گزارش عملکرد لژیون روز دوشنبه 96/03/22

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 4 تیر 1396-02:47 ق.ظ

به نام قدرت مطلق الله 

از خداوند بخواهید که کمکتان کند تا انسان‌های بهتری شوید؛ یعنی با تغییراتی که از سال معنوی جدید در شما اتفاق می‌افتد به انسان‌های بهتری تا قدر و رمضان سال بعد تبدیل شوید. از خداوند بخواهید که شمارا خدمتگزار خلق قرار دهد و این‌ها دعاهایی است که خیلی شمارا در مسیر تزکیه یاری می‌کند. از خداوند توفیق عمل سالم را بخواهید. عمل سالم از شما انسان‌های سالمی خواهد ساخت .

به نام قدرت مطلق الله

 سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

امیدوارم که طاعات و عبادات همه شما موردقبول درگاه حق قرارگرفته باشد. نیمی از رمضان را پست سر گذاشتیم و انشاء الله که نیمی از وجودتان با رمضان آمیخته‌شده باشد و به درک خوب و بالایی از رمضان رسیده باشید.رمضان یعنی سوختن. سوختن لذت ندارد و دردناک است ولی فرقی که سوختن در رمضان با سوختن‌های دیگر دارد این است که چیزهایی می‌سوزند که باید بسوزند و ما سبک می‌شویم و ناخالصی‌های وجودمان است که می‌سوزد. امیدوارم که در مقابل این سوختن‌ها طاقت بیاورید، در مقابل پرده‌هایی که از جلو چشمانتان کنار می‌روند طاقت بیاورید و با دید بهتری به خودتان نگاه کنید و از این سوختن‌ها نتیجه بهتری بگیرید.

دعای روز شانزدهم ماه رمضان؛خدایا به ما توفیق انجام عمل سالم عنایت بفرما، خدایا کار ما را راه بینداز و حاجت و آرزوهای ما را برآورده ساز.

گاهی اگر کاری داشته باشید و از کسی بخواهید که برایتان انجام دهد باید برایش توضیح دهید ؛ ولی خداوند به همه مشکلات ما آگاه است؛ یعنی وقتی می‌گویید که خدایا حال مرا خوب کن، می‌داند که از چه زاویه‌ای مشکل‌دارید و حالتان را خوب خواهد کرد و یا اینکه بگویید خدایا کار مرا راه بینداز خودش می‌داند که کدام کارتان را راه بیندازد که برای شما بهترین باشد.انشاء الله که خداوند گره‌های همه ما را باز کند، حال همه ما را خوب کند، به ما توفیق عمل سالم را بدهد، آرزوهای همه ما را برآورده کند.عمل سالم عملی است که خریدارش خود خداوند باشد.

شب قدر نزدیک است. برنامه شما برای تغییر تقدیرتان در شب قدر چیست؟ آیا فکر کرده‌اید که چه چیز را می‌خواهید تغییر دهید؟

خانم رعنا: آقای مهندس در سی دی سرنوشت گفتند که با گریه و زاری تقدیر عوض نمی‌شود . همیشه فکر می‌کردم که در شب‌های قدر اگر گریه  کنم و به خدا التماس کنم که مرا ببخشد و مشکلاتم را حل کند ولی الآن متوجه شدم که شاید خوب باشد ولی کافی نیست باید حرکت کنیم و اعمال و رفتارمان را تغییر دهیم.

خانم خدیجه: از خدا می‌خواهم که کمک کند گره‌های وجودی‌ام را پیدا کنم و روی آنها کارکنم.

خانم ربابه: از خدا می‌خواهم که سرنوشتم را خوب رقم بزند و سرنوشت‌ها با خواست انسان رقم می‌خورد.

خانم صبا: اگر بخواهید حتماً خدا کمک می‌کند و نشانتان می‌دهد. شاید اگر قبلاً نقطه تاریکی در وجودم می‌دیدم ناراحت می‌شدم ولی الآن این‌طور نیست و خوشحال می‌شوم ؛ چون می‌بینم که خیلی باید تلاش  کنم و تکاپو داشته باشم و واقعاً سعی کنیم که شب قدر امسالمان با یک فهم عمیق‌تری باشد و خیلی باعجله سعی نکنید که یکسری اعمال و آداب این شب را انجام دهید . شاید این‌گونه تا حدی حالتان تغییر کند ولی وجودتان تغییری نخواهد کرد. هیجان است و دوباره همان آدم قبلی خواهید شد و اشتباهاتتان سر جایش باقی خواهد ماند.

آقای مهندس در پایان سی دی فرمودند شما باید برای مسائلی که برایتان پیش می‌آید نگاهتان را تغییر دهید و توصیه‌هایی کردند. آیا این تغییر دیدگاه برای شما ایجادشده است؟

خانم باران: عنوان شد که افسوس گذشته را نخورید. من خیلی درگیر گذشته هستم .این نکته که افسوس گذشته را نخورید برایم خیلی جالب بود ؛ چون فقط انرژی فرد را می‌گیرد و راهکاری برای فرد ندارد. آقای  مهندس توصیه کردند که بعدازاین غصه نخورید و غر نزنید و به این فکر کنید که شرایط فعلی نتیجه چه رفتاری درگذشته است.

خانم صبا: شب قدر آغاز سال معنوی شماست. از خداوند بخواهید که معنویت بسیار زیادی را روزی‌تان بکند. معنویت همین است؛ نوع نگاه شما با درکی که پیدا کردید کاملاً متفاوت است. دیگر به‌جای غصه خوردن و دنبال مقصر بودن به  این فکر می‌کنید که بی‌دلیل نیست. وقتی پروتئینی طبق قوانین کار نمی‌کند ، معیوب می‌شود و ماکروفاژها این پروتئین معیوب را هدایت می‌کنند، اگر درست نشود از سیستم خارج می‌کنند و منهدم می‌کنند. پس هر اشکالی که به وجود می‌آید نتیجه یک نقض قانون در ماست. این نقض قانون می‌توان از زمان تولد باشد یا قبل از تولد باشد. پس‌ازاین به بعد از خداوند بخواهید که فهم‌های جدید، سؤال‌های بزرگ، معنویت‌های بالا روزی‌تان کند.

بعضی وقت‌ها شما هنوز میل به بدی دارید یعنی هنوز در وجودتان خواسته گناه هست. گناه همان نقض قانون است. گناه همیشه این نیست که پول کسی را بردارید، از دیوار کسی بالا بروید ، همین‌که سی‌دی‌ها را گوش نمی‌کنید یا تکالیف را انجام نمی دهید یک نقض قانون و گناه است. اگر در پله‌های بعدی به گره و مشکل خوردید بدانید که از همین نقض قانونی است که انجام داده‌اید. مصادف شدن سی دی سرنوشت با شب‌های قدر برای همین است که بدانید هر آنچه برایتان اتفاق می‌افتد به خاطر عملکرد گذشته خودتان است. وقتی یک ماکروفاژ این‌قدر قانونمند است چطور فکر می‌کنید که هستی بی‌دلیل برای شما ایجاد مشکل می‌کند؟! هستی خردی دارد که مسائل را می‌چیند. بیشتر فکر کنید و ممکن است گاهی اوقات یادتان بیاید و گاهی هم یادتان نیاید. ولی اگر شما یادتان نمی‌آید که چک کشیده‌اید و الآن زمان وصول آن است دلیل بر این می‌شود که پرداخت نکنید؟ این‌ها چک‌های خودمان است. این‌گونه به مسائل نگاه کردن شجاعت می‌خواهد و ما همیشه دلمان می‌خواهد که بگوییم که ضعیف نیستیم، دوست داریم بگوییم که دیگران مشکل‌دارند ؛ ولی انسانی که به ضعف خودش واقف است ، انسان شجاعی است. از خداوند شجاعت ،صبر، حمایت و یاری بخواهید که بتوانید تقدیرتان را خودتان عوض کنید و پای تزکیه‌اش بایستید.

از خداوند بخواهید که شمارا خدمتگزار خلق قرار دهد و این‌ها دعاهایی است که خیلی شمارا در مسیر تزکیه یاری می‌کند. از خداوند توفیق عمل سالم را بخواهید. عمل سالم از شما انسان‌های سالمی خواهد ساخت . خدا را با اسماء مختلفش صدا بزنید ، از او بخواهید و به اسمائش قسم بدهید که کمکم کن. من می دانم که ضعیفم و هر مشکلی به گره‌ای در وجودم برمی‌گردد و هر اسم خداوند خاصیتی دارد که به کمک آن می‌توانید یاری گر داشته باشید.

خانم صبا؛ نشانه‌های انسان مؤمن این است که بدی‌هایش را بزرگ و خوبی‌هایش را کوچک ببیند. اگر این‌گونه باشید می‌توانید خوب حرکت کنید، شاید اولش سخت باشد و حالتان بد شود ؛ ولی به‌مرور همه‌چیز عوض می‌شود و نه‌تنها حالتان  بد نمی‌شود بلکه خوشحال هم می‌شوید. خدادوستتان دارد که نقاط ضعفتان رانشانتان می‌دهد. پس نقطه‌ضعف در همه هست و من در توهمم که نمی‌بینم نه اینکه نیست. من هستم که درک نمی‌کنم که رمضان‌ها می‌آید و می‌رود و بدون هیچ دریافتی رد می‌شوم و فقط یکسری آداب را انجام می‌دهم و حساب‌کتاب می‌کنم که خدایا این‌قدر کار انجام دادم و این‌قدر باید پس بدهی. پس بصیرت نعمت خوبی است و از خداوند بخواهید که این بصیرت‌ها را به شما بدهد و تا نبینید هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

اینکه خیلی به خودتان امیدوار باشید و به خودتان تکیه کنید هم یک‌زمان‌هایی خوب نیست و یک‌زمان‌هایی باید از خودتان بترسید و به خدا پناه ببرید. این خوب است که در رمضان دست و پای شیطان بسته است ؛ چون فکر می‌کنید که تحت القاء شیطان و نیروهای منفی هستید ، درصورتی‌که هیچ نیروی منفی نیست. رد حال خرابی‌هایتان را بگیرید که چرا حالم بد شد و از خداوند بخواهید که کمکتان کند. از خدا طلب بخشش کنید و با دید باز العفو بگویید.

اتصال همه ما از طریق محبت است و قلب‌هایمان به هم وصل است. مثلاً یک‌زمانی یکی از شما به ذهنم می‌آیید و شروع می‌کنم برایتان قرآن می‌خوانم ؛چون می‌دانم که مشکلی دارید. اگر یک فردی به ذهنتان می‌آید که حتی ممکن است سال‌ها ندیده باشید بدانید آن فرد به دعای شما احتیاج دارد و یا اینکه شما احتیاج دارید که برای کسی خوبی طلب کنید تا گره‌ای از شما باز شود. پس بدانید که اگر فردی به ذهنتان می‌آید بی‌دلیل نیست و حکمتی دارد و فقط برایش دعا کنید و انرژی و خیر الهی را برایش طلب کنید.

از خدا بخواهید کوچک‌ترین کاری که شمارا در مسیرش قرار می‌دهد را انجام دهید. کوچک‌ترین کار همین تکالیفی است که باید انجام دهید.  شما می‌توانید تقدیرتان را با کنگره تغییر دهید. شاید به دنبال صراط مستقیم بگردید ؛ ولی بدانید صراط مستقیم همین‌جاست. اگر تکالیف را انجام ندهید و سهل‌انگاری کنید بدانید که درجایی دیگر به مشکلی می‌خوردید که نتیجه همین سهل‌انگاری‌های امروزتان است.رمضان کارگاه خوبی است که با تغییراتی که در خودتان ایجاد می‌کنید تقدیرهای خوبی را رقم بزنید . آقای مهندس هم در سی دی سرنوشت گفتند که بعضی وقت‌ها بعضی چیزها را نمی‌توان گفت. بعضی از قوانین هستی را برای بعضی‌ها نمی‌توان گفت ؛ چون مکن است باعث انحراف در آنها شود. پس از خدا آن‌قدر ظرفیت بخواهید که بتوانید یکسری مسائل را ببینید. برای همین است که انسان‌های بزرگ هر مسئله‌ای را می‌بینند ناراحت نمی‌شوند ؛ چون به دنبال خیری درآن هستند و به دنبال تزکیه‌ای هستند که در آن مسئله برایشان اتفاق می‌افتد.

سؤال - در سی دی سرنوشت عنوان می‌شود که یکسری مسائل خواست است، یکسری تقدیر و یکسری فرمان الهی است. این‌ها باهم متفاوت هستند چگونه است؟

خانم صبا؛ فرمان الهی در هم در راستای خواست انسان‌ها است. شما روز الست مسیر زندگی‌تان را دیده‌اید و انتخاب کرده‌اید و خداوند امضاء کرده است و به مشکلاتی برخورد می‌کنید و نمی‌دانید که آن پیچیدگی‌ها و مشکلات با خواست شما فرمانش  صادر و امضاءشده است ؛ ولی راه بازگشتی هم گذاشته‌شده که تقدیرتان را عوض کنید. هر چیزی که الآن هستید تقدیرتان و نتیجه اعمال گذشته خودتان است ؛ ولی از همین الآن با خواست خودتان می‌توانید تغییرش دهید. سعی کنید تمام انرژی‌تان را بگذارید که تغییر کنید تقدیرتان با تغییرهایتان تغییر می‌کند.

دعای امام حسین در دعای عرفه؛ خداوندا تقدیر مرا خیر بنویس، تقدیری مبارک که هر آنچه را که تو دید می‌خواهی من زود نخواهم و هر آنچه تو زود می‌خواهی من دیر نخواهم .

انشاء الله خداوند توفیق دهد و یاری کند که سال معنوی جدید پر از تقدیرهای قشنگ و الهی باشد.

 تفسیر سوره صف

سلام دوستان صفورا هستم یک همسفر

این سوره ۱۴ آیه دارد و در مدینه نازل‌شده است و چون این سوره در رابطه با صف است اسم این سوره هم بر اساس محتوایش انتخاب‌شده است و صف به معنای نظم و ترتیب است. بیشترین تمرکز این سوره بر این است که اسلام بر دیگر ادیان برتری دارد.

ما در قرآن دو سوره داریم یکی صف و یکی صافات که هر دو به معنای نظم است و در این سوره‌ها بیشتر در رابطه بانظم صحبت شده است. نظم درونی انسان مثل وعده‌هایی که می‌دهد. چند سوره داریم که با سَبِّحْ شروع می‌شود و چند سوره هم داریم که با یَسْبَحُونَ شروع می‌شود. سَبِّحْ یعنی یک سوره که سبحان هم گفته می‌شود ؛ ولی یَسْبَحُونَ یعنی چند سوره. این سوره هم با سَبِّحْ شروع‌شده است و معنای آیاتش این است؛

من او را می‌شناسم قادر است. من او را دوست دارم بی‌نهایت است. من از او کمک می‌خواهم. او سرچشمه رحمت است. از صفات خداوند کمک می‌خواهم مثل رحمانیت. خداوند با تمام بندگانش با رحمانیت رفتار می‌کند درصورتی‌که اگر بخواهد با عدالتش رفتار کند کارمان به‌جاهای باریک کشیده خواهد شد. آنچه در زمین و آسمان‌هاست همه تسبیح خدا را می‌گویند. او عزیز است یعنی نفوذناپذیر؛ یعنی قدرتمند و حکیم.

خانم صبا؛ بیشترین رحمانیت خداوند شامل کسانی می‌شود که با خود به عدالت رفتار می‌کنند و بیشترین محبت خداوند شامل کسانی می‌شود که خود را محاسبه می‌کنند.

خانم صفورا: سَبِّحْ لله؛ یعنی هستی شعور دارد. خیلی‌ها معتقدند که هستی شعور ندارد درصورتی‌که کوه، آسمان، زمین، جامدات و خورشید همه تسبیح خداوند را می‌گویند. پس وقتی تسبیح خداوند را می‌گویند نتیجه می‌گیریم که همه شعور  دارند. باشعوری که دارند خداوند را منزه از همه عیب‌ها می‌دانند (صفات سلبیه). سلبیه یعنی عاری از همه عیب‌ها. تنها خداوند است که عاری از همه عیب‌هاست.از اینکه نداند و نتواند باشد منزه است؛ یعنی در کار خداوند نمی‌دانم و نمی‌توانم وجود ندارد؛ یعنی خداوند قادر است و بر همه امور تسلط دارد. از جدال و ظلم هر چیزی که بد است خداوند منزه است. خداوند قدرت بی‌نهایت دارد و در حکمت بی‌نهایت و بی‌نظیر است.

سَبَّحَ لِلَّـهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۖ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکیمُ: یعنی کسی که عزیز است باید او را تسبیح کرد؛ یعنی سجود و ستایش شود.

خانم صبا: کسانی که قادر نیستند صفات خداوند را بگویند و به عظمت خداوند فکر نمی‌کنند دقیقاً در حال کفر ورزیدن هستند، شاید درک کنند ولی اذعان نمی‌کنند. در این سوره می‌گوید که شما باید مدام خداوند را تسبیح بگویید. تسبیح  یعنی مدام صفات خداوند را بگویید و ستایش کنید خدایی را که بلندمرتبه است تا کفرهای وجودی‌تان کمتر و کمتر شود. در این رابطه سی دی کفر را گوش کنید.

خانم صفورا: در پایان نماز جعفر طیار هم به این موضوع اشاره‌شده است که منزه است کسی که تسبیح سزاوار اوست. برای بیان قدرت خداوند مثالی عنوان‌شده است که وقتی مگسی بپرد در هر جایگاه و مقامی هم که باشید نمی‌توانید  آن مگس را بگیرید و این یعنی هیچ اختیاری از خودتان ندارید و تنها کسی که قادر به انجام هر کاری است خود خداوند است و تنها حاکمی است که قدرت به انجام درآوردن همه قوانین را دارد؛ یعنی یک قاضی، نماینده حتماً باید از بالادست و مافوق خود اجازه بگیرد و کاملاً قدرت اجرایی ندارد و تنها کسی که می‌تواند قوانین را به‌تنهایی به اجرا درآورد خود خداوند است. اگر بخواهیم مثال کنگره‌ای بزنیم؛ تنها کسی که می‌تواند قوانین را تغییر دهد خود آقای مهندس هستند. مثلاً همه دیده‌بانان بازهم دستورات را از آقای مهندس می‌گیرند. پس همه هستی در اختیار خود خداوند است و مشرف بر همه این‌هاست.

خانم صفورا: خداوند اشاره می‌کند به افرادی که حرف می‌زنند ولی عمل نمی‌کنند و یا عالم هستند و هیچ‌کس از علم آنها بهره‌ای نمی‌برند. مثلاً ممکن است از یکی خیلی تعریف  شود که فرد فرهیخته و دانشمندی است ولی به عمل که می‌رسد می‌بینیم که به هیچ‌کدام از حرف‌هایش عمل‌نکرده است و یا دانسته‌ها و علمش را به کسی آموزش نداده است و خداوند می‌گوید شما که حرف می‌زنید و عمل نمی‌کنید مورد قهر و غضب خداوند قرار می‌گیرید.

در آیه 44 سوره بقره هم به این موضوع اشاره‌شده است که مردم را به دین‌داری دعوت می‌کنید ولی خودتان عمل نمی‌کنید. مثل بعضی از علما و انسان‌هایی که خیلی می‌فهمند و اهل علم هستند و صحبت می‌کنند ولی وقتی به خودشان برمی‌گردیم می‌بینیم که عملی نکرده‌اند. این افراد مردم را به‌خوبی دعوت می‌کنند ولی در خودشان آثاری از خوبی دیده نمی‌شود.

وفای به عهد مطرح‌شده است. یک‌زمانی قراری باکسی می‌گذاریم ولی نمی‌رسیم و ممکن است که واقعاً مشکلی پیش‌آمده باشد که خلف وعده کرده‌ایم ؛ ولی یک‌زمانی هم هست که اصلاً فرد اهمیتی قائل نمی‌شود و خلف وعده می‌کند . آقای قرائتی مثالی از خودشان زدند که یکی از بزرگان در منزلم مهمان من بود که من ده دقیقه دیر رسیدم و عذرخواهی کردم که گفت سؤالی می‌پرسم و صادقانه جواب دهید که گفتم باشد. پرسیدند اگر مقام رهبری و یا رئیس‌جمهور اینجا بودن هم این تأخیر را می‌کردید که گفتم نه؛ که در جوابم گفتند پس این کار شما توهینی به من بود و به من احترام نگذاشتید که تأخیر کردید.

خانم صبا: شما این سوره و تفسیرش را خواندید چگونه بازاریابی می‌کنید که دیگران هم مشتاق شوند و بخوانند؟

خانم صفورا: گره‌ای که در من بود اهمال‌کاری‌هایم در انجام تکالیف بود. درست است که مشکلات زیادی دارم و بیمار هم هستم ؛ ولی می‌توانم در همان مواقعی که حالم بهتر است در حد چند خط بنویسم و صادقانه بگویم که همین را توانستم  انجام دهم. این سوره به من یادآور شد که از کمترین زمان‌هایت هم می‌توانی به‌اندازه توانت استفاده کنی. توصیه این سوره این بود که برای حل صورت‌مسئله‌ات از خداوند یاری بخواهی. در این سوره می‌گوید که شما می‌گویید الله‌اکبر یعنی خدا بزرگ است. به خداوند ایمان‌دارید ولی به ریسمانش چنگ نمی‌زنید و از او کمک نمی‌خواهید.

خانم صبا: نظم خیلی مهم است حتی نظم دادن به کارهایی که خیلی کوچک هستند. این به شما کمک می‌کند که تغییرات خیلی بزرگی را به دست آورید.

خانم زیبا: این سوره در رابطه بانظم‌های درونی و ساماندهی آنها بود. مواردی مثل وفای به عهد، دروغ گفتن. مورد بعدی این بود که افرادی که به علم مشغول‌اند و عالم هستند ولی کار خیری انجام نمی‌دهند‌ مورد توبیخ خداوند قرار خواهند  گرفت. انسان خوب انسانی است که برای کارهایش عذر و بهانه نیاورد.

دوستی خداوند خیلی مهم است و خداوند عده‌ای را دوست دارد وعده‌ای را دوست ندارد. ما باید با اعمالمان دوستی خداوند را داشته باشیم مثلاً دروغ نگوییم، در کارهایمان نظم داشته باشیم و وفای به عهد کنیم. بی‌نظمی هم کفاره دارد و هم فرد توبیخ می‌شود ؛ ولی وفای به عهد کفاره ندارد و فقط توبیخ می‌شود و بدترین مردم کسانی هستند که وفای به عهد ندارنداین سوره برایم خوب بود. من خیلی حرف می‌زدم و شعار می‌دادم ولی به‌پای عمل که می‌رسید جا می‌زدم. فرمان‌بردار نبودم، وفای به عهد نداشتم و عالم بی‌عمل بودم.

خانم صبا: با بی‌نظمی مورد قهر خداوند قرار می‌گیرید ، با بی‌نظمی قوانین را نقض می‌کنید و برای نقض قوانین می‌بایست مورد تنبه قرار بگیرید و مسئله‌ای برایتان پیش می‌آید و نمی‌دانید برای چیست و دلیش این است که برعکس حرکت  کرده‌اید . مثلاً همه خوابند شما بیدارید. شاید تا الآن نمی‌دانستید که بی‌نظمی یک گناه است چون مانع حرکت و پیشرفت انسان می‌شود. دقیقاً در مثالی که آقای مهندس در رابطه با سلول عنوان کردند هم همین موضوع صدق می‌کرد. سلولی که از نظم سلولی و انجام‌وظیفه‌اش خارج می‌شود بیمار شده و کم‌کم حذف می‌شود. شما دوست دارید که کنگره شمارا حذف کند ؟ اگرنه باید در راستای قوانین کنگره حرکت کنید. شاید برایتان پیش‌آمده باشد که نتوانید به کنگره بیایید که الآن باید فکر کنید که دلیلش چه بوده است؟ دلیل آن این است که در راستای قوانین حرکت نکرده‌اید و خود سیستم در حال خارج کردن و حذف شماست. به این صورت خارج می‌شوید که کاری پیش می‌آید، بیمار می‌شوید، در ترافیک می‌مانید و سیستم این‌گونه عمل می‌کند و نباید بگویید که این جریانات پیش آمد که من نیامدم بلکه بگویید چه نقض قانونی کردم که این‌گونه شد!زمانی که حالتان بد است به وبلاگ سر بزنید، سی دی گوش کنید، سی دی بنویسید. این کارها باعث می‌شود که از فرکانس قبلی خارج شوید.

کم‌کم باید ایمانتان قوی شود، ایمان با قوی شدن باور قوی می‌شود، باور با فکر قوی می شود و فکر وقتی قوی می‌شود که آگاهی زیاد شود. وقتی مدام می‌خوانید و به دانایی می‌رسید فکرهای قبلی‌تان شکسته شده و فکرهای جدید جایگزین می‌شود و فکرها را تکرار می‌کنید و می‌شود تفکر و تفکر را تکرار می‌کنید می‌شود باور و تکرار باورها می‌شود ایمان و وقتی ایمان داشته باشید به جواب می‌رسید و دقیقاً همان وادی اول است. امیدوارم خداوند کمک کند تا تفکراتتان تغییر کند. هرکدام از سی‌دی‌ها یک نور است که فکرتان را تغییر می‌دهد. همین‌که به‌جای غر زدن به این فکر کنید که چرا این مشکل برایم پیش آمد خودش یک تغییر فکر است.

سؤال – من درگذشته کاری را انجام می‌دادم که مطمئناً بازتابش در شرایط امروزم نمود پیدا می‌کند. با توجه به اینکه مدتی است دیگر این عمل را انجام نمی‌دهم چگونه باید آثارش و تقدیرش را در امروز و یا آینده از بین ببرم؟

خانم صبا: از همین امروز شروع کنید و تغییر کنید و در صراط مستقیم حرکت کنید و رفتارهای گذشته را تکرار نکنید. درگذشته نباشید که انرژی منفی بگیرید و گذشته را رها کنید. درگذشته با دانایی آن زمان حرکت کردید ؛ ولی الآن  که راه به شما نشان داده‌شده است مسیرتان را تغییر دهید. حرکت‌های ما نیروها را به سمت ما می‌فرستد. اگر از همین الآن حرکت‌هایمان را درست کنیم نیروهای یاریگر به سمت ما می‌آیند و زمانی که شروع به تغییر و تزکیه و پالایش می‌کنید و اشتباهاتتان را می‌پذیرید و دیگران و خدا را مقصر نمی‌دانید و غر نمی‌زنید و در پی انتقام نیستید، مطمئن باشید اثر اعمال بد گذشته‌تان از بین می‌رود.

زمانی که خیلی به هم می‌ریزید و جیغ می‌زنید زمانی است که به گره وجودی‌تان نزدیک شده‌اید ولی می‌خواهید با جیغ زدن فرافکنی کنید. اگر جیغ زدید لااقل بعد آن فکر کنید که به چیزی نزدیک شدید. اجیغ زدن مثل این است که جراحی‌تان می‌کنند و می‌شکافند و به غده سرطانی می‌رسند و زمانی که می‌خواهند برش دارند جیغ می‌زنید و این دقیقاً به خاطر این است که به غده نزدیک شدند و دردتان گرفته است و جیغ زدید . اگر صبر کنید غده را برمی‌دارند و شفا پیدا می‌کنید ولی اگر مدام جیغ بزنید رهایتان می‌کنند. پس زمان‌هایی که جیغ می‌زنید، عصبانی می‌شوید، چیزی را پرتاب می‌کنید، می‌ترسید و یا ناامید می‌شوید دقیقاً به گره تان نزدیک شده‌اید. اجازه بدهید نیروهای الهی جلو بروند و بکنند و جدا کنند. مسافران شما بی‌دلیل در مسیر شما قرار نگرفتند و بیشترین شفا را از جانب مسافرتان دریافت خواهید کرد و شما بیشترین پرهیز را می‌خواهید که از آنها داشته باشید و درصدد این هستید که حذفشان کنید.

شما پرستارید و یک پرستار خوب ممکن است از به‌هم‌ریختگی بیمارش غمگین شود ولی خشمگین نمی‌شود. اگر خشمگین شد یعنی شایستگی پرستاری را ندارید.

سؤال - اگر اطرافیان مسافرمان را دست‌کم می‌گیرند و یا تحقیرش می‌کنند بالطبع ما و فرزندانمان هم تحقیر می‌شویم تکلیف چیست؟

خانم صبا؛ شاید روزی اوست و باید تحقیر شود و چون شما او را منسوب به خود می‌دانید می‌گویید اگر او تحقیر شود من هم تحقیرشده‌ام؛ یعنی من فردی هستم که نباید تحقیر شوم و این نشانه منیت است. جاهایی که خیلی به شما برمی‌خورد  و دردتان می‌گیرد و به فکر انتقام هستید به گره تان نزدیک شده‌اید و دقیقاً آنجا زخم است. به‌جای اینکه به دیگران بپرید انرژی‌تان را برای شفای زخم‌هایتان بگذارید.

تشکر می‌کنم و انشاء الله که خداوند به همه شما بصیرت قرآنی بدهد و زیر سایه قرآن و آموزش‌های آن شمارا هدایت کند. امیدوارم که شب‌های قدر پر از تقدیرهای قشنگ، پر از نورانیت و پر از مغفرت داشته باشیم  و دعای همه مستجاب شود . ما را هم از دعای خیرتان بی‌نصیب نگذارید.

 


نظرات() 


همسفر معصومه
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:07 ب.ظ
چقدر تفسیر سوره صف شیرین بود و حالم خوب بود تا اینکه به سوال آخر رسیدم راجع به تحقیر مسافر ؛؛حدود هفت سال از سفر مسافرم میگذرد چقدر گریه کردم برای آن روزهایی که همسفرم تحقیر میشد ونمیتوانستم دفاع کنم
همسفر بیرانوند
چهارشنبه 7 تیر 1396 07:33 ق.ظ
خداقوت و سپاس خانم صفورای عزیز و خانم زیبای عزیز،
بی نهایت شکرز و سپاس بیکران،
کنفرانس ها عالی بود ، توضیحات و تحقیقات عالی بود ، بسیار درس آموختم ، در جلسه حضور نداشتم ، اما سیراب شدم از چشمه ی لطف پروردگار.
به امید عمل و فعل که اگر نباشد ، اهل خسران و زیان هستم.

سپاس بیکران از راهنمای عزیرتر از جانم بانوی مهربانی و لطف و صفا ، که
همواره شفادهنده ی دیدگان نابینایم شد ، و روشنی بخش قلب تاریکم ،
دستم بگرفت ، پا به پا برد .
فقط خالق یکتا قدر یک مادر مهربان را می داند چون از مهربانی خود در وجودش قرار داد.

خدایا شکر برای هدایت انسانها ،
خدایا شکر برای کنگره 60 راه درمان اعتیاد و احیابخش انسانها،
خدایا شکر برای لژیون،
خدایا شکر برای خواهر لژیونی هایم،
خدایا شکر برای وجود با برکت راهنمایم


همسفربیرانوند
چهارشنبه 7 تیر 1396 07:21 ق.ظ
با نام ، یاد و شکر خدا،
گویی این جلسه ، داستانِ خلقت است ،داستان آدم و حوا ، درخت ممنوعه و بهشت و جهنم ، قصه ی مهربانی خدا و نوازش بنده ، داستان انسانهایی که میخواهند خلیفة الله باشند ، یا آتانی که میخواهند پست تر از هر حیوانی زندگی کنند.
لطف سرشار خدا ، فرستادن پبامبران و راهنمایان الهی بوده است ، و دوست دارد بنده اش جرقه را بیابد تا به نورِ وسیع برسند.
داستان ، داستان عبور از گذرکاههای سخت است ، و رهایی و کارآزمودگی،
هم می شود ماند و مرداب شد ،هم میتوان حرکت کرد و چشمه ی جوشان شد.
درود خدا بر مسافرم که پذیرفت ناجی من از نادانی یاشد ، رنج اعتیاد را کشید و سوخت تا من در حرارت ملایمی که او سوختنش را پذیرفت ، آرام آرام پخته شوم.
او در گرداب افتاد ، اما منِ همسفر را به ساحل نجات رساند ، مسافرم قایق نجاتِ من از طوفانی بود که او را شکست ، و او تخته چوبی شکسته شد تا من در کنارش به او تکیه زنم و خود را نجات دهم ، اگر قدر بدانم رستگار می‌شوم.

راهنما خانم صبای مهربان ، چراغ راهم ،
خداقوت و سپاس که رنجها متحمل شدی تا من آگاه شوم ، بیداریها کشیدی تا من هوشیار شوم .
سپاس بیکران .

آموختم فاصله ایمان و کفر می‌تواند به اندازه یک مو باشد ، با یک حرکت ، وارد بهشت خدا میشوم و با یک حرکت خود را به حهنم می‌سپارم...
خدا را شکر که مرا سرگردان در بیابان جهل رها نکرد و هدایت بخشید.

سپلس بیکران از مسافرم ، که خود را وقف کرد و در روز الست پذیرفت ، معلمی باشد که یکسره در کنارم قرار گیرد و کشتی نجات من باش .
برای وجودش شکر و سپاس

خانم الهام عزیز بی نهایت سپاس،
شادی قلب من ، شادی قلب شما
خواهر عزیزم است ،
رهایی را از فضل خدا برایت آرزومندم.

عاطفه
سه شنبه 6 تیر 1396 11:44 ب.ظ
خدا قوت به خانم صبا و لژیون پربارشان
مریم نظری
یکشنبه 4 تیر 1396 09:51 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم صبای عزیز و لژیون پربارش از صحبتهای همگی شما استفاده کردم.
امیدوارم که بتوانیم گره های وجودیمان را پیدا کنیم و مشکلات را بالای آسمانی و تقدیر ندانیم .
خدا قوت الهام عزیزم.
همسفر حوریه
یکشنبه 4 تیر 1396 05:05 ق.ظ
خداقوت به تمامی خدمتگزاران کنگره 60مخصوصا خانم صبای عزیزم.
خداقوت خدمت خواهر عزیزم بابت انعکاس آموزشهای لژیون.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox