گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 96/02/28

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 3 خرداد 1396-01:17 ب.ظ

به نام قدرت مطلق الله 

شما باید مرز هر چیزی را بشناسید و به آن دانایی برسید که هر زمان چه چیزی درست است . همیشه بین خوب و درست یک مرزی هست و باید یاد بگیرید که تشخیص دهید و مدیریت و اولویت بندی کنید . آدم و حوا بدلیل اینکه تشخیص ندادند و گول خوردند از بهشت رانده شدند . انسان همیشه از جایی که خوب است ولی می خواهد که بهتر شود ضربه می خورد .

به نام قدرت مطلق الله

 

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

خیلی خوشحالم که یک بار دیگر کنار هم هستیم و خیلی خوشحالم که به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و خداوند توفیق بدهد که مهمانان خوبی برای این میهمانی باشیم و با کمک آموزشها و نیروهای الهی کنگره 60 ، امسال درماه مبارک رمضان به ارتقاهای خیلی خوبی دست پیدا کنیم. کم کم به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و می خواهم یک مقدار خلوت هایمان را با خداوند بیشتر کنیم ، یک مقدار به ماه مبارک رمضان بیشتر فکر کنیم ، یک مقدار کمتر بخوریم. همان طور که گفتم اگر یک میهمانی می خواهید بروید تحقیق می کنید که چگونه لباس بپوشید؛ چگونه رفتار کنید ؛ یک مقدار هم به این فکر کنید چگونه در ماه رمضان می توانید میهمان خوبی باشید .

اصولی را که باید این ماه رعایت کنیم چیست؟

تحقیق کنید و آماده باشید که یک دفعه در ماه رمضان شیرجه نزنید . هواپیما هم قبل از این که بخواهد بلند شود یک مقداری روی باند می رود و آرام آرام اوج می گیرد و اگر یک دفعه اوج بگیرد به موتورهایش خیلی فشار می آید و احتمال سقوطش هم خیلی زیاد است . دلم می خواهد از همین الآن حرکت روی باند را آغاز کنید. هفته آخر شعبان هفته بسیار بسیار خوبی است و مقدماتش آماده می شود و اولویت اصلی من در ماه رمضان قوانین الهی است و شما باید یک خواسته مادی و یک خواسته معنوی داشته باشید و هر روز برای آن خواسته دعا کنید . باید فکر کنید که چه می خواهید .

این تولد چه پیامی برای شما داشت؟

خانم زیبااحساس کردم که این مسافر و همسفر وادی چهاردهم را با تمام وجود درک کردند وعشق شان بی ریا و خالص بود و امید داشتند که به درمان می رسند. صبر همسفر برایم خوب بود و از خداوند می خواهم که من هم همسفر صبوری باشم واین که راهنمای همسفر هم از او راضی بود برایم جالب بود.

خانم زهره این مسافر صادقانه در مورد اعتیادشان به همسفرشان گفته بودند و این که همسفرشان با همه سختی که  کشیده بودند ،عشق شان خیلی بیشتر بود ، منیت نداشتند ، سختی ها را تحمل کرده بودند  و شماره تلفن را نگه داشته بودند که بیایند و درمان شوند و آرامشی که داشتند به خاطر حال خوششان وعشقشان بود .

خانم ربابه برای من صبرشان خوب بود.

خانم صبا انسانهایی که دانایی دارند آرامش دارند . ایمان یعنی امنیت ؛ یعنی وجودشان امن است و به یک تفکری قلاب زده اند که ایمان دارند که هر چه بشود می گویند خدا هست و خیلی تفکر بالایی است .

خانم فریده دراین تولد الهام از رمضان برای من جالب بود و دنبال چرایی آن بودم که گفتند در ماه رمضان کنگره را پیدا کردند و موفقیت این تولد درهمسفر نمونه و صبور و مهربان بود . من خودم خیلی صبورم ولی خیلی مهربان نیستم و دوست دارم مهربانی ایشان را تجربه کنم واز جنس مهربانی او به خودم اضافه کنم و نکته ای که کمک رهنمایشان گفت : خانم زهره کنگره را باور داشت ،  مسیر درمان را قبول داشت وهم این که مسافرش را باور داشت و من کنگره را باور دارم ، مسیر درمان راهم باور دارم ؛ ولی مسافرم را باور ندارم و این هم یک چیزی بود که امروز در خودم دیدم و از امروز سعی می کنم که مسافرم را باور کنم.

خانم خدیجهکسی که صادقانه به کنگره می آید به درمان هم می رسد.

خانم عفت ایمان و باوری که همسفر داشت که آن شماره تلفن را نگه داشته بود به امید این که یک روز مسافرش بیاید و درمان شود.

خانم خدیجهاین که همسفر خیلی خوبی داشتند و یک همسفر خوب چقدر می تواند در سفر مسافر اثر بگذارد و صبر کردنش و ایمان قوی داشتن یکی از چیزهایی بود که باعث موفقیت شان بود.

خانم فاطمهاین خانم جزء همسفران خوب بودند با صبری که داشت وظیفه همسفر بودنشان را خیلی خوب انجام دادند و نتیجه صبر هم پاداش الهی است که ممکن است زمان ببرد ولی انجام می شود.

خانم ناهیدصداقت مسافر خیلی مهم بود که باعث شد که همسفر ایمان بیاورد و سفر خیلی خوبی داشته باشند و دیگر این که به مادیات اهمیتی نمی دادند که گفتند وسایل زندگی شان یک وانت هم نبود و چقدر این همسفر صبر داشت و دید قشنگی که نسبت به مادیات داشت باعث شد که سفر خیلی خوبی داشته باشند و امروز با پشت سر گذاشتن سختی ها باز هم در کنار هم باشند.

خانم حوریه همسفر چقدر در سفر مسافر می تواند تأثیرگذار باشد و اینکه همه روزهای سخت می گذرد و ماندنی نیست . من خودم دوتا مسئله داشتم و خیلی ذهنم را درگیر کرده بود ، یکی را نیت کرده بودم و کتاب 60درجه را باز کردم جوابم را نگرفتم در راه که می آمدم گفتم : خدایا امروز از کنگره جوابم را بطور واضح دریافت کنم . وقتی آمدم و پیام روی دیوار را دیدم انگار حرف دل من را زده بود که ما برای رسیدن به هدفمان نیاز به ایمان داریم و از راهی که می خواهیم برویم نترسیم.

خانم سکینهاول صداقت و درستی مسافر بود که ایمان داشت که کارش درست است و همه چیز را گفته بود . اگر صداقت و درستی نبود این اتفاق برایش نمی افتاد و ایمانی که همسفر به مسافرش و به کنگره داشت و این که اگر می خواهیم به هدفت برسیم باید ایمان قوی داشته باشیم. مسافرش آنقدر تغییر کرده بود که همسفر مشتاق ورود به کنگره شد . مسافر یا همسفر با تغییراتشان باعث تغییر دیگری می شوند و تغییر دیگری به رفتار طرف مقابل ربط دارد.

نکات مهم جلسه هماهنگی کمک راهنماها

۱_وقتی خدمتگزار هستیم مهماندار وظیفه دارد که سرویس بهداشتی را تمیز کند.

۲_حواستان باشد وقتی پیام وحرمت خوانده می شود شما باید در را ببندید و یا اگر کسی در حال حرکت است بگویید بایستد ؛ چون موقع خواندن پیام و حرمت کسی نباید حرکتی بکند. اگر خدمتگزار بودید تذکر دهید و در غیر این صورت خودتان هم مراقب باشید که حرکت نکنید و با کسی صحبت نکنید و اگر درحال حرکت هستید بایستید.

۳_به هیچ عنوان با کمک راهنمای مسافر وهمسفر ارتباط نداشته باشید . به حرمتها و قوانین پای بند باشید . به هیچ عنوان با کمک راهنمای مسافر در ارتباط نباشید اگر شرایطی پیش بیاید و خاص باشد یک کمیته تشکیل می دهند که تیم مرزبانی هست و راهنمایان هم هستند ، ایجنت و اسیستانت هم هستند و همه با هم در رابطه با این مسئله مهم تصمیم می گیرند . در چهار چوب قوانین حرکت کنید تا جواب بگیرید.

۴_بعد از پایان جلسه به هیچ عنوان با راهنمای خود صحبت نکنید ؛ چون باعث می شود که توقف داشته باشیم و اینها را به عنوان نمره منفی برای راهنما تیک می زنند. اولاً آموزشها به قدری قوی است که ما همه چیز را یاد می گیریم و اگر دنبال جواب باشید پیدا می کنید ، اگر دنبال جواب سوالها باشید از حرف های راهنما؛ از سی دی ها ؛ ازمشارکتها و اگر هم جواب نگرفتید به راهنما بگویید که یا در جلسه زودتر بیاید یا جمعه به پارک بیاید .

۵_ارتباط تلفنی هم نداریم مگر این که شرایط خیلی خاص باشد و آنقدر بحرانی باشد که شما بخواهید با راهنما صحبت کنید.

امیدوارم که خداوند کمک مان کند در راستای قوانین وحرمتهای الهی حرکت کنیم کسی که بتواند از بهشتی که اینجا برایش فراهم کردند بیشترین بهره را ببرد ، می تواند از میهمانی که خداوند تدارک دیده است استفاده ببرد.همه اینها به شما کمک می کند که ظرف وجودیتان بزرگتر شود و در میهمانی بتوانید بیشتر مورد توجه میزبانتان قرار بگیرید . انشالله که در پایان میهمانی دست پر از این ماه رمضان خارج شوید .

در این ایام خیلی استغفار کنید و از خداوند بخواهید که شما را ببخشد وهمه چیزهایی که باعث می شود از رحمت خداوند دور شویم از ما دور کند خداوند ما را ببخشد تا ما بیشتر بتوانیم مشمول رحمت خداوند بشویم. ذکر استغفرالله و ربی و اتوب الیه را خیلی بگویید .

سی دی شکل گیری نیروها :

سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر

در قرآن آمده است که شیطان برای فریب آدم و حوا از شجره خبیثه استفاده کرد . شجره خبیثه درختی بوده است که خداوند انسان را از نزدیک شدن و استفاده از آن منع نموده که شیطان می گوید اگر از این درخت استفاده کنید شما انسان های برتری خواهید شد و برای اینکه به این مقام نرسید شما را از استفاده آن منع  کرده اند .و به این روش آدم و حوا را فریب داد و باعث سقوط آنها شد .

آیا برایتان پیش آمده است که از این طریق فریب بخورید ؟

خانم حوریه : مثلاً در غیبت هایی که می شود ممکن است طرف بگوید شما خیلی خوب هستید و فلان خصوصیت را ندارید ولی فلانی اینگونه است و ادامه می دهد و غیبت شروع می شود . یعنی اول شما را بالا می برد و در ادامه می بینید که سقوط کردید چرا که در حال انجام ضدارزش هستید .

خانم زیبا : مثلاً اینکه برای رسیدگی به مادر شوهرم در سالهای قبل می گفتم که رسیدگی به او و کمک به انجام کارهایش مهمتر از کنگره است و بهتر و ثواب دارد و به این صورت گول می خوردم و از آموزش ها دور شدم .  ولی الآن برنامه ریزی و اولویت بندی می کنم که به کنگره ام لطمه ای نخورد .

خانم صبا : این موضوع مرز بسیار ظریفی دارد . مثلاً خود من در اوایل سفر دوم به دنبال این بودم که فوق لیسانسم را بگیرم و با خودم می گفتم که ارتقاء و استحکام پایه های علمی هم یکی از اهداف است و خیلی موجه بود و می گفتم که مگر آقای مهندس نگفتند که پایه های علمی تان را قوی کنید . هر کسی یک نقطه ضعفی دارد مثلاً یکسری به دنبال شغل می روند ، یکسری به دنبال پایه های علمی می روند ، یکسری به دنبال پول می روند و من هم به سمت علم رفتم و خدا را شکر می کنم که قبول نشدم چون اگر قبول می شدم قطعاً به دنبال فوق لیساس می رفتم و از اینجا دور می شدم . منظورم این است که شیطان اینگونه روی همه دست می گذارد . مثلاً می گوید تو باید به مادرشوهرت خدمت کنی ولی الآن اولویت این است که شما به خودتان خدمت کنید و هیچ کس بیشتر از خودتان به خدمت احتیاج ندارد حتی مسافرتان .

خانم بیرانوند : من فردی بودم که در تمام مسائل مذهبی فعالیت داشتم و در تمام جلسات و کلاس ها شرکت می کردم و شناخته شده بودم و یک مرتبه کاملاً قطع کردم و نرفتم چون بعد از آمدن به کنگره دیدم که اولویت اینجاست و تمام آن چیزهایی که قرار است من در آنجا بدست بیاورم ، اینجا هم هست . مورد دیگر اینکه من قبلاً به قدری در خدمت به خانواده همسرم افراط کرده بودم که آسیب های زیادی به خودم و مسافرم و فرزندانم وارد شده بود ولی پله پله از این شرایط برگشتم و اولویتم را بر روی کنگره ، خودم و خانواده ام گذاشتم و خانواده همسرم هم شرایط را پذیرفتند . من به این نتیجه رسیدم که تا خودم را دوست نداشته باشم ، تا خودم رشد نکنم ، مثل این است که خشک هستم ولی می خواهم دیگران را آبیاری کنم . این توجه کردن و رسیدگی به خودم، نتایج خوبی را برای خودم و خانواده ام داشته است . دیگر افراط و تفریط ندارم و فکر می کنم که تا حدودی به تعادل رسیده ام .

خانم صبا : شما باید مرز هر چیزی را بشناسید و به آن دانایی برسید که هر زمان چه چیزی درست است ولی تا زمانی که خدمت به دیگران باعث ایجاد اختلال در روند خودتان نشود مشکلی نیست . به مرور که در صراط مستقیم باشید از خوبی ها به سمت درستی ها حرکت می کنید .

یکسری در کنگره ، اول با شور وارد می شوند و همه چیز را می خواهند که داشته باشند . مثلاً یکی جلسات را می آید ، آکادمی می رود ، جونز می رود ، پارک می رود ، لژیون ویلیام را می رود ، چنین فردی 6 ماه بعد دیگر انرژی اینکه ادامه دهد را ندارد . شاید فکر کنید که خوب است ولی همیشه بین خوب و درست یک مرزی هست و باید یاد بگیرید و مدیریت و اولویت بندی کنید . آدم و حوا بدلیل اینکه تشخیص ندادند و گول خوردند از بهشت رانده شدند . انسان همیشه از جایی که خوب است ولی می خواهد که بهتر شود ضربه می خورد . خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و خودتان را با خودتان مقایسه کنید . یک زمانی از خواسته مان می گذریم و یک زمانی تشخیص نمی دهیم که خواسته مان چیست و برای این موضوع باید به بصیرتی برسیم که بدانیم از کجاست که می خواهیم بهتر شویم و گول می خوریم . اگر صبور باشید ، در کنگره تا جایی پیش می روید که روی همه ابعاد زندگی تان به تاثیرات مثبتی خواهید رسید ؛ ولی افراد ، خصوصاً مسافران در سفر دوم به دنبال استحکام پایه های مالی خود می روند و از کنگره دور می شوند . پس افراط و تفریط خیلی مهم است . شاید با کارکردن به یکسری از خواسته هایتان برسید ولی گره های وجودی تان را پول نمی توانید حل کنید و مجدد چند وقت بعد حفره های پنهان زیرپایتان را خالی می کنند . پس خیلی باید حواستان باشد تا به درایت بالایی در این زمینه برسید .

خانم زیبا : بهترین نکته این سی دی این بود که انسان هایی که به یکباره می خواهند که به همه چیز برسند عملی نیست . کسانی که در عمق تاریکی هستند به یکباره نمی توانند بالا بیایند . من می خواستم که همه چیز را یک جا داشته باشم . می خواستم که هم به دیگران خدمت کنم ، هم به کلاس هایی که می خواستم بروم ، هم به کارهای دیگرم برسم و هم کنگره را داشته باشم ولی به این نتیجه رسیدم که با این شرایط ،همیشه کسی که عقب می ماند خودم هستم .

خانم صبا : اضطراب نشان دهنده ترس است و ترس جزء نیروهای تاریکی است و این نشان می دهد که شما جایی هستید که نباید باشید و مختصات خودتان را گم کرده اید . در جایی که دچار ترس و اضطراب می شوید ریشه اش را پیدا کنید . آنجا شما در مختصات خودتان نیستید .

سوال -  من پیام را حفظ می کردم ولی قادر نبودم تصویرسازی از گفته هایم داشته باشم ولی دخترم این کار را می کرد ، آیا این موضوع دلیل بر این است که من در تاریکی هستم که قادر به تصویرسازی نبودم ؟

خانم صبا : این موضوع هم همان افراط و تفریط است . همین که حفظ کردید خیلی عالی است و این هم دقیقاً همان حقه نیروهای تاریکی است که ناامیدتان کند که شما نمی توانید تصویرسازی کنید . اشتباه شما این است که خودتان را با دیگری قیاس کردید . سخت نگیرید و کمی با خودتان مهربان باشید . همین که توانستید حفظ کنید خوشحال باشید و خدا را شکر کنید . بعد مثبت این قضیه را ببینید و با تمرکز روی بعدهای منفی حال خودتان را بد نکنید . خودتان را دوست داشته باشید و همانگونه که هستید بپذیرید .

انسان هایی که زشتی خودشان را قبول دارند از 60% دنیا جلوتر هستند و حالشان خوب است ، در صورتی که خیلی ها با جراحی و میکاپ و غیره می خواهند که آن را بپوشانند .و همیشه حالشان بد است چون خود را نپذیرفته اند .  

خانم فریده : نیروهای تاریکی قصد دارند آن لذتی که قرار است از این حال خوش داشته باشم را از من بگیرند و به آینده موکول می کنند و من را در سرابی نگه می دارند و حس بی لیاقتی را به من القاء می کنند . خود من افراط  و تفریطی که دارم و الآن متوجه اش شدم این است که خدمت وبلاگ را خیلی دوست دارم و خیلی وقت هم صرف آن می کنم و این موضوع باعث اعتراض اطرافیانم شده است . با خودم درگیر بودم که خدمتم را تحویل دهم یا نه ، به خانواده ام رسیدگی کنم ، کدام برکتش بیشتر است و نقش من چیست که متوجه شدم که باید دنبال گزینه سومی باشم و تصمیم گرفتم که با برنامه ریزی پیش بروم و از ساعاتی که مختص خودم است صرف این علاقه ام کنم . چون من نقش ها و و ظایف مختلفی دارم و باید در هر کدام تعادل را حفظ کنم و اگر نتوانم یعنی سقوط .

خانم صبا : دقیقاً همین است ، افراط در خدمت . اشتباه بزرگ دیگر اینکه فردی خود را با کسی که در جایگاه بالاتری است مقایسه کند و بخواهد که مثل او عمل کند و به نتیجه نمی رسد . مثل اینکه یک سفر اولی خود را با دیده بان مقایسه کند که کاملاً اشتباه است چون نیروهایی که آن فرد را یاری می کنند با نیروهایی که در سطح پایین تری هستند کاملاً با هم فرق دارند و این یعنی افراط و تفریط .

نکته ای که خانم فریده عنوان کردند که حس بی لیاقتی بود . اگر آموزش ها را درست بگیرید و حس ارزشمندی داشته باشید ، حس بی لیاقتی کم کم از بین می رود . سعی کنید آن چیزی که در وجودتان خوب است را پیدا کنید و تقویتش کنید . با آموزش های اینجا به سمتی حرکت می کنیم که علاوه بر دوست داشتن دیگران ، خودمان را هم دوست داشته باشیم .

از اینکه اولویت خود را در آموزش ها گذاشتید سپاسگذارم و امیدوارم که همه نیروهای خوب هم اولویت شان را روی شما بگذارند و یاریگر شما باشند و مطمئن باشید که همینطور هم خواهد شد .

 

تکلیف :

سی دی سرنوشت و بیان را گوش کنید .

 

 

نظرات() 


همسفر سکینه
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:19 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم صبای عزیزوالهام عزیز.
همسفر حوریه
سه شنبه 16 خرداد 1396 01:51 ق.ظ
خدا را شاکرم بابت بودن دراین مکان مقدس.
وبه دعای خانم نوشین بلند آمین می گویم.
عاطفه
سه شنبه 9 خرداد 1396 05:10 ب.ظ
خدا قوت به خانم صبای عزیز و لژیون خوبشان
عفت
شنبه 6 خرداد 1396 12:43 ب.ظ
خدا قوت الهام عزیز.خداقوت راهنمای عزیزم.سپاسگزارم.بابت اموزشها
فاطمه الیاسی
شنبه 6 خرداد 1396 07:48 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم صبا وتمام خواهران عزیزم سپاس و شکر خداوند بخاطر وجود زیباتون .
فاطمه عبدالحسینی
جمعه 5 خرداد 1396 10:40 ب.ظ
الهام عزیز اجرت پاداش الهی و امیدوارم گل رهایی را به زودی زود در دست بگیرید.
با تشکر فراوان از خانم صبا عزیزم و خواهران گرامی که مشارکت کردند.
پوران
جمعه 5 خرداد 1396 08:20 ب.ظ
ممنون الهام عزیزخداقوت
مریم نظری
جمعه 5 خرداد 1396 12:39 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم صبا و لژیون پر بارش
استفاده کردم.
الهام عزیزم خدمتت الهی
نوشین
چهارشنبه 3 خرداد 1396 05:12 ب.ظ
خداقوت به این لژیون
بهره بردم خداوند را به پاکان عالم سوگند می دهم که روز به روز پر انرژی تر شوید و از نیروهای منفی و بازدارنده به دور باشید . و همه در این لژیون و تمامی لژیونهای دیگر به پاکی برسند . به امید آنروز .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox