برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/06/09

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 20 شهریور 1396-11:50 ب.ظ

یا حکیم 

خانم مریم : عشق؛ یعنی از خود گذشتن و به‌اندازه‌ای؛ که ازآنچه دوست داریم، می‌گذریم ارتقاء پیدا می‌کنیم. باید از دل‌بستگی‌ها و وابستگی‌ها بگذریم، اینجاست؛ که امواج عشق اجازه پیدا می‌کنند از ما رد شوند. برای اینکه محبت و عشق را بفهمیم باید از جنس فداکاری باشیم و هر گره‌ای با عشق، باز می‌شود.


یا حکیم

 

 خانم زهرا: بعضی وقت‌ها نفس ما یک‌چیزهایی از ما می‌خواهد، یک دل‌بستگی‌هایی داریم، باید تمرین کنیم آن چیزی؛ که دل‌بسته‌اش هستیم را، از خودمان جدا کنیم، به‌اندازه آن جدا شدن، امواج عشق از ما رد می‌شوند، برای اینکه محبت را لمس کنیم و بفهمیم و برای اینکه کانالی برای انتقالش باشیم، حتماً باید از جنس فداکاری و ازخودگذشتگی باشیم و باور داشته باشیم؛ که هر زخمی و هر گره‌ای با عشق، باز می‌شود و اگر باز نمی‌شود، حتماً عشق نیست.

 

خانم زهره: لذت سوختن به تماشا نمی‌شود، آتش بگیر تا که بدانی چه می‌کشم.

عشق؛ یعنی گذشتن از خود، از چیزهایی؛ که دوست دارید بگذرید تا ارتقا پیدا کنید. هر زخمی یا گره‌ای با عشق بازخواهد شد.

کار دنیا بدون عشق جلو نمی‌رود. باید ازخودگذشتگی داشته باشیم. از آب شدن‌هایتان، از در جا زدن‌هایتان، ناراحت نشوید. این جمله خیلی برایم کلیدی بود. خدایا؛ از تو می‌خواهم نماینده عشق باشم. راهنمای گران‌قدر از آموزش‌های مفیدتان بسیار سپاسگزارم. خداوند به علمتان برکت دهد.

 

خانم مریم کرمی: عشق؛ یعنی از خود گذشتن و به‌اندازه‌ای؛ که ازآنچه دوست داریم، می‌گذریم ارتقاء پیدا می‌کنیم. باید از دل‌بستگی‌ها و وابستگی‌ها بگذریم، اینجاست؛ که امواج عشق اجازه پیدا می‌کنند از ما رد شوند. برای اینکه محبت و عشق را بفهمیم باید از جنس فداکاری باشیم و هر گره‌ای با عشق، باز می‌شود.

 

خانم صفورا: لذت سوختن به تماشا نمی‌شود، آتش بگیر تا که بدانی چه می‌کشم. بهای عشق را مفتی به شما نمی‌دهند و الکی کسی نمی‌تواند بگوید من کانال عشق و شفا هستم. واقعاً باید آن عشق سوختن را به‌تمام‌معنا تجربه کند، سوختن برای کیمیا شدن، سوختن برای روشنی بخشیدن به دیگران. من می‌سوزم مثل شمع. چرا شمع سنبل عشق است؟ چون آب می‌شود و به محیط اطرافش نور می‌دهد. از آب شدن ناراحت نشوید و بدانید؛ که اگر شما یک کاری انجام می‌دهید، یک‌جوری یک مفهومی را برای بقیه روشن می‌کنید و بقیه هم راه را برای شما بازخواهند کرد.

 

خانم الهام قدیری: شما احتیاج دارید؛ که در هر عید قربانی یک‌چیز را بگذارید و اگر نگذارید، جلو نمی‌روید. احتیاج دارید در هر غدیری، یک پیوندی داشته باشید، در هر فطری، یک‌چیزی داشته باشید و به‌اندازه‌ای؛ که از خودتان می‌گذرید از آن چیزی؛ که دوست دارید می‌گذرید ارتقاء می‌یابید و محبوب می‌شوید و جایگاهی خواهید داشت و آن زمان است؛ که امواج عشق اجازه عشق اجازه پیدا می‌کنند تا از ما رد شوند. برای اینکه محبت را بفهمیم، برای اینکه کانالی برای انتقالش باشیم؛ حتماً باید از جنس فداکاری و ازخودگذشتگی باشیم و باور داشته باشیم هر زخمی، هر گره‌ای با عشق بازخواهد شد. اگر باز نمی‌شود، حتماً عشق نیست یا اینکه عشقش خیلی کم است.

همه هستی از جنس محبت است؛ حتی آنهایی؛ که ما به‌ظاهر بد می‌بینیم .

دنیا به عشق‌های ما احتیاج دارد و ما اگر بدانیم دنیا کارش بدون عشق جلو نمی‌رود. اگر ازخودگذشتگی نداشته باشیم و چیزی از جنس عشق را تولید نکنیم، زندگی خیلی سخت و تلخ می‌شود. شما از سمت عشق انتخاب شدید؛ که بیاید در وجودتان بنشیند و مطمئن باشید مأموریت شما این است که دنیا را به مکان بهتری تبدیل کنید، پس از آب شدن‌ها، در جا زدن‌ها، مسئله‌ها ناراحت نشوید و بدانید؛ که اگر شما یک کاری انجام می‌دهید، یک‌جوری، یک مفهومی را برای بقیه روشن می‌کنید و قطعاً بقیه هم راه را برای شما بازخواهند کرد.

اوج عشق این است؛ که وقتی می‌سوزید، وقتی فشار می‌آید، همسرتان اعتیاد دارد، یا هر چیزی، بتوانید بگویید شکر! در آن لحظه است؛ که بزرگ می‌شوید؛ وگرنه گیرکرده‌اید. بعضی وقت‌ها جنس عشق، از جنس غم است، از جنس سختی، از جنس سوختن است. اگر در آن لحظات جیغ‌وداد و ناله کردید، غرغر کردید، بدانید؛ که گیرکرده‌اید و نمی‌توانید رد شوید.

آن چیزهایی؛ که دارید باعث می‌شود، شما زندگی کنید و جلو بروید و آن چیزهایی؛ که ندارید شمارا رشد می‌دهدبه حکمت هر چیزی توجه کنید مثلاً نگویید: اگر مسافرم بیاید و سفر کند، قبولش دارم و اگر سفر نکند، قبولش ندارم! به این فکر کنید؛ که اگر من در کنار یک انسان این شکلی قرار گرفتم، حکمتش چیست؟ این انتخاب سوم می‌شود و وقتی این شکلی مطرح کنید، عکس‌العمل شما بازتر می‌شود.

گر ما در دوست داشتن دیگران ناتوان باشیم، به هر قیمتی دیگران را مجبور می‌کنیم؛ که ما را دوست داشته باشند. اگر جوهر عشق در وجود فردی نباشد، به هر قیمتی با خدمت کردن به دیگران مهر طلبی می‌کند یا کسانی؛ که می‌خواهند در نظر دیگران خیلی خوب باشند یا کسانی؛ که خیلی سرویس می‌دهند و هر جوری هست و به هر قیمتی می‌خواهند این را از دیگران بگیرند؛ چون در خودشان عشق نیست. اگر به هر قیمتی می‌خواهید دیگران را از خودتان راضی نگه‌دارید، به هر قیمتی! توهین کند، بی‌محلی کند و هر جوری هست، این نشان‌دهنده ضعف است و یعنی هنوز احتیاج داریم و هنوز محتاجیم، ناتوانیم؛ چون نمی‌توانیم منبع محبت را درون خودمان تأمین کنیم.


تایپ : همسفر صفورا





نظرات() 


need speed no limits cheats
چهارشنبه 27 دی 1396 10:39 ب.ظ
من اخیرا در حال مرور آنلاین بیش از 3 ساعت هستم، اما من به هیچ وجه پیدا نشد
هر مقاله شگفت انگیزی مثل شما. ارزش کافی آن است
برای من. به نظر من، اگر تمام صاحبان وب سایت و وبلاگ نویسان مطالب مهمی را به عنوان محتوای شما ساخته اند
احتمالا خالص بسیار مفیدتر از قبل خواهد بود.
همسفر سکینه
چهارشنبه 22 شهریور 1396 02:17 ق.ظ
ممنون از برداشتهای خودتان.
همسفر اکرم
سه شنبه 21 شهریور 1396 04:13 ب.ظ
خدا قوت به همه خواهران مهربونم،
خانم صفورا و الهام عزیز، از محبت شما سپاسگزارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:



آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:







The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox