برداشت ازلژیون روز پنج شنبه 96/04/22

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 1 مرداد 1396-10:12 ب.ظ

یا حکیم 

خانم پوران: ما هر خواسته‌ای داشته باشیم یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد مگر با تکرار مداوم و گذشت زمان. آدم خوب شدن و حتی به تکامل و تعادل رسیدن هم با تکرار مداوم صورت می‌گیرد. اگر من خودم را یک همسفر واقعی می‌دانم، پس باید به راه خودم، به حرکت خودم ایمان داشته باشم و خودم را باور داشته باشم که درست حرکت می‌کنم و با صبوری در مقابل مشکلات به حرکت خودم ادامه می‌دهم.

یا حکیم

 

خانم مرضیه: بعضی وقت‌ها از تکرار یکسری کارها آدم بدی می‌شویم و یک‌مرتبه آدم بدی نمی‌شویم، آدم خوبی هم که می‌خواهیم بشویم زمان می‌برد؛ رشد و تکامل تدریجی است و به‌یک‌باره اتفاق نمی‌افتد. اگر آدم‌های خوبی شوید، آدم‌های خوب در موج شما قرار می‌گیرند، پس رنج تدریجی خوب شدن را به جان بخرید.

شاید یکسری کارها را دوست نداشته باشید؛ ولی انجام دهید؛ اما یادتان باشد که رشد شما از همین‌جا می‌گذرد. انسان‌هایی که پذیرفته‌اند خیلی چیزها مطابق میلشان نیست، خیلی زودتر جلو می‌روند؛ اما کسانی که اسیر دوست داشتن‌های خود هستند دیر جلو می‌روند.

گاهی از کوتاه آمدن و بخشیدن لذت نمی‌برید یا کوتاه می‌آیید؛ اما حالتان خوب نیست و انتقام برایتان جذاب‌تر است و بیشتر در جنگ هستید، این بدین علت است که شما نمی‌توانید ببینید و چشمتان برای دیدن معنویات باز نشده است؛ که اگر ببخشم چه اتفاقی برایم می‌افتد و چون نمی‌بینید لذت نمی‌برید. از خداوند بخواهید که خدایا لذت خوب بودن و چشم بستن بر خیلی چیزها را به من بچشان و مطمئن باشید که وعده خداوند دروغ نیست.


خانم زهرا: من چند روزی بود که خیلی متوجه مسائل و مشکلات فرزندانم و مسافرم بودم؛ که همه این مسائل دقیقاً در من وجود دارند، این چند روز مدام فکرم درگیر این بود که چقدر زمان لازم دارم تا روی خودم کار بکنم و به‌واسطه من، خانواده من هم از من تأثیر بگیرند تا امروز که خانم صبا فرمودند، برای اینکه فردی مصرف‌کننده مواد شود، زمان زیادی لازم است، پس ما هم‌زمانی سپری‌شده تا انسان بدی شده‌ایم، حالا سختی تدریجی خوب شدن را به جان بخریم، برای خوب شدن هم وقت لازم داریم آ ن هم تدریجی و من پیام و جواب سؤال خودم را گرفتم و امیدوارم خداوند لذت خوب بودن را به همه ما بچشاند.


خانم خدیجه موگویی: مسیر بد شدن ما تدریجی است، رشد و تکامل هم تدریجی است. اگر در مسیر درست کم نیاورید آدم‌های بدی که در مدار شما هستند به‌تدریج خوب می‌شوند. رنج تدریجی شدن خوب شدن را بپذیرید. یکی از پله‌های خوبی که در مسیرتان هست دوست‌نداشتن‌هایی است که به دوست داشتن‌هایتان می‌چربد. دوست ندارید؛ ولی از آن می‌گذرید. اگر این دوست‌نداشتن را به جان بخرید از خوبی‌تان لذت می‌برید، پس اسیر دوست‌داشتنی‌های مادی‌تان نشوید.


خانم عفت: انسان‌ها به‌صورت تدریجی و در طی زمان یک سری خصوصیات خوب یا بدشان رشد می‌کند و تبدیل به یک انسان خوب یا بد می‌شوند. مثل یک فرد مصرف‌کننده که در طی سال‌ها یا ماه‌ها از یک مصرف‌کننده تفریحی، کم‌کم تبدیل به یک مصرف‌کننده دائمی می‌شود. برای اینکه ما تبدیل به یک انسان خوب شویم، نیاز داریم که کارهای خوبمان را از جاهای کم و کوچک شروع کنیم و به‌طور مداوم تکرار کنیم و بدانیم که مسیری که می‌رویم درست است و رنج و مشکلاتش را بپذیرم؛ چون با پذیرفتنان مسیر را بهتر می‌توانیم راه را طی کنیم و هرگز خسته نشویم و ادامه دهیم. یکی از پله‌هایی که ما باید برای خوب شدن طی کنیم، این است که کارهایی را که دوست نداریم انجام دهیم؛ چون این دوست‌نداشتن‌ها و انجام دادنش به این خاطر که برایم مفید است باعث تکامل می‌شود.


خانم زهره: خدایا لذت خوب بودن را در ما فزونی بخش. خدایا کمکمان کن خوب شویم هرروز بهتر از دیروز. در این جلسه آموختم ارتباط انسان‌ها فقط از طریق کلام نیست بلکه ارتباط با قلب هم هست. کم نیاوریم و باور داشته باشیم که رشد و تکامل تدریجی است و به‌یک‌باره در ما اتفاق نمی‌افتد. هرروز تکرار کنید و حداقل ۱۱ ماه زمان بدهید. کم نیاوریم و باور کنید یک روزی آدم خوبی می‌شویم و باور کنیم؛ چون آدم خوبی شدیم، آدم‌های خوب در موج ما قرار می‌گیرند. رنج تدریجی خوب شدن رو باجان و دل بپذیریم. من این را، چند ماهی هست که و تجربه کردم و آدم‌های اطرافم با قبل از کنگره خیلی فرق کرده‌اند.


خانم پوران: ما هر خواسته‌ای داشته باشیم یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد مگر با تکرار مداوم و گذشت زمان. آدم خوب شدن و حتی به تکامل و تعادل رسیدن هم با تکرار مداوم صورت می‌گیرد. اگر من خودم را یک همسفر واقعی می‌دانم، پس باید به راه خودم، به حرکت خودم ایمان داشته باشم و خودم را باور داشته باشم که درست حرکت می‌کنم و با صبوری در مقابل مشکلات به حرکت خودم ادامه می‌دهم.


خانم خدیجه باقری: برای اینکه یک فرد مصرف کنند شود باید به مدت 11 ماه‌روزی سه وعده مصرف کند. حال برای اینکه ما هم یک انسان خوب یا بد شویم، بستگی به زمان و تکرار کاری دارد که انجام می‌دهیم، پس همه‌چیز به‌صورت تدریجی انجام می‌شود.


خانم مریم وحیدی: همان‌طور برای آدم بد شدن زمان لازم است، برای آدم خوب شدن هم‌زمان لازم است و باید رنج تدریجی خوب شدن را به جان بخریم و یک کار خوب را هرروز به‌طور مستمر تکرار کنیم و تا 11 ماه ادامه بدهیم. وقتی آدم خوبی بشویم در مدار و موج ما آدم‌های خوب قرار می‌گیرند.


خانم مریم کرمی: مسیر بد شدن ما تدریجی است. بعضی وقت‌ها از تکرار بعضی کارها تبدیل به انسان بد می‌شویم. همین‌طور برای خوب شدن هم نیاز به زمان‌داریم و رشد و تکامل ما تدریجی است. اگر بعضی کارها را هرروز تکرار کنیم و مستمر باشد و حداقل یازده ماه برای آن‌وقت بگذاریم به نتیجه می‌رسیم، پس باید کم نیاوریم و رنج تدریجی خوب شدن را به جان بخریم و از خدا بخواهیم لذت خوب بودن را به ما بچشاند.


خانم فاطمه عبدالحسینی: اگر بخواهم انسان بهتری شوم زمان می‌برد و یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد؛ ولی نباید در این راه ناامید شوم و راه مستقیم و مسیر تزکیه و پالایش را به‌تدریج طی کنم و در این مسیر سختی‌ها و رنج‌هایی را باید پشت سر بگذارم؛ ولی باید بدانم این رنج‌ها لازمه سفر است و برای این است که به تکامل نزدیک‌تر شوم.


خانم حوریه: ما یک‌دفعه آدم بدی نمی‌شویم و زمان می‌برد و برای خوب شدن هم نیاز به زمان‌داریم و سیر تکاملی هم همین است، باید استمرار داشته باشد.

وقتی ما خوب باشیم آدم‌های اطرافمان هم‌تغییر می‌کند و آدم‌های خوب دور ما را می‌گیرند. یکی از پله‌هایی که ما در مسیر خوب شدن تجربه می‌کنیم، این است که خیلی از چیزهایی که دوست نداریم را باید تجربه کنیم.

بعضی وقت‌ها از خوب بودنمان لذت نمی‌بریم، علتش این است که هضمش نکرده‌ایم و چشممان بعد معنوی خوب بودن، مثل بخشش، گذشت، چشم بستن به خیلی چیزها را نمی‌بیند. خدایا کمکم کن ببینم، کمکم کن لذت خوب بودن را بچشم و لذت چشم بستن به خیلی چیزها.


خانم صفورا: خدایا لذت خوب بودن را به ما بچشان و کمک کن خوب شویم هرروز بهتر از دیروز.

آن موقع که ناامید می‌شویم به ما القاء می‌شود و کم می‌آوریم؛ یعنی به هدف نزدیک‌تر شده‌ایم پس اصلاً خسته نشویم. امیدوارم خداوند همیشه همراهمان باشد. در مسیر هر ایستگاه یک مسئله‌ای وجود دارد. در مسیر حرکت مایکی از ایستگاه‌ها این است که دوست‌نداشتنی‌های ما به دوست‌داشتنی‌هایمان می‌چربد و رشد ما از آنها می‌تواند بگذرد. باید کارهایی که دوست نداریم انجام دهیم؛ چون عمل سالم است و با امتیازهایی که از این عمل می‌گیریم، می‌توانیم به سمت جلو حرکت کنیم.

 

خانم الهام: خدایا حال همه ما را خوب کن و لذت خوب بودن را در ما فزونی بخش!
خدایا مراقب خوبی‌های ما باش.

مسیر بد شدن ما انسان‌ها و فرورفتن ما در تاریکی هم تدریجی است ما یک‌دفعه بد نمی‌شویم باید یک فعل یا یک ضد ارزش تکرار شود تا این تبدیلات اتفاق بیفتد و بالعکس  به انسان خوب تبدیل‌شدن و رشد و تکامل هم تدریجی است و به‌یک‌باره در فرد اتفاق نمی‌افتد.

آن زمان‌هایی که ناامید می‌شوید و کم می‌آورید؛ یعنی به هدف نزدیک‌تر شده‌اید و این حالت‌ها نشانه این است که درست حرکت می‌کنید. در مسیر حرکت شما دوست‌نداشتنی‌های شما به دوست‌داشتنی‌هایتان می‌چربد و رشد شما، درگذشتن از آنها می‌باشد؛ یعنی باید کارهایی را که دوست ندارید انجام دهید؛ چون عمل سالم است . وقتی شما از خوب بودن‌هایتان، از گذشت هایتان و سکوت‌هایتان لذت نمی‌برید؛ علتش این است که لذت خوب بودن را تجربه نکرده‌اید و چون نتیجه انتقام را با چشم خود می‌بینید آن را ترجیح می‌دهید.

از خداوند بخواهید حکمت جایگاه‌هایی را که در آن قرارگرفته‌اید رانشانتان دهد تا عدالتش را درک کنید تا از مسائلی که برای شما پیش می‌آید رنجیده نشوید و با لذت به مسیرتان ادامه دهید


خانم بیرانوند: نکات مهمی که از آموزش‌های راهنما در این جلسه توجه ام را جلب کرد:

تدریجی بودن مسیر درمان ضد ارزش‌ها بود که من باید برای تغییر و رسیدن به ارزش‌ها 11 ماه زمان صرف کنم، ناامید نشوم و بی‌صبری نکنم. نتیجه گرفتم این همان تزکیه و پالایش است که برای بازگشت از ضد ارزش‌ها، باید مسیر معکوس را طی کنم.

نکتهٔ بعد که برایم جالب بود که راهنما فرمودند: درحرکت‌های درستِ خود کم نیاورید و باید باور داشته باشید که حرکتتان درست است. آموختم پایداری و استقامت، شرطِ یک حرکتِ خوب است و اینکه اگر من حرکتِ خوبی داشته باشم، آدم‌های خوب در مسیرِ من قرار می‌گیرد و هم موج من هستند.

باید سختی راهِ تدریجی را بپذیرم. از راهنمایم آموختم، وقتی نیروهای منفی مرا محاصره می‌کنند، پس من خوب حرکت می‌کنم و گشایش نزدیک است، باید مقاومت کنم و خداوند مهربان است.

نکتهٔ بسیار زیبا که آنچه را دوست ندارم انجام بدهم؛ چون نفس فقط کارهای لذت‌بخش را می‌پذیرد؛ ولی نتیجه اعمال خداپسندانه به‌خوبی و خیر ختم می‌شوند و خوشی را در انتها دربردارنده و وعده خداوند حق است.

از خانم خدیجه برای تفسیر و تحقیق سوره یاسین سپاسگزارم و بسیار بهره‌مند شدم. سپاس بیکران از راهنمایم که دانایی و حرکت را به من می‌آموزد.


خانم ربابه: اگر ما تغییر کنیم در مدار ما آدم‌های خوب قرار می‌گیرد. اصلاً کم نیاوریم و اصلاً ناامید نشویم و همیشه بهتر از دیروز باشیم و در مسیری که هستیم رشد کنیم.

 

خانم فریده: از خداوند بخواهیم حکمت جایگاه‌هایی را که در آن قرارگرفته‌ایم رانشانمان دهد تا عدالتش را درک کنیم تا از مسائلی که برای ما پیش می‌آید رنجیده نشویم و با لذت به مسیرمان ادامه دهیم


 خانم زیبا :  این جلسه برای من مانند جلسات هر هفته پر از خیر وبرکت بود ، از این جهت که انسان یک شبه به تمامی خواسته های معقولش نمی رسد وبرای انسان بهتر شدن وخودشناسی زمان وصبر نیاز است تا به خواسته ی خود برسیم . مثلاً مدت زمانهای زیادی صرف شد تا ضد ارزشهای ما رشد کنند وبه عمق تاریکی برسیم ، پس برای ازبین بردن ضدارزشهایم پروسه زمان وصبر نیاز است . بهترین جمله خانم صبا که به من نویدهای خوب وامیدواری داد این بود که همه ما و خواهرهایم را دوست داشتند ؛ که این قشنگترین مسئله بود و امیدوار شدم به این که خداوند من را می بیند ودوستم دارد.

نظرات() 


فاطمه عبدالحسینی
چهارشنبه 4 مرداد 1396 02:18 ق.ظ
خدا قوت به خواهران عزیزم
الهام عزیزم سپاس
دوشنبه 2 مرداد 1396 02:03 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان
همسفر بیرانوند
دوشنبه 2 مرداد 1396 12:06 ب.ظ
خانم الهام عزیز خداقوت و سپاس،
اجرتان رهایی ، از زحمات شما سپاسگزارم ، خدائند سلامتی و توفیق در خدمت نصیب شما بفرماید.

خانم صفورای عزیز و مهربان خداقوت و سپاس ، ممنون از خدمتهای شما،
کمک راهنمایی اجر شما و انشالله سلامت و موفق باشید.
همسفربیرانوند
دوشنبه 2 مرداد 1396 10:12 ق.ظ
هر دم از این باغ بری می‌رسد
تازه تر از تازه‌ تری می‌رسد

جهان هستی باغِ الهی ، زمین مهد چگونه زیستنِ انسان ، آموزشهای الهی قوت و غذای انسان‌ها ، انسان‌ها هسته و دانه ها که پرورش یابند و نهال و بوته و درخت شوند ، هر باغی بهشتی شود با دستانِ باغبان ،
و قطعه قطعه ، بهشت در زمین پراکنده شود ، خداوند مهربان است ، آب ، خاک ، نور را فراهم می‌کند و باغبانان را عهده دار پرورش می‌سازد.

و اینک کنگره یکی از بهشتهای روی زمین ، و لژیونها باغ‌های پربار این بهشت با رودهای جاری ،
راهنماها باغبان های بهشتی و انسان‌های خواستارِ بندگی خدا ، فوج فوج بسوی سرزمینِ سلامت می‌شتابند.....
درختان راست قامت ، سبز و استوار ، حاصل رنجِ شیرین باغبان است.
راهنمایم باغبان پرتلاش و مهربان ،
ثمرات درختان باغِ آبادی که ساختی ، گوارای وجودتان ،
و در دلِ این باغ سرسبزی نشانه ی حرکت و فعل است ،
باغتان آباد ،
محصولتان باغبانان بسیار برای پرورش درختان ،
راهنمایان انسان‌های استوار ، سبز و شکوفا را می‌سازند.
همسفر مرضیه
دوشنبه 2 مرداد 1396 09:59 ق.ظ
خدا قوت به همه ی عزیزان
الهام جان سپاسگزارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox