برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/07/27

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
جمعه 5 آبان 1396-08:01 ق.ظ

خانم فاطمه عبدالحسینی: باید بپذیرم؛ که در کنار کسی هستم که جفت الهی من است.  ازدواج مسیر تکامل است و چون مسیر تکامل است، رنج‌ها و مشکلات مخصوص به خودش را دارد و برای اینکه بتوانم زندگی خوبی داشته باشم باید اهل پذیرش، تسلیم، بخشش و ندیدن باشم.

یا حکیم

 

خانم مریم کرمی: ما گاهی خودمان اطرافیانمان را با تیغ‌هایمان زخمی می‌کنیم و بعد از دیدن زخم‌های آنها و عفونت‌هایشان دچار خشم می‌شویم و می گوییم اینها آدم‌های بدی هستند . 

آنقدر خوب در زندگی رفتار کنیم که ازدواج‌هایمان تبدیل به یک الگو شود و همه مشتاق به تشکیل خانواده شوند . ازدواج مسیر تکامل است و یکسری چالش و سختی‌های مخصوص به خود دارد. انسان‌هایی که از این رنج‌ها عبور کنند، انسان‌های کامل‌تری هستند. انسان متأهل؛ متعهد و مسئول‌تر است

مهم‌ترین عامل در یک زندگی خوب؛ اصل پذیرش و بخشش است و این اولین گام است. وقتی می‌پذیریم، جنگیدن را کنار می‌گذاریم و به خاطر این سازگاری مسیر برای ما راحت‌تر می‌شود و مشمول رحمت خداوند می‌شویم.

 

خانم اکرم: در یک دوره تراکم کاری زیاد داریم که باید بتوانیم اولویت‌بندی کنیم. باید یک‌زمان را برای آموزش خود بگذارم و خود را شایسته آموزش بدانم. باید فداکاری کنم و از بعضی لذت‌ها بگذرم، تا چیزهای خیلی بهتری را به دست بیاورم.

ازدواج سیر تکاملی دارد؛ که با درد و رنج همراه است و در این مسیر، ارتقاء پیدا خواهیم کرد.  وقتی جنگیدن را کنار می‌گذاریم، آن‌وقت خداوند ما را مشمول رحمت خود می‌کند .

در اثر جنگیدن بین اولویت‌ها ارتقاء پیدا کرده و توانا می‌شویم. هستی نگاه می‌کند که چه می‌خواهم و چقدر تلاش می‌کنم.

مطالب مهم و کلیدی کتاب را بنویسیم تا در ذهنمان ماندگارتر شود.

خداوندا  ما را در انتخاب راهی که به تو می‌انجامد یاری کن. آمین.

 

خانم الهام مهدی پور: انسان امنیت بیشتری در ازدواج پیدا می‌کند و افراد متأهل اعتبار بیشتری دارند و مسئولیت‌پذیرتر هستند؛یعنی اگر گاهی من از مسئولیت‌های زندگی خسته می‌شوم و می‌گویم کاش ازدواج‌نکرده بودم و یا موقعیت اجتماعی بهتری پیدا می‌کردم و بعد ازدواج می‌کردم، سخت در اشتباه هستم. برای داشتن یک زندگی خوب، منِ الهام باید اهل پذیرش باشم، اهل تسلیم باشم، اهل ندیدن باشم. همیشه آن‌کسی که بهتر است، بهتر عمل می‌کند. در زندگی مشترک، به‌اندازهٔ خودم، خوبی‌هایم را زیاد کنم و من تمام تلاشم را می‌کنم تا درست رفتار کنم. اگر در زندگی مشترک ، سازگاری داشته باشیم، به حرمت و برکت سازگاری‌مان، مشمول رحمت خداوند می‌شویم.

افرادی که در زندگی در کنار ما هستند، تقدیر این بوده که کنار ما باشند، پس آنها را هر جوری که هستند بپذیریم؛یعنی منِ الهام، نباید مدام ریحانهٔ عزیزم را مجبور کنم تا در کارهایش سرعت عمل بیشتری داشته باشد؛ زیرا تیپ شخصیتی او این‌گونه است واگر سرعت کمی دارد؛ اما دقت خیلی زیادی دارد و من باید او را همان‌گونه که هست بپذیرم با تمام نقاط قوت و ضعفش.

همان‌طور که ساعاتی از روز را برای استراحت، تلویزیون، تفریح، کارهای منزل می‌گذاریم باید ساعاتی را هم برای آموزش خودمان اختصاص دهیم و باید کنگره را در اولویت خود قرار دهیم. امکان ندارد یکسری فداکاری نکنیم و چیزی به دست بیاوریم. اگر من الهام آموزش بگیرم و حالم خوب شود، هم بندهٔ خوبی هستم وهم می‌توانم همسر خوب و مادر خوبی برای ریحانهٔ عزیزم و الهه عزیزم باشم.

در یک دوره‌ای از زندگی یکسری سختی‌ها را تحمل می‌کنی و در عوض ارتقاء پیدا می‌کنی. رشد ما نتیجهٔ انتخاب‌های مجاز ماست. جسم و جانمان را باید باهم ارتقاء بدهیم؛ زیرا خیلی خوب است روحمان از جسممان جلوتر باشد؛ چون جسم ما یک تاریخ‌مصرفی دارد؛ ولی روح تا ابد همراه ما خواهد بود.

 

خانم عفت: برای داشتن یک زندگی خوب باید اهل پذیرش باشید٬ اهل تسلیم باشید٬ اهل بخشش باشید٬ اهل ندیدن باشید. اگر زندگی شما خوب نیست؛ حتماً شما اهل بخشش و ندیدن نیستید. اهل پذیرش نیستید. همیشه انسانی که خوب‌تر است٬ بهتر عمل می‌کند.

ما با اختیار خودمان انتخاب می‌کنیم؛ اما چون در صراط مستقیم نیستیم ونمی خواهیم آموزش بگیریم و مسئولیت آن را قبول کنیم ، می‌گوییم که اختیار نبوده و جبر بوده است .

با هر انتخاب غلطی که انجام می‌دهیم،هم باعث نابودی خودمان می‌شویم هم دیگران. پس انتخاب‌های ما نقش بسیار مهمی می‌توانند در رهایی و یا قربانی شدن ما داشته باشد.

 

خانم زهرا: برای یک زندگی خوب باید اهل پذیرش و تسلیم باشید، همیشه کسی بهتر است؛ که خوب عمل می‌کند. صفت‌های خوب را در زندگی مشترک تقویت کنید. ازدواج تقدیر است، تو با اختیارت انتخاب‌هایی می‌کنی و به خاطر انتخاب‌هایت امتیاز می‌گیری؛ ولی درنهایت نتیجه آن چیزی می‌شود که تقدیر است.

 یک‌زمانی برای آموزش خودتان بگذارید و خود را شایسته آموزش بدانید و اولویتتان را کنگره قرار بدهید و از یکسری از لذت‌هایتان بگذرید. امکان ندارد شما یکسری فداکاری‌ها نکنید و یکسری چیزها را به دست آورید.

 

خانم پوران: رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دوم آنچه برداشت می‌نماید.  برای حل مسئله راه خیلی مهم است؛ که ما را به کدام مسیر هدایت می‌کند و اینکه ما از پیدا کردن این مسیر چه برداشتی می‌کنیم؛ که آیا ما را به صراط مستقیم می‌برد یا ما را به بیراهه می‌کشاند که باید خیلی باهوش باشیم تا به قدرت تشخیص برسیم.

هرچه انسان اراده محکم‌تر داشته باشد زودتر به دام می‌افتد. در دریا کسی غرق می‌شود که شناگر است. آدمی که شنا  بلد نیست اصلاً وارد قسمت‌های عمیق دریا نمی‌شود. ما از سنگ سخت‌تر و از آب نرم‌تر نداریم؛ اما همین آب با خصوصیت نرمی خود، قطره‌قطره روی سنگ می‌ریزد و درنهایت به‌مرورزمان آن را سوراخ و یا متلاشی می‌نماید.

 

خانم فاطمه عبدالحسینی: باید بپذیرم؛ که در کنار کسی هستم که جفت الهی من است.  ازدواج مسیر تکامل است و چون مسیر تکامل است، رنج‌ها و مشکلات مخصوص به خودش را دارد و برای اینکه بتوانم زندگی خوبی داشته باشم باید اهل پذیرش، تسلیم، بخشش و ندیدن باشم.

 

خانم زهره: آنچه در تقدیر است، آن به انجام می‌رسد؛ اما اعمال ما در خطوط تقدیر، نقش بسیار مهمی دارند که به آن، شکل دیگری می‌دهند. ازدواج مسیر تکامل است و این مسیر رنج‌های مخصوص خودش را دارد و وقتی از این رنج‌ها عبور کنیم ،انسان‌های کامل‌تری می‌شویم. خداوند را هزاران مرتبه شکر که به‌وسیله بیماری مسافرم مسیر کنگره برایم باز شد تا بیایم و آموزش‌های خودم را ببینم برای تکامل یافتن.

در زندگی مشترک صفات خوب  را در خودمان تقویت کنیم. خداوندا ما را دریافتن راهی که به تو می‌انجامد یاری فرما.

من به‌واسطه تیغ‌هایی که در وجودم دارم، انسان‌های اطرافم را زخمی می‌کنم و وقتی ناله آنها را می‌بینم می‌گویم آنها آدم‌های بدی هستند درصورتی‌که آنها از بودن در کنار من حالشان بد است. خدایا کمکم کن بیشتر روی عیب‌های خودم کارکنم.

اگر می‌خواهم موفق شوم باید از یکسری خواست‌هایم بگذرم و آموزش‌های کنگره را اولویت کارهایم قرار بدهم.

 

خانم حوریه: برای یک زندگی خوب باید اهل پذیرش، ندیدن و بخشش باشیم. اگر من می‌خواهم عملکردم بهتر باشد باید خوب‌تر باشم.

یاد گرفتم من باید خودم را شایسته آموزش بدانم و برای خودم وقت بگذارم و اولویت من آموزش‌های کنگره باشد. اگر می‌خواهم به مقام پارسایان روز و زاهدان شب برسم، باید اعمالم برحسب دانایی و نشأت گرفته از آموزش باشد. من زمانی می‌توانم بنده و همسر و مادر بهتری باشم که آموزش گرفته باشم و کاربردی کنم.

رشد ما و قربانی بودن ما نتیجه انتخاب‌های ماست. امیدوارم بتوانم انتخاب‌های درستی در زندگی داشته باشم. هرچقدر جهان‌بینی من بالا برود و دانایی داشته باشم؛ ولی جسمم سالم نباشد، هیچ کاری نمی‌توانم بکنم. همچنین اگر جسم سالمی داشته باشم؛ ولی جهان‌بینی خوبی نداشته باشم کار را خراب می‌کنم، پس هردو باید در یک سطح بالا بروند.

 

خانم مریم وحیدی: ازدواج مسیر رشد و تکامل است و یک سری چالش‌ها ، سختی‌ها و رنج‌های خودش را دارد؛که وقتی انسان‌ها از این رنج‌ها عبور می‌کنند تبدیل به انسان‌های کامل‌تر می‌شوند و ارتقا پیدا می‌کنند. در خانواده باید شما اهل خوب بودن ، اهل بخشش ، اهل پذیرش و اهل ندیدن باشید تا زندگی خوبی داشته باشید. ازدواج‌های خود را تبدیل به ازدواج‌های الگویی کنیم که دیگران هم مشتاق بشوند تشکیل خانواده بدهند و مثل ما باشند.

 

خانم خدیجه باقری: ازدواج مسیر تکامل است و یک سری رنج‌های مخصوص خودش را دارد و انسان‌هایی که از این رنج‌ها عبور می‌کنند به انسان‌های بهتری تبدیل می‌شوند. باید ازدواج‌هایمان را به یک ازدواج الگویی تبدیل کنیم. طوری رفتار کنیم که الگویی برای دیگران باشیم و دیگران از وجود ما به آرامش برسند.

 

رعنا: برای داشتن یک زندگی خوب و دارای آرامش باید اهل پذیرش، بخشش و گذشت باشیم. در زندگی زناشویی به‌گونه‌ای رفتار کنیم؛ که الگوی دیگران باشیم تا مشتاق به تشکیل خانواده شوند.

آموزش‌های کنگره را در اولویت قرار دهیم. باید به‌سلامتی جسم و رشد جهان‌بینی هر دو توجه کنیم؛ تا نتیجه بهتری در کارهایمان بگیریم.

 

خانم الهام : انشالله خداوند رحمتش را شامل حال همه ما  کند تا ازدواج‌های خوبی داشته باشیم و با جفت الهی مان  هستند، به خداوند نزدیک بشویم و با حرکت درست ازدواج‌های خود را به یک ازدواج خوب و الگویی تبدیل کنیم تا دیگران هم مشتاق تشکیل خانواده بشوند.

 ازدواج مسیر تکامل می‌باشد و چون مسیر تکامل می‌باشد، یک سری چالش‌ها و سختی‌های مخصوص خودش را دارد و انسان‌هایی که از کنار این رنج‌ها عبور می‌کنند، به انسان‌های کامل‌تری تبدیل می‌شوند. برای یک زندگی خوب باید اهل پذیرش ، اهل تسلیم ، اهل بخشش باشید و اهل ندیدن باشیم. اگر زندگی‌های شما خوب نیست؛ حتماً شما اهل بخشش و گذشت نیستید و همیشه آن‌کسی که خوب‌تر است بهتر عمل می‌کند.

اگر قرار باشد در مدار شخصی نباشم آن شخص با جدایی یا مرگ یا هر دلیلی از مدار ما می‌رود؛ ولی باید تا آخر تمام تلاشم را بکنم که انسان‌وار و درست رفتار کنم.

حدودی که در آموزه‌های دینی ما هست به خاطر این است که ما را از یک سری چیزها در امان نگه می‌دارند.

متوجه شدم وقتی‌که در صراط مستقیم نیستم، وقتی آموزش‌های را لازم را ندارم کم می‌آورم و می‌گویم: این اختیار من نبوده و جبر بوده است؛ چون نمی‌خواهم مسئولیتش را بپذیرم. اولین گام برای اینکه بتوانید درست حرکت کنید این است؛ که بپذیرید. وقتی‌که می‌پذیرید جنگیدن را به کنار می‌گذارید و سازگاری را آغاز می‌کنید و به حرمت و برکتِ سازگاری‌تان، مسیرتان راحت‌تر می‌شود و مشمول رحمت پروردگار می‌شوید.

اگر آموزش را خوب بگیرید هم مادر خوبی هستید، هم همسر خوبی هستید، هم بنده بهتری هستید، هم انسان بهتری هستید. و باید آموزش ها اولویتم باشد که تمام سعی ام بر این است . اثر جنگیدن با اولویت‌هایتان شمارا به ارتقا می‌رساند ؛ چون هستی هم نگاه می‌کند و می‌بیند شما با چه شرایطی دارید انتخاب می‌کنید.

خوب است؛ که روحتان از جسمتان جلوتر باشد ؛ چون ولی جسم یک تاریخ‌مصرفی دارد ۶۰ سال ۷۰ سال است؛ ولی روح تا ابد همواره با شما خواهد بود.


خانم فاطمه بیرانوند: در ابتدا اولویت اصلی خودتان را تکالیف کنگره قرار دهید. شما در طول روز یک مقدار از تایم خودتان را برای غذا خوردن، مدیریت خانه، استراحتتان، لذت‌های خودتان می‌گذارید؛ اما باوجود همه اینها باید یک‌زمانی را هم برای آموزش بگذارید و این زمان را باید خودتان انتخاب کنید و باید خودتان را شایسته آموزش بدانید و این زمان را برای خودتان بازکنید؛ چون یک‌وقت‌هایی شما برای آموزشِ همه کار می‌کنید و برای آموزش خودتان وقتی نمی‌گذارید. پس همیشه یک‌وقتی را بازکنید.

من در زندگی‌های شما نیستم که مدیریت کنم. ببینید نمی‌شود همه‌چیز را باهم خواست، من حتی به خاطر کنگره از ادامه تحصیل منصرف شدم. می‌خواهم بگویم یک‌چیز را داشته باشید، همه خرگوش‌هایتان را نمی‌توانید دنبال کنید. فکر کنید ببینید کدام‌یک برایتان مهم است، اگر آموزش را خوب بگیرید هم مادر خوب، هم همسر خوبی هستید، هم بنده بهتری هستید و هم انسان بهتری هستید. من توصیه می‌کنم آموزش‌های کنگره را فدای چیز دیگری نکنید. بعضی وقت‌ها از خوابتان بگذرید، از تلویزیون نگاه کردن بگذرید. شما یک دوره‌ای از زندگی‌تان یک سری فداکاری‌ها را می‌کنید که نتیجه‌اش هزاران هزار برابر به شما برمی‌گردد.

از خداوند خیلی کمک بگیرید و بگویید خداوندا من ناتوانم، توانایم کن و مدام خودتان را به نیروهای الهی با ذکر و قرآن نزدیک کنید. زمان‌هایی که خیلی خسته هستید و گیج می‌شوید دو رکعت نماز بخوانید و از خداوند راهنمایی بگیرید.


خانم مرضیه: ازدواج مسیر تکامل است و چون مسیر تکامل است، یکسری چالش‌ها و رنج‌های مخصوص خودش را دارد؛ که انسان‌هایی که از این رنج‌ها می‌گذرند به انسان‌های پخته‌تری تبدیل می‌شوند. ازدواج از ما انسان‌های بهتری می‌سازد.

برای یک زندگی خوب باید اهل پذیرش و تسلیم باشید، اهل ندیدن باشید، اگر زندگی‌هایتان خوب نیست، حتماً اهل اینها نیستید. باید به‌اندازه خودتان صفت‌های خوب را پرورش دهید و تا آخرین لحظه انسان‌وار تلاش کنید که درست رفتار کنید.

تقدیرتان را خودتان انتخاب کردید؛ اما یادتان نیست. امتیاز بودن در کنار مسافرتان و ارتقایی که درنتیجه آن پیدا می‌کنید را دیدید؛ که چقدر زیاد است و از یادتان رفته است. کسانی که در کنار شما هستند، باید باشند و همان‌طور که هستند بپذیرید، وقتی می‌پذیرید جنگیدن را کنار می‌گذارید و به حرمت سازگاری‌تان مشمول رحمت پروردگار می‌شوید.

بگویید: خدایا من ناتوانم، توانایم کن و با ذکر و قرآن و دعا خود را به نیروهای الهی نزدیک کنید.

هیچ‌وقت آموزش‌های کنگره را فدای چیزی نکنید؛ چون با آموزش‌های کنگره هم مادر، هم همسر و هم انسان بهتری می‌شوید. شما در اثر جنگیدن بین اولویت‌هایتان هست که ارتقاء پیدا می‌کنید و توانا می‌شوید. هستی هم نگاه می‌کند که ببیند شما چطور انتخاب می‌کنید.

از خداوند بخواهید که جسم و جانتان را باهم ارتقاء دهید؛ اما خیلی خوب است که روحتان از جسمتان جلوتر باشد.


 

تهیه گزارش و تایپ : همسفر رعنا 

نظرات() 


الهام قدیری
پنجشنبه 11 آبان 1396 02:04 ق.ظ
ممنون از برداشت های همه خواهران خوبم . در پناه حق برقرار باشید
رعنای عزیزم سپاس و خداقوت
همسفر حوریه
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:04 ق.ظ
خدا قوت به رعنای عزیزم والهام عزیز
زهره
شنبه 6 آبان 1396 11:57 ق.ظ
خانم رعنا خدمتتون پر خیر وبرکت خداقوت به الهام عزیرم
همسفر اکرم
جمعه 5 آبان 1396 05:18 ب.ظ
خانم الهام و خانم رعنا عزیز، خدا قوت، ان شاالله رهایی مسافرتون رو با هم جشن بگیریم. آمین
عفت
جمعه 5 آبان 1396 12:11 ب.ظ
سپاسگزارم خانم رعنا خدا قوت
خدا قوت خانم الهام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox