برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/07/23

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 14 آبان 1397-10:00 ق.ظ

همسفر ربابه : اهدافمان را یادداشت کنیم که هدف باید قابل‌اندازه‌گیری باشد و با کارهایی که انجام می‌دهیم اندازه‌اش را می‌گیریم.

اهل محاسبه باشیم؛ کسانی که اهل محاسبه نباشند نفسشان خیلی خوب آنها را غافلگیر می‌کند، خدا انسان‌هایی را دوست دارد که اهل محاسبه هستند.

اگر می‌خواهیم به جاودانگی برسیم باید از یک تاریکی عبور کنیم و کلیدش را پیدا کنیم؛ یعنی حل کنیم.


یا علیم

 

همسفر حوریه: قلم ما را اهل موفقیت می‌کند. سعی کنیم اهل محاسبه باشیم؛ چون خداوند انسان‌هایی را دوست دارد که اهل محاسبه باشند. ما باید برای خود هدفی را معین کنیم و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنیم.

اگر قلب ما شفا پیدا نکند، صورت‌مسئله ما حل نخواهد شد، اگر می‌خواهیم به جاودانگی برسیم باید از یک تاریکی بگذریم. خیلی از انسان‌ها می‌خواهند جسمشان به جاودانگی برسد و هزینه‌های گزافی هم می‌کنند؛ ولی ممکن نیست؛ بلکه این نفسمان است که جاودانه است.

حس قابل‌اندازه‌گیری نیست، اگر تعادل داشته باشیم نشانه خوب بودن درون ماست.

در قضاوت کردن فکر می‌کنیم که ما مسئول آن آدم هستیم؛ مثلاً احقاق حقش را باید ما انجام دهیم و یا او را متوجه اشتباهاتش کنیم و ... که اشتباه بزرگی است. ما مسئول اعمال خودمان هستیم و هر عیبی را که در دیگران می‌بینیم باید در درون خودمان پیدایش کنیم؛ چون اگر آن عیب را نداشتیم در دیگران هم نمی‌دیدیم.

 

همسفر زهرا: یک گره‌هایی در فیزیک دارید؛ مثلاً خیلی از شما دوست دارید جسمتان جاودانه باشد و با جاودانگی فیزیک می‌خواهید به جاودانگی درونی برسید؛ مثل زیبایی صورت؛ ولی هیچ‌وقت فیزیک ما جاودانه نیست، باید درون و نفسمان را جاودانه کنیم.

صور پنهان قابل‌اندازه‌گیری نیست؛ مثلاً نمی‌توانید بگویید چند واحد حسم خوب است؛ ولی اگر بیماری قند دارید می‌توانید بگویید این میزان مضر است. یک استانداردی برای فیزیک و صور آشکار هست؛ ولی هیچ استانداردی برای صور پنهان نیست و نشانه‌اش این است که تعادل داشته باشید.

ما فکر می‌کنیم که مسئول این هستیم که دیگران را خوب کنیم و احقاق حق کنیم. می‌گوییم شاید این‌ها نمی‌دانند و صورت‌مسئله‌مان را این‌طوری می‌خواهیم حل کنیم، این نامرئی است و مرئی آن این است که این‌ها درون خودمان است.

 

همسفر ربابه : اهدافمان را یادداشت کنیم که هدف باید قابل‌اندازه‌گیری باشد و با کارهایی که انجام می‌دهیم اندازه‌اش را می‌گیریم.

اهل محاسبه باشیم؛ کسانی که اهل محاسبه نباشند نفسشان خیلی خوب آنها را غافلگیر می‌کند، خدا انسان‌هایی را دوست دارد که اهل محاسبه هستند.

اگر می‌خواهیم به جاودانگی برسیم باید از یک تاریکی عبور کنیم و کلیدش را پیدا کنیم؛ یعنی حل کنیم.

 

همسفر اکرم: خدایا قلب‌های ما را خوب کن، دستی بر قلب ما بکش و شفا بده.

اهل محاسبه باشید، اگر نباشید نفس شمارا غافلگیر می‌کند، خدا کسی را دوست دارد که اهل محاسبه باشد. باید بتوانم باورم را تغییر دهم و در بعضی موارد ترس زیادی دارم.

خداوند کسانی را که از مالشان می‌بخشند دوست دارد.

تشخیص و درمان باید درست باشد. ازکارافتادن سیستم شبه افیونی بدن صورت‌مسئله و حل مسئله به کار انداختن این سیستم است. باید اهل عمل باشید و کاربردی کنید.

اگر حال قلب خوب باشد، خوب هستید. اگر قلب شفا پیدا نکند صورت‌مسئله حل نمی‌شود باید روی خود کارکنیم. اگر می‌خواهید به جاودانگی برسید باید از تاریکی به آن برسید؛ تاریکی هر چیزی می‌تواند باشد. گره‌هایی در جاودانگی فیزیکی وجود دارد. هر بدی که انجام می‌دهیم در ما وجود دارد و چون شجاعت نداریم می‌ترسیم؛ باید تلاش کرد.

 

همسفر الهام قدیری : هدف باید قابل‌اندازه‌گیری باشد و با کارهایی که انجام می‌دهیم اندازه‌اش را می‌گیریم.

اهل محاسبه باشید، کسانی که اهل محاسبه نباشند نفسشان خیلی خوب آنها را غافلگیر می‌کند. خداوند انسان‌هایی را دوست دارد که اهل محاسبه هستند، محاسبه نفس منظورش است؛ ولی کلاً محاسبه نفس هم از محاسبه خودمان شروع می‌شود.

لحظاتی که ناامید می‌شویم ، به هم می‌ریزیم ، خشمگین می‌شویم و نفرت داریم، نیروهای تاریکی انرژی ما را می‌خورند و ما نمی‌فهمیم و باید این پیوند را قطع کنیم  ؛ چون ما پیوند خورده با وادی اعتیاد هستیم؛ پس صورت‌مسئله‌تان حل نمی‌شود اگر قلبتان شفا پیدا نکند.

هیچ‌وقت فیزیک ما جاودانه نیست، جاودانگی در درون ما است و باید نفس خود را جاودانه کنیم؛ یعنی ذرات ناخالص نفس را تبدیل به ذرات الهی کنیم تا نفسمان یک‌نفس جاودانه شود.

 

همسفر مرضیه: خدایا قلب‌های همه ما را خوب کن، دستی بر قلب ما بکش و ما را شفا بده.

قلم شمارا اهل موفقیت می‌کند. اهل محاسبه باشید، کسانی که اهل محاسبه نباشند نفسشان خیلی خوب آنها را غافلگیر می‌کند. خداوند انسان‌هایی را دوست دارد که اهل محاسبه هستند.

اگر قلبتان حالش خوب نباشد، همیشه مشکل خواهید داشت.

جاودانگی در درون ما است و باید نفس خود را جاودانه کنیم؛ یعنی ذرات ناخالص نفس را تبدیل به ذرات الهی کنیم تا نفسمان یک‌نفس جاودانه شود. شما آنقدر می‌آیید و می‌روید تا صاف شوید و تمام ناخالصی‌هایتان بریزد و هرکدام هر ناخالصی که دارید باید در آن بروید و کلیدش را پیدا کنید و در این مسئله خودتان را جاودانه کنید و از این مسئله مصون بشوید؛ یعنی دیگر به خاطر خشم یا ناامیدی وارد هستی نشوید. هر ضد ارزشی شمارا می‌کشاند و می‌آورد؛ یعنی تمام نمی‌شوید؛ ولی اگر می‌خواهید ترخیص شوید باید این‌ها را تمام بکنید و کلیدش را پیدا کنید.

قضاوت؛ یعنی تو یک‌چیزی را در یک نفر می‌بینی و فکر می‌کنی که تو مسئول این هستی که آدم‌ها را خوب بکنی؛ درصورتی‌ که تو هر بدی که در دیگران می‌بینی در خودت است و اگر تو توانستی درک بکنی برای این است که چیزی را در خودت حل کنی و گاهی شجاعتش را نداری.


گردآوری و تایپ :همسفر مرضیه

 

 

نظرات() 


همسفرربابه
پنجشنبه 17 آبان 1397 06:58 ق.ظ
خدا قوت به خواهرانم ، برداشتهاو مطالب آموزنده ای بود سپاسگزارم.
خدا قوت خدمت خانم مرضیه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox