گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 96/05/12

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 18 مرداد 1396-09:15 ب.ظ

به نام قدرت مطلق الله 

هدف از نوشتن و سایت این است؛ که ما از قلم کمک بگیریم و مسیر را برای دیگران بازکنیم. اگر این هدف باشد خداوند به نوشتن شما برکت می‌دهد، اگر هدف این باشد که من چقدر خوب می‌نویسم، برکت می‌رود. اثرگذاری چیزی است؛ که خداوند می‌دهد.

 به نام قدرت مطلق الله

 

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر


أَلسَّلٰامُ عَلَیکَ یٰا عَلی اِبنِ موسَی أَلرّضٰآ، أَلسَّلٰامُ عَلَیکَ یٰا عَلی اِبنِ موسَی أَلرّضٰآ، أَلسَّلٰامُ عَلَیکَ یٰا عَلی اِبنِ موسَی أَلرّضٰآ

میلاد امام رضا را به همه شما تبریک می‌گویم. می‌دانید که امام رضا به چه معروف هستند؟

امام رضا به امام مهربانی‌ها معروف است و آنقدر مهربان هستند که نمی‌شود برای مهربانی او حدی تصور کرد و باکسی که دوستش دارد و کسی که دوستش ندارد مهربان است. امشب سعی کنید یک ارتباطی با امام رضا برقرار کنید و بگویید یا امام رضا دستانم را بگیر و مهربانی‌ات را شامل زندگی من هم کن، ضمانت من را نزد خداوند بکن.

حتماً امشب یک نامه برای امام رضا بنویسید و از ایشان بخواهید محبتش را روزی‌تان کند. بعضی وقت‌ها باید بخواهیم که می‌شود کمی با من مهربان‌تر باشی. اگر گره‌ای در کارتان هست و اگر درجایی گرفتارشده‌اید و راه به‌جایی نمی‌برید و گیرکرده‌اید، واقعاً از امام رضا بخواهید که به کمک محبتی که خداوند به ایشان داده، این راه را برایتان باز کند و انشالله گره از زندگی‌هایتان باز شود.

بعضی وقت‌ها شما فکر می‌کنید، فقط شما هستید؛ که از اعتیاد سیلی خورده‌اید؛ اما من بیشترین سیلی را از اعتیاد خورده‌ام. بارها شده است که ضربه خورده‌ام و گفته‌ام این مسافرم نیست که به من ضربه می‌زند، بلکه خودم هستم؛ که به خودم ضربه می‌زنم؛ چون شخصیت حقیقی مسافران ما این‌گونه نیست و این من هستم؛ که طوری رفتار می‌کنم که روزی من بودن در اعتیاد و ضربه خوردن از اعتیاد است و همیشه از خداوند خواستم هر چیزی که من را از این تاریکی نجات می‌دهد بر من ببخشد و مسئولیتش را می‌پذیرفتم. من هم مثل تک‌تک شما اذیت شدم، ناچار شدم، مستأصل شدم، پشت درماندم، در کوچه دویدم، از خانه فرار کردم و همه این چیزهایی را که می‌گویید، من کشیدم؛ ولی ناامید نشدم.

یک‌وقت‌هایی باید هر چیزی مسیر خودش را برود و این پیام خیلی برای من جالب بود. بعضی وقت‌ها نمی‌شود تقدیر را تغییر داد؛ چون کارگاه هستی خراب می‌شود و عدالت زیر سؤال می‌رود؛ ولی یک انرژی‌های دیگری می‌شود گرفت؛ که راحت‌تر در مسیر تقدیر حرکت کرد. امیدوارم که امام رضا همه شمارا دعوت کند و روزی همه شما بشود؛ که به پابوسش بروید و همین امشب دست همه شمارا بگیرند و یاری گر شما شوند و مهربانی‌شان بر سر شما سایه بیندازد. به همه شما تبریک می‌گویم. امشب همه شما یک نامه بنویسید و سلام دهید. واقعاً ارتباط برقرار کنید و مطمئن باشید؛ که خیلی از مسئله‌های که سال‌هاست حل نمی‌شود به کمک ایشان حل می‌شود.

در مورد هفته‌ای که تعطیل است، در این یک هفته خیلی مراقب خودتان باشید و خودتان را محک بزنید. شما نه ماه می‌روید و در یکجایی آموزش می‌بینید مثلاً هنرهای رزمی را یاد می‌گیرید، در این هفته باید بفهمید؛ که چقدر یاد گرفته‌اید، چقدر کنگره‌ای هستید و می‌توانید خودتان را مدیریت کنید. فقط سعی کنید آرامش داشته باشید و لذت ببرید. بیشترین بازخورد را در تعطیلات می‌توانید روی خودتان ببینید. می‌فهمید که چقدر کنگره‌ای هستید، چقدر دلتان برای کنگره تنگ می‌شود، چقدر یاد آموزش‌ها می‌افتید. امیدوارم فراغت خوبی داشته باشید و یک فرصت دوباره‌ای به شما بدهد؛ که شارژ شوید و حالتان خوب شود، حال مسافرتان خوب شود. تمام تلاشتان را بکنید؛ که به شما خوش بگذرد. برنامه‌ریزی کنید، برنامه تفریح و سینما و پارک بگذارید، برای همسر و فرزند وقت بگذارید. بالاخره هر کس با هر امکاناتی که دارد یک برنامه، یک سورپرایز داشته باشد. امیدوارم که بیشترین بهره را از تعطیلات ببرید.

درزمینهٔ گرفتن سی دی اصلاً اقتصادی فکر نکنید. خیلی چیزها در زندگی ما زیادی است، مسافر گرفته شما هم بگیرید؛ چه اشکالی دارد؟ برکت است دیگر، این‌گونه فکر نکنید که اسراف است. این حرف‌ها را نزنید، ما در زندگی زیاد اسراف می‌کنیم، انباشتگی زیاد داریم و خیلی چیزها در زندگی ما زیادی است. اجازه دهید که زیادی زندگی ما سی‌دی‌های کنگره باشد چه اشکالی دارد؟ خیالتان راحت باشد که این زیادی بهترین زیادی است که خواهید داشت، مثلاً به این فکر کنید که مگر مسواک شمارا مسافرتان می‌زند؟ در هفته کل پول سی دی سه هزار تومان می‌شود.

 

دستور جلسه سایت کنگره 60

 

مزایای سایت کنگره 60 چیست؟

خانم خدیجه کسانی که دسترسی به شعبه ندارند و یا مسیرشان از شعبه دوراست، می‌توانند از سایت، مطالب، سی‌دی‌ها، مقاله‌ها و دل نوشته‌ها استفاده کنند.

 

رسالت سایت کنگره 60 چیست؟

خانم زهره : رسالت؛ یعنی مأموریت؛ و رسالت سایت کنگره رساندن پیام رهایی به‌کل جهان است .

 

هدف از نوشتن مقاله چیست؟

خانم الهام هدف این است که مسیری که طی کرده‌ایم و تجربیات خود را از طریق شعر ، مقاله و دل نوشته در اختیار دیگران قرار می‌دهیم تا شاید دیگران هم بتوانند مسیر را پیدا کنند.

خانم صباهدف رقابت نیست، خودنمایی نیست. یک موقع شما می‌روید وبلاگ‌های دیگر را سر می‌زنید که ببینید ما خوبیم یا دیگران خوب‌اند یا برویم به آن نمایندگی سربزنیم که ببینیم ما خوبیم یا آنها خوب‌اند. هدف این است؛ که ما از قلم کمک بگیریم و مسیر را برای دیگران بازکنیم. اگر این هدف باشد خداوند به نوشتن شما برکت می‌دهد، اگر هدف این باشد که من چقدر خوب می‌نویسم، برکت می‌رود. اثرگذاری چیزی است؛ که خداوند می‌دهد. گاهی دو کیلومتر حرف می‌زنیم؛ ولی هیچ فایده‌ای ندارد؛ اما یک لبخند به یکی می‌زنیم پر از فایده است، پس هر وقت شروع به نوشتن می‌کنید، بگویید: خدایا کمکم کن، وضو بگیرید. حتماً بگویید؛ که بتوانید خودتان را از یک سری امواج به درونتان نفوذ می‌کنند و خدمت شمارا به خیانت تبدیل می‌کنند، مصون بدارید؛ چون سایت حقیقی‌ترین فضا است و فرد می‌تواند خودش را در آنجا خیلی خوب ببیند.

 

چه رهجویی ازلحاظ رشد متقارن نیست؟

خانم اکرم: رهجویی متقارن نیست؛ که فکر می‌کند فقط باید در لژیون بیاید و جلسات را نیاید؛ اما اگر هم جلسات را بیاید وهم لژیون، این رهجو رشد متقارن دارد.

خانم صبارهجویی که متقارن نیست؛ یعنی رشدش صاف نیست و کسی است که فقط از یک فضا استفاده می‌کند، فقط از فضای لژیون. همیشه از اول جلسات حضورداشته باشید. یک‌وقت‌هایی می‌گویید؛ که آن جلسات آموزشی ندارند و آموزش اصلی در لژیون است و این حقه‌ای بود که خیلی وقت‌ها خود من هم دچارش می‌شدم.

 

خاصیت سیستم ایکس چند تا است؟

خانم ربابه دو خاصیت دارد . یکی خاصیت موجی و دیگری خاصیت ذره‌ای.

 

تکامل در جمع صورت می‌گیرد. این جمله به کدام خاصیت سیستم ایکس مربوط است؟

خانم فاطمه خاصیت موجی

خانم صبادر فعالیت‌های جمعی شرکت کنید، مثل نماز جماعت. اگر می‌شود شما با دو نفر نماز بخوانید، همیشه با دو نفر نماز بخوانید. اگر می‌توانید به مسجد بروید. دست خداوند روی سر جماعت است و خیالتان راحت باشد، جماعتی که باهم نماز می‌خوانند توفیقات بیشتری به دست می‌آورند.. شما با فردی جلو رفتن، به هیچ جایی نمی‌رسید. اگر می‌توانید یک وعده نماز را بروید در مسجد بخوانید. بچه‌هایتان را با خودتان ببرید. واقعاً آن خاصیت موجی که می‌گویند در آنجا اتفاق می‌افتد. حواستان باشد همیشه دست خداوند بر سر جماعت است.

 

ارتباط بین اجزای هستی به کمک کدام خاصیت صورت می‌گیرد؟

خانم پوران : خاصیت موجی

 

آسیب دیدن به خاطر مصرف مواد مخدر ، روی کدام خاصیت سیستم ایکس اثر می‌گذارد . مراحل آن را توضیح دهید؟

خانم زهرهخاصیت ذره‌ای آسیب می‌بیند و مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی می‌شود و اعتمادبه‌نفس فرد پایین می‌آید .

 

شخصیت جزء کدام خاصیت است؟

خانم الهام : خاصیت ذره‌ای

 

چه زمانی تعادل به هم می‌ریزد؟

خانم مرضیهوقتی‌که خاصیت موجی و ذره‌ای در یک حد رشد نکنند و یکی بیشتر از دیگری باشد ، تعادل به هم می‌ریزد؛ چون تمام‌کارهای ما بر اساس این دو خاصیت است.

 

در مورد دوران قرون‌وسطی توضیح دهید؟

خانم عفتدر دوران قرون‌وسطی خرافات زیادی رایج بود؛ که پول می‌گرفتند و بهشت و جهنم می‌فروختند؛ که فردی ادعا کرده بود همه جهنم را خریده است و هیچ‌کس را در آن راه نمی‌دهد و هرکسی هر کاری دلش خواست انجام دهد.

 

چه زمانی خرافات زیاد شده بود و چرا؟

خانم خدیجه : در قرون‌وسطی. در آن زمان مردم اختیار خودشان را نداشتند و نجیب زادگان و کلیساها برای مردم تصمیم می‌گرفتند و اختیار مردم در دست آنها بود؛ که هر چه می‌گفتند مردم انجام می‌دادند و این باعث شده بود که خرافات به وجود بیاید و مردم هم براثر ضعیف بودن و نداشتن اعتمادبه‌نفس به‌طرف خرافات رفته بودند.

خانم صبامثلاً در خانواده‌هایی که تک‌بعدی هستند؛ یعنی فقط یک نفر تصمیم می‌گیرد، مثل‌اینکه قدرت زن خانواده خیلی زیاد است و زن خانواده به‌تنهایی تصمیم‌گیری می‌کند و همه‌چیز باید از کانال ایشان رد شود؛ که اجرا شود یا برعکس از کانال مرد خانواده رد شود و بچه‌هایی دخل و تصرفی در هیچ تصمیمی ندارند و این باعث می‌شود؛ که بچه‌هایی که در آن خانواده رشد می کنند،  تعادل لازم را نداشته باشند؛ ولی در خانواده‌هایی که همه‌چیز مشخص است؛ حتی تصمیم‌گیری که می‌کنند، نظر بچه‌ها خیلی مهم است؛ حتی اگر اشتباه باشد. مثلاً می‌گویند: الآن به نظر تو ما چه‌کار کنیم و یا الآن غذا چه چیزی درست کنیم و اینها چیزهای ساده‌ای است؛ ولی کم‌کم سعی کنیم با نظر زندگی کنیم و یک فرهنگی را در خانواده جا بیندازیم؛ که نظر همه باشد. با این روش هم خاصیت موجی رشد می‌کند هم ذره‌ای؛ ولی وقتی فقط یک نفر تصمیم می‌گیرد، اجازه نمی‌دهد دیگران رشد کند. از چیزهای کوچک شروع کنیم تا بتوانیم این مسئله را در زندگی‌مان جا بیندازیم. به همسر و فرزندمان اجازه دهیم در تصمیم‌گیری‌ها باشند ؛ حتی اگر زیان ببینیم و اگر اشتباهی کردند به‌مرور خودشان می‌فهمند و می‌گویند: من اشتباه فکر می‌کردم و دفعه بعد یک‌طور دیگری فکر می‌کنند و این حرکت باعث می‌شود آن بخش وجودی‌شان خیلی تقویت شود، پس از چیزهای خیلی کوچک شروع کنید و سعی کنید آنها را به چالش بکشید.

ما خیلی خوشحالیم؛ که فرزندانمان مان به حرف ما گوش می‌دهد و همین فرد در جامعه وارد می‌شود و همه روی او مدیریت می‌کنند. پدرومادری که کمال‌گرا هستند، فرزندانی را تحویل جامعه می‌دهند؛ که اعتمادبه‌نفس خیلی پایینی دارند و همیشه منتظر هستند ببینند؛ که دیگران چه می‌گویند و استقلال ندارند و اذیت می‌شوند. هیچ درست‌شدنی راحت نیست، گاهی چیزی را می‌گویید اشتباه است، اما برای اینکه فرد، تجربه و اعتمادبه‌نفس را به دست بیاورد باید کم‌کم خودش مسائل را حل کند و متوجه شود؛ اما فرصت ندادن برای اینکه تجربه کنند، باعث می‌شود که فردی توسری‌خور و دست‌وپا چلفتی بار می‌آیند.

 

چگونه در مقابل بچه‌ها صبور باشیم؟

اولاً من همیشه مشورت می‌گرفتم. وقتی‌که یک وسیله‌ای مثل موبایل می‌خرید دفترچه راهنمایش را هم حتماً می‌گیرید؛ چون اگر دفترچه نباشد، اصلاً نمی‌فهمید؛ که چگونه کار می‌کند یا از کسی می‌پرسید که کارشناس است. من همیشه با روان‌شناس و کارشناس کودک در ارتباط بودم. باید کم‌کم یاد بگیرید روی خودتان کارکنید وگرنه فرزندانی تحویل جامعه می دهید که هم خاصیت ذره‌ای‌شان و هم خاصیت موجی‌شان مشکل‌دارد.

یک موقع، یک منیت هایی در شما است که می‌گویید: می‌خواهم راحت باشم. اگر می‌خواستید راحت باشید نباید ازدواج می‌کردید، نباید بچه‌دار می‌شدید. مادر باید صبور باشد . از خداوند کمک بگیرید کمی باحوصله‌تر باشید، خوب می‌شوند، بعضی وقت‌ها باید بپرسید؛ که کدام رفتار من تو را اذیت می‌کند؟ یا من چه‌کار کردم؟ حوصله کنید، صبوری کنید که خداوند کمک می‌کند. ما یک‌وقت‌هایی در قرون‌وسطی هستیم و باید وارد رنسانس شویم و زندگی‌مان باید تغییر کند و انشا الله که رنسانس در زندگی ما به پا شود.

 

احساس تنهایی و یکنواختی چه موقع به سراغ انسان می‌آید؟

خانم مرضیه زمانی که ارتباطات ضعیف و خاصیت موجی کم باشد.

 

لژیون کدام خاصیت سیستم ایکس را تقویت می‌کند؟

خانم الهام در لژیون خاصیت موجی به‌وسیله راهنما و اعضا لژیون تقویت می‌شود؛ ولی در جلسه خاصیت ذره‌ای قوی می شود ؛ چون خود ما هستیم که به‌تنهایی باید مشارکت کنیم، خدمت کنیم، استاد شویم ؛ که خدمت کردن باعث می شود کم کم عزت  نفسمان بالا برود و اعتماد به نفس پیدا کنیم . 

 

چه خوراکی در لژیون به سیستم ایکس می‌دهیم؟

خوراک موردنظر موجی از راهنما و اعضای لژیون دریافت می‌شود.

امیدوارم که هم لژیون ما وهم همه لژیون‌های کنگره 60 بیشترین برکت را به خاصیت موجی ما بدهند و کاری کنیم که خاصیت ذره‌ای ما متناسب با خاصیت موجی رشد کند و روزبه‌روز بهتر و متعادل‌تر شویم.

 

رنسانس چگونه بر خاصیت موجی تأثیر می‌بخشید؟

خاصیت موجی کم و خاصیت ذره‌ای قوی‌تر می‌شود.


سؤال - کسی  در اثر اعتیاد خاصیت ذره‌ای‌اش ضعیف شده است و در مقابل، دیگران را قبول ندارد و نیازی به آموزش هم نمی‌بیند؛ یعنی خاصیت ذره‌ای‌اش قوی شده است. مثلاً مسافرم در اثر اعتیاد خاصیت ذره‌ای‌اش ضعیف شده و از طرفی  کسی را هم قبول ندارد و خودش را دانا می‌داند. چطور می‌شود که این دو موضوع در یک شخص اتفاق بیفتد؟

خانم صبا: آقای امین هم گفتند که الآن در غرب خاصیت ذره ای خیلی قوی شده است و  قوی شدن منفی است .  وقتی فردی دیگران را قبول ندارد، درست است؛ که خاصیت ذره‌ای اش قوی شده است؛ ولی قوی کاذب است و فرد الکی خودش را بزرگ کرده است و اعتمادبه‌نفس کاذب دارد و این در اعتیاد اتفاق می‌افتد که فرد مزایای خوب خاصیت ذره‌ای را از دست می‌دهد و رشد بیش از حد این خاصیت تعادل را بر هم می زند ؛ یعنی خاصیت ذره ای کم شده و خاصیت موجی زیاد شده است و عدم تعادل ایجاد شده است و این فرد می لنگد و این لنگیدن اینطور است که همه آنها منیت بالایی دارند و خودشان را خیلی بزرگ می بینند ، بزرگ الکی و کاذب . مثل این است که انرژی زیادی به دست می‌آورند؛ ولی انرژی زیادی که منفی است.

  

تایپ : همسفر عفت 

نظرات() 


همسفر سکینه
یکشنبه 7 آبان 1396 01:49 ب.ظ
خواهران عزیزم،خانم عفت و خانم الهام خدا قوت.بهترین ها روزی تان.
زهره
دوشنبه 23 مرداد 1396 12:53 ب.ظ
خداقوت بهدخواهران عزیزم.انشالله دررجایگاههای بالاتر بدرخشید.راهنمای عزیزم دوستت دارم.
صفورا
یکشنبه 22 مرداد 1396 02:49 ق.ظ
سلام ودرودخداوند بر راهنمای عزیزم خانم صبابرای وجود بابرکتتان در زندگی ام هروز سجده شکر بجا می آورم خواهران عزیزم تک تکتان رادوست دارم ودلتنگتان هستم کنگره عریزدوستت دارم ودلتنگت هستم امیدوارم اجازه ماندن درکنارت به من بدهی کم مرا زیاد حساب کنی خانم عفت والهام عزیزم خداقوت ودست مریزاد
یکشنبه 22 مرداد 1396 02:46 ق.ظ
سلام ودرودخداوند بر راهنمای عزیزم خانم صبابرای وجود بابرکتتان در زندگی ام هروز سجده شکر بجا می آورم خواهران عزیزم تک تکتان رادوست دارم ودلتنگتان هستم کنگره عریزدوستت دارم ودلتنگت هستم امیدوارم اجازه ماندن درکنارت به من بدهی کم مرا زیاد حساب کنی خانم عفت والهام عزیزم خداقوت ودست مریزاد
همسفر حوریه
یکشنبه 22 مرداد 1396 12:36 ق.ظ
خدایا شکرت که مرا همنشین بهترین بندگانت قرار دادی وبه من توفیق آموزش گرفتن در مکان مقدس کنگره عنایت فرمودی.
آرامش قلب وصفای دل کمترین خواسته من برای شما عزیزان خانم عفت والهام عزیز است.
خانم صبای عزیزم قلبتان منور به انوار الهی ان شالله .
فاطمه عبدالحسینی
شنبه 21 مرداد 1396 01:24 ب.ظ
از راهنمای عزیزم بسیار ممنونم که در این راه سخت، با آموزش های نابش من را یاری میکند.
از عفت عزیز سپاسگزارم امیدوارم همیشه آرامش در زندگیت جاری باشد .
الهام جان خدا قوت و اجرت پاداش الهی
فریده
جمعه 20 مرداد 1396 01:28 ق.ظ
عفت عزیزم وجودت پر از بركات الهی
الهام عزیز ممنونم
خانم صبا ممنونم بابت تمامى آموزشهاو یادآورى هاى شما
خواهران عزیزم چقدر خوشحالم كه در كنارشما هستم
كنگره دوستت دارم
همسفربیرانوند
پنجشنبه 19 مرداد 1396 03:45 ب.ظ
با نام ، یاد و شکرِ خدا
و باز برگی از کتاب آموزش ورق خورد ، و کتابِ وجود من نیز پررنگتر گشت ،
نوشتنِ کتاب زندگی در دستان من است ،
و بهره‌گیری از آموزش و حرکت در مسیر تجربه و خدمت ، از مسئولیت های منِ انسان.
خدایا شکر در مسیرِ نویسندگی کتابِ زندگیم ، کنگره را در راهم قرار دادی ، و حلقه ای سبز بنام لژیون ، و چراغ راهی بنام راهنما .
و اینک من می‌آموزم از این حلقه ی آموزش و درس پس می‌دهم در مکتب عشق.
چگونه زیستن ، مشقِ زندگیم شد و آموختم ، باید تغییر یافت و تبدیل گشت ، تا بتوان ترخیص شد.
سپاس از نشان راهم راهنمای صبورم ، خانم صبای مهربانی ها،
مانند همیشه نقطه ی تفکر روشن شد و حرکت در مسیر رود خروشان برای باز پس دادن آزمون آغاز گشت ، و اگر راهنما نبود ، سرگردان در بیابان جهل !
چه سخت بود و چه سنگین!
شکر شکر شکر


خانم الهام عزیز ، و خانم عفت عزیز،
سپاس از خدمتتان ، درخت وجودتان پرثمر ، خواسته هایتان برآورده ی بخیر،
اجرتان آرامش الهی.
همسفر مرضیه
چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:44 ب.ظ
سپاس فراوان از خانم صبای عزیزم، انشالله به برکت آموزش های ناب تان بتوانم هر روز تغییرات بیشتری را در خودم ایجاد کنیم و به دانایی موثر نزدیک تر شوم.
خانم الهام و خانم عفت زندگیتان پر از عطر آرامش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox