برداشت ازلژیون روز دوشنبه 96/08/29

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 11 آذر 1396-10:43 ق.ظ

همسفر سکینه: کسانی که عزت‌نفس بالایی دارند، وقتی نقطه‌ضعفشان را می‌گویی، قبول می‌کنند و از درون حال خوبی دارند. انسان‌هایی در مسیر تکامل هستند که فکر می‌کنند انسان‌های کاملی نیستند، وقتی نواقص و مشکلات خودتان را می‌بینید بدانید که درست حرکت می‌کنید. وقتی فهمیدید که انسان‌هایی که در کنار شما قرار گرفتند برای بازپرداخت بدهی شما به آنهاست درست حرکت می‌کنید.

آقای امین که استاد جهان‌بینی است برای هر جلسه‌ای که به کنگره می‌آید خدا را شکر می‌کند. ما هم به قلب و لسان باید برای آمدن و آگاهی گرفتن از کنگره شکرگزار باشیم تا آمدنتان مداوم باشد.

یا حکیم

 

همسفر مرضیه: باید با لسان و تمام قلب خداوند را شاکر باشید که در لژیون حضور دارید، اگر شکرگزار باشید آموزش‌ها پیوسته بر شما جاری خواهد بود .  یکی از راه‌های مدیریت ذهن نوشتن است، کسانی که می‌نویسند ذهن‌های آرام‌تر و مرتب‌تری دارند اگر فردی نتواند چهار وادی اول را در ذهنش پیاده‌سازی کند، شاید سال‌ها خدمت کند و کمک راهنما هم بشود؛ اما چون چهار وادی را که ریشه است درک نکرده، درختش آفت خواهد خورد، فرد می‌بیند که خیلی جلو رفته؛ اما حالش خوب نیست.  تا موانع را از مسیرتان برندارید نمی‌توانید به خدا برسی.

اگر چیزی را که می‌خواهی نتوانی در ذهن بسازی، به‌سختی در واقعیت هم می‌توانی . تصویرسازی از شیوه‌های انتقال خواسته از جهان ذهن به جهان فیزیکی است. کنگره جایی است که می‌خواهید به ذهنتان آرامش دهید، پس اینجا را در اولویت قرار دهید.

 

همسفر حوریه: جهان ذهن رابطه‌ای است بین صور آشکار و صور پنهان. ما همیشه باید شکرگزار باشیم. چهار وادی اول، روی ذهن و صور پنهان ما کار می‌کنند تا ما بتوانیم نوع نگاه خود را به مسائل عوض کنیم و معادله وادی‌ها معادله خطی است. کسی که برای رسیدن به خود موانعی سر راهش دارد، پس موانعی هم برای رسیدن به خدا دارد.

ما هر چه به خودمان نزدیک‌تر باشیم، خودمان را بهتر درک می‌کنیم. ز مانی به تکامل می‌رسیم که فکر کنیم انسان کاملی نیستیم و نقص‌هایی داریم و وقتی نقص‌های خودمان را دیدیم، درراه صراط مستقیم هستیم. همه هستی آینه‌ای از ماست، اگر کسی را لکه‌دار می‌بینیم، مشکل از نگاه ماست.  انسان‌هایی که عزت‌نفس دارند، از دیدن نقطه‌ضعف‌هایشان نگران نمی‌شوند و بر عکس آدم‌های ضعیف، در پی پنهان کردن نقص‌های خودشان هستند. دنیای ذهن یک کلید دارد و آن‌هم تزکیه پالایش است و طمع برجهان ذهن ما احاطه دارد.

 

همسفر زهرا: شما باید هم به لسان هم با قلبتان بگویید خدایا شکرت که یک‌بار دیگر وارد کنگره می‌شوم و یک‌بار دیگر از این نعمت تو بهره‌مند می‌شوم. قطعاً اگر شکرگزاری شما با تمام وجودتان باشد، راه‌ها برایتان هموار خواهد شد .چهار وادی اول، وادی‌هایی هستند که زمینه‌های ذهنی‌تان را باید ثابت کنید، شما آرایش چهار وادی را باید در ذهنتان مرتب کنید، اگر توانستید این چهار وادی را در ذهنتان مرتب کنید، تازه‌وارد وادی پنجم می‌شوید. در این چهار وادی عمق پیدا کنید، چون ریشه‌تان را دارید درست می‌کنید.

انسان‌هایی در مسیر تکامل حرکت می‌کنند که فکر می‌کنند کامل نیستند تا وقتی‌که انسان خودش را می‌بیند، نواقصش را می‌بیند در مسیر تکامل است. اگر می‌خواهی بدانی که در مسیر کنگره و در صراط مستقیم هستی تا آنجایی که فکر می‌کنی تو مشکل‌داری ‌، این مسئله برای تزکیه و پالایش تو است تا آن زمان‌ داری درست حرکت می‌کنی؛ ولی آنجایی که دچار رکود شدی که چرا آدم‌ها این‌جوری‌اند، دقیقاً بدانید که شما ایستاده‌اید و مسیر تکامل را ادامه نمی‌دهید.

 

همسفر پوران: در مورد وادی سوم، مسیر وادی‌ها مثل زنجیره به هم وصل هستند. اگر انسان بخواهد چیزی را اصلاح کند باید از ریشه اصلاح کند. تفکر جزء ریشه انسان است و صور پنهان انسان است. نوع نگاه خیلی مهم است که اگر امروز بیماری یا هر مسئله دیگری داشته باشد، از دیگران توقع دارد که باید مسئله را حل کنند‌. ما در هر جایگاهی که هستیم خودمان آن را انتخاب کرده‌ایم. وادی‌ها از قوانین الهی سرچشمه گرفته‌اند؛ اما چه بخواهیم یا نخواهیم باید در مورد جهان ذهن از این قوانین اطاعت کنیم .

وادی پنجم تنها وادی است که انسان را از قوه به فعل می‌برد. وادی‌های قبل ما را ازنظر فکری و ازنظر نوع نگرش شخص را آماده می‌کند تا دست‌به‌کارهای اجرائی بزند؛ ولی از راه درست و با یک نگاه درست حرکت کردن. ما در جهان‌های مختلفی زندگی می‌کنیم جهان حیات، جهان خواب، جهان ذهن.  تا از خود نگذری به خود نرسی همین است تا انسان خواسته‌هایش نگذرد نمی‌تواند به جهان ذهنی آرام برسد.

 

همسفر زهره: خداوندا موانعی که مانع درک من از این مطلب می‌شود از من بردار تا بتوانم به‌راحتی چیزی را که باید برداشت کنم را برداشت کنم.

جهان ذهن رابطه بین صور آشکار و صور پنهان ما است. یکی از راه‌های مدیریت ذهن نوشتن است انسان‌هایی که می‌نویسند ذهن‌های آرامی دارند. باید در چهار وادی اول خیلی عمق پیدا کنیم تا ریشه و صور پنهانمان را درست کنیم. کامل‌ترین انسان‌ها انسان‌هایی هستند که فکر می‌کنند کامل نیستند .همه هستی آینه من است، اگر زشت یا زیبا آینهٔ من است. هر نقطه‌ضعف من دیگران را در مقابل من به یک‌شکلی قرارمی دهد و هر چه نقطه‌ضعف‌ها کمتر شود انسان‌ها را بهتر می‌بینم. انسان‌هایی که عزت‌نفس دارند از نقطه‌ضعف‌هایشان ناراحت نمی‌شوند خیلی برایم جالب بود. یکی از بهترین نعمت‌های که خداوند به ما داده جهان ذهن است و خیلی باید نگاهمان را مثبت کنیم و جنس ذرات ناخالصی‌مان را تغییر دهیم.

 

همسفر سکینه: کسانی که عزت‌نفس بالایی دارند، وقتی نقطه‌ضعفشان را می‌گویی، قبول می‌کنند و از درون حال خوبی دارند. انسان‌هایی در مسیر تکامل هستند که فکر می‌کنند انسان‌های کاملی نیستند، وقتی نواقص و مشکلات خودتان را می‌بینید بدانید که درست حرکت می‌کنید. وقتی فهمیدید که انسان‌هایی که در کنار شما قرار گرفتند برای بازپرداخت بدهی شما به آنهاست درست حرکت می‌کنید.

آقای امین که استاد جهان‌بینی است برای هر جلسه‌ای که به کنگره می‌آید خدا را شکر می‌کند. ما هم به قلب و لسان باید برای آمدن و آگاهی گرفتن از کنگره شکرگزار باشیم تا آمدنتان مداوم باشد.

 

همسفر فاطمه عبدالحسینی: در چهار وادی اول باید آنقدر عمیق بشویم تا بتوانیم به‌صورت ریشه‌ای خودمان را درست کنیم و برای این کار ابتدا باید درون خود را ببینیم؛ یعنی نقص‌های خود را ببینیم و یکی‌یکی آن‌ها را برطرف کنیم تا بتوانیم در مسیر تکامل پیش برویم. اگر در برخورد با دیگران، مدام از همه ایراد می‌گیریم باید بدانیم؛ که همه آن ایرادها در وجود خودمان است و این افراد در مسیر ما قرارگرفته‌اند تا نقطه‌ضعف‌های ما را یادآور شوند.

 ذهن یکی از بهترین نعمت‌های خداوند است و ما گاهی عظمت نعمت‌های خداوند را درک نمی‌کنیم؛ چون خیلی کوچک هستیم. تصویرسازی یکی از راه‌های انتقال خواسته‌ها از جهان ذهن به جهان مادی است . اگر در مسیر انسانیت یا همان صراط مستقیم جلو برویم تسلیم خداوند می‌شویم و می‌گوییم: راضی هستیم به رضای تو و خدایا هر چه تو دوست داری بساز.

 

همسفر اکرم: دعای آقای امین: بازهم خدا رو شکر که توفیق داد کنار هم جمع‌شویم و آموزش بگیریم و به آگاهی برسیم، انشالله دست‌پر از این جلسه بیرون برویم. باید به لسان و تمام قلب بگوییم :خدایا شکر که در کنگره هستیم، همیشه قبل از هر مطلبی از خدا بخواهیم که همه موانع، برای یادگیری را از سر راه ما بردارد، وقتی دعا می‌کنیم با انرژی‌ها هم سو می‌شویم.

 جهان ذهن رابطه صور آشکار و صور پنهان است با درک سی دی جهان ذهن، گره‌های زیادی از ما باز می‌شود. نوع نگاه مهم است، تفکر جز صور پنهان است. یکی از راه‌های مدیریت ذهن نوشتن است.

وادی‌ها به‌موازات هم هستند و رابطه خطی باهم دارند. باید از ریشه درست شویم که دچار آفت نشویم، اگر در چهار وادی اول عمق پیدا نکنیم به حال خوش نمی‌رسیم. بعضی وقت‌ها نباید عجله کنیم. به‌اندازه‌ای که موانع را برمی‌داریم خدا کمک می‌کند. انسان‌هایی فکر می‌کنند که در مسیر تکامل هستند زمانی که فکر می‌کنیم برای خود و برای تکامل به کنگره میاییم مهم است.

یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خدا جهان ذهن است و قدرت زیادی دارد، دقیقاً ذهن مثل مجلس است. بعضی از بزرگان می‌گویند: دریافت‌های ما در پیاده‌روی اتفاق می‌افتد. هر چیزی در هستی دلیلی دارد، وقتی تصویر را در ذهن نسازم،  واقعیت را نمی‌توانم بسازم. نیت تأثیر مستقیم دارد و خداوند باید اذن هر چیزی را بدهد. رهایی از اعتیاد یک خواسته الهی است.

 

همسفر الهام قدیری: خداوندا همه موانعی که مانع درک من از مطالب می‌شود را از من بردار تا بتوانم به‌راحتی آن چیزی را که باید برداشت کنم را، برداشت کنم.

توفیق است که ما در این جلسه هستیم باید هم با زبان و هم با تمام قلبمان خدا را شکر کنیم؛ که یک‌بار دیگر وارد کنگره شده‌ایم و یک‌بار دیگر از این نعمت، بهره‌مند می‌شویم؛ قطعاً اگر شکرگزاری ما با تمام وجودمان باشد، قدم‌ها برایمان پیوسته هموار خواهد شد، پس بایدهمیشه شکرگزار باشم.

اگر در هر مسئله گیر کنیم، باید خودمان حرکت کنیم و کلید راه را پیدا کنیم و از کسی توقع نداشته باشیم.

یکی از راه‌های مدیریت ذهن، نوشتن است؛ یعنی انسان‌هایی که می‌نویسند، ذهن‌های آرام و مرتبی دارند.

وادی سوم جزء وادی‌هایی است که روی صور پنهان آدم کار می‌کند و اگر کسی نتواند این چهار وادی را در صور پنهان خود پیاده‌سازی کند، ممکن است بیاید و سال‌ها خدمت کند و کمک راهنما هم بشود و به جایگاه‌های بالاتر هم برود؛ ولی چون خود را از ریشه درست نکرده است، قطعاً این درخت آفت خواهد زد. پس اگر شما درون خود را درست نکنید، چیزی که روی آن می‌سازید، خیلی پایدار نخواهد بود. گاهی اوقات عجله نکنید و قطعاً ثمره و دستاوردتان در بُعد زمان خیلی بیشتر می‌شود.

در مسیر تکامل، کامل‌ترین انسان‌ها انسان‌هایی هستند؛ که فکر می‌کنند که کامل نیستند؛ یعنی تا وقتی‌که انسان خودش را می‌بیند و نقص‌های خود را می‌بیند، در مسیر تکامل است؛ یعنی تا آنجایی که فکر می‌کنید مشکل‌دارید و این مسائلی که پیش می‌آید، برای تزکیه و پالایش شماست، آن زمان درست حرکت می‌کنید؛ ولی جایی که دچار رکود شدید و گفتید که آدم‌ها چرا این‌طور می‌کنند؟ چرا همه این‌جوری شده‌اند؟ دقیقاً شما ایستاده‌اید و دیگر مسیر تکامل را ادامه نمی‌دهید.

دیگران تصویری از تو هستند، هر نقطه‌ضعف تو، انسان‌ها را به یک‌شکل در مقابل تو قرار می‌دهد. هرچه نقطه‌ضعف‌هایت کمتر شود، انسان‌ها را بهتر می‌بینی و آینه را تمیزتر می‌بینی. اگر ما دیگران را با لکه و مشکل‌دار می‌بینیم، باید بدانیم که اشکال از دید ما است و نمی‌فهمیم؛ که این فرد برای چه نقطه‌ضعفی در مسیر ما قرارگرفته است.

انسان‌هایی که دارای عزت‌نفس بالایی هستند، هیچ‌وقت ناراحت نمی‌شوند؛ که نقطه‌ضعف داشته باشند؛ ولی آدم‌هایی که سخیف النفس هستند می‌خواهند به هر دلیل نقطه‌ضعف خود را بپوشانند و دنبال این هستند؛ که نقطه‌ضعف‌های خود را قایم کنند تا هیچ‌کس نفهمد؛ که این‌ها چه مشکلی دارند. آدمی که عزت‌نفس دارد، شخصیتش کامل است و اذیت نمی‌شود و کسی نمی‌تواند به آنها ضربه بزند؛ چون خودش را به نیرویی وصل کرده که این ضربه‌ها روی شکنندگی او تأثیر نخواهد گذاشت.

قدرتی در ذهن هر انسانی است؛ که هرکسی تا وقتی‌که وارد آن بشود و قانون وارد شدن به دنیای ذهن را بلد باشد، می‌تواند از این قدرت استفاده کنددر جهان مادی با جسممان حرکت می‌کنیم و در جهان ذهنی با نفسمان در جهان ذهن وارد می‌شویم.

تصویرسازی یکی از راه‌های انتقال خواسته‌ها از جهان ذهن به جهان مادی است و تصویرسازی منفی هم هست و از قدرت بیشتری برخوردار است؛ چون باور زیادی به منفی داریم و یقین در منفی‌ها بیشتر است. وقتی در ذهنت نمی‌توانی چیزی را بسازی در واقعیت سخت می‌توانی آن را ببینی.

انسان‌های بزرگ هر چیزی را که می‌خواهند خلق کنند و قدرتش را دارند؛ ولی می‌گویند که خدایا تو چه چیز می‌خواهی و تسلیم می‌شویم و این آدم‌ها می‌گویند: ما این قدرت را داریم که هر چه بخواهیم اتفاق بیفتد؛ ولی شاید خداوند این را نخواهد. خداوند کمک کند که بر انتخاب‌هایمان صبور باشیم، وقتی صبور می‌شویم بالاترین دریافت را داریم.

دنیای ذهن یک کلید دارد و این است که تزکیه و پالایش کنید و جنس ذراتتان را باید عوض کنید. برای تغییر دادن آن، باید جنس خواسته‌های نفستان را تغییر بدهید.

 طمع در تمام ابعادش احاطه بر فضای ذهن دارد. بخشی از طمع‌هایمان را کم کنیم و فضای ذهنمان را برای خواسته‌های الهی بازکنیم. رهایی از دام اعتیاد هم یک خواسته الهی است.

 

برای رسیدن به رهایی باید از خیلی از خوش‌گذرانی‌هایمان، از خیلی از آسایش‌هایمان و از خیلی از چیزهایی که می‌توانیم به دست بیاوریم بگذریم. باید بگذرید و اگر نگذرید نمی‌توانید جلوتر بروید. 

 

همسفر فاطمه بیرانوند: در مسیر تکامل، کامل‌ترین انسان‌ها انسان‌هایی هستند که فکر می‌کنند که کامل نیستند، یعنی تا وقتی‌که انسان خودش را می‌بیند و نقص‌های خود را می‌بیند، در مسیر تکامل است، یعنی تا آنجایی که فکر می‌کنید مشکل‌دارید و این مسائل که پیش می‌آید، برای تزکیه و پالایش شما است، آن زمان درست حرکت می‌کنید، ولی جایی که دچار رکود شدید و گفتید که آدم‌ها چرا این‌طور می‌کنند؟ چرا همه این‌جوری شده‌اند؟ دقیقاً شما ایستاده‌اید و دیگر تکامل را ادامه نمی‌دهید. چیز جالب دیگری که در مورد وادی سوم می‌توانم بگویم: این است که همه هستی آینه‌ای از شما است، اگر زشت، اگر زیبا است، آینه‌ای از شما است. در وادی سوم اشتباهی که همهٔ انسان‌ها می‌کنند، این است که می‌خواهند آینه را تمیز کنند. صورت کثیف را می‌بیند، ولی چرا مشکلش حل نمی‌شود؛ چون آینه را تمیز می‌کند و در این آینه تصویر دیگران هم هست و دیگران تصویری از تو هستند. هر نقطه‌ضعف تو، انسان‌ها را به یک‌شکل در مقابل تو قرار می‌دهد. هر چه نقطه‌ضعف‌هایت کمتر شود، انسان‌ها را بهتر می‌بینی و آینه را تمیزتر می‌بینی.

در مورد سی دی جهان ذهنی، امیدوارم برداشت‌های خوبی داشته باشید. چون جهان ذهن رابطهٔ بین صور پنهان و آشکار شما است و اگر این رابطه به‌خوبی درک نشود و یا برقرار نشود، هیچ‌وقت نمی‌توانید ارتباط خوبی با صور پنهان خود داشته باشید. خداوند اشتیاق ما را به این سی‌دی‌ها بیشتر و بیشتر کند.  این سی دی خیلی به من کمک کرد و قطعاً به همهٔ شما هم می‌تواند خیلی کمک کند و می‌تواند گره‌گشا و راه گشا و هدایتگر باشد و قطعاً خیلی از مسائلتان را می‌توانید با درک سی دی جهان ذهن حل کنید و مسیر را پیدا کنید. روی این سی دی وسواس خاصی داشته باشید. این سی دی شمارا در یک‌خطی می‌برد که درنهایت پرواز می‌کنید، مثل هواپیما که یک مقدار می‌رود و بعد پرواز می‌کند. قطعاً این سی دی خیلی به شما کمک می‌کند.

 

همسفر صفورا: در مسیر تکامل، کامل‌ترین انسان‌ها انسان‌هایی هستند؛ که فکر می‌کنند که کامل نیستند؛ یعنی تا وقتی‌که انسان خودش را می‌بیند و نقص‌های خود را می‌بیند، در مسیر تکامل است؛ یعنی تا آنجایی که فکر می‌کنید مشکل‌دارید و این مسائلی که پیش می‌آید، برای تزکیه و پالایش شماست، آن زمان درست حرکت می‌کنید؛ ولی جایی که دچار رکود شدید و گفتید که آدم‌ها چرا این‌طور می‌کنند؟ چرا همه این‌جوری شده‌اند؟ دقیقاً شما ایستاده‌اید و دیگر مسیر تکامل را ادامه نمی‌دهید.

 چیز جالب دیگری؛ که در مورد وادی سوم می‌توانم بگویم: این است؛ که همه هستی آینه‌ای از شماست. اگر زشت، اگر زیبا است، بازهم آینه‌ای از شما است. در وادی سوم اشتباهی که همه انسان‌ها می‌کنند این است؛ که می‌خواهند آینه را تمیز کنند. صورت کثیف را می‌بیند؛ ولی چرا مشکلش حل نمی‌شود؛ چون آینه را تمیز می‌کند و در این آینه تصویر دیگران هم هست و دیگران تصویری از تو هستند. هر نقطه‌ضعف تو، انسان‌ها را به یک‌شکل در مقابل تو قرار می‌دهد. هرچه نقطه‌ضعف‌هایت کمتر شود، انسان‌ها را بهتر می‌بینی و آینه را تمیزتر می‌بینی.

 روایتی تعریف می‌کردند و می‌گفت؛ که این همسایه روبرو چقدر لباس‌ها را کثیف می‌شوید و بعد همسرش می‌گوید: این پنجره خانه ما است؛ که کثیف است. این‌ها مثال‌های فلسفی است و همیشه اگر ما دیگران را با لکه و مشکل‌دار می‌بینیم، باید بدانیم که اشکال از دید ما است و نمی‌فهمیم؛ که این فرد برای چه نقطه‌ضعفی در مسیر ما قرارگرفته است.

 انسان‌هایی که دارای عزت‌نفس بالایی هستند، هیچ‌وقت ناراحت نمی‌شوند؛ که نقطه‌ضعف داشته باشند؛ ولی آدم‌هایی که سخیف النفس هستند می‌خواهند به هر دلیل نقطه‌ضعف خود را بپوشانند و دنبال این هستند؛ که نقطه‌ضعف‌های خود را قایم کنند تا هیچ‌کس نفهمد؛ که این‌ها چه مشکلی دارند. البته قرار هم نیست که همه بفهمند؛ ولی زمانی که شجاعانه می‌ایستی و می‌گویی: تو درست می‌گویی، می‌بینی که چقدر از درون حالت بهتر است. امیدوارم خداوند بصیرت جدیدی از برداشتتان در مورد وادی سوم بدهد و به همه شما عزت‌نفس بدهد؛ چون آدمی که عزت‌نفس دارد، شخصیتش کامل است و اذیت نمی‌شود و کسی نمی‌تواند به آنها ضربه بزند؛ چون خودش را به نیرویی وصل کرده که این ضربه‌ها روی شکنندگی او تأثیر نخواهد گذاشت.

 

تایپ: همسفر زهره

نظرات() 


همسفر حوریه
سه شنبه 14 آذر 1396 12:34 ب.ظ
ارز خانم الهام وزهره عزیز بابت انعکاس مطالب بسیار سپاسگزارم.
فاطمه همسفر امیر
دوشنبه 13 آذر 1396 01:51 ق.ظ
خواهران عزیزم خدا قوت تکرار مطالب باعث می شود که درک عمیق تر و برداشت بهتری داشته باشم.
خانم زهره عزیز و الهام جان سپاسگزارم
پوران
شنبه 11 آذر 1396 01:55 ب.ظ
خداقوت خانم الهام وزهره ممنون که مطالب را دراختیارما قرارمیدهید
رعنا
شنبه 11 آذر 1396 11:34 ق.ظ
خانم صبای عزیز راهنمای گرامی؛سپاسگزارم از آموزشهای ناب و باارزش شما.
خواهرهای عزیزم؛ممنون از مطالب مفید و موثری که بیان نمودید.
خانم الهام عزیز؛اجرتان رهایی و پاینده باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox