سیستم ایکس ؛ شناخت مهندسی انسان

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 16 مهر 1397-10:00 ق.ظ

بسیار برای من جالب بود که با مطالعه درزمینهٔ سیستم ایکس متوجه شدم در این مجموعه مداری است به نام مدار پاداش که با فعالیت و ترشح دوپامین به ما پاداش می‌دهد. مدار پاداش برای کارهای طبیعی انسان و یا در کل موجودات زنده خلق‌شده است و همه ما ممکن است تجربهٔ مربوط به احساس خوش غذا خوردن پس از یک دوره گرسنگی را داشته باشیم ؛مانند لحظهٔ افطار و یا لذت و حال خوشی که پس از کسب یک آگاهی یا انجام یک خدمت و انجام یکسری فرامین الهی و هرگونه کار خیر و بخشش در ما پدیدار می‌شود.


یا خالق

مقوله شناخت در عالم هستی بر سه‌پایه بناشده است؛ شناخت فلسفی، شناخت هنری و شناخت علمی. کنگره ۶۰ به‌عنوان کامل‌ترین شناخت در عصر حاضر، به اعتیاد؛ یعنی (انسان و مواد مخدر) پرداخته است.

از جایی که مهندس دژاکام حتی در دوران اعتیاد، درزمینهٔ عرفان، انسان و خداوند در حال تحقیق و مطالعه بودند، به شناخت خوبی از فلسفه وجودی انسان نائل گردیدند و با نگاه مهندسی خود به انسان، متوجه شدند در مسئله اعتیاد و مواد مخدر، نه‌تنها جسم و واکنش‌های آشکار ناشی از عدم مصرف یا به عبارتی خماری باید به درمان برسد بلکه براثر مصرف مواد مخدر، یکسری واکنش‌ها و فعل‌وانفعالاتی در صور پنهان انسان رخ‌داده است که در درازمدت هم به‌خودی‌خود به تعادل نمی‌رسد و اینها همه نشان از ویرانی‌هایی در بخشی از شهر وجودی انسان دارد که باید کشف شود و این‌گونه بود که حلقه مفقوده درمان اعتیاد آشکار شد و مهندس فرمودند: تا زمانی که جهان‌بینی و تفکرات در موازات جسم، به درمان و تعادل نرسد، انسان نخواهد توانست قله‌های درمان و تعادل را فتح کند.

به فرمودهٔ استاد امین دژاکام؛ کشف روش DST توسط مهندس دژاکام به‌منظور درمان بیماری اعتیاد، به‌مانند یافتن دروازه‌ای بود که شهری مملو از گنج‌های باارزش در پس این دروازه، پنهان‌شده بود؛ اما گویی حتی خود جناب مهندس هم از وجود این شهر شگفت‌انگیز بی‌خبر بودند تا زمان آن فرابرسد.

مدتی پس از بنا شدن کنگرهٔ ۶۰، بنا بر یکسری مشاهدات در رهایی‌ها و درمان یکسری بیماری‌های لاعلاجِ رها یافتگان از بیماری اعتیاد، بنیان‌گذار کنگره ۶۰ دریافتند که ارتباطی در سیستم‌های تخریب‌شدهٔ بدن انسان ،توسط مصرف مواد مخدر و دیگر بیماری‌ها وجود دارد و پس از انجام یکسری تحقیقات متوجه شدند که سیستم شبه افیونی بدن انسان، سیستم عصبی و هورمونی و غدد درون‌ریز که مجموعهٔ آنها سیستم ایکس نامگذاری شد، عامل اصلی تمامی بیماری‌ها در شهر وجودی انسان می‌باشد؛ درواقع این سیستم در انسان ،مسئولِ کنترل، هماهنگی و تنظیم فعالیتِ تقریباً تمام اندام‌های بدن است. به دلیل عظمت و پیچیده بودن این سیستم که هنوز مانند سؤال بزرگی در دنیای علم و پزشکی می‌باشد؛ در حال حاضر بهترین نام همان سیستم ایکس می‌باشد.

در ادامه جناب مهندس با خلاقیت و نگاه هنرمندانهٔ خود، به شناخت یکسری ارتباطات در صور پنهان انسان با جهان هستی دست یافتند و با آموزش و انتقال دستاوردهای خود به ما کمک می‌کنند تا به‌واسطهٔ این الگوها در جهان فیزیکی به شناخت بهتری از خود و به نگاه واضح‌تری از پنهان‌ترین بخش وجودی خود برسیم.

اما ضلع سوم؛ یعنی شناخت علمی نیز با یاری گروهی از پزشکان، در حال انجام می‌باشد تا به امید خداوند با بررسی سیستم ایکس و روش DST و ارتباط آنها در دنیای علمی، شگفتی‌های بیشتری از این شهر پنهان، کشف‌شده و جهان پزشکی وارد فاز جدیدی از روش‌های درمانی و همین‌طور درمان بیماری‌های به‌ظاهر لاعلاج گردد.

امیدوارم انسان‌هایی آگاه و حقیقت‌جو به‌دور از هرگونه منفعت‌طلبی و تبدیل کردنِ علم پزشکی و روش‌های درمانی به فضای بیزینسی، به دنبال کشف و شناخت هر چه بیشتر این پدیدهٔ خارق‌العاده و شگفت‌انگیز برآیند و ازبخش های دیگری از این خلقت، پرده‌برداری شود تا از رنج و درد انسان‌ها به دلیل علوم کشف نشده کاسته شود.

علل بروز اختلال در سیستم ایکس هر انسان یا مخلوقی از سه زاویه می‌تواند باشد؛

۱-عوامل ژنتیکی

۲-عوامل محیطی

۳-عوامل فردی که چه خواسته و چه ناخواسته، دلیل بارزی است بر عدم آگاهی‌ها

عوامل ژنتیکی از پدیده‌هایی است که در کنترل ما نیست؛ مگر اینکه در طول زمان با اصلاحاتی که بر روی ژن‌های معیوب اعمال می‌شود، به کمک علم پزشکی بتوان مانع شد تا این ژن‌های معیوب به نسل‌های بعدی ما منتقل شوند.

عوامل محیطی هم ازجمله مواردی است که کنترل آن از توان ما خارج است و پرورش داده می‌شوند و ... به این دلیل نمی‌توانیم انرژی خود را صرف این مقوله کنیم و باید با پذیرش موقعیت، به بخش‌های دیگر بپردازیم و یا تا حدودی که برای ما مقدور است شرایط را برای خود، خانواده و دیگران مساعد سازیم؛ مانند استفادهٔ صحیح از وسایل نقلیه، استفاده از دستگاه‌های تصفیهٔ آب در منازل، استفاده از بخور و گیاهان در منازل و محل‌های کار و پرورش یکسری سبزیجات در باغچه‌های خانگی و ... 

اما ضلع سوم با کسب آگاهی و تلاش خود انسان در بهترین راه، کاملاً تحت کنترل می‌باشد که در ادامه می‌تواند حتی تا حدود زیادی به اصلاحات ژنتیکی ما برای نسل‌های آینده بیانجامد. این ضلع به دو صورت موجی و ذره‌ای قابل‌تخریب و بالعکس قابل‌بازسازی می‌باشد.

روش ذره‌ای یا باسیم جهت تخریب؛ مانند مصرف مواد مخدر، نیکوتین، تغذیهٔ ناسالم، پرخوری، عدم تحرک، بی‌خوابی یا خواب زیاد از حد و ... و در جهت بازسازی و آبادانی، سفر به روش DST برای درمان انواع اعتیاد، تغذیه سالم، کم خوری، روزه گرفتن، ورزش‌های مناسب، تنظیم خواب و... 

روش موجی یا بی‌سیم جهت تخریب؛ مانند افکار منفی و ناسپاسی و انجام هرگونه ضد ارزشی مانند قضاوت، قیاس، نفرت، حسادت و ... که ریشه در جهل انسان دارد و در جهت بازسازی و آبادانی؛ افکار مثبت، بخشش، عشق‌ورزی به انسان‌ها بخصوص کودکان و افراد سالمند، نمازخواندن، گوش کردن به اصوات یا موسیقی‌های خوب، کسب آگاهی، خدمت بلاعوض، شکرگزاری و ... 

بسیار برای من جالب بود که با مطالعه درزمینهٔ سیستم ایکس متوجه شدم در این مجموعه مداری است به نام مدار پاداش که با فعالیت و ترشح دوپامین به ما پاداش می‌دهد. مدار پاداش برای کارهای طبیعی انسان و یا در کل موجودات زنده خلق‌شده است و همه ما ممکن است تجربهٔ مربوط به احساس خوش غذا خوردن پس از یک دوره گرسنگی را داشته باشیم ؛مانند لحظهٔ افطار و یا لذت و حال خوشی که پس از کسب یک آگاهی یا انجام یک خدمت و انجام یکسری فرامین الهی و هرگونه کار خیر و بخشش در ما پدیدار می‌شود.

اما نکته مهم این است که به نظر می‌رسد؛ شیطان به‌عنوان قدرتمندترین مخلوقات، در هرجایی سَرَکی می‌کشد و با ساختن بدل‌هایی که خود بهتر از هرکسی می‌داند چیست، در این قسمت هم نفوذ کرده و با داروهای مخدر، مسیرِ پاداش را تحت کنترل خود درآورده و فرد را در جهت مصرف داروی مخدر قرار می‌دهد.

پاسخ به این سؤال که چرا فرد مصرف‌کننده مانند برده‌ای تحت کنترل ماده مخدر درمی‌آید در اینجا مشخص می‌شود. ماده مخدر و کارهای طبیعی هر دو باعث افزایشِ فعالیتِ مدارِ پاداش ،از طریق افزایشِ رها شدن دوپامین می‌شوند؛ اما آزمایش‌ها نشان داده است که بین نیکوتین و ماده مخدر به‌ویژه خانوادهٔ آمفتامین‌ها و موارد طبیعی، در میزانِ تحریکِ رها شدنِ دوپامین، اختلاف زیادی وجود دارد. در بهترین حالات ، میزان رها شدن دوپامین، در اثر یک تحریک طبیعی تنها 35%  میزان اولیه است؛ اما این میزان برای یک داروی مخدر در حدود 1000% است؛ یعنی یک داروی مخدر احساس لذتی به‌مراتب بسیار بسیار بیشتر از هر کار طبیعی در مغز القاء می‌کند و به همین دلیل، مغز فرد،  به داروی مخدر جواب بسیار قوی‌تری داده و آن را بر هر محرک طبیعی زجمله زن، فرزند، غذا و ... ترجیح می‌دهد.

مواد مخدر و هرگونه آنتی ایکس، پایانه‌های دوپامینی را تحریک کرده و باعث رها شدن شدید دوپامین می‌شوند؛ اما این عمل در یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه می‌تواند به انهدام کامل این نورون‌ها منجر شود. 

پس نتیجه می‌گیریم چه در بدن انسان سالم و چه در بدن یک مصرف‌کنندهٔ مواد مخدر،  مدار پاداش فعالیت می‌کند؛ اما این کجا که اقتصاد یک شهر یا کشور با پول یا انرژی حاصل از کارهای خلاف و مافیایی و اعمال ضد ارزشی بچرخد و درنهایت به جنگ و دشمنی و خونریزی و انهدام شهر بیانجامد و آن کجا که اقتصاد کشوری با کسب روزی حلال و به‌دوراز دزدی و طمع، افراط‌وتفریط بچرخد و درنهایت ساکنین آن شهر به صلح و آرامش برسند و خیروبرکت در شهر و زندگی ساکنین جاری باشد.

ازنظر من این حال همان بهشتی است که در کلام‌الله از آن یادشده است.همسفر فریده 


نظرات() 


همسفر فاطمه
شنبه 21 مهر 1397 12:30 ق.ظ
راهنمای گرامی ویلیام خانم فریده ی عزیزخداقوت و سپاس
بسیار عالی ، جامع ، مفید و موثر.
بسیار استفاده کردم.
شما محققی متفکر هستید ، و با ظرافت و دیدگاهی خاص به موضوعات مینگرید ، و با افق دیدی وسیع ، حق مطلب را اداء می‌نمایید.
و چه زیبا است ، آموزش ، علم و دانش. علمی بی نهایت که چون چشمه جوشان است ، و عمق می‌یابد.
نشستن بر کنار این چشمه و بهره‌مندی از آب گوارای آن بسیار سودمند است.
انسان بدنبال ناشناخته ها است ، و با فراگیری علم به شناخت می‌رسد.
علم آموزی هم سخت است و هم سهل! در راه بدست آوردن علم باید صبوری کرد ، و با عمل به علم ، دانایی را توانایی بخشید.

انشاءالله در صراط مستقیم بیش از پیش خود را بشناسیم ، و ناشناخته های جسم و جان خود را بیاموزیم و در نگهداری و مراقبت آن کوشا باشیم.

ممنون از مطلب تفکربرانگیز شما بزرگوار

انشاءالله رها شوید و در جایگاههای والای خدمتی چون کمک راهنمایی و مرزبانی نیز خوش بدرخشید.
با یاری رسانی کنگره در لژیون مالی در شکوفایی سیستم وجودی خود کوشا هستید، چون امداد رسانی به انسانهای خواستار و نیازمند درمان اعتیاد ، خدمتی والا در صراط مستقیم است.
موفق و سلامت همچنان خوش بدرخشید.
رحمت واسعه ی الهی شامل حال شما بزرگوار شود.

خانم الهام عزیز خدمتتان پربرکت
همسفر اکرم
پنجشنبه 19 مهر 1397 04:46 ب.ظ
فریده عزیز، مطلب شما بسیار آموزنده و برای من پر از آموزش است.
از شما بسیار سپاسگزارم، ان شاءالله در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
الهام جون خدا قوت .
همسفر حوریه
چهارشنبه 18 مهر 1397 12:01 ب.ظ
خواهر خوبم خانم فریده عزیز،از مطلب بسیار مفیدتان انرژی وآموزش گرفتم از شما بسیار سپاسگزارم،واز خداوند برایتان بهترین روزیها که همان بهشت برین است خواستارم.
خانم الهام عزیز پاداش خدمتتان حال بسیار خوش ان شالله.
ناهید
چهارشنبه 18 مهر 1397 12:31 ق.ظ
خواهرخوبم مثل همیشه عالی وپرازباراموزشی بودمتشکرم الهام عریزم خداقوت
همسفر مرضیه
سه شنبه 17 مهر 1397 10:27 ب.ظ
فریده جان خداوند به علمت برکت دهد، سپاس از نگاه زیبایت
پر از آموزش بود
خداوند نگهدارت
الهام جان ممنووونم
همسفرربابه
سه شنبه 17 مهر 1397 09:41 ب.ظ
راهنمای عزیزم ، خانم فریده ، خدا قوت،مطالب بسیار عالی بود و از خواندن این مطالب آموزنده،لذت بردم.
سپاسگزارم.
همسفر زهرا
سه شنبه 17 مهر 1397 08:14 ب.ظ
فریده عزیز بسیار عالی بود ممنون از شما ،استفاده کردم ،الهی همیشه شاد و سلامت باشی
زهره
دوشنبه 16 مهر 1397 08:39 ب.ظ
خواهر عزیزم فریده جان بسیار استفاده کردم انشالله در جایگاه بالاتر بدرخشید.
همسفر خدیجه .م
دوشنبه 16 مهر 1397 10:30 ق.ظ
خداقوت ،خواهرعزیزم فریده بسیار لذت بردم ممنون موفق باشی
فاطمه صالحی
دوشنبه 16 مهر 1397 10:26 ق.ظ
خانم فریده عزیز مطلب خیلی خوبی بود استفاده کردم سپاسگزارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox