مشارکت در خصوص وادی چهاردهم

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 20 مهر 1396-09:56 ق.ظ

عشق عبور از موانع و گذر از خویش است. عشق گذر از دل انسان‌هاست و آنگاه؛ که آموزش دیدیم و در ناملایمت های زندگی ملایم شدیم، فرصت عبور و خدمت به مخلوقات خداوند به ما داده می‌شود.

سلام دوستان خدیجه هستم همسفر

عشق به‌ظاهر سوختن است؛ اما نه برای خاکستر شدن، بلکه برای تبدیل‌شدن به نور. عشق هیچ‌وقت از بین نمی‌رود؛ چون هم در جسم ما و هم در روح ما وجود دارد و با مردن ما از بین نمی‌رود.

عشق؛ یعنی قدرت مطلق و ما هم؛ که ذره‌ای از وجود خدا هستیم باید به او و تمام مخلوقاتش عشق بورزیم. هر کس بر مبنای ظرفیت خودش سهمی از عشق دارد، فقط درجه و عیار و خلوص آن متفاوت است.

امواج عشق در همه‌جا موج می‌زند و کافی است دستت را دراز کنی، اگر دستت خالی از کینه و نفرت و انتقام‌جویی باشد، عشق در دستان تو قرار می‌گیرد. تو می‌توانی عشق را پس بزنی؛ اما عشق هرگز تو را پس نمی‌زند؛ زیرا همه در عشق شناور هستند. امواج عشق در تمام هستی جاری است. عشق و محبتی؛ که بر مبنای دانایی و آگاهی باشد نه از روی مصرف مواد و نشئگی. در هستی امواج درحرکت هستند و به دنبال هدف می‌گردند. این امواج به‌صورت مجانی در هستی در جریان هستند و باید از آنها دریافت کنیم. می‌توانیم عشق و محبت را در درون خودمان پیدا کنیم.

عشق و محبت جنسش از معرفت است. هر چیزی الفبایی دارد. عشقی؛ که در کنگره وجود دارد، الفبایی دارد؛ که ابتدا باید آموزش آن را بگیریم و بعد خدمت کردن است. عشق عبور از موانع و گذر از خویش است. عشق گذر از دل انسان‌هاست و آنگاه؛ که آموزش دیدیم و در ناملایمت های زندگی ملایم شدیم، فرصت عبور و خدمت به مخلوقات خداوند به ما داده می‌شود. برای عبور از لحظات و گذر به دل انسان‌ها و خدمت به مخلوقات خداوند، باید بسیار مهربان شد، باید لایق شد و راه رسیدن به خداوند همین است.

محبت همیشه کلام زیبا نیست، محبت گاهی سکوت از درون و دیدن نادیدنی‌هاست، محبت لمس لحظه‌هاست. محبت منشأ خیر شدن است و کانالی برای اجرای فرامین خداوند است. محبت آن چیزی است؛ که باعث می‌شود همه را دوست بداریم و قدردان و شاکر آن باشیم.

محبت دو نوع است: محبت خاص و محبت عام.

 محبت خاص محبتی است؛ که خداوند در وجود همه افراد و حتی حیوانات هم قرار داده و فطری است؛ ولی محبت عام همان محبتی است؛ که در وادی چهاردهم به آن اشاره‌شده است. در این نوع محبت همه را دوست می‌داریم و این کار ساده‌ای نیست و راه رسیدن به محبت تزکیه و رسیدن به دانایی است؛ که به‌وسیله آموزش و عمل کردن به این دانایی می‌رسیم. محبت واقعی با دوست داشتن معمولی متفاوت است.

عشق و محبت بزرگ‌ترین نعمت الهی است؛ که خداوند به انسان داده است، پس باید در زندگی به‌گونه‌ای رفتار کنیم؛ که بهره لازم را از این هدیه الهی ببریم. صحبت کردن از عشق برای کسی؛ که به دانایی لازم نرسیده باشد کار سختی است؛ اما اگر در زندگی به شناخت و آگاهی دست‌یابیم مسلماً کمتر دچار مشکل و آسیب می‌شویم؛ چون پایه و رکن اصلی عشق، همان شناخت و آگاهی است. عشق و محبت اساس کار هستی و خلقت است و اگر عشق و محبت پایه و سرلوحه هر کاری نباشد، نتیجه نخواهیم یافت. باور هم چیزی است؛ که موجودیت دارد و آن را هدف می‌نامند.

محبت خاص؛ همان محبتی است؛ که ما نسبت به فرزند، پدر و مادر خود داریم؛ که قبلاً فکر می‌کردم خیلی محبت دارم؛ که برای فرزند و یا همسر و پدر و مادر خود کاری را انجام می‌دهم و معنی عشق را در این می‌دانستم؛ اما وقتی‌که وادی چهارده را خواندم، متوجه شدم؛ که وقتی‌که محبت عام داشته باشیم آن خوب است و هنر است و اینکه بتوانیم همه را دوست داشته باشیم و بلاعوض کمک کنیم و توقعی نداشته باشیم و باید با تزکیه و پالایش، آگاهی و شناخت به آن برسیم و امیدوارم؛ که بتوانم به آن درجه برسم. من فکر می‌کردم تا ما به آن درجه نرسیم، نمی‌توانیم عشق را درک کنیم و با خود گفتم: ما زمانی؛ که در طبیعت می‌رویم از زیبایی گل‌ها لذت می‌بریم و به خار گل‌ها توجهی نداریم و همیشه خود گل را در نظر می‌گیریم. همه گل‌ها خار دارند و هیچ گلی بی‌خار نیست، کسانی هم؛ که به وادی چهارده می‌رسند، آنها هم همین‌طور هستند و خوبی انسان‌ها را بیشتر می‌بینند و به بدی انسان‌ها توجه ندارند.

عشق را در یک جمله تعریف کنید:

 عشق یک کانالی است برای اینکه بتوانیم فرامین خداوند را اجرا کنیم. امیدوارم من هم بتوانم به این مرحله برسم؛ که فرامین خداوند را اجرا کنم، مثل کمک راهنماهای عزیز؛ که این کار را انجام می‌دهند.

یک دعا:

 از خدای بزرگ می‌خواهم؛ که روزی تک‌تک ما بکند؛ که به عشق واقعی برسیم.


تایپ: همسفر فاطمه

نظرات() 


فریده
یکشنبه 23 مهر 1396 10:14 ق.ظ
خانم خدیجه ى عزیز بى شك پاداش صبر شما درك عشق است. مباركتان باشد این حس عاشقى
عاشق بمانید و عاشق تر شوید...
همسفر حوریه
یکشنبه 23 مهر 1396 08:33 ق.ظ
خانم خدیجه بانووهمسر عاشق،اجرت رهایی.
خانم فاطمه والهام عزیز خدا قوت.
فاطمه عبدالحسینی
یکشنبه 23 مهر 1396 12:48 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز بسیار عالی بود خدا قوت
صفورا
شنبه 22 مهر 1396 10:42 ب.ظ
خواهر گرامی شما خود عشق هستید امواج عشق رادر شما به وضوح.میتوان مشاهده کرد از ممنون ازمطالب بسیار آموزنده تان
الهام قدیری
شنبه 22 مهر 1396 12:21 ب.ظ
خانم خدیجه عزیز ؛ بسیار عالی بود و چه زیبا گفتید که محبت و عشق یعنی منشاء خیر بودن و قطعا خودتان از جنس خیر و عشق هستید که این جملات را عنوان کردید . رهایی را از فضل خدا برایتان ارزومندم .
فاطمه عزیزم خداقوت و سپاس . به امید رهایی
مریم
شنبه 22 مهر 1396 08:50 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز عالی بود خدا قوت .
ناهید
شنبه 22 مهر 1396 07:55 ق.ظ
خواهرم خدیجه خداقوت به امیدرهایی
همسفر مریم
جمعه 21 مهر 1396 09:05 ب.ظ
خواهر خوب و مهربانم بسیار عالی بود موفق،و موید باشید
زهره
جمعه 21 مهر 1396 04:31 ق.ظ
خانم خدیجه عزیز انشاللله به زودی رهایی برایتان اتفاق میافتد .استفاده کردم ممنونم.خانم فاطمه عزیزم خداقوت.
همسفر بیرانوند
پنجشنبه 20 مهر 1396 11:59 ب.ظ
خانم خدیجه ی عزیز ، خواهر صبور ، آرام و زلالم ، چه زیبا بیان کردید ، قسمتهایی که که از وادی انتخاب کردید بسیار برایم جالب بود ، چون اگر من نیز میخواستم جمله هایی را انتخاب کنم با شما هم حس بودم.
همیشه دوستتان داشتم، و با مهربانی اتان وجودم بهره‌مند شده و در کنار شما بودن برایم افتخار و سعادت است.
شنا فرمانبرداری دانا و توانا هستید و در زمان مناسب رهایی روزی و قسمتتان می‌شود ، غاشقانه تکالیف را انجام می‌دهید و نظم و ترتیب از ویژگی های شما است.
چهره ی سراسر آرامش تان ، نشان از عشقِ قلبی شما است.
سکوت کردن و گوش جان به آموزشها دادن از محسنات شما خواهر عزیزم است. بسیار الگوی خوبی برای عمل به آموزشها هستید. برای دعایتان آمین می‌گویم .
شما معنای رضا در برابر خدای خود هستید ، هیچگاه ناله و شکایت در شما ندیدم . و گوش به فرمان راهنما هستید.
از شما بسیار درس آموختم.
از فضل خداوند سلامتی و توفیق در خدمت برایتان خواهانم.
اجرتان رهایی و آرامش الهی

خداقوت و تبریک خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا برای وجود بابرکت خانم خدیجه

خانم الهام عزیزم و خانم فاطمه ی مهربان خداقوت و سپاس، اجرتان آرامش الهی ، دستانتان پر از جوانه های رهایی
همسفر زهرا
پنجشنبه 20 مهر 1396 10:46 ب.ظ
خدا قوت خانم خدیجه بسیار عالی بود
پنجشنبه 20 مهر 1396 01:39 ب.ظ
خانم خدیجه بسیار عالی بود
خدا قوت خانم فاطمه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox