برداشت از لژیون روز دوشنبه 96/05/09

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
سه شنبه 17 مرداد 1396-11:27 ب.ظ

یا حکیم 

خانم خدیجه باقری: باید در زندگی‌مان کارهایی کرده باشیم تا در مرحله جداسازی بتوانیم از آن مسئله عبور کنیم. برای یکی ممکن است چند روز و برای دیگری چند سال طول بکشد و این بستگی به خودمان دارد؛ که چقدر زمان می‌برد تا مسئله خود را بفهمیم یا درک کنیم تا بتوانیم از آن عبور کنیم، پس انسان باید همیشه به دنبال فهمیدن و عمل نیک و کار کردن روی خودش باشد تا به تکامل برسد.

یا حکیم

 

 خانم عفت: وقتی‌که یک مطلبی را از یک سی دی فهمیدیم و به یک دانایی رسیدیم باید آن دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم و آن را در تفکرمان بیاوریم و از تفکر به تکرار و از تکرار به باور و از باور به رفتار؛ که کم‌کم جزء خصوصیات ما شود و جزء صفت همیشگی ما شود؛ چون مورد آزمایش قرار می‌گیریم که در این آزمایش با توجه به دانایی که کسب کرده‌ایم باید بهترین نتیجه را بگیریم.

 

خانم مرضیه: خدمتی که برای خود خدمت باشد بالاترین ارتقاها و روزی‌هاست. در هر سطحی که هستید کمی از مسئله‌تان بیرون بیایید و ببینید چطور از این مسئله می‌توانید به تکامل برسید و بالاترین امتیاز را بگیرید.

فقط هیجان دانایی نداشته باشید؛ وقتی فردی مطلب جدیدی را می‌شنود خیلی ذوق می‌کند؛ ولی این مرحله اول است، برای اینکه بتوانید همیشه از دانستن مطلبی ذوق کنید باید آن را به دانایی مؤثر تبدیلش کنید. سعی کنید آن را به تفکرتان بیاورید، در تفکرتان تکرارش کنید تا به باور و بعد به رفتار تبدیل شود و بعد جزء خصیصه‌تان شود تا کم‌کم آن صفت در شما همیشگی شود.

وقتی درد خیلی بالاست اصلاً فکر کار نمی‌کند و در این شرایط سخت در حال جداسازی هستید، باید در زندگی‌تان کم‌کم کارهایی برای خود کنید و ذخایری برای خود داشته باشید؛ که دوره رنج را برایتان کم کند و طول دوره جداسازی (فهمیدن مسئله و رد شدن از آن) بستگی دارد به اینکه انسان چه ذخایری با خود دارد، پس همیشه انسان باید به دنبال فهمیدن و انجام عمل نیک باشد و روی خودش کار کند. گاهی ما ناخالصی‌هایی داریم؛ که ما را در یک دوره نگه‌داشته و وقتی می‌خواهند جداسازی‌هایی برایمان انجام دهند بی‌تابی می‌کنیم و نمی‌گذاریم و آنچه به ما چسبیده ازما جدا نمی‌شود و رهایش نمی‌کنیم؛ دقیقاً همین مکانیسم در مسافرمان است و به آن چیزی که چسبیده‌اند رهایش نمی‌کنند و انرژی‌های درونی‌تان خیلی به هم وابسته است.

یک مطلبی را فردی می‌خواند و خیلی می‌فهمد و یک نفر همان مطلب را می‌خواند و هیچ‌چیز نمی‌فهمد؛ چون اذن فهمیدنش صادر نشده و بحث باهوش بودن و نبودن نیست. از خداوند بخواهید کارهای خوب، درک‌ها و آگاهی‌های خوب، تکامل و برخورد متفاوت با مسائل را روزی‌تان کند و کمک کند که مسیرتان را پیدا کنید، آمین.

 

خانم خدیجه باقری: باید در زندگی‌مان کارهایی کرده باشیم تا در مرحله جداسازی بتوانیم از آن مسئله عبور کنیم. برای یکی ممکن است چند روز و برای دیگری چند سال طول بکشد و این بستگی به خودمان دارد؛ که چقدر زمان می‌برد تا مسئله خود را بفهمیم یا درک کنیم تا بتوانیم از آن عبور کنیم، پس انسان باید همیشه به دنبال فهمیدن و عمل نیک و کار کردن روی خودش باشد تا به تکامل برسد.

 

خانم حوریه: بعضی وقت‌ها ما حس محبت را با حس‌های دیگر اشتباه می‌گیریم، مثل حس مالکیت. بخشش حس مالکیت را از بین می‌برد. ما در هر سطح و درجه‌ای که هستیم، آزمایش مخصوص خود راداریم. یک‌وقت‌هایی برایمان مسئله‌ای پیش می‌آید و نمی‌توانیم آن را حل کنیم، از بیرون نگاه کنیم و با خود بگوییم، چگونه به‌وسیله این مسئله تکامل پیدا می‌کنم.

ما همیشه نسبت به آموزشی که گرفته‌ایم امتحان می‌شویم. همیشه جداسازی و تغییر برای همه هست. همیشه خودمان را برای آزمون‌های زندگی باید آماده کنیم و با درست تفکر کردن و درست عمل کردن به‌واسطه آموزش و دانایی مؤثر، از امتحاناتمان به‌خوبی عبور کنیم.

 

خانم زهره: ثروت هرکسی محبتی است که در درون خودش هست؛ و برای هر چیزی باید از ضدش بگذریم و ضد عشق، نفرت است و باید از نفرت‌های خود بگذریم تا به عشق برسیم. باید در مورد محبت کردن به دیگران توقع نداشته باشیم وگرنه آن عشق خالص نیست؛ و توقع از ناتوانی‌های ماست. باید راضی باشیم به نتیجه‌ای که به دست می‌آوریم. شکرگزار باشیم. باید اذن هر کاری صادر شود حتی فهمیدن. جداسازی خیلی دردناک است. خداوندا درک‌ها و آگاهی‌های خوب روزی ما بگردان.

 

خانم صفورا: خدمتی که برای خود خدمت باشد، بالاترین ارتقاء و بالاترین روزی‌ها است. خدمتی که با رسیدن به وادی چهاردهم باشد باارزش‌ترین خدمت است. در سی دی موانع محبت هم گفته‌شده ثروت هر کس محبتش است. کسانی که خدمت می‌کنند هرلحظه تحت حمایت نیروهای الهی هستند، امیدوارم خداوند لذت خدمت را به بچشاند.

 در هر سطحی که هستید کمی از آن مسئله‌تان بیرون بیایید و ببینید چطور از آن مسئله می‌توانید به تکامل برسید و بالاترین امتیاز را بگیرید. وقتی‌که فهمیدید به یک دانایی رسیدیم، باید آن دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم و آن را به تفکرمان بیاوریم و از تفکر به تکرار و به باور و از باور به رفتار که کم‌کم جزء خصوصیات ما شود؛ چون مورد آزمایش قرار می‌گیریم؛ که در این آزمایش با توجه به دانایی که کسب کرده‌ایم بهترین نتیجه را بگیریم و بتوانیم از آزمایش‌ها به‌خوبی عبور کنیم.

 

خانم الهام: همه لحظاتی که در حال خدمت کردن هستید، خدمتی که بر پایه محبت باشد، تحت حمایت الله ونیروهای الهی هستید؛ چون در راستای اصلی‌ترین وظیفه انسانی‌تان هستید واصلی‌ترین وظیفه هر انسانی خدمت و آموزش هست.

گاهی ما حس‌های دیگر را بامحبت اشتباه می‌گیریم، مثلاً می‌گویید که من خیلی دوستش دارم؛ ولی شما بیشتر وابسته هستید یا خیلی حس مالکیت نسبت به آن فرد دارید.

هر کس بسته به سطح تکاملی‌اش، آزمایش و امتحان‌های مخصوص خودش را دارد و گاهی اوقات برای بالا رفتن باید سقوط کرد و به خاطر همین سعی کنید که در هر سطحی که هستید یک مقدار از مسئله خود بیرون بیایید و بگویید؛ که چطور از این مسئله می‌توانم به تکامل برسم.

زمانی که خیلی دردتان می‌آید در حال جداسازی است؛ ولی ذخایری که از قبل برای خود جمع کردید دوره آن رنج را برای شما کم می‌کند. باید اجازه بدهید که بعضی چیزها را از وجود شما بردارند و بعضی وقت‌ها ما یک ناخالصی‌هایی داریم و ما را در این رده نگه‌داشته است.

اضداد مثل پادزهر و واکسن است و هر چیزی از راه ضدش به شما وارد می‌شود و باید از ضد هر چیزی بگذرید تا به نتیجه برسید.


تایپ : همسفر صفورا





نظرات() 


همسفر حوریه
یکشنبه 22 مرداد 1396 12:29 ق.ظ
خدا قوت به همه خواهران خوبم آموزشی دوباره گرفتم.
خدیجه.باقری
پنجشنبه 19 مرداد 1396 07:23 ب.ظ
خانم الهام وخانم صفوراعزیز خدا به خدمت شما برکت دهد واز آموزشهای خوهران خوبم هم تشکر می کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:



آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:







The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox