برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/03/18

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 27 خرداد 1396-07:32 ب.ظ

به نام قدرت مطلق الله 

خانم خدیجه موگویی: در ماه رمضان تحت القاء نفس خود هستیم راه شیاطین از آسمان بسته است. باید شیاطین وجود خود را ببینیم، عمیق‌تر باشیم و ضعف‌های خودمان را در این ماه ببینیم و هر گره‌ای داریم زود به خودمان برگردیم. خدا تلاش ما را می‌بیند اهل سکوت باشیم تا جواب‌ها را از درون خود بگیریم و القاهای هدایتگر درون ما به کمک ما می‌آیند. اولویت اصلی ما باید در این ماه‌روزه داری باشد. سحر فرشته‌ها به مهمانی ما می‌آیند.

صبح سحر می‌کند خدا نظر می‌کند      بنده چقدر بی حیاست خواب سحر می‌کند


یا حکیم

 

خانم اکرم: گره‌هایی در وجود خودم دارم که مانع حرکت کردن من و محسن می‌شود تا حدودی این گره‌ها را شناختم وسعی می‌کنم انجام ندهم، چون مانع ارتباط عمیق من با خداوند است. باید از خودم و بعضی از خواسته‌هایم بگذرم تا بتوانم تغییر کنم و هرگز ناامید نشوم.

خانم ربابه: من هم از خدا خواستم که به من کمک کند در ماه مبارک رمضان بدخلقی نکنم و هر جا که دیدم عصبانی می‌شوم سکوت کنم؛ چون من خیلی در روز چای می‌خورم و اگر نخورم یا سردرد می‌گیرم یا عصبانی می‌شوم که خدا را شکر تو این 13 روز خوب بودم.

خانم خدیجه موگویی: در ماه رمضان تحت القاء نفس خود هستیم راه شیاطین از آسمان بسته است. باید شیاطین وجود خود را ببینیم، عمیق‌تر باشیم و ضعف‌های خودمان را در این ماه ببینیم و هر گره‌ای داریم زود به خودمان برگردیم. خدا تلاش ما را می‌بیند اهل سکوت باشیم تا جواب‌ها را از درون خود بگیریم و القاهای هدایتگر درون ما به کمک ما می‌آیند. اولویت اصلی ما باید در این ماه‌روزه داری ما است. سحر فرشته‌ها به مهمانی ما می‌آیند.

صبح سحر می‌کند خدا نظر می‌کند     بنده چقدر بی حیاست خواب سحر می‌کند

خانم زهره: در این جلسه آموختم که گره‌های خودم رو بیشتر ببینم و روی خودم کارکنم. و برای ارتباط معنوی پیدا کردن باید از وابستگی‌هایم به یکسری چیزها جدا شوم و خدا لذت عبادت را در این ماه به همه ما بچشاند.

خانم پوران: رمضان فرصت خوبی است که ما برای خودمان بیشتر وقت بگذاریم تا درون خود را بهتر ببینیم و درون خود را شخم بزنیم تا نقطه‌های تاریکی که پنهان‌شده را ببینیم با سکوت کردن این کار را به‌خوبی انجام می‌دهیم از وابستگی‌ها دل بکنیم و ساعتی از روز را با سکوت باخدا تنها باشیم. خدا یا میل به گناه را در من از بین ببر.

خانم حوریه: شیاطین در ماه رمضان از آسمان پایین‌تر نمی‌توانند بیایند اگر ضد ارزشی از ما سر می‌زند هوای نفس خودمان است و دیگر این‌که رابطه با خداوند درگرو دل کندن از وابستگی‌هاست.

خانم مریم: انسان گاهی نور الهی را به‌صورت نار می‌بیند در صورتی که گاهی لطف خداوند در میان ناگواری‌هاست. رابطه عمیق با خداوند درگرو دل کندن از وابستگی‌هاست.

خانم زهرا: آموزشی که من گرفتم این بود که واقعاً گره‌ها و گناهانی درون من وجود داشتند که من آنها را نمی‌دیدم و این باعث شده بود که دیگران را مورد قضاوت قرار می‌دادم و سرزنش می‌کردم و این مشکلات مرا حل نمی‌کرد و حالم بدتر می‌شد و اینکه متوجه شدم چقدر شیاطین درونم فعال هستند و صحبت‌های خانم صبا باعث شدند تا در خودم عمیق‌تر شوم و بدانم که همه‌چیز به خود من ارتباط دارد نه هیچ‌کس و هیچ‌چیز دیگر.

خانم صفورا: آموختم در آن ماه پرفضیلت که وقتی شیاطین درروی زمین هم نیستند آن‌قدر بدی‌ها و ضد ارزش‌ها در درون من هست که حال دلم خوب نیست قضاوت‌های ناروا و کینه هنوز در من وجود دارد. خدایا کمکم کن بیشتر به خودم عمیق‌تر شوم و بتوانم به هوای نفسم غالب شوم.

خانم فاطمه عبدالحسینی: بهترین یاری گر ما سکوت‌هایی است که با خودمان داریم و بیشترین مسیر در سکوت‌ها باز می‌شود. امیدوارم بتوانم این آموزش‌ها را کاربردی کنم و در سکوت‌هایم پی به گره‌های وجودم ببرم و روی خودم کارکنم تا رضایت خداوند شامل حالم بشود.

خانم سکینه: صحبت‌های خانم فریده خیلی جالب بود. این‌که ببینیم در شرایط بحرانی هم می‌توانیم به یاد خدا باشیم یا نه، فقط باید همه امکانات و آرامش برای ما فراهم باشد تا بتوانیم باخدا راز و نیاز کنیم. در تفسیر سوره آمده بود که زنان دوشادوش مردان در چشیدن ناگواری‌ها سهیم هستند، جالب بود، دعاهای خانم صبا هم تأثیرگذار بود. خدایا کارهایی که مانع از استجابت دعا و لذت بردن عبادت تو می‌شود از ما دور کن.

خانم الهام: ما در درون دیگران نیستیم و فقط می‌بینیم که هر کس تلاش می‌کند به هر نحوی انسان بهتری شود. شاید یک نفر یک‌دفعه نمی‌تواند تغییر کند. ظرفیت انسان‌ها باهم فرق می‌کند. اولاً که نباید اظهارنظر کنیم و دوم اینکه هرکسی به هراندازه که به نفسش نه می‌گوید به همان اندازه تأثیر هم می‌گیرد. خداوند چیزهایی در وجود هر کس گذاشته و خداوند هم می‌داند که شرایط فرد چیست و آن فرد تلاش می‌کند که بهتر باشد و این تلاش برای خدا بسیار ارزشمند است. من در رابطه با نماز سست بودم ولی تمام سعی‌ام را می‌کنم تا سستی نکنم و تا حدودی موفق شده‌ام و با این جمله امیدوار شدم. یا روزه می‌گیرم و حجاب کامل ندارم فکر می‌کردم که بیهوده است و قبول نیست که حس خوبی پیدا کردم.

مورد دوم اینکه رابطه عمیق با خداوند درگرو دل کندن از وابستگی‌هاست. برای من که وابستگی زیادی به برادران و پدرم داشتم این قضیه صادق بود که خدا را فراموش کرده بودم و همه‌چیز را از آنها طلب می‌کردم که خود نوعی شرک بود. بعد از دست دادنشان خیلی درگیر این بودم که چرا این موضوع بارها و بارها برایم تکرار شده است که با یکسری آموزش‌ها و همچنین آموزش امروز به این نتیجه رسیدم که وابستگی من علت این تکرارها بود و زمانی که دل کندم خدا را خیلی پررنگ در کنارم دیدم. از خدا می‌خواهم که مرا برای این غفلتم ببخشد و کمکم کند که رابطه عمیق‌تری را تجربه کنم .

خانم فاطمه بیرانوند : چه از سخنان راهنما در ذهنم مانده و برداشت کردم؛

ماه رمضان ،  ماه دعا است ، و دعای روزهای ماه رمضان پرمحتوا است. باید بتوانیم خود را در این ماه بهتر ببینیم ، قسمت تاریک خودمان را ، و باید احساس کرده باشیم که اگر ضدارزشی و تاریکی در خودمان می‌بینیم از خودِ ما و نفسِ ما شکل گرفته است.

در هر زمانی اولویت هایی وجود دارد، اولویت ماه رمضان روزه است و درکِ این ماه و استفاده صحیح و بیشتری از لحظات این ماه و بتوانیم بهره ی لازم را از این ماه ببریم . چنین فرصتهایی دیگر بدست نمی‌آیند.

در این جلسه از تجارب خواهران بسیار استفاده کردم.

و از کنفرانس خانم فریده در مورد مطالعه تفسیر سوره طه بسیار استفاده کردم ، کتاب آسمانی قرآن برای همه ی مکان‌ها و زمانها است و برای تمام انسان‌ها ، شاید به پیامبران و یا رسول خدا ،و مومنان خطاب شده است ، اما برای تمامی انسانها است ، هر فردی نسبت به سعی و تلاش خود از آن می‌تواند بهره ببرد و آنچه مربوط به زندگی خودش است از آیات الهی استخراج کند. 

با تشکر از راهنمای عزیزم و خانم فریده برای کنفرانس زیبا و کاملشان.

نظرات() 


همسفر سکینه
یکشنبه 11 تیر 1396 01:11 ب.ظ
سپاسگزار از برداشت همه خواهران عزیزم،ان شالله همه حاجت روا شوید.خدا قوت خدمت خانم صبا.
همسفر اکرم
پنجشنبه 8 تیر 1396 09:30 ق.ظ
خدا قوت الهام جون. ان شاالله رهایی مسافرتون
عاطفه
شنبه 3 تیر 1396 12:01 ق.ظ
خدا قوت به خانم صبا و اعضا لژیون
ان شاالله به برکت ماه رمضان همه دوستان گلم به حاجتهای دلشان برسند
خداوند به دانش و بینش همه اعضا کنگره برکت بدهد.
الهی امین
خدیجه.باقری
پنجشنبه 1 تیر 1396 01:08 ب.ظ
از تک تک خواهرانم تشکر می کنم و به الهام عزیز هم خدا قوت می کویم
عفت
چهارشنبه 31 خرداد 1396 01:39 ب.ظ
خدا قوت الهام عزیز امیدورام که بهترینها روزیتان شود
فاطمه عبدالحسینی
سه شنبه 30 خرداد 1396 02:19 ب.ظ
از خانم صبا مهربان و همه خواهران عزیزم که باعث شدند اموزشها برایم تکرار شود سپاسگزارم.امیدوارم بهترین پاداشهای دنیوی و اخروی در این ماه نصیبتان شود.
رعنا
دوشنبه 29 خرداد 1396 07:53 ق.ظ
خواهران عزیزم؛از مطالب شما استفاده کردم بسیار عالی بود. سپاسگزارم.الهام عزیز ممنون.
پوران
دوشنبه 29 خرداد 1396 04:29 ق.ظ
خداقوت ممنونم ازهمه دوستان.امیدوارم رمضان امسال درسهای خوبی گرفته باشیم
ازالهام عزیزممنونم بخاطروقتی که صرف نوشتن مطالب میگذارند.ان شاالا رهایی
مریم
یکشنبه 28 خرداد 1396 04:59 ب.ظ
خدا قوت به همه خواهران عزیزم بسیار از خواندن برداشت هایتان لذت بردم و استفاده کردم
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم. و سپاس به خاطر تمام آموزشهای پر بارتان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox