گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 96/09/23؛ جشن همسفر

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 6 دی 1396-09:00 ق.ظ

خداوند بعضی وقت‌ها برای اینکه بعضی از صفاتش را در هستی یادآوری کند یک سری انسان‌ها را مأمور می‌کند و  دقیقاً همسفران نمایندگان خداوند هستند که بعضی از صفت‌ها و اسماء الهی را در حیات زنده کنند.


بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

خداوندا از تو سپاسگزارم که جایگاه مقدس همسفری را روزی ما کردی ، امیدوارم از اینکه این جایگاه را به ما سپردی از ما راضی و خشنود باشی. خداوندا کمکمان کن در این جایگاه بدرخشیم همچون ستاره‌ای در آسمان تاریکی .

من هم به‌نوبه خودم هفته همسفر را به تک‌تک شما تبریک می‌گویم. قطعاً شما هزاران سال زحمت کشیدید، وقتی این‌ها را می گویم شاید حرف‌های عجیبی باشد، نمی‌دانم امیدوارم درک کنید از چه منظوری می‌گویم .قطعاً همه ما برای اینکه این جایگاه را به دست ‌آوریم خیلی زحمت کشیدیم و خیلی تلاش کردیم و موفق شدیم و بالاخره در این دوره از حیات به واسطه بیماری مسافران و همسفرانمان در این جایگاه قرار گرفتیم و به‌قدری این جایگاه بزرگ است که خیلی از انسان‌ها تمنا دارند تا به درجه تکاملی که این جایگاه دارد برسند و انسان‌هایی که منتظر ورود به این دنیا هستند و به دلیل درجه تکاملی که جایگاه همسفر دارد خیلی دوست دارند این جایگاه را تجربه کنند و قطعاً ماهم همین‌طور بودیم و خیلی جایگاه را دیدیم و درجه تکاملی را هم دیدیم و تزکیه و پالایش راهم دیدیم و از خداوند خواستیم و در این جایگاه قرارگرفته‌ایم.

نمی‌دانم شاید قبل از زمانِ ورود به کنگره هیچ‌وقت فکر نمی‌کردید زمانی همنشینی با یک مصرف‌کننده می‌تواند جایگاه مقدسی باشد . فکر می‌کردید از بدبختی، بدشانسی است ، شاید فکر می‌کردید نفرین شامل حال شما شده و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردید که لطف خداوند باشد و لطف خداوند را احساس کنید و امیدوارم روزبه‌روز با حرکت درست در این جایگاه، بیشتر مشمول لطف خداوند شوید و رحمتش را بیشتر احساس کنید و زمانی رحمتش را می‌توانید احساس کنید که وجودتان از غیر خداوند خالی‌شده باشد. قطعاً اگر زمانی، وجودمان پر از غیر خدا باشد هیچ‌وقت نمی‌توانیم رحمت خداوند را درک کنیم و کنگره بستر خیلی خوبی برایمان فراهم کرده تا بتوانیم غیر خداها را از وجودمان پاک‌کنیم .

خداوند بعضی وقت‌ها برای اینکه بعضی از صفاتش را در هستی یادآوری کند یک سری انسان‌ها را مأمور می‌کند و  دقیقاً همسفران نمایندگان خداوند هستند که بعضی از صفت‌ها و اسماء الهی را در حیات زنده کنند؛ مثلاً ببینید کسی مأمور می‌شود که برود به یک شهر جدید تا یک محصول جدید را معرفی کنند ، شما فکر می‌کنید کارش راحت است ؟ آن شخص آنقدر باید قوی باشدتا در مقابل کسانی که  محصول‌های تقلبی را در شهر می فروشند و علیه او قیام می‌کنند و همه تلاششان را می‌کنند که آن آدم محصولش محدود ‌شود ایستادگی کند ؛پس بدانید نیروهای منفی تمام سعی خود را می‌کنند که در مأموریت ما که زنده نگه‌داشتن عشق در هستی است موفق نشویم . امیدوارم که ما همه با هوشیاری که به واسطه  آموزش و خدمت در کنگره به دست می‌آوریم بتوانیم به مسیر خود ادامه دهیم و مأموریت خود را به‌خوبی به پایان برسانیم و بدانیم همیشه مأمور خداوند هستیم .

امیدوارم نگاهتان نسبت به همه رنج‌هایتان تغییر کند و بدانید انسان‌هایی که می‌خواهند یاد خداوند را در هستی بیشتر کند رنج‌هایی را به جان می‌خرند و در پیام سفر اول هم عنوان می شود که پاداش ما بند عشق است؛ یعنی اتصال به خداوند است و اگر شما همیشه متصل باشید از نیروهای منفی به دور هستید و خیلی خدا را شکر کنید و من می‌خواهم در این هفته بیشترین شکرگزاری را از خداوند داشته باشید و هرزمانی که یادتان آمد، سجده شکرگزاری داشته باشید و به فکر آن نباشید که چقدر اذیت شدید.

 انسان در هر جایگاهی که باشد اذیت می‌شود، اصلاً نگران نباشید که اگر ما این جایگاه نبودیم یک جایگاه دیگر داشتیم؛ ولی چه خوب است که به‌واسطه این جایگاه عاقبت‌به‌خیر شویم .شما هر کاری کنید یک مسئله و مشکلی هست؛ ولی خدا را شکر که شما در صراط مستقیم حرکت می‌کنید و حداقل اگر هیچ‌چیز به دست نیاورید؛ ولی لبخند خداوند همراه شما بوده است . ذات شما خوب است ، اگر خوب نبودید، اینجا نبودید.  فکرتان این بوده که  من می خواهم کمک کنم. بعضی قلب‌ها مثل سنگ است و فکر اینکه من می‌خواهم کمک کنم و از خودم بگذرم، در قلب بعضی‌ها اصلاً رسوخ نمی‌کند و این مفهوم ندارد؛ ولی همه شما که اینجا هستید دلتان می‌خواست یاریگر باشید وگرنه اینجا نبودید. اگر می‌خواستید با سر و منیت خودتان بروید اینجا نبودید. به خاطر این‌همه خوبی‌هایتان به شما تبریک می گویم ،هیچ‌وقت کم نیاورید و بدانید یک سر و گردن از آنهایی که اینجا نیستند و حتی همه بندگان خدا بالاتر هستید؛ چون همسفرید و این همسفر بودن نشانه دارد که نماینده خداوند هستیم و شما این نشانه را همیشه روی قلبتان دارید. امیدوارم که با خوب بودنتان، با تزکیه و پالایش ، با رحمت‌هایتان ، اهل گذشت بودنتان ، اهل رفعت بودنتان و اهل مهربان بودنتان و این نشانی که شما روی سینه و قلب دارید، این نشانه تلالو و نورش بیشتر شود تا همه دلشان بخواهد از آن داشته باشند؛ پس یاد خدا را هیچ‌وقت فراموش نکنید و کار اشتباهی از شما سر نزند که بگویند اگر کسی دیگر بود حال من بهتر بود.  با ازخودگذشتگی و بی توقع بودنتان بیشتر و بیشتر شبیه خداوند شوید.

همیشه آن چیزهایی که از شما حمایت می‌کنند آن چیزهایی نیستند که شما با چشم می‌بینید ، خیلی وقت‌ها آنهایی که شمارا یاری می‌کنند را نمی‌بینید؛ ولی آنها شمارا همیشه حمایت و یاری می‌کنند و آنها هم با حرکت درست شما ارتقا پیدا می‌کنند و ما در حیات‌های دیگر هم همسفر داریم و فقط یک جهان نداریم و در جهان‌های دیگر انسان‌ها را حمایت می‌کنند تا انسان‌ها بیشتر مشمول رحمت خدا بشوند و شما نمی‌دانید و گاهی وقت‌ها از جاهایی از شما حمایت می‌شود که شما انتظار ندارید؛ مثلاً می‌بینید راهتان بازمی شود و از سر دعاهای همسفرانی است که شاید شما هیچ‌وقت آنها را نمی‌بینید و مأموریت آنها با مأموریت شما یکی است. خیلی از انسان‌ها با من مأمور بودند تا مسافر من به رهایی برسد، خیلی از انسان‌ها و انرژی‌ها در هستی با شما همراه می‌شوند تا مسافر شما به رهایی برسد. گاهی اوقات که کم می‌آورید از حمایت آنها کمک بگیرید و بگوید من کم آوردم شما کمک کنید.


همسفر بیرانوند: در این سفر خیلی‌ها به ما کمک کردند و آنها هم همسفر می‌شوند؛ مثل مادر همسرم، خواهرش، فرزندانم و اینها هم همسفر هستند و می‌توانیم از آنها قدردانی کنیم؟

خانم صبا: وقتی‌که همه انبیا می‌خواستند در دنیا یک فرمان را اجرایی کنند خیلی‌ها به آنها کمک می‌کردند و حس‌هایی که به آنها نزدیک بودند آنها کمک می‌شدند و آن شخص یاریگر خداوند می‌شود . الآن شما به هر دلیلی در این جایگاه قرارگرفته‌اید و اگر خوب حرکت کنید قطعاً بقیه همسفرها هم در مسیر قرار می‌گیرند و در مسیر حرکت می‌کنند و با انرژی که از حرکت شماست، آنها هم حرکت می‌کنند و گاهی به هر دلیلی بقیه در مسیر قرار نمی‌گیرند؛ ولی اثرات حرکت شما ناخودآگاه آنها را در مسیر کمک می‌کند و آنها هم در مسیر خودشان به ارتقا می‌رسند و درجه تکاملی آنها رشد پیدا می‌کند.

تا وقتی‌که برای خودتان حرکت می‌کنید اثرگذاراست و تا وقتی‌که به خاطر خودتان به کنگره می‌آیید اثرگذار است. تا وقتی‌که خودتان تغییر کنید تغییراتتان تأثیرگذار است. دلم می‌خواهد هرکدام از شما مشارکت کنید و یک دعا و یک ویژگی از همسفر را بگویید.

مشارکت‌ها

همسفر زیبا: از ته دلم از خدا می‌خواهم که همهٔ همسفرانی که مسافرشان نمی‌آیند، سال آینده در روز همسفر با مسافرشان اینجا باشند و از دست مسافرشان کادو بگیرند و مسافرشان به رهایی برسد . ویژگی همسفر خوب این است که باید رازدار مسافرش باشد و بی توقع باشد.

 

همسفر زهرا: دعا می‌کنم همه همسفران جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و ویژگی همسفر خوب اینکه دوربینش روی خودش باشد.

 

همسفر اکرم: از خدا می‌خواهم که کمک کند تا آموزش‌ها را بگیرم و روی خودم کارکنم تا بتوانم برای خودم بیایم تا مسافرانی که بد حرکت می‌کنند یا نمی‌آیند راهشان باز شود تا بتوانند بیایند و حرکت کنند. یک همسفر خوب باید وقتی آموزش بگیرد راه را بیراهه نرود، درراه درست حرکت کند .من خودم تا قبل از این فکر می‌کنم خیلی اشتباه حرکت می‌کردم. انشالله از این به بعد درست حرکت کنم تا بتوانم تغییر کنم تا مسافرم هم تغییر را ببیند و حرکتش را آغاز کند.

 

همسفر صفورا: به خواهرانی که در سفر اول هستند بگویم که قدر سفر اول را بدانید، من خودم چندین بار با اشتباهاتم باعث شدم که علی سفرش را خراب کند و انشالله آموزش‌ها را خوب بگیرید و درست کاربردی کنید تا بتوانید به مسافر کمک کنید و آرزو می‌کنم همه مسافران سفر اول در اینجا حضورداشته باشند . همسفر نقش پرستار بودنش را خوب بازی کند.

 

همسفر مریم وحیدی: من هم از خدا می‌خواهم که کمک کند نقش همسفر را درست اجرا کنم و یک حُسن خوبی هم دوست دارم داشته باشم، بدون غر زدن کارکنم.

 

همسفر الهام مهدی پور: امیدوارم که همسفرانی که به خاطر مصرف مواد از کنگره دور شدند دوباره برگردند و دوباره زندگی‌شان سروسامان پیدا کند. همسفران خودشان را اول دوست داشته باشید تا بتوانند مسافرشان را دوست داشته باشند.

 

همسفر فریده: با توجه به سی دی نقش همسفر، اول خودمان را باور کنیم تا بتوانیم بهتر تأثیرگذار باشیم. بخشنده و مهربان باشند چرا باید این دو صفت باهم باشند؛ چون این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند و کسی که بخشنده نباشد نمی‌تواند مهربان باشد و از خدا می‌خواهم که از صفات خود به ما ببخشد.

 

همسفر زینب: خدایا یاری‌مان کن تا به حقیقتِ همسفر بودن پی ببریم تا بتوانیم روزبه‌روز بر سرچشمه حقیقت نزدیک و نزدیک‌تر شویم. همسفر باید بخشنده و مهربان باشد و گذشت داشته باشد.

 

همسفر حوریه: من همیشه در نماز دعا می‌کنم خدایا بر محمد و آل محمد هر گره‌ای که در وجود ما است و باعث عدم حرکت مسافران ما شده، کمک کن تا بتوانیم آن گره را پیدا کنیم و توفیق باز کردن را به ما عنایت کن. در صحبت‌های آقای دکتر حاج رسولی این بود که مسافران را قضاوت نکنیم وایمان داشته باشیم که مسافرانمان خوب می‌شوند و به رهایی می‌رسند.

 

همسفر پوران: هرچند که مسافرانمان حرکت نمی‌کنند ولی ما در مقابل آنها کم نیاوریم و پا به‌پای آنها حرکت کنیم . مانند یک پرستار واقعی و بدون توقع در خدمت مسافران باشیم و همیشه آنها را دوست داشته باشیم

 

همسفر خدیجه باقری: دعا می‌کنم انشالله تک‌تک ما که همسفر شدیم مأموریتی که در هستی و در این جایگاه داریم اجرا کنیم و عملی کنیم. انشالله بتوانیم تا آخر در کنار مسافرانمان باشیم و باهم حرکت کنیم و حرکت خوبی داشته باشیم.

 

همسفر مرضیه: خداوندا همهٔ خوبی‌ها در دست‌توست ما را از درگاهت محروم نگردان و کمکمان کن در نقش همسفر بودن حرکت درست داشته باشیم. همسفر خوب در کنار عشق و محبتی که دارد باید بداند چه زمانی حرف بزند و چه زمانی سکوت کند که مشکل من هم همین است که بیجا صحبت کردن ممکن است که اگر مسافر لبه پرتگاه است باعث ‌شود که سقوط کند. خدا به همه کمک کند که بدانیم چه زمانی سکوت کنیم و چه زمانی صحبت کنیم.

 

همسفر مریم کرمی: از خدا می‌خواهم که ما همسفران باعث آرامش مسافران باشیم و انشالله با افزایش آرامشی که اینجا به دست می‌آوریم بتوانیم عشق بی توقع را تجربه کنیم. همسفر برای خودش به کنگره بیاید و ضعف‌ها و تاریکی درون خودش را ببیند که اینگونه ناخودآگاه به مسافرش کمک می‌کند.

 

همسفر فاطمه عبدالحسینی: دعا می‌کنم همهٔ همسفران مورد هدایت خداوند قرار بگیرند و آن آرامشی که در زندگی نیاز دارند به دست بیاورند. یک همسفر باید حامی مسافرش باشد و مسافر را در هر شرایطی ولی‌نعمت خود بداند.

 

همسفر فاطمه بیرانوند: از فضل الهی می‌خواهم که همه همسفران اول عشق ورزیدن به خودشان را بیاموزند و عشق بلاعوض را به مسافر و خانواده داشته باشند. سعی کنند معلم کسی نباشند و هدایت را به خدا بسپارند.

 

همسفر خدیجه موگویی: آنقدر باورهایمان قوی باشد که هیچ نیروی منفی و تخریبی ما را از ادامه حرکت بازندارد و ظرفیت بالایی داشته باشیم و اهل سکوت باشیم. بهترین همسفر تصویر خود ما است که در ذهن خودمان چه باشیم.

 

همسفر سکینه: اول برای همسفرانی که مسافر آنها نمی‌آیند دعا می‌کنم به این روز عزیز که اذن ورود آنها صادر شود و ما به‌عنوان همسفر به آرامش و به دوست داشتن خودمان توجه کنیم. زمانی انسان می‌تواند به کسی کمک کند که اول خودش را دوست داشته باشد تا بتواند مسافر را دوست داشته باشد. من اگر کمی هم از ضد ارزشی‌هایم کم شده مدیون مسافرم هستم.

 

همسفر الهام قدیری: امیدوارم که همه همسفران از این آزمایش و آزمون سربلند خارج شوند و هیچ همسفری دست‌خالی از کنگره نرود. همسفر خوب باید رازدار باشد و بخشش و گذشت داشته باشد.


همسفر ناهید: آرزو می‌کنم انشالله هرکس بیرون از این مکان هست و گرفتار هر چیزی است و تمام مسافرانی که در سفر اول سفرشان متوقف‌شده و همسفری که مسافر آنها نمی‌آید، اذن صادر شود و مسیر باز شود و به خواسته و حاجت دلشان برسند. همسفر باید صبر داشته باشد من فکر می‌کردم که صبور هستم؛ ولی این تحمل کردن به خاطر بچه‌ها بود و انشالله خداوند دید ما همسفران را نسبت به خودمان باز کند و ما بدی‌های خودمان را ببینیم.


 خانم صبا: از خداوند می‌خواهم که به‌حق همه‌کسانی که از آنها راضی بوده دعای همه را مستجاب کند.

مردها، زن‌هایی را دوست دارند که خوبی‌ها و موفقیت‌های آنها را ببیند و بازگو کنند و همه تلاش خود را کنید که خوبی‌های آنها را برایشان بازگو کنید و وقتی باورشان کنید و قبولشان داشته باشید، باور در آنها زنده خواهد شد و به خواسته و اذن خداوند باشد به جایگاه بالاتر می‌رسید. شما باید بتوانید در عین ناباوری باور آنها را زنده کنید و شما می‌توانید با کنار گذاشتن منیت به جایگاه بالاتر برسید.

 

تهیه گزارش و تایپ : همسفر زیبا

نظرات() 


همسفر سکینه
چهارشنبه 27 دی 1396 12:06 ق.ظ
خدا را شکر برای داشتن راهنمای مهربان و دلسوزی چون شما.دوستت دارم.
با تشکر از خانم زیبا .خدمتت پر برکت
همسفر حوریه
دوشنبه 11 دی 1396 12:50 ب.ظ
راهنمای عزیز ودانایم،از خداوند توفیق خدمت روز افزون برایتان دارم،شما لایق بهترینها هستید.
از خداوند می خواهم من را مشتاق یادگیری علم وعمل به علم قرار بدهد.
رعنا
شنبه 9 دی 1396 08:19 ق.ظ
راهنمای عزیزم خانم صبا؛بی نهایت از شما سپاسگزارم و خداوند را شاکرم که می توانم از آموزشهای با ارزشتان استفاده کنم.امیدوارم بتوانم در این مسیر قدمهای محکمی بردارم و درست حرکت کنم.
الهام عزیز و زیبا جان اجرتان پاداش الهی.خدا قوت
همسفرربابه
شنبه 9 دی 1396 07:14 ق.ظ
راهنمای خوبم وگرامیم خدا قوت و سپاس گزارم بابت آموزشهای بسیار خوبتان.
خانم الهام و خانم زیبا خدا قوت.
فاطمه همسفر امیر
شنبه 9 دی 1396 03:46 ق.ظ
راهنمای بزرگوارم بابت همه آموزشهای ارزشمندتان سپاسگزارم.
الهام جان و زیبا عزیز خدا قوت و سپاس
همسفر زهرا
شنبه 9 دی 1396 01:23 ق.ظ
راهنمای مهربانم بابت آموزشهای بی نظیرتان سپاسگزارم ،ممنون از خانم الهام و زیبا
عفت
جمعه 8 دی 1396 12:49 ب.ظ
با تشکر فراوان از خانم صبا راهنمای عزیز وگرانقدر م خدا قوت به خانم الهام وخانم زیبا
با ارزوی بهترینها برای شما عزیزان
همسفر فاطمه
پنجشنبه 7 دی 1396 07:55 ق.ظ
خانم الهام عزیز، خانم زیبای عزیز خداقوت ، خدمتتان پربرکت ،
خواسته های الهی و قلبی تان برآورده ی بخیر ، اجرتان آرامش الهی.
دستان خدمتگزارتان می‌بوسم و ازفضل الهی سلامتی و عاقبت بخیری برایتان خواهانم.
همسفر فاطمه
پنجشنبه 7 دی 1396 07:52 ق.ظ
با نام ، یاد و شکر خدا
خدا را شکر که راهنما دارم
از راهنمای مهربان، صبور ، آگاه و توانایم خانم صبای عزیزم سپاسگزارم که به همسفر بودن من ، معنا بخشید ، و توانستم به شناختِ خود ، در شناختِ همسرم مسافر عزیزم برسم.
و ایشان بود که مرا در نقش همسفری ، به شناختِ خویشتنِ خویش رساند.
و چه زیباست دانایی ، وقتی آگاه میشوی همه چیز را زیبا میبینی و زمانی به آموزش عمل کردی به توانایی میرسی !
و تابلوی هنری زندگی خود را ترسیم می‌کنی و رو بسوی تکامل میگذاری.
راهنمای عزیزم سپاس که با توانایی به احیای منِ همسفر پرداختی و دستان معجزه گرتان راه و رسم عشق ورزیدن را بر من آموخت.
و توانستم بر دیدنِ ذاتِ زیبای مسافرم دست یابم ، و بدانم که او چه صبورانه برای احیای من سختی اعتیاد را به جان خرید ، و به ظاهر بد شد ، تا من خوب شوم !
و این راهنما بود که به من آموخت که ببینم خوبی نهانِ مسافرم را .
و این راهنمایم بود که جهادکردن در راه خدا را ، در نقش همسفری و همسری به من آموخت، به من آموخت که زن باشم و همسر ، و همسفر باشم تا مسافر شوم!
مسافری رو بسوی الی الله ،
من در نقش همسفری به نقش آدم بودن رسیدم ، و تازه دارم می آموزم که بنده باشم در نقش همسفری!
و دوباره به چگونه زیستن می‌رسیم!
همان جهان بینی که بنیان کنگره
می‌فرمایند: جهان بینی یعنی چگونه زیستن ، یعنی خانواده ایی در کنار هم بر سر یک سفره بنشینند.
نکته همین جا است در کنار هم نشستن!
خدایا شکر که راهنما دارم و در کنارِ مسافر بودن را به من می‌آموزد .
و من باید قدردان بنیان کنگره باشم که راهنمایی بر من عطا کرد ، و اینها همه و همه لطف پروردگار در نقش همسفری است.
و باز شکر می‌کنم راهنمایم را و از خداوند فزونی در علم و خدمت برای خانم صبای عزیزم از فضل الهی
خواهانم. عافیت را برایشان خواهانم.
و اجر روزافزون در جایگاه همسفری را برایشان خواهانم.
و براستی چگونه باید شکر بجا آورد!
ای همسفرِ بزرگ رهجویانِ خود ، راهنمای عزیزم جشن همسفر بر شما مبارک
خداقوت و خداقوت، استواری در صراط مستقیم اجر و پاداشتان ، با خدا بودن و با خدا ماندن مزد راهنمایی تان.
و از خداوند میخواهم با درخشش در جایگاه همسفر و رهجویی بتوانم اندکی از زحمات شما را جبران کنم.
خداوند یار و یاورتان باد
فریده
پنجشنبه 7 دی 1396 01:34 ق.ظ
راهنمای گرانقدرم ممنونم بابت تمام آموزش های نابتان
امیدوارم بتوانم نقش خود را به درستی ایفا کنم.
همسفر مریم. (1)
پنجشنبه 7 دی 1396 01:20 ق.ظ
درود بر شما همسفران و سپاس از راهنمای بزرگوارمان خانم صبای عزیز برای همه آنچه که از ایشان می آموزیم
پوران
چهارشنبه 6 دی 1396 08:51 ب.ظ
خداقوت خانم زیبا وخانم الهام امیدوارم خیر وبرکت این خدمت موجب ارامش دروجودتان باشد
همسفر مرضیه
چهارشنبه 6 دی 1396 06:54 ب.ظ
ممنونم خانم صبای عزیزم برای صحبت های خوبتان، راهنمای بزرگوارم که تسلی بخش و آرام بخش دل هایمانی...
از خداوند برایتان بهترین ها را در هستی و در تمام ابعاد آفرینش خواستارم.
الهام جان و زیبای عزیزم برایتان هر آنچه از خیر است از خداوند خواستارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox