌گیریم و تاریکی‌ها را تشخیص می‌دهیم که خودمان مجموعه‌ای از تاریکی‌ها، خودخواهی‌ها، خواسته‌های نامعقول یا حرکت‌های اشتباه برای رسیدن به خواسته‌های معقول در خودمان یا دیگران هستیم. وقتی‌که ما خودمان مجموعه‌ای از تاریکی‌ها و اشتباهات هستیم، هدف ما از یادگیری چیست؟ در آن لحظه هدف ما چه می‌تواند باشد؟ این است که ما اولین کاری که باید بکنیم راه‌های تشخیص انواع حس‌ها، تفکرات و مسیرهای غلط را یاد بگیریم. تا وقتی‌که مسئله‌مان را متوجه نشویم نمی‌توانیم حلش کنیم؛ پس وقتی ما پر از مسئله وارد کنگره شدیم، اولین چیزی که یاد می‌گیریم این است که بتوانیم مسئله‌مان را به‌صورتِ، صورت‌مسئله طرح کنیم و با صحبت‌های آقای مهندس و آقای امین این اتفاق به‌مرورزمان می‌افتد که ما حس‌هایمان را می‌توانیم تشخیص بدهیم و بتوانیم جنس تفکراتمان را بشناسیم و می‌توانیم بفهمیم کدام مسیر غلط و کدام مسیر درست است.

فرمودند: نکتهٔ مهم این است به چه علت اینها را می‌آموزیم و چگونه باید از اینها استفاده بکنیم؟ اگر قرار باشد ما از این آموزه‌ها برای خودشناسی استفاده کنیم طبیعتاً وارد مرحلهٔ یادگیری می‌شویم؛ اما اگر بخواهیم برای دیگرشناسی استفاده کنیم یا اینکه بتوانیم مسائل دیگران را تشخیص بدهیم، ما وارد یک‌فاز دیگری شده و کلاً از خودمان دورتر می‌شویم. ما تشخیص می‌دهیم یک فردی که معرکه‌گیر است چه خصلت‌هایی دارد. یک فرد معرکه‌گیر با هیجان صحبت می‌کند، آدم‌های زیادی را دور خودش جمع می‌کند، در مورد یک مبحثی طور خاصی صحبت می‌کند، خودنمایی می‌کند، حرف را از جایی به‌جای دیگری می‌برد. خب وقتی ما این تشخیص را دادیم، اول‌ازهمه باید سعی کنیم این خصلت‌های بد را خودمان نداشته باشیم، نه اینکه بگوییم مسافر من مجموعه‌ای از این خصلت‌هاست؛ پس یک انسان معرکه‌گیر است و شروع کنیم به اتیکت چسباندن به آدم‌ها. ما این چیزها را یاد نمی‌گیریم که این‌گونه استفاده بکنیم بلکه وقتی‌که متوجه می‌شویم این ویژگی بدی است باید بگردیم و این ویژگی بد را در خودمان پیدا کنیم.

اولین گام درست این است که این را در خودمان تشخیص بدهیم و البته خیلی سخت است؛ چون دیدن دیگران خیلی راحت‌تر از دیدن خودمان است؛ چون همیشه ما یک منیتی داریم که مثل یک حجاب باعث می‌شود ما نتوانیم ببینیم؛ حتی اگر می‌خواهیم ببینیم، نمی‌توانیم و زمان می‌برد که این اتفاق بیفتد، چه برسد به اینکه ما اصلاً نخواهیم که ببینیم. اگر در خودمان تشخیص دادیم که کار درستی انجام دادیم؛ ولی اگر در دیگران تشخیص دادیم چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا باید بگوییم این انسان معرکه‌گیری است، حسود است، راحت‌طلب است و شروع کنیم و آن فرد را پیش دیگران ضایع کنیم و بگوییم این آدم این‌طوری است و من چون خیلی دانا هستم می‌توانم تشخیص بدهم؟ یعنی دو تا شاخهٔ کاملاً جداست و ما را به دو مسیر مختلف هدایت می‌کند.

خانم شانی گفتند: ما باید از دید یک همسفر به آموزش‌ها نگاه بکنیم، همسفر صرفاً این نیست که مسافرت شوهرت باشد، می‌تواند خواهر، برادر یا دوست صمیمی‌ات باشد و می‌تواند جایگاه‌های مختلفی داشته باشد و در جایگاه‌های مختلف ما همسفر بودن را یاد می‌گیریم؛ مثلاً آموزشی که اینجا می‌دهند، اگر مسافر من همسرم است من باید از جانب یک همسر آموزش‌ها را بگیرم، کسی که مادر است باید از دید یک مادر آموزش را یاد بگیرد و در کل هم باید به‌عنوان یک زن از جنس مؤنث مسائل را برای خودمان تحلیل بکنیم.
در کنگره یاد می‌گیریم اول‌ازهمه گره‌هایی که در وجود خودمان هست را تشخیص بدهیم؛ ولی معجزه و نکته اینجاست که زمانی که ما یک تاریکی را درون خودمان می‌بینیم و آن را حل می‌کنیم و آن را در وجود خودمان شفا می‌دهیم، آن موقع تبدیل به یک مهره‌ای می‌شویم که خیروبرکت دارد. چطور یک کمک راهنما پربرکت می‌شود؟ چرا؟ به خاطر اینکه یک مسیری را رفته و آن تاریکی‌ها را در خودش دیده و آن تاریکی را در خودش حل کرده و خواه‌ناخواه آن آدم یک نوری به خودش می‌گیرد؛ چون جدا شدن از تاریکی و ضد ارزش؛ یعنی ما باید به سمت ارزش برویم. در سی دی خدا و انسان این مسئله بود که انسانی که به سمت ارزش‌ها حرکت می‌کند نورانی می‌شود، وقتی نورانی شوی همه از آن تشعشعات نورت استفاده می‌کنند و پربرکت می‌شوی و خیلی وقت‌ها حرکاتت برای انسان دیگر الگو و نشانه می‌شود و اینها نیرویی است که خداوند به کسی که توانسته خودش را شفا دهد، می‌دهد، نه به این معنا که دستشان را بگیریم بدون اینکه به آنها بگوییم که چه‌کار بکنند یا نه یا نسخه بدهیم؛ مثلاً زمانی که خورشید می‌درخشد، می‌درخشد و خورشید نمی‌آید کسی را انتخاب کند.


ادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/08/24

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 14 آذر 1397-09:00 ق.ظ

همسفر زهرا: هفته گل‌ریزان خیلی هفته خوبی است و خیلی از تقدیرها در این هفته عوض می‌شود. شما هر شبی که می‌خواهید بیدارباشید می‌توانید؛ ولی در شب قدر از سر شب خوابتان می‌گیرد، دقیقاً زمانی که انسان می‌تواند اثرگذاری خیلی خوبی در مسیر تقدیرش داشته باشد و بتواند در صراط مستقیم حرکتی به سمت جلو داشته باشد، نیروهای منفی از همه زوایا احاطه‌اش می‌کنند و فشار می‌آورند تا این اتفاق نیفتد.

جایگاه‌ها باعث رشد و تغییر در ما می‌شود و ما موظف هستیم که خودمان را در آن جایگاه آباد کنیم و این آبادانی به وجود نمی‌آید مگر اینکه اطراف خودمان را آباد کنیم و در کنگره یکسری علوم و دانش کسب می‌کنیم، وقتی یک جایگاه را در اختیار می‌گیریم باید بتوانیم از آن محافظت کنیم، وقتی یک خدمتی را شروع می‌کنیم انرژی زیادی به وجود می‌آید، باهم بودن و در مسیر بودن همان حفاظت است، من باید از دیگران حفاظت کنم تا از خودم حفاظت شود.


ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژیون پنج شنبه 97/08/24 ؛ نکات گفتگوی اعضای لژیون مالی

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 12 آذر 1397-09:00 ق.ظ

همیشه این‌طور فکر کنیم که من عضو کنگره هستم و کنگره را به‌تنهایی می‌سازم؛ یعنی مدام بنشینم به امید اینکه او وضعش بهتر است، پس باید او کمک کند و یا او بیشتر می‌داند؛ پس او حرف بزند یا آنکه کلامش خوب است او مشارکت کند، آن زمان تنها کسی که عقب می‌ماند خود من هستم؛ ولی اگر من مسئولیت‌پذیر باشم و به این فکر کنم که من به‌تنهایی اینجا را آباد می‌کنم به‌محض اینکه قدم اول را بردارم نیروها می‌آیند و حمایت می‌کنند.  ادامه مطلب


نظرات() 

طلب بیداری و دانایی ؛ حس پیمان

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 11 آذر 1397-04:00 ب.ظ

راهنمایم گفتند: اگر پیمان نبندید حرکتتان آغاز نمی‌شود.ادامه مطلب


نظرات() 

برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/08/21

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 11 آذر 1397-11:00 ق.ظ


همسفر رعنا : بارالها كمك كن تا بتوانیم بر نیروهای منفی و بازدارنده غلبه كنیم و در مسیر الهی ات حركت كنیم.

گاهی مسائل و مشكلات ذهن ما را درگیر و آشفته می كند و ما را از حركت و تلاش باز می دارد؛ در این صورت می توانیم كمی تفكر  كنیم تا ببینیم چه بار آموزشی برایمان دارد. چه خیر و بركتی در آن نهفته است.

اگر بخواهم ارتقا پیدا كنم؛ تشخیص دادن خواسته ها و پیدا كردن راه حل مسائل كه از كدام مراحل نفس است؛ بسیار اهمیت دارد.

در هر جایگاهی كه هستیم نبایدچار عجب و خودپسندی شویم.این لطف و رحمت خداوند است كه مارا در این شرایط قرار داده است.

 


ادامه مطلب


نظرات() 

گزارش عملکرد لژِیون روز دوشنبه 97/08/21 ؛ سی دی نفس 1و2

نوشته شده توسط :فاطمه عبدالحسینی
جمعه 9 آذر 1397-09:00 ق.ظ

نفستان را درگیر مسافرتان نکنید، نفستان را درگیر بچه‌تان نکنید، نفستان را درگیر خداوند کنید. درگیر خداوند کنید که زودتر مسیر ارتقاء و آموزش برایتان باز شود. بگویید خیری که خداوند در این مسئله قرار داده چیست؟ چه عملکردی داشته باشم که پشت سرش رضای خداوند باشد نه رضای خودم؟گاهی به شما الهام می‌شود؛ ولی حواستان نیست.ادامه مطلب


نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic