برداشت از لژیون روز دوشنبه 96/10/04

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 16 دی 1396-09:17 ب.ظ

همسفر پوران: ما در کنگره چهارده وادی داریم که مثل ستون هستند که کنگره را نگه‌داشته‌اند. سه وادی اول، وادی تفکر هستند که با تغییر نگرش و تفکر ما به حرکت وا‌می‌دارند تا ما مسیر حرکت را پیدا کنیم. وادی چهارم می‌گوید مسائل زندگی بر عهده خودت است و تو می‌توانی به خدا توکل کنی و از دیگران هم مشورت بگیری؛ ولی کار اصلی که همان حرکت در صراط مستقیم است، بر عهده خودت است.رابطه ما با خداوند نشان می‌دهد که خداوند هرلحظه در کنار ما است و ما می‌توانیم روی کمک او حساب کنیم.

مأموریت ذهن این است پراکنده شود و به هر جا سرک بکشد و ما را از مسیر دور کند؛ ولی ما می‌توانیم با تفکر و مطالعه درست تمرکز کنیم و آن را به مسائل خودمان جمع کنیم. هر اتفاقی که در مسیر حرکت برای ما می‌افتد می‌تواند باعث سقوط و یا صعود ما باشد؛ پس ما باید در مسیر راه حواسمان به همه‌چیز باشد و یک‌لحظه غفلت باعث سقوط ما می‌شود.

یا حکیم

 

همسفر عفت: برای اینکه بتوانم ذهنم را متمرکز کنم باید آموزش بگیرم و با انجام یک سری کارها مثل حل جدول و یا نوشتن با دست چپ و اینکه در لحظه باشم می‌توانم ذهنم را متمرکز کنم. تمرکز ذهن باعث می‌شود ذهن متفکر شود و این ذهن متفکر مأموریتان زمان را درک می‌کند و بهترین کاری را که باید دران لحظه انجام دهد، انجام می‌دهد. به دنبال کارهایی باشیم که بتوانیم آنها را با خودمان ببریم مثل بخشش، ایمان و انجام کارهای خیر و با دعا کردن سعی کنیم ما هم سهمی در جلوگیری از اتفاقات بد داشته باشیم.

برای انجام دادن کارهایم برنامه‌ریزی داشته باشم و هر کاری را به وقتش انجام بدهم. کار اولی را که انجام می‌دهم به کار دوم بگویم به‌موقع تو را انجام می‌دهم.

 

همسفر پوران: ما در کنگره چهارده وادی داریم که مثل ستون هستند که کنگره را نگه‌داشته‌اند. سه وادی اول، وادی تفکر هستند که با تغییر نگرش و تفکر ما به حرکت وا‌می‌دارند تا ما مسیر حرکت را پیدا کنیم. وادی چهارم می‌گوید مسائل زندگی بر عهده خودت است و تو می‌توانی به خدا توکل کنی و از دیگران هم مشورت بگیری؛ ولی کار اصلی که همان حرکت در صراط مستقیم است، بر عهده خودت است.

رابطه ما با خداوند نشان می‌دهد که خداوند هرلحظه در کنار ما است و ما می‌توانیم روی کمک او حساب کنیم.

مأموریت ذهن این است پراکنده شود و به هر جا سرک بکشد و ما را از مسیر دور کند؛ ولی ما می‌توانیم با تفکر و مطالعه درست تمرکز کنیم و آن را به مسائل خودمان جمع کنیم. هر اتفاقی که در مسیر حرکت برای ما می‌افتد می‌تواند باعث سقوط و یا صعود ما باشد؛ پس ما باید در مسیر راه حواسمان به همه‌چیز باشد و یک‌لحظه غفلت باعث سقوط ما می‌شود.


همسفر زهرا :برای اینکه در زمان حال باشید باید بتوانید هر لحظه در آن زمان و مکان خودتان را پیدا کنید و بگویید من الآن در این زمان و مکان برای چه قرار گرفتم ؟الآن بهترین کاری که باید بکنم چیست ؟الآن وظیفه من چیست ؟

وقتی می خواهید آب بخورید وظیفه اصلی تان این است که؛ از نوشیدن آب لذت ببرید نه اینکه وقتی آب می خورید به غذا فکر کنید . این تمرین است و کار خیلی سختی است . یکی از تمرین ها این است که شب که می خواهید بخوابید قبلش اتفاق هایی که در روز برایتان پیش آمده بنویسید و این باعث می شود که این زمان را بگذارید بماند و وارد زمان بعدی شوید .قلم کمک خیلی زیادی به شما می کند .بعضی اوقات یک برنامه هایی برای خودتان بگذارید ،برنامه های ساده ای که موفق می شوید در آن زمان اجرا کنید .باید ذهنتان را آموزش بدهید که کم کم از گذشته و آینده به زمان حال بیایید.

 

همسفر  اکرم : گاهی تغییرات به لحظه‌ای بند است، انشالله تا زمانی که اجازه داریم در این حیات باشیم تمام تلاش را برای بهتر شدن خودمان داشته باشیم.السابقون کسانی هستند که سبقت می‌گیرند.

سعی کنید کتاب‌هایی را مطالعه کنید؛ ولی هر کتابی را مطالعه نکنید. در هرماه سعی کنید یک کتاب را مطالعه کنید، توصیه من برای سفر اولی‌ها کتاب 60 درجه و کتاب عشق است. باید تمرکز داشته باشیم، وقتی چند کار را باید انجام دهیم اولویت‌بندی کنیم. قلم کمک می‌کند ذهن آرام بگیرد و باعث می‌شود از گذشته و آینده بیرون بیاییم و در حال زندگی کنیم.

کارهایی که باعث می‌شود تمرکز بالا برود: شمردن اعداد به‌طور معکوس، جدول حل کردن، شعر، پیام حفظ کردن. باید خیلی تمرین کرد.

اتفاقاتی که در زندگی می‌افتد بپذیریم و به آن زمان بدهیم. هیچ روح و نفسی بدون اذن خداوند از بدن خارج نمی‌شود. انشالله به رحمت خدا طغیان زمین آرام بگیرد و از خدا آرامش زمین را بخواهید.

ترس انرژی را می‌خورد. هر اتفاقی برای بعضی‌ها باعث صعود و برای بعضی‌ها باعث سقوط می‌شود و می‌تواند خیلی‌ها را از خواب بیدار و خیلی‌ها را به خواب می‌برد، امیدوارم که ما جزء کسانی باشیم که بیدار شویم.

وقتی احساس همسفر درست شود خیلی چیزها درست می‌شود. در هر جای دنیا که باشید برتر بودن به اعمال و رفتار است.

خدایا به قلب و روح همه انسان‌ها آرامش بده. آمین یا رب‌العالمین

 

همسفر مرضیه: انشالله تا وقتی اجازه داریم در این حیات باشیم عشق به خوب شدن، ایمان به خداوند و تلاش برای تغییر در همه ما باشد چون با هر فرکانسی در این حیات ترخیص شویم، در طول‌موج بعدی با همان فرکانس ادامه می‌دهیم.

ذهنتان را باید آموزش دهید و از گذشته و آینده به زمان حال بیاورید، گاهی باید فکرتان را با تفکر به زنجیر بکشید؛ وقتی می‌توانید تفکر داشته باشید که تمرکز داشته باشید وگرنه افکار ذهن شمارا به هرجایی می‌برد. برای آمدن به زمان حال و بودن در لحظه، هر زمان احساس کردید خیلی گیج هستید، اعداد را برعکس بشمارید، اگر با دست راست غذا می‌خورید با دست چپ غذا بخورید، جدول حل کنید. ذهن مثل خرگوش است و مأموریتش این‌ور و آن ور رفتن است و شما باید تلاش کنید که آن را به یکجا متمرکز کنید.

دعاهای دسته‌جمعی کنید؛ گاهی خداوند به اعتبار بنده‌های خوبش بلاها را دفع می‌کند.

هر اتفاقی می‌تواند هم باعث سقوط شود و هم باعث صعود یا باعث بیداری‌مان شود یا خواب، انشالله جزء کسانی باشیم که بیدارباشیم. این دنیا ناپایدار است، دنبال چیزهایی باشیم که می‌توانیم با خود ببریم: بخشش، ایمان، محبت، آگاهی و آموزش.

صرفاً با عناوین نمی‌توانیم بگوییم انسان‌های خوبی هستیم؛ بلکه خوب بودن به اعمال و رفتار ماست.

انشالله خداوند توفیق دهد در سایه آموزش‌هایی که می‌گیریم در راستای قوانینش حرکت کنیم.

 

همسفر الهام قدیری: وقتی تفکر می‌کنید ذهنتان را در آن لحظه نگه می‌دارید؛ ولی افکار ذهن شمارا به هر سو می‌برد. وقتی تمرکز داشته باشید آن زمان می‌توانی تفکر داشته باشید و در هرلحظه بدانید؛ که اولویت چیست. ذهنی که متمرکز می‌شود، متفکر می‌شود و ذهنی که تفکر کرده باشد مأموریت آن زمان را درک می‌کند و بهترین کاری را که در آن زمان می‌تواند انجام دهد را انجام می‌دهد. با کارهایی مثل شمردن اعداد به‌طور معکوس، جدول حل کردن، شعر، پیام حفظ کردن می‌توان این مهارت را کسب کرد.

دعاهای دسته‌جمعی بکنید. بعضی وقت‌ها خداوند به اعتبار بندگان خوبش بلا را دور می‌کند، این را مطمئن باشید. با دعا کاری در جهت خیر و آبادانی انجام دادید. هر اتفاقی هم می‌تواند باعث صعود شود و هم باعث سقوط شود این اتفاق هم می‌تواند خیلی‌ها رو بیدار کند و می‌تواند خیلی‌ها را هم به خواب ببرد و امیدوارم ما جز کسانی باشیم؛ که بیدار شویم و باید بدانیم؛ که دنیا ناپایدار است و به یک‌لحظه وصل است و خیلی چیزها اصلاً ارزشش را ندارد و دنبال چیزهایی باشیم؛ که در آن لحظه با خودمان ببریم چیزهایی که می‌توانیم با خودمان ببریم بخشش است. ایمان است. محبت است. آگاهی و آموزش است.

نمی‌توانیم بگوییم؛ که ما چون شیعه هستیم از دیگران برتریم، بلکه به اعمال و رفتار است. حالا اگر هر جای دنیا باشند و به اصول قوانین الهی پایبند باشند و آن‌ها را رعایت کنند ارتقاء پیدا می‌کنند؛ ولی قطعاً اگر ما همه قوانین دین اسلام را اجرا کنیم، رتبه ما از همه بالاتر است. پس به عملی کردن است.

 

تهیه و تایپ : همسفر زهره

نظرات() 


همسفرربابه
شنبه 23 دی 1396 10:03 ب.ظ
خدا قوت،به خواهران خوبم
خدا قوت به راهنمای عزیزم
همسفر سکینه
سه شنبه 19 دی 1396 11:49 ب.ظ
با تشکر از برداشتهای خوب و مفید تان.سپاس
با تشکر از خانم الهام
همسفر اکرم
یکشنبه 17 دی 1396 08:17 ب.ظ
خواهران عزیزم، بسیار عالی و آموزنده.
خانم زهره و الهام جون، خدا قوت
فاطمه همسفر امیر
یکشنبه 17 دی 1396 05:18 ب.ظ
خواهران عزیزم خدا قوت
زهره
یکشنبه 17 دی 1396 08:29 ق.ظ
درابتدا عرض تبریک به راهنمای گرانقدرم بابت داشتن رهجوهای متفکر .وخداقوت به همه خواهران عزیزم انشالله به خواسته درونیتان میرسید.
پوران
شنبه 16 دی 1396 10:53 ب.ظ
خداقوت الهام عزیز .
خداقوت کمک راهنمای عزیز خانم زهره
خداقوت به همه ی دوستان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox