برداشت از لژیون روز دوشنبه 96/10/18

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 4 بهمن 1396-09:32 ق.ظ

همسفر عفت: از خداوند بخواهیم که تمام شکستن‌های ما به خاطر خداوند باشد و از خداوند بخواهیم در شکستن‌ها دست ما را بگیرد و ما را هدایت کند و اینکه ما به خاطر داشته‌هایمان باعث رنج و آزار دیگران نشویم. در خفا به خاطرشان خداوند را شکر کنیم و در ظاهر در مقابل دیگران طوری رفتار کنیم که همدرد آنها باشیم و اینکه هیچ‌وقت سعی نکنیم به خاطر اینکه فردی را درست کنیم او را بشکنیم چون گاهی شکستن‌ها را نمی‌توانیم درست کنیم جمع کنیم مانند ظرف چنینی که وقتی می‌شکند دیگر درست نمی‌شود.

 

یا حکیم

 

همسفر مرضیه: از خداوند بخواهید و بگویید که روزی من قرار بده که یک دوره‌ای به بندگانت خدمت کنم و به تو نزدیک‌تر شوم. سعی کنید مدلتان مثل کمک راهنماها باشد و دیسیپلین برخی کمک راهنماها را بگیرید و این جایگاه را در ظاهرتان متجلی کنید تا در صور پنهان هم ایجاد شود.

داشته‌هایتان را به رخ کسی نکشید و فخر نفروشید، سکوت کنید و در پنهان از خداوند سپاسگزاری کنید، خود را کمی همدرد آدم‌ها کنید و ادب، تواضع و خشوع کنگره‌ای داشته باشید.

چیزی که باعث خسته شدن و بریدنتان می‌شود وابستگی به خواسته‌هایتان است و باعث می‌شود دنیا مکانی نباشد که شما از آن لذت ببرید و این از حقه‌های دنیا است و اگر بدل آن را بلد باشید بزنید، بهترین بهره را از دنیا خواهید برد. بگویید من تلاش می‌کنم؛ اما وابسته‌اش نیستم و تلاش می‌کنم آموزشم را بالا ببرم، تزکیه و پالایش کنم و آن‌وقت است که از حیات تکاملی خود بهره خواهید برد.

انسانی که اشتباه می‌کند هستی جوابش را می‌دهد، ما حداقل برایش دعا کنیم و ما جای هستی و مأمور متوجه کردن آدم‌ها نباشیم.

در مسیرهای درست هم شکست وجود دارد و شکست نشان‌دهنده این نیست که راه را داری غلط می‌روی؛ شکست بخشی از حرکت ماست. در شرایط سخت غمگین نباشید؛ که در این صورت به شکست می‌رسید. باید به دنبال جواب برای سؤال‌هایمان باشیم؛ کسی می‌تواند جواب سؤال‌های خود را دهد که بیشترین آگاهی را داشته باشد. بایستی به نحوه رفتارمان با افرادی که شکست خوردند توجه داشته باشیم، همچنین هیچ‌وقت سعی نکنیم که انسان‌ها را بشکنیم؛ سی دی شکستن باید شمارا اهل رحم و مروت کند. هر انسانی در هر جایگاهی است قیمتش را پرداخت کرده و آن مواجهه با شکست‌هایش است.

خداوندا شکست‌های ما را در مسیر خیر قرار بده، آمین

 

همسفر اکرم: خدایا ما را اهل رحم و مروت کن. آمین

خیلی خوشحالم که شمارا دوباره می‌بینم و خداوند توفیق خدمت به شمارا به من داد. امروز تجلیل از کمک راهنما بود و بسیار خوب برگزار شد. انشالله خداوند روزی همه شما کمک راهنمایی را بکند اگر بخواهید حتماً خواسته خداوند هم همین می‌شود.

هرگز به کسی فخر نفروشید و دل کسی را نشکنید، با او همدردی کنید و در خفا شکرگزار باشید. ادب و خشوع کنگره‌ای داشته باشید. چیزی که باعث می‌شود کم بیاوریم چسبیدن به خواسته دل است مثل رهایی مسافر که باعث می‌شود از کنگره لذت نبرید و این از حقه‌های دنیاست؛ ولی باید تزکیه و پالایش، تلاش و حرکت منظم داشته باشید. علم کنگره برای بهتر زیستن است. وقتی به مدرسه می‌رفتیم بعضی درس‌ها را دوست نداشتیم؛ ولی باید آن را پاس می‌کردیم؛ پس باید لژیون مالی را مطالعه کرد و آن‌وقت که مسافر اعلام سفر می‌کند خیلی خوب متوجه و از آن لذت می‌بریم.

اگر کسی اشتباه کند هستی جواب او را می‌دهد. ما مأمور متوجه کردن کسی نیستیم. گاهی شکستن برای کسانی که درست حرکت می‌کنند پیش می‌آید. زمامدار راستین یکی از بزرگ‌ترین نیروهایی است که نور آن در کنگره است و بالاترین مقام در ابعاد معنوی، توصیه زمامدار راستین غمگین نباشیم، امیدوارم، تلاشگر... باشیم. بهترین کار در حلقه نهایی تزکیه و پالایش است. سعی کنیم خودمان به دنبال جواب سؤال‌ها باشیم، کسی می‌تواند جواب سؤال‌ها را بدهد که آگاهی و دانایی داشته باشد. وقتی به مشکل برخورد می‌کنید تفکر و تعقل درست داشته باشید. شکستن به انسان ارتقاء می‌دهد.

خدایا شکستن ما را در مسیر خیر قرار بده.

 

همسفر الهام قدیری: خدایا روزی من هم قرار بده؛ که یک دوره‌ای بتوانم به این شکل به بنده‌هایت خدمت کنم تا کمی به تو نزدیک‌تر بشوم.

هیچ‌وقت داشته‌هایتان را به رخ کسی نکشید و احساس آن‌ها را درک کنید. هیچ‌چیز نگویید و بعضی وقت‌ها فقط مشاهده کنید و در پنهان از خداوند سپاسگزاری کنید؛ که جایگاه شما به سهولت است و به‌سختی کسانی که می‌بینید، نیست.

چیزی که باعث می‌شود شما خیلی زود کم بیاورید و خسته شوید این است که خیلی به خواسته‌هایتان بچسبید‌ و این وابستگی باعث می‌شود که دنیا مکانی نباشد که خیلی خوب از آن لذت ببرید. باعث می‌شود، اصلاً نتوانیم از چیزهایی که داریم لذت ببریم به این خیلی توجه کنید این از حقه‌های دنیا است. اگر بتوانید به این حقه دنیا، بدلش را بزنید، قطعاً می‌توانید از زندگی بالاترین بهره را ببرید.

بالاترین علم، علم زندگی کردن است و تمام علوم در خدمت انسان است تا انسان بتواند به بهترین وجه ممکن زندگی کند.

انسانی که اشتباه می‌کند هستی جوابش را به او می‌دهد. برای آن شخص دعا کنیم و ما جای هستی نباشیم و ما مأمور متوجه کردن آدم‌ها نباشیم؛ چون این مأموریتی است که به شکستن خودمان منجر می‌شود.

در مسیرهای درست هم شکست وجود دارد و گاهی به چیزی که می‌خواهیم نمی‌رسیم و این نشان‌دهنده این نیست؛ که تو راه را غلط می‌روی. شکست بخشی از مسیر حرکت درست است پس احساس گناه نکنید.  در شرایط سخت غمگین نباشید. غمگین بودن باعث می‌شود که شکستتان باعث سقوط شما شود.

شاید ما هم‌دلمان می‌خواهد آدم‌های اطرافمان را بشکنیم و می‌گوییم؛ که بشکند تا درست شود؛ ولی این تفکر را هیچ‌وقت نداشته باشید؛ که کسی را خردکنید تا حالش جا بیاید. خودمان را مأمور شکستن و خرد کردن آدم‌ها ندانیم.

خدایا شکستن‌هایمان را در مسیر خیر برایمان قرار بده. آمین

 

همسفر فاطمه عبدالحسینی: هیچ‌وقت برای چیزهایی که داریم فخرفروشی نکنیم و داشته‌هایمان را به رخ دیگران نکشیم و با این کار دل دیگران را نسوزانیم و فقط در پنهان از خداوند سپاسگزاری کنیم که جایگاه بهتری داریم.

زمانی که بیش‌ازحد به خواسته‌های خود می‌چسبیم و بسیار به آن خواسته وابسته هستیم باعث می‌شود اگر به آن خواسته نرسیم ناامید شویم و از هیچ‌چیز دیگری لذت نبریم. شکست بخشی از حرکت درست است. پس نباید بعد از شکست غمگین باشیم باید به حرکت و تلاش خود ادامه دهیم و مثبت فکر کنیم تا از ناامیدی دور شویم و به حرکت در جهت درست ادامه دهیم تا به لطف خداوند و تلاش خودمان شکست‌هایمان در مسیر خیر برایمان رقم بخورد.

 

همسفر عفت: از خداوند بخواهیم که تمام شکستن‌های ما به خاطر خداوند باشد و از خداوند بخواهیم در شکستن‌ها دست ما را بگیرد و ما را هدایت کند و اینکه ما به خاطر داشته‌هایمان باعث رنج و آزار دیگران نشویم. در خفا به خاطرشان خداوند را شکر کنیم و در ظاهر در مقابل دیگران طوری رفتار کنیم که همدرد آنها باشیم و اینکه هیچ‌وقت سعی نکنیم به خاطر اینکه فردی را درست کنیم او را بشکنیم چون گاهی شکستن‌ها را نمی‌توانیم درست کنیم جمع کنیم مانند ظرف چنینی که وقتی می‌شکند دیگر درست نمی‌شود.

 

نظرات() 


الهام قدیری
یکشنبه 8 بهمن 1396 12:59 ب.ظ
سپاس و خداقوت خداوند به همه خواهرانم . در پناه حق سرافراز و پاینده باشید
همسفر فاطمه
پنجشنبه 5 بهمن 1396 07:58 ق.ظ
خداقوت و سپاس بیکران خواهران عزیزم ، ممنون از گزیده های سخنان راهنمای گرامیمان ، بسیار استفاده کردم و درس آموختم.
به فضل پروردگار مهربان !که جز او پناهی نداریم ،راهنمای عزیزم و خواهران ارجمندم سلامت ، و موفق در توفیقِ خدمت به هستی باشید ، انشاءالله عاقبت بخیر شوید ، و عافیت وجودتان را دربرگیرد.
خواهرانم به رحمت بی پایان الهی امیدوار باشید ، و اجرتان کمک راهنمایی
ای خدای متعال ، ای خدای بخشنده و مهربان ، خواسته های قلبی و الهی خواهرانم را برآورده ی بخیر بفرما.
خدایا از ما خوشنود و راضی باش

راهنمای گرامیم خانم صبای عزیزم خداقوت ، خدمت احیای انسانی تان پربرکت خداوند نگهدار و یارتان باد

خانم الهام عزیز خدمتتان پربار و ثمر ، اجرتان رهایی، در زندگی موفق و سلامت باشید. توفیق کمک راهنمایی نصیب و قسمت شما انشالله
در سایه ی پروردگار منان برقرار و استوار باشید.
همسفر حوریه
چهارشنبه 4 بهمن 1396 07:39 ب.ظ
خدا قوت خدمت خواهر های خوبم.ممنون از برداشت های عالیتان.آموزشی دوباره گرفتم
خانم الهام عزیز خدا قوت وسپاس از زحمات شما.
عفت
چهارشنبه 4 بهمن 1396 08:49 ق.ظ
باتشکر از همه خواهران وحدا قوت به خانم الهام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox