مشارکت لژیون(جهان بینی در ورزش)

نوشته شده توسط :همسفر فاطمه بیرانوند
یکشنبه 17 دی 1396-09:40 ق.ظ

قطعا ورزش کردن تاثیر بسزایی در سلامتی جسم و روح و روان ما دارد و افراد ورزشکار معمولا از نشاط خاصی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی بر خوردار هستند.

با سلام و عرض ادب ،لطفا تاثیر ورزش بر یادگیری درست زندگی کردن را بیان نمایید. آیا بعد از حضور در کنگره تغییری در جهان بینی ورزش بر جسم خود داشتید؟
از همکاری و خدمت شما سپاسگزارم.
سلام دوستان پوران هستم همسفر عباس 
وقتی که ما ورزش می‌کنیم قطعا  کسی که ورزش می‌کند می‌تواند درست تفکر کند و همین‌طور  که آقای مهندس فرمودند : عامل یک سری از بیماری ها ورزش نکردن و در سکون ماندن است . پس اگر ما یک بیماری کوچک داریم می‌توانیم باتفکر ،تحقیق و مشورت،  ورزش مناسب پیدا کنیم و کم کم حرکت را آغاز کنیم با حرکت درست ما می‌توانیم بربیماری ، افسردگی، و یک سر بیماری ها غلبه کنیم ولی اگر ما هیچ کاری انجام ندهیم و در سکون باشیم اگر مشکل ما کوچک باشد ولی با هیچ کار نکردن و در سکون ماندن  آن مشکل ، چند برابر بزرگ می شود. 
اگر ما به هر دلیلی نمی‌توانیم ورزش تخصصی را به صورت مداوم  دنبال کنیم ، ولی می‌توانیم ورزش ساده انجام دهیم ، و در سلامتی جسم و روح ما تاثیر به سزایی دارد . پیاده روی موجب سلامت قلب و ریه می‌شود ،  همچنین به کاهش کلسترول خون  کمک می‌کند،  جلوگیری از پوکی استخوان در افراد سالمند و آسانترین ورزش برای کاهش وزن و چربی سوزی است .
با تغییر نگاه و جهانبینی از ورزش لذت می‌بریم و انرژی می‌گیریم و در مسیر رسیدن به تعامل حرکت می کنیم.
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر امیر
قطعا ورزش کردن تاثیر بسزایی در سلامتی جسم و روح و روان ما دارد و افراد ورزشکار معمولا از نشاط خاصی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی بر خوردار هستند.
من متاسفانه چند سالی هست؛ که به صورت مستمر ورزش نمی‌کنم،  ولی چند سال پیش که ورزش را واقعا جدی گرفته بودم، تاثیرات مثبت آن را دیدم. وزنم به یک وزن ایده آل رسیده بود و از نظر جسمی یک سری مشکلاتم برطرف شده بود و از نظر روحی هم از افسردگی؛ که گریبان گیرم بود نجات پیدا کردم. خوشبختانه خیلی از مشکلاتم به واسطه ورزش برطرف شد؛ ولی مدتی است؛ که ورزش نمی کنم فقط گاهی پیاده روی می روم؛ ولی آن هم مستمر نیست و خودم متوجه شدم؛ که شرایط جسمانی ام خیلی مطلوب نیست؛ ولی قصد دارم؛ که دوباره ورزش را شروع کنم و با این کار قطعا انسان شاداب تری می شوم و من اگر شاداب باشم می توانم این شادابی را به خانواده ام هم منتقل کنم.
سلام دوستان حوریه هستم همسفر محمد.
کنگره 60 معتقد است ، ورزش مکمل درمان اعتیاد است .
کنگره 60 معتقد است که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان ؛ بنابراین اعضای کنگره 60 همزمان با درمان اعتیاد و پس از درمان اعتیاد ، برای رسیدن به حداکثر تعادل جسمی ، روانی و جهانبینی ، ورزش را در سطح گسترده در دستور کار خود قرار داده اند .
کنگره 60 سازمانی مردم نهاد است که دارای تشکیلات ورزشی وسیعی می‌باشد که در قالب تربیت بدنی کنگره 60 فعالیت می‌نماید .
تجربه ای که خودِ من از ورزش کردن دارم ،این است که ،با اینکه مسافر من بر اثر مصرف مواد مخدر  تخریب بالایی داشت و من شاهد آب شدن وحال خرابی هایش بودم ولی همیشه امیدوار بودم و امیدم را به خداوند از دست ندادم،و حال خودم زیاد خراب نشد واین را زمانی متوجه شدم که وارد کنگره شدم.
وقتی در جلسه تازه واردین قرار گرفتم بعضی ها را دیدم  که تخریب خیلی بالایی دارند و نا امید و مضطرب هستند. با خود گفتم چرا من مثل آنها نیستم شاید مادر خوبی نیستم و بی خیال، ولی به مرور زمان و با قرار گرفتن در دستور جلسه ورزش و جهان بینی ورزش فهمیدم که چون من چند سالی است که مرتب ورزش می‌کنم ،نسبت به اطرافیان و همدردانم از لحاظ جسمی و فکری و روحی نسبتا قوی تر و امیدوارتر هستم، و برای همین مساله هست که تخریب من خیلی بالا نبوده،و راحت تر با این قضیه مصرف کننده شدن فرزندم کنار آمدم وقدرت پذیرش من بالا رفته و راحت‌تر  توانستم در کنار فرزندم قرار بگیرم وبه او کمک کنم.
امید وارم همه انسانها به اهمیت ورزش پی ببرند ،وبه حال خوش و تعادل برسند .
سلام دوستان ناهید هستم همسفر
می‌بریم یا می‌آموزیم، باختی درکارنیست. (ماباورزش کردن همیشه برنده ایم) ورزش درکنگره 60صرفا و صرفا ،  جهت بدست آوردن سلامتی شهرِ وجودی می‌باشد که انسانها به آن نیاز دارند و ورزش کردن، حکمِ مکمل درمان اعتیاد را دارد که شخص می‌تواند سلامت خود را باز پس بگیرد. من وقتی برای اولین بار به تنهایی وارد پارک طالقانی شدم و فضای شاد آنجا را دیدم ، برایم غیرقابل قبول بود که اینها مصرف کننده مواد هستند و دارند ورزش  می‌کنند، چون همه با انرژی و شاد بودند، الان وقتی به پارک طالقانی میروم خدا را شکر می‌کنم که حال مسافران اینقدر خوب است،منِ همسفر هم وقتی در تیم ورزشی قرار گرفتم ،  تاثیری در حال و هوایم گذاشت انرژی زیادی می‌گیرم،  هرچند ورزش کردن برای نام نیست بلکه برای این است که ما بتوانیم حال خودمان را خوب کنیم. خدا را بابت وجود پر برکت آقای مهندس شکر می‌کنم که اینقدر عاشقانه  انسانها را احیا می‌کنند تا به سلامتی خود برگردند از تمام کسانی که در این مسیرخدمت می‌کنند هزاران هزار مرتبه سپاسگزارم.
سلام دوستان الهام هستم همسفر جواد
شفاآنلاین :انسان، در آغاز در محیطی طبیعی زندگی می‌کرد که تحرک بدنی و کاربرد حواس پنجگانه را الزامی می‌کرد . باید می‌دوید، در تاریکی شب می‌دید، کوچکترین صدا را می‌شنید، با دستان خود ابزار می‌ساخت و مایحتاج زندگی را حمل می‌کرد ولی با گذشت زمان و اکتشاف و اختراعات، تکیه انسان بر عضلات و حواس خود کمتر و وسایل ماشینی بیشتر شد و در مجموع انسان کمتر ماهیچه‌ها را به کار برد و با کاربرد برق ریتم طبیعی خواب و استراحت او نیز به هم خورد و همه اینها ضمن آسانتر کردن زندگی باعث کاهش تحرک، افزایش وزن، شیوع بیماری‌های قلب و عروق، گوارش، دیابت و پوکی استخوان شد. به همین دلیل ورزش و تحرک بدنی برای سالم ماندن در زندگی بشر امروز تبدیل به یک ضرورت و الزام شده است تا از بروز بیماری‌ها پیشگیری شود. از این گذشته ورزش راهی برای کاهش تنش و فشار روانی است که در زندگی سریع و پررقابت امروز به ناگزیر وجود دارد. ورزش در کاهش افسردگی هم نقش دارد و همان‌گونه که خلق افسرده سبب سکون و سکوت می‌شود، تحرک و حضور در جمع هم می‌تواند سبب بهبود روحیه شود، البته اگر فردی به افسردگی در حد بیماری مبتلاست، درمان زیر نظر پزشک برای او لازم است که در کنار آن ورزش هم مفید است اما جای درمان اصلی را نمی‌گیرد.
در ایران از دوران باستان توجه به ورزش به مفهوم پهلوانی که جوانمردی هم مکمل آن بوده وجود داشته است، رستم و گودرز ضمن پهلوانی مظهر خداجویی و میهن دوستی بوده‌اند، در اسلام نیز به ورزش و سوارکاری سفارش شده و حضرت علی(ع) مظهر کامل پهلوانی هستند. به این دلایل است که ورزش راهی برای سلامت تن و آرامش روان و برای همه از پیر و جوان ضروری است. ذکر این نکته لازم است که ورزش مرتب و روزانه، به زندگی بیمار نظم می‌دهد، او را به تحرک وامی‌دارد، اگر به صورت گروهی انجام شود موجب رفع انزوای بیمار و ایجاد احساس پیوستگی او با گروه می‌شود.
برای رفع خستگی مزمن، ورزش مرتب و روزانه جزو درمان‌های اصلی است. ورزش‌های گروهی نقش مهمی در آموزش مسائل زندگی و نیز آموختن ارتباط‌های اجتماعی دارد.
کلام آخر آنکه، زندگی ماشینی امروز نیاز به ورزش را از نظر بعد زیستی و ابعاد روانی و اجتماعی بیشتر کرده است و بهتر آنکه عادت به ورزش از دوران کودکی آغاز شود .
سلام دوستان مریم همسفر مهدی هستم یک همسفر 
در کنگره 60 بسیار به مسئله جسم ما توجه شده است و از جسم به عنوان شهر وجودی یاد شده است سلامت جسم بسیار مهم است و یکی از اضلاع مثلث درمان است .یکی از مسائلی که در سلامت جسم ما موثر است ورزش کردن است و همه باید یک ورزش را برای خودمان انتخاب کنیم و در آن فعال باشیم .یکی دیگر از اضلاع مثلث درمان جهان بینی است که نوع نگاه ما به خودمان و دنیای پیرامونمان است و قوانین درست زندگی کردن را به ما می آموزد . 
جهان بینی در ورزش هم بسیار مهم است . شعار کنگره این است یا می بریم یا می آموزیم .بنابر این باختی در کار نیست و نگاه ما باید اینگونه باشد که با ورزش هم حال خود و هم حال دیگران را خوب کنیم .و عشق،و احترام سرلوحه کارمان باشد .
من هم بعد از ورود به کنگره به مسئله جسم بسیار با دقت بیشتری توجه کرده ام هم از نظر تغذیه و هم از نظر ورزش . قبلا بارها تصمیم گرفته بودم که ورزش کنم ولی هیچ گاه آن را عملی نکرده بودم ولی تغییر نوع نگاه به مسئله جسم و روان باعث شده که ورزش را در میان امور روزمره قرار بدهم و میدانم که عقل سالم در بدن سالم است
نظرات() 


مسافر توحید رهجوی لژیون (21)
چهارشنبه 20 دی 1396 09:02 ب.ظ
سلام
خداقوت،همیشه در این وبلاگ آموزش هست موفق و سربلند باشید.
خداقوت به خواهران فعال در وبلاگ نویسی و خداقوت به راهنمای بزرگوار و بزرگمنش .خداقوت
عفت
سه شنبه 19 دی 1396 09:12 ق.ظ
با تشکر از خانم فاطمه
خدا قوت به همه خواهران عزیز
همسفر مرضیه
دوشنبه 18 دی 1396 09:12 ق.ظ
سپاس از مشارکت خواهران خوبم
همسفر سکینه
یکشنبه 17 دی 1396 10:37 ب.ظ
سپاسگزار از مشارکت دوستان عزیزم.
خدا قوت خانم الهام عزیز
پوران
یکشنبه 17 دی 1396 07:18 ب.ظ
خداقوت به همه ی دوستان
خداقوت به خانم فاطمه کمک راهنمای موفق
فاطمه همسفر امیر
یکشنبه 17 دی 1396 05:26 ب.ظ
خواهران عزیزم خدا قوت
خانم فاطمه واقعا سپاسگزارم امیدوارم خیر و برکت خدماتتان در زندگی تان جاری گردد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox