برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/04/01

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 17 تیر 1396-07:35 ب.ظ

یا حکیم 

خانم عفت: اگر در تاریکی اعتیاد و تاریکی نفس‌ ، گیر کرده‌اید ، با قلم می‌توانید به جنگ تاریکی بروید و به روشنایی برسید . قلم مقدس‌ترین اسلحه است که خداوند به انسان داده است ، پس در مشکلات قبل از اینکه به دیگران بگویید به خداوند نامه بنویسد و از خداوند بخواهید که از این تاریکی نجات پیدا کنید.

یا حکیم

 

خانم فاطمه عبدالحسینی: انشاء الله خداوند یاری‌ام کند و بتوانم از ارزش‌هایی که در این ماه به دست آوردم نگهداری کنم و در سال معنوی جدید آن‌قدر مشغول محاسبه رفتار خود باشم که از منیتم کاسته شود و از رفتارهای ضد ارزشی دور بمانم.

خانم حوریه: اگر می‌خواهید ببینید که ماه رمضان چقدر پاداش گرفته‌اید ببینید چقدر میلتان به گناه کمتر شده است . اگر همسفر خوبی باشیم کمترین پاداشمان رهایی است.

خانم عفت: اگر در تاریکی اعتیاد و تاریکی نفس‌گیر کرده‌اید با قلم می‌توانید به جنگ تاریکی بروید به روشنایی برسید . قلم مقدس‌ترین اسلحه است که خداوند به انسان داده است ، پس در مشکلات قبل از اینکه به دیگران بگویید به خداوند نامه بنویسد و از خداوند بخواهید که از این تاریکی نجات پیدا کنید.

خانم مریم کرمی: صلح از جنگ‌هایی عبور می‌کند ، تا با خودمان نجنگیم به صلح نمی‌رسیم . شک مقدمه ایمان است تا شک نداشته باشیم به‌یقین نمی‌رسیم . صلح نتیجه جنگ‌هایی است که با خودمان داریم اگر در این جنگ‌ها نفس مطمئنه پیروز شود آنگاه به صلح می‌رسیم پس باید صدای نفس مطمئنه را بشنویم.

خانم زهره: در ابتدا این رهایی را که خیلی من رو سورپرایز کرد به خانم صبا و خانم خدیجه تبریک می‌گویم و انشا الله روزی تک‌تک خواهر لژیونی‌هایم شود و پاداشی که از ماه رمضان می‌گیریم اینکه میلمان به گناه کمتر شود و وابستگی هامون به دنیا کم می‌شود؛ و حتماً خواسته هامون به اجابت می‌رسد. به من‌های درونی‌مان کمتر توجه می‌کنیم . قدر چیزهایی که در این ماه از خداوند می‌گیریم را بدانیم و حفظش کنیم.  این جمله خوب بود؛ انسانی که درگیر خودش است بیشترین آرامش رو به محیط اطرافش می‌دهد. از خداوند می‌خواهم که گره‌های خودم را ببینم و بتوانم تغییر کنم.

خانم سکینه: تمام انرژی خود را بگذارید که همسفر خوبی باشید و وظایف همسفری خود را خوب بفهمید و درک کنید. شاید شما هزاران سال به درگاه خداوند التماس کردید که اجازه ورود به کنگره به شما داده شده است. انسان‌هایی که درگیر خودشان هستند و روی خودشان کار می‌کنند بیشترین آرامش را به اطرافیان می‌دهند. این مطالب باعث شد متوجه شوم رفتار من روی دیگران تأثیر دارد. اگر مسافرم و پسرم آرامش ندارند من هم در این ناآرامی آنها سهیم هستم.  انشاء الله همه ما به صلح درونی دست پیدا کنیم.

خانم زهرا: من هیچ‌گاه با این دیدگاه که خداوند این مهمانی را برای نزدیک و صمیمی‌تر شدن خودش و بندگان و اینکه خواسته‌هایمان را اجابت کند، به ماه رمضان نگاه نکرده بودم، فکر می‌کردم یک امر واجبی است که فقط باید انجام دهم و بدون هیچ تقاضایی ؛ ولی امسال متوجه شدم که خداوند این ضیافت را ترتیب داده که ما از واجباتی که انجام می‌دهیم پاداش ‌بگیریم وکلاً  دیدم به ماه رمضان تغییر کرده است.

خانم خدیجه باقری: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است . پایان ماه مبارک رمضان آغاز سال جدید معنوی است . ما با شروع این سال معنوی مانند نوزادی هستیم که نیاز به مراقبت دارد پس باید سعی کنیم هر آنچه به دست آوردیم از آن مراقبت کنیم تا یک سال خوبی را برای خودمان رقم بزنیم.

خانم مرضیه: یکی از مسائلی که باعث می‌شود مسافرتان خوب سفر نکند این است که آن‌قدر افکارتان را مثل طناب دور مسافرتان پیچیده‌اید که نمی‌تواند متوجه شود که مسئله‌اش چیست! برای همین می گویند رها کنید. وقتی شما حواستان به خودتان نیست دیگران را اذیت می‌کنید.

خانم صفورا: رمضان امسال تنها رمضانی بود که منتظر تمام شدنش نبودم . امیدوارم با شروع سال معنوی من هم با برخوردهایم باعث رنجش اطرافیانم نشوم و با خودم به صلح برسم و تمام تلاشم را می‌کنم در این سال بهترین تغییر را کنم .

خانم فاطمه بیرانوند: نکته‌ای که توجه ام را به قدرتِ بخشش و مهربانی خداوند بیش‌ازپیش جلب کرد، این بود که؛ راهنما فرمودند:

در ماه مبارک، قدرِ میزبانِ سخاوتمند خود را بدانید، گویی همه‌چیز را فراهم کرده تا ببیند شما چه می‌خواهید، در این چند روز پایانی ماه مبارک، از خواسته‌های دلتان برای خداوند حرف بزنید و اصلاً فکر نکنید که اجابت نمی‌شود.

اگر میل شما به گناه کم شده، یا وابستگی‌های شما کمتر شده، بدانید پاداش گرفتید.

قدر پاکی خود را بدانید، قدر چیزهایی که در مهمانی خدا به دست آوردید، بدانید؛ و الآن، وقتِ مراقبت و نگهداری است که تا یک سال از آنها مواظبت کنید.

بهترین نعمت این است که خداوند شمارا به خودش بصیر کند و از خداوند نور بخواهیم و خودمان را ببینیم تا وقتی‌که خودمان را نبینیم، هیچ اتفاقی برایمان نمی‌افتد.


خانم الهام: در رمضان با نه گفتن به یکسری خواسته‌ها، من وجودی انسان ضعیف شده و من الهی مجال و فرصت می‌یابد که قوی‌تر شود و این موضوع باعث صمیمیت بنده با خدا می‌شود. نشانه اینکه شامل رحمت و پاداش خداوند شده‌اید این است که میلتان به گناه‌ها و یا وابستگی‌ها کمتر می‌شود. فقط به دست آوردن این خوبی‌ها مهم نیست بلکه نگهداری و مراقبت از آن مهم است.

یکی از نشانه‌های اینکه در مرحله نفس اماره هستیم این است که جنگ‌های درونی‌مان زیاد است و نشانه‌اش هم خشم‌های بیرونی است.

علت اینکه مسافرتان خوب حرکت نمی‌کند این است که شما خود را درگیر مسائل آنها کرده‌اید و انرژی‌هایی که برای آنها ارسال می‌کنید مثل غل و زنجیر به دست و پای آنها بسته می‌شود و اجازه حرکت را از آنها می‌گیرد. درگیر خودتان باشید و رهایشان کنید.

راه‌حل‌های فوری از نفس اماره است که نباید انجام شود ولی اگر آرام باشید و صبر کنید نفس لوامه مجال صحبت پیدا می‌کند.


خانم فریده:صلح نتیجه جنگ‌هایی است که با خودمان داریم اگر در این جنگ‌ها نفس مطمئنه پیروز شود آنگاه به صلح می‌رسیم پس باید صدای نفس مطمئنه را بشنویم.

تایپ : همسفر صفورا 

نظرات() 


همسفر مرضیه
سه شنبه 20 تیر 1396 08:39 ق.ظ
تمامی برداشت ها عالی بود
انشالله همگی موفق و سعادتمند باشید
همسفر سکینه
دوشنبه 19 تیر 1396 01:43 ق.ظ
از برداشتهای خواهرانم لذت بردم،هر کسی از یک دیدگاه
به دستور جلسه نگاه کرده بود ،خیلی برایم جالب بود.
خانم صفورای عزیز خدا قوت ،خداوند به شما سلامتی عطا کند ،خدمتتان پر برکت.
زهره
دوشنبه 19 تیر 1396 12:23 ق.ظ
خواهران عزیزم خداقوت انشالله به خواسته درونیتان برسید
عفت
یکشنبه 18 تیر 1396 08:30 ب.ظ
خواهران عزیزم خانم صفورا والهام خدا قوت وسپاسگزارم بابت زحماتتان
فاطمه عبدالحسینی
یکشنبه 18 تیر 1396 03:10 ق.ظ
خواهران عزیزم بسیار استفاده کردم از همگی ممنون و سپاسگزارم .
خانم صفورا و خانم الهام سپاس و خدا قوت .
مریم
شنبه 17 تیر 1396 11:31 ب.ظ
بسیار از خواندن برداشتها لذت بردم و بسیار آموختم ممنون از همه خواهران خوبم
خانم صفورا از شما هم بسیار سپاسگزارم
الهام عزیزم. خدا قوت و سپاس از شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox