برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/07/30

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 19 آبان 1397-10:30 ق.ظ

همسفر ربابه: کسانی که مصرف‌کننده هستند باید خودشان در دل تاریکی‌ها بروند، اکثر ما می‌خواهیم به‌جای آنها در دل تاریکی‌شان برویم و مسئله‌شان را حل کنیم درصورتی‌که ما در تاریکی آنها نیستیم و هر کس خودش بهتر می‌داند که جنس تاریکی‌اش چیست؟ یعنی هر کس باید از جنس تاریکی خودش به شفاگری خودش برسد و هر کس باید خودش حال خودش را خوب کند.

وقت‌هایی که گیر می‌کنیم و می‌گوییم چرا مسئله‌ام حل نمی‌شود و چرا گره‌ام باز نمی‌شود باید برویم و به قلبمان سر بزنیم و ببینیم که چه چیزی در آن داریم مدام تیر یا زخم و یا مسئله هست، (کینه، خشم، نفرت) که قلب ما مشکل دارد و این باعث می‌شود مسئله ما حل نشود.

خدایا حال قلب همه ما را خوب کن.یا علیم

 

همسفر حوریه: پیروی و اطاعت از خداوند ما را رستگار می‌کند. همان‌طور که یک مؤمن باید زرنگ و باهوش باشد، یک همسفر هم باید زرنگ باشد.

تا قلبمان از کینه و نفرت خالی نشود، نمی‌توانیم مسائل خود را حل کنیم. بهترین شفاگر هرکسی برای دردهایش خودش است و هرکسی باید خودش، حال خودش را خوب کند. کسانی قدرتمند هستند که بتوانند حال خودشان را خوب کنند. وقتی یک نفر حال من را خراب می‌کند باید درون خودم بگردم که ببینم کجا مشکل‌دارم.

ما به خاطر نفرت‌هایی که از بعضی آدم‌ها داریم مدام با آنها می‌جنگیم و همین حالمان را بد می‌کند؛ پس برای خوب شدن حال خودمان باید ببخشیم. یکی از کارهایی که به ما برای بخشش کمک می‌کند، دعا کردن در حق طرف است و استغفار از طرف او و سعی کنیم چهل روز این کار را بکنیم. وقتی احساس می‌کنیم کسی به نعمت ما چشم دوخته است، از خداوند بخواهیم که آنقدر به او بدهد که دیگر نعمت ما را نبیند.

 

همسفر اکرم: خدایا کمک کن قیاس نکنم.

اگر خروجی بدن خوب کار نکند تبدیل به سم می‌شود.

مؤمن باید باهوش و زرنگ باشد. تا وقتی کینه، نفرت، حسد و ... در قلب باشد مسائل حل نمی‌شود و این یک کلید است و تا زمانی که مشکلات نامرئی باشد قابل‌حل نیست و باید ریشه‌یابی شود تا درمان اتفاق بیفتد. باید هر کس از جنس تاریکی خودش باشد و برود و ریشه آن را پیدا کند و از آن تاریکی بیرون بیاید. بهترین راه‌حل و بهترین شفاگر خودش است. راهنما فقط آموزش می‌دهد؛ هر کس باید خودش حال خودش را خوب کند تا بتواند به دیگران کمک کند.

بخشش در مورد آدم‌هاست؛ تا نبخشیم به‌واسطه نفرتی که داریم به آنها وصل هستیم، به خاطر خودمان باید ببخشیم. برای کسی که نسبت به ما حسد، کینه و .... دارد دعا، استغفارکنیم و صدقه بدهیم و بگوییم از طرف او است؛ این‌طوری قدرت او و امواج منفی که از سمت او می‌آید کم و از بین می‌رود. نباید افرادی را که حال ما را خراب می‌کنند حذف کنیم باید علت را پیدا کنیم. باید صلح‌طلب باشیم تا آرامش داشته باشیم.

خدایا حال قلب همه ما را خوب کن، آمین.

 

همسفر زهرا: تا وقتی قلب‌هایتان مریض است مسائلتان حل نمی‌شود. آقای مهندس در تاریکی رفتند و صورت‌مسئله اعتیاد را پیدا کردند؛ یعنی خودشان آن صورت‌مسئله را داشتند.

افسردگی پیش‌زمینه خیلی از بیماری‌هاست، هرکسی باید خودش از جنس آن تاریکی باشد و در دل آن برود و بتواند آن را حل کند. بهترین شفاگر هرکسی خودش است که می‌تواند به درون خودش و ریشه تاریکی‌اش برود و پیدا کند. راهنما و کنگره ۶۰ یکسری آموزش‌ها را به شما می‌دهد و شما می‌روید متناسب با تاریکی‌های خودتان از آن برداشت می‌کنید. کسی که قدرت شفای خودش را پیدا می‌کند می‌تواند روی دیگران اثرگذار باشد.

اگر دیگران را نمی‌بخشید، روزبه‌روز حالتان بدتر می‌شود و شبیه او می‌شوید؛ چون هرجایی که او می‌رود شما هم می‌روید؛ ولی وقتی‌که می‌بخشید جدا می‌شوید و یکی از چیزهایی که می‌تواند کمک کند که دیگران را ببخشید طلب خیر و دعا کردن در سجده برای آنهاست و از طرف آنها استغفارکنید و صدقه بدهید هر حس بدی که به شما دارند تمام می‌شود.

ممکن است دیگران به خاطر نعمت‌هایی که شما دارید حسادت کنند برایشان دعا کنید که خداوند آنقدر از این نعمت من به او هم بدهد که به نعمت من حسادت نکند.

شما به‌اندازه‌ای که دیگران آرامش دارند و ذرات وجودی‌شان الهی است، می‌توانید متوجه شوید که ماهیت شهر وجودی آدم‌ها از چه جنسی است و به‌اندازه‌ای که آرام نیستند وجودشان شیطانی و جنگ‌طلب هستند.

 

 همسفر رعنا: خداوندا کمکمان کن تا کینه و نفرت را از قلبمان بیرون و عشق و محبت را جایگزین آن کنیم.

اگر می‌خواهیم گره‌ها و مسائلمان حل شود، باید به قلبمان رجوع کنیم و هر نوع کینه و نفرت را از قلب خود خارج کنیم. برای این منظور، نسبت به کسی که به ما آسیب رسانده و کینه به دل داریم؛ باید بتوانیم او را ببخشیم، برایش دعا کنیم و از طرف او صدقه بدهیم؛ در این صورت حال خودمان خوب خواهد شد و آرامش‌خواهیم داشت و در غیر این صورت به‌واسطه نفرت و حس منفی که به او داریم، به او وصل هستیم و با او تاریکی و جهنم خواهیم بود.

هرکس باید حال خودش را خوب کند، تاریکی‌های وجودش را پیدا کند و قدرت شفا خود را بیابد. بهترین شفاگر هرکسی برای دردها خودش است؛ چون خودش می‌تواند بفهمد که افسرده است و در دل آن افسردگی برود و در دل تاریکی‌اش برود و ریشه آن تاریکی را پیدا کند. کسی که هنوز در خودش مانده است قطعاً آن قدرت و اثرگذاری را روی درمان دیگران نخواهد داشت. یک مرزهای مشترکی بین تاریکی‌های ما با مسافرهایمان وجود دارد؛ ولی نباید در تاریکی هم برویم قطعاً اگر من بتوانم بخشی از تاریکی خودم را روشن کنم مرزهایمان روشن می‌شود و به آن آدم کمک می‌کنم که تاریکی‌اش را بهتر ببیند.

ما به‌وسیله نفرت‌ها و حس‌های بدی که به بعضی آدم‌ها داریم همیشه با آنها می‌چرخیم و هر جای بدی که می‌رود و هر کار بدی که می‌کند ما هم در آن هستیم؛ ولی وقتی می‌بخشیم آن رشته قطع می‌شود. اکثراً به خاطر اینکه او اوضاعش خوب نشود، نمی‌بخشیم؛ ولی به خاطر اینکه در بخش تاریکی، با او سرنوشتمان گره نخورد، او را می‌بخشیم.

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باعث می‌شود شما یک نفر را ببخشید این است که برایش خیر و خوبی بخواهید و علیرغم همه بدی‌های که به شما کرده است شما همیشه در سجده‌هایتان برایش دعا کنید.


همسفر ربابه: کسانی که مصرف‌کننده هستند باید خودشان در دل تاریکی‌ها بروند، اکثر ما می‌خواهیم به‌جای آنها در دل تاریکی‌شان برویم و مسئله‌شان را حل کنیم درصورتی‌که ما در تاریکی آنها نیستیم و هر کس خودش بهتر می‌داند که جنس تاریکی‌اش چیست؛ یعنی هر کس باید از جنس تاریکی خودش به شفاگری خودش برسد و هر کس باید خودش حال خودش را خوب کند.

وقت‌هایی که گیر می‌کنیم و می‌گوییم چرا مسئله‌ام حل نمی‌شود و چرا گره‌ام باز نمی‌شود باید برویم و به قلبمان سر بزنیم و ببینیم که چه چیزی در آن داریم .مدام تیر یا زخم و یا مسئله هست، (کینه، خشم، نفرت) که قلب ما مشکل دارد و این باعث می‌شود مسئله ما حل نشود.

خدایا حال قلب همه ما را خوب کن.

 

 همسفر الهام قدیری: بهترین شفاگر هرکسی برای دردها خودش است؛ چون خودش می‌تواند بفهمد که افسرده است و در دل آن افسردگی برود و در دل تاریکی‌اش برود و ریشه آن تاریکی را پیدا کند؛ یعنی هرکسی باید از جنس تاریکی خودش به شفاگری خودش برسد و هر کس باید خودش حال خودش را خوب کند. کسی که هنوز در خودش مانده است قطعاً آن قدرت و اثرگذاری را روی درمان دیگران نخواهد داشت .

مرزهای مشترکی بین تاریکی‌های ما با مسافرهایمان وجود دارد؛ ولی نباید در تاریکی هم برویم قطعاً اگر من بتوانم بخشی از تاریکی خودم را روشن کنم مرزهایمان روشن می‌شود و به آن آدم کمک می‌کنم که تاریکی‌اش را بهتر ببیند.

ما به‌وسیله نفرت‌ها و حس‌های بدی که به بعضی آدم‌ها داریم همیشه با آنها می‌چرخیم و هر جای بدی که می‌رود و هر کار بدی که می‌کند ما هم در آن هستیم؛ ولی وقتی می‌بخشیم آن رشته قطع می‌شود کثراً به خاطر اینکه او اوضاعش خوب نشود، نمی‌بخشیم؛ ولی به خاطر اینکه در بخش تاریکی، با او سرنوشتمان گره نخورد، او را می‌بخشیم. چیزهایی که باعث می‌شود شما یک نفر را ببخشید این است که برایش خیر و خوبی بخواهید،دعا و استغفار کنید و صدقه بدهید.

 

همسفر مرضیه: در این جلسه آموختم که چقدر پالایش قلب و زدودن آن از کینه و نفرت در حل مسائلم، رسیدن به آرامش و حس‌های خوب مؤثر است و اگر می‌خواهم تعادل داشته باشم باید مثلث شخصیت خود را بسازم. همچنین من بایستی با آموزش‌هایی که می‌گیرم به درون تاریکی‌های خودم بروم و کلید مسائلم را پیدا کنم و شفاگر دردهایم خودم هستم و راهنما فقط راه را به من نشان می‌دهد.

این مسئله برایم خیلی جالب بود که یک مرزهای مشترکی بین تاریکی‌های من با مسافرم وجود دارد و اگر من بتوانم بخشی از تاریکی خودم را روشن کنم، به او هم کمک می‌کنم که تاریکی‌اش را بهتر ببیند. اگر من نفرت یا حس بدی به کسی داشته باشم، هر کار بدی که او می‌کند من هم در آن سهیم هستم و حالم بد می‌شود و بایستی او را به خاطر خوب شدن حال خودم ببخشم. یکی از کارهایی که می‌توانم برای بخشش دیگران انجام دهم این است که برایشان خیر و خوبی بخواهم؛ این کار باعث می‌شود تا از امواج منفی آن فرد در امان باشم.

به‌علاوه آموختم اگر من نعمتی دارم و فردی به نعمتم حسادت می‌کند، برایش این‌گونه دعا کنم: خدایا آنقدر از این نعمت به او بده که اصلاً نعمت من به چشمش نیاید.

 

گردآوری و تایپ : همسفر مرضیه

 

 

 

 

نظرات() 


همسفرربابه
دوشنبه 21 آبان 1397 09:10 ب.ظ
خدا قوت به خواهرانم و سپاس از
برداشتهای خوبتان ممنونم
از خانم الهام و خانم مرضیه هم تشکر میکنم
همسفر اکرم
دوشنبه 21 آبان 1397 07:10 ق.ظ
خدا قوت به همه خواهران عزیزم ،ان شاالله همیشه موفق باشید.
الهام و مرضیه جون ،خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox