برداشت از لژیون روز دوشنبه 96/04/12

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 25 تیر 1396-10:34 ق.ظ

یا حکیم

خانم حوریه: ما در هر جایگاهی که هستیم امتحان خود را پس می‌دهیم. اگر مبدأ، مقصد و هدف ما مشخص باشد نتیجه بهتری می‌گیریم.اگر خدمتمان را تقدیم خداوند کنیم دیگر از مخلوقش ناراحت نمی‌شویم. دل حریم دارد و محبت هر چیزی را نباید در دل خود راه بدهیم.ما از شکر خداوند به شکر گذاری از خود هم می‌رسیم. وقتی انسان برای همه عالم دعا کند، یعنی خیلی بزرگ‌شده است. تلألؤ ایمان، آرامش است.

 

یا حکیم

 

خانم زهره: از خداوند می‌خواهم در آغاز سال معنوی مرا جز خدمت گذاران و جز صالحین قرار دهد... این جمله خوب بود وقتی صفتی انتخاب می‌کنیم مثلاً می‌خواهیم به بخشش برسیم باید از ضدش بگذریم. یا برای رسیدن به عشق باید از نفرت بگذریم. از آموزش‌های مفید خانم صبا خیلی تشکر می‌کنم و همچنین از خانم حوریه و فهمیه بابت نوشته‌های رمضان که خیلی پربار بود تشکر می‌کنم. انشالله به خواسته درونی‌شان برسند.

 

خانم زهرا: این چند وقتی‌که به کنگره می‌آیم خیلی عجله دارم که هر چه زودتر همه‌چیز را یاد بگیرم و به اهدافم برسم. بااینکه بارها در کنگره گفته‌شده و همین‌طور در سی‌دی‌های آقای امین هم اشاره‌شده که برای هر کاری نیاز به زمان‌داریم، بازهم عجله داشتم، اما امروز خانم صبا فرمودند که پیام سفر اول را حفظ کنید که در این پیام انسان را به آرامش و صبر دعوت می‌کند، بااینکه مسیر سخت و طولانی است اما لازمه این مسیر صبر است و از خانم حوریه خیلی آموختم در سفری که در ماه رمضان داشتند و چگونگی طی مسیرشان و انجام تکالیفشان خیلی برایم آموزنده بود.


خانم سکینه : اسرار عالم همه در وجود حضرت علی است و کلید هر دری در دست اوست، آن‌قدر او را صدا بزنید تا جوابتان را بدهد. خداوند دوست ندارد با صدای بلند بدی‌های کسی را بگویید، اگر در صراط مستقیم باشید خداوند کمکتان می‌کند. عشق وقتی در وجود شما جاری می‌شود که بدون توقع کاری را انجام دهید.

 

خانم عفت: وقتی‌که ما کاری را برای رضای خداوند انجام می‌دهیم و به مخلوقش خدمتی می‌کنیم به دنبال آن نباید از مخلوقش توقع داشته باشیم که پاسخ گوی خدمت ما باشد؛ چون اگر توقعی وجود داشته باشد و توقع ما برآورده نشود ناراحت می‌شویم وهمین ناراحتی نشان می‌دهد که خدمت ما خالص نبوده؛ چون اگر بود ناراحت نمی‌شدیم و خداوند نیازی به خدمت‌های ما ندارد بلکه این ما هستیم که می‌خواهیم با این خدمت‌ها به خداوند نزدیک شویم، به حال خوب و حس خوب برسیم و خداوند توفیق خدمت به بندگانش را به هرکسی نمی‌دهد.

 

خانم باران: کلید تمام قفل‌ها در دستان حضرت علی است. آن‌قدر یا علی ادرکنی می گویم تا خود حضرت علی کلید قفل‌هایم را بدهد.

باید بتوانم این نیرو را در خودم تقویت کنم که تمام خدمت‌هایی که انجام می‌دهم برای خداوند باشد، قطعاً هیچ نیرویی بالاتر از نیروی خداوند وجود ندارد، از مخلوقات ناتوان خداوند نباید توقع برآورده کردن نیازهایم را داشته باشم. در فراز و نشیب‌های زندگی اگر به خاطر خداوند حرکت کنم خداوند دستانم را می‌گیرد و کمکم می‌کند.

از زمانی که به کنگره آمده‌ام کلیدهای زیادی برای گره‌هایم گرفته‌ام، باید کلیدها را امتحان کنم و بیش از این به دنبال جمع‌کردن کلید نباشم، باید شروع به حرکت کنم.

 

خانم حوریه: ما در هر جایگاهی که هستیم امتحان خود را پس می‌دهیم. اگر مبدأ، مقصد و هدف ما مشخص باشد نتیجه بهتری می‌گیریم.اگر خدمتمان را تقدیم خداوند کنیم دیگر از مخلوقش ناراحت نمی‌شویم. دل حریم دارد و محبت هر چیزی را نباید در دل خود راه بدهیم.ما از شکر خداوند به شکر گذاری از خود هم می‌رسیم. وقتی انسان برای همه عالم دعا کند، یعنی خیلی بزرگ‌شده است. تلألؤ ایمان، آرامش است.

 

خانم مریم کرمی: گاهی انسان می‌خواهد خوب باشد ولی نمی‌داند مشکلش چیست و چه‌کار باید انجام بدهد، اینجا استغفار به کمک انسان می‌آید. با استغفار کردن در مرحله خوبی قرار می‌گیریم. در یک رابطه با دیگران هم وقتی می‌گوییم مرا ببخش در آن مرحله رابطه در مرحله خوبی قرار می‌گیرد و در رابطه با خداوند هم وقتی می گوییم مرا ببخش صمیمیت ما با خداوند بیشتر می‌شود.

 

خانم فاطمه عبدالحسینی: اگر خدمت خود را به خداوند تقدیم کردیم پس چرا از مخلوقش توقع داریم. این جمله من را به فکر واداشت. فکر می‌کردم خیلی از کارها را برای رضای خدا انجام می‌دهم ولی وقتی این جمله را شنیدم متوجه شدم که برای کارهایی که انجام می‌دادم از بنده‌های خداوند توقع تشکر داشتم و از نیتی که داشتم غافل می‌شدم و اگر بخواهم به خداوند نزدیک شوم باید خالصانه و بدون توقع خدمت کنم.

 

خانم ناهید: پیام سفر اول را حفظ کنید برای ناامیدی...خداوند می‌گوید: ناامید نباشید اگر من هستم شمارا کفایت می‌کنم. هرکس به شرایط خودش امتحانش را پس می‌دهد پس از خداوند بخواهید در امتحان خود موفق باشید. بنده‌ای که شکرگزار باشد چندطبقه از دیگران بالاتر است. اگر مبدأ و مقصد خود را مشخص کنید به نتیجه می‌رسید. اگر شما خدمتی را به خداوند تقدیم می‌کنید نباید از خلقش ناراحت شوید. اگر کسی آرام شده به درجه ایمان رسیده است.

 

خانم ربابه میرزایی: من در سفر اول هستم بعضی وقت‌ها کم می‌آورم و ممکن است دچار ناامیدی بشوم پس باید پیام سفر اول را خیلی تکرار کنم و عجله نکنم و امیدوارم که جستجوگر خیلی خوبی بشوم. ذکر یا علی ادرکنی را هرروز هزار بار تکرار کنم و دعا کنم.

 

خانم خدیجه باقری: در مسیر زندگی خداوند کلیدهایی به ما می‌دهد آن‌هایی که شکارچی خوبی هستند می‌گیرند و به آن عمل می‌کند. امیدوارم در مسیر زندگی شکارچی خوبی شده باشیم.

 

خانم الهام : کلیدهایی که در رمضان خواستم در این جلسه گرفتم. برای ناامیدی‌هایم پیام سفر اول، ذکر یا علی ادرکنی را تکرار کنم و بدانم که خداوند برایم کافی است. برای سردرگمی‌هایم استغفارکنم تا گره وجودی‌ام را پیدا کنم. بدانم که هیچ‌کس به من نیازی ندارد و اگر خداوند مرا در جایگاهی قرار داده خواست او بوده و اگر درست عمل نکنم مرا برمی‌دارد و کس دیگری را به‌جایم می‌گذارد. اگر اطرافیانم آن‌گونه که من دوست دارم نبودند من خوب بودن را ترک نکنم هر چند که سخت باشد . 


خانم مرضیه: ذکر یا علی ادرکنی را روزی هزار مرتبه بگویید تا درها به رویتان باز شود، اسرار عالم و کلید همه قفل‌ها در وجود امیرالمؤمنین است و مطمئن باشید با مدد از ایشان قفل‌هایی که به هیچ طریقی باز نمی‌شوند، بازخواهند شد.

خیلی چیزها مانع رسیدن شما به خدا و حرکتتان می‌شود که در این حالت استغفار چاره‌ساز است; وقتی با بصیرت و حس استغفار می‌کنید رابطه‌تان با خداوند صمیمی می‌شود.

 

خانم فریده:دل حریم دارد و محبت هر چیزی را نباید در دل خود راه بدهیم.ما از شکر خداوند به شکر گذاری از خود می‌رسیم و از شکر خود به شکر خداوند! باید بگویم این جلسه هر لحظه و هر کلمه اش برای من پر از انوار  پر خیر و برکت بود! از خداوند سپاسگزارم بابت اینکه توفیق داد تا در این جلسه حضور پیدا کنم و از خانم صبا ممنونم بابت آگاهی های نابشان و از خواهرانم سپاسگزارم  که حضورشان و حرکت های سالم شان مرا هم مشتاق تر می کنند تا بهتر حرکت کنم.


تایپ : همسفر صفورا

نظرات() 


همسفر مرضیه
سه شنبه 27 تیر 1396 09:42 ق.ظ
خدا قوت به خانم الهام و خانم صفورای عزیز
اجرتان آرامش
سپاس از همه ی خواهران
مریم
یکشنبه 25 تیر 1396 03:05 ب.ظ
خدا قوت. از همه خواهرانم سپاسگزارم
خدیجه.باقری
یکشنبه 25 تیر 1396 02:54 ب.ظ
از خانم الهام وخانم صفورای عزیز تشکر میکنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox