برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/06/22

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 15 مهر 1397-10:00 ق.ظ

همسفر الهام قدیری: پذیرش کمبودها و محرومیت‌ها باعث می‌شود که راه باز شود به شرطی که این پذیرش آگاهانه و با تمام وجود باشد و پذیرش امتحان و بخشی از مسیر تکامل است.

من اگر عاشق نشوم هیچ‌وقت قادر نخواهم بود که ستارالعیوب شوم و عیب‌های کسی را بپوشانم . تمام هستی با عشق به وجود آمده است؛ ولی اینکه دست‌های من خالی است و نمی‌توانم عشق را دریافت کنم به خاطر جهل و نادانی و ضد ارزش‌هایی است که دارم . این جملات تلنگرهای بالایی برایم داشت ...

همیشه در خواسته‌هایتان برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشید و به لطف و رحمت پروردگارتان هم امید داشته باشید و نتیجه را به خودش بسپارید. قبل از کنگره تفکرم در این زمینه غلط بود و همیشه فکر می‌کردم وقتی تلاش می‌کنم نتیجه باید همسو با خواسته من باشد؛ ولی در کنگره متوجه شدم که خیلی چیزها بر اساس خواسته من نیست و علم به این موضوع باعث شده که پذیرشم بالاتر برود و آرام‌تر باشم و ایمان داشته باشم که همیشه حکمت خداوند ختم به خیر است و این من هستم که نمی‌دانم.

یا علیم

 

همسفر خدیجه موگویی: ان‌شاءالله امام حسین به ما نظر کنند تا درک درستی از عشق داشته باشیم.

از وادی عشق بخواهیم که ما را در هستی نماینده عشق قرار دهد و آنقدر محبت وجودمان لبریز باشد تا روی دیگران تأثیرگذار باشیم. وادی‌ها هرکدام برای ما پیامی دارند، از آنها نشانه بخواهیم تا بتوانیم درکمان را بالا ببریم. هدفی برای خود ترسیم کنیم و ببینیم گام‌هایی که باید برداریم تا به آن نزدیک شویم کدامند. قدم برداریم و هرروز کاری برای امام حسین، خدا و... انجام دهیم، می‌بینیم که پاسخمان را می‌دهند و آنها نیز برای ما کاری انجام می‌دهند.

دیده‌بان باشید و از رفتار انسان‌های بزرگ الگوبرداری کنید. گذشت را تمرین کنید و در زندگی عملی کنید.

فصلی جدید از زندگی آغاز کنید، اگر تاکنون میل به حرکت نداشته‌ایم، از این به بعد درست و آرام‌آرام قدم برداریم؛ مثل کوه قوی باشیم و مانند فرماندهان جنگی با تدبیر مبارزه کنیم، فقط به دنبال یک‌راه یا یک‌چیز نباشیم، انسان تک‌بعدی نباشیم، ساعت‌هایی از شب را خلوت کنیم؛ زیرا راندمان فکری بالایی دارد و برای سلامت جسم هم مفید است.

ان‌شاءالله خداوند در این مسیر خدمتی و در همه مراحل حیات ما را مشمول هدایت خود قرار دهد تا زودتر به هدف اصلی و مأموریتمان نزدیک و نزدیک‌تر شویم. آمین یا رب‌العالمین

 

همسفر پوران: وادی چهاردهم؛ عشق و محبت. عشق؛ یعنی گذشتن از خویش. عشق واقعی این است؛ که برای آرامش و آسایش دیگران باید از یکسری خواسته‌های خود صرف‌نظر کنیم؛ مثل امام حسین که به خاطر برجا ماندن ایمان و نماز، قیام و ایستادگی کرد تا نماز و اعتقاداتش برجا بماند. ماهم باید از قیام عاشورا درس بگیریم و برای نگه‌داشتن اعتقاداتمان ایستادگی کنیم.

خداوند بدون چشم‌داشت به ما نعمت و باران می‌دهد؛ ولی ما نمی‌توانیم بدون توقع به دیگران عشق و محبت بورزیم و دیگران را دوست داشته باشیم.

اگر در صراط مستقیم باشیم راه‌های تازه‌ای برای ما باز می‌شود و صراط مستقیم هم سختی راه دارد وهم دشواری؛ اما ما می‌توانیم با صبر و آرامش به همه‌چیز برسیم.

ما باید یک ویژگی امام حسین را بشناسیم و آن رفتار را در خود کاربردی کنیم.

در مورد خواسته و هدف و مسیر راه، خواسته من کمک راهنمایی است و هدفم درس و آموزش گرفتن از آموزش‌های کنگره است. مسیر راهم با آموزش‌های کنگره علامت‌گذاری شده که این آموزش‌های کنگره را در مسیر راه کاربردی کنم و تلاش کنم تا ان شاالله به خواسته‌ام برسم.

تشابه بین کشاورز و کمک راهنما در این است که هردو بذر خود را می‌کارند، مراقبت و بررسی می‌کنند؛ ولی رها می‌کنند و نگران محصول نیستند؛ چون به خداوند ایمان‌دارند که خداوند همه‌چیز را تحت نظر دارند. امیدوارم همه عزیزان به خواسته‌های خود برسند.

انسان بودن؛ یعنی سپاس از هستی و از قدرت مطلق؛ یعنی وادی چهاردهم.

 

همسفر مرضیه: برای رسیدن به اهدافتان سعی خودتان را بکنید و با برنامه باشید و از خوابتان و از یکسری خواسته‌هایتان بگذرید تا بتوانید در راستای اهدافتان حرکت کنید؛ حرکت کنید و به‌مرور به‌جاهایی می‌رسید که اصلاً در تفکرتان نمی‌گنجد. اگر در صراط مستقیم باشید و خواست قوی داشته باشید واقعاً تغییر می‌کنید.

یک ویژگی از ویژگی‌های امام حسین انتخاب کنید و عملیاتی کنید و از او بخواهید که آن صفتی که نیاز دارید را از وجودش به شما بدهد.

 

همسفر مریم کرمی: سفر هزار فرسنگی با قدم اول شروع می‌شود. همه کارهای ما از یک نقطه آغاز می‌شوند و ما باید از همان ابتدا برنامه‌ریزی کنیم و هدف خود را ترسیم کنیم و برای رسیدن به هدف تمام تلاش خود را انجام دهیم؛ ولی باید بدانیم همان‌طور که یک کشاورز دانه را می‌کارد و مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهد؛ ولی رشد گیاه در دست او نیست، ما هم باید تلاش خود را بکنیم و نتیجه را به خداوند بسپاریم.

یکی از نکات دیگر، تجربه آبمیوه‌های دیگر است. گاهی ما تنها دنبال یک کار هستیم از خیلی کارهای دیگر غفلت می‌کنیم و فکر می‌کنیم شاید نتوانیم و یا فرصت نکنیم. درصورتی‌که با برنامه‌ریزی دقیق و گذشتن از بعضی خواسته‌ها و اولویت‌بندی درست، می‌توانیم به همه کارها برسیم و لذت‌های دیگری را هم تجربه کنیم؛ مانند لذت‌هایی که در کنگره هست و ما با گذشتن از یکسری از خواسته‌ها می‌توانیم از آنها بهره ببریم.

یکی از امتحان‌های خداوند در زندگی ما امتحان پذیرش و تسلیم شدن است. زمانی که با تمام وجود شرایط را پذیرفتیم و قبول کردیم که باید همان‌گونه باشد که هست، خداوند بهتر از آن را به ما می‌دهد و این بخشی از تکامل ماست.

 

همسفر حوریه: من قبلاً عشق را فقط در عشق پدر و مادر، عشق فرزند و خواهر و برادر می‌دانستم و از خدا می‌خواهم که یاری‌ام کند تا قوانین را اجرا کرده و با تزکیه و پالایش، عشق واقعی را درک کنم و نسبت به همه موجودات عالم عشق داشته باشم. عشق تنها چیزی است که ما انسان‌ها را به هم متصل نگه می‌دارد.

دو نوع محبت داریم؛ خاص و عام. در محبت خاص انسان حس مالکیت دارد و داشته‌های خودش مثل پدر و مادر و فرزند خودش را دوست دارد. محبتی که مدنظر کنگره است محبت عام است؛ یعنی محبتی که همه را دوست داشته باشیم. زمانی می‌توان به محبت واقعی رسید که ناخالصی‌ها و ضد ارزش‌های خود را با تزکیه و پالایش از بین برد و به درجه‌ای از دانایی رسید تا بتوان عشق را درک کرد. عشق؛ یعنی از یکسری از خواسته‌هایمان بگذریم.

خداوند وقتی انسان را آفرید به خودش احسنت گفت و زمانی که از روح خودش در انسان دمید، به‌نوعی از عشق خودش در انسان دمیده است و انسان می‌تواند با خداوند هم حس شود و در بین تمام مخلوقات این هم حس شدن مختص انسان است و وقتی این هم حس بودن اتفاق بیفتد ما می‌توانیم حرکت کنیم و شبیه خداوند شویم.

تمام هستی با عشق به وجود آمده است؛ ولی اینکه دست‌های من خالی است و نمی‌توانم عشق را دریافت کنم به خاطر جهل و نادانی و ضد ارزش‌هایی است که دارم. عشق با دوست داشتن خودمان شروع می‌شود؛ چون اگر خودمان را دوست نداشته باشیم نمی‌توانیم عشق واقعی به دیگران داشته باشیم و اگر فکر کنیم که داریم درواقع توهم است. عشق هم باید مثل همه‌چیز در تعادل باشد؛ چون اگر زیاد باشد مثل سیلاب است و اگر نباشد خشک‌سالی به وجود می‌آید.

یاد بگیریم که چند کار را باهم انجام دهیم. زرنگ باشیم و مطمئن باشیم کم نخواهیم آورد.

یکسری لذت‌ها هست که فقط در کنگره تجربه می‌شود و امیدوارم که با گذشتن از یکسری چیزها بتوانیم این لذت‌ها را تجربه کنیم و در این لذت‌ها بالاتر برویم. کسی می‌تواند راندمان بدنش را صددرصد افزایش بدهد که مرتب و منظم به کنگره بیاید، سروقت کارهایش را انجام دهد و خدمت کند و مطمئناً با خدمت کردن انرژی زیادی می‌گیرد و اینکه روی جهان‌بینی کار کند و همه اینها کمک می‌کند که راندمان بدن فرد به صددرصد برسد.

 

همسفر زهرا: وقتی کمبودها، محرومیت‌ها و شرایطتان را می‌پذیرید و قبول می‌کنید که با آن کنار بیایید و این پذیرش با تمام وجودتان باشد و می‌گویید؛ حتماً باید این‌گونه باشد، راه برایتان باز می‌شود و خداوند بهترش را عطا می‌کند. امیدوارم همه ما به آن درجه از پذیرش برسیم؛ چون هرکسی پذیرش مخصوص خودش را دارد و این بخشی از تکامل است؛ یعنی همه باید در یکجایی از زندگی، امتحان این پذیرش را پس بدهند و دقیقاً آنجایی که خیلی وابسته هستید و گیردارید؛ تا این اتفاق نیفتد رد نخواهید شد.

 

همسفر سکینه: وقتی رها می‌کنید و می‌پذیرید که با شرایط کنار بیایید، خدا بهترینش را سر راهتان قرار می‌دهد. وقتی محدودیت‌ها را می‌پذیرید، راه برایتان باز می‌شود. پذیرش، بخشی از تکامل است، مخصوصاً درجایی که گیر و مشکل‌داری و نقطه‌ضعفت در آنجاست.

خداوند از روح خودش؛ یعنی از عشقش در انسان دمیده است؛ پس هر وقت عاشق شدید می‌توانید مثل خداوند شوید.

در اول مهرماه برای خودتان هدف ترسیم کنید، برنامه‌ریزی کنید، تلاش کنید و به لطف پروردگار امیدوار باشید و بقیهٔ کارها را به خداوند بسپارید.

هرروز که از خواب بیدار می‌شوید با خودتان بگویید: امروز برای امام حسین چه‌کاری می‌توانم انجام بدهم. یکی از ویژگی‌های ایشان را انتخاب کنید و سعی کنید مثل او باشید. از امام حسین بخواهید آن صفتی را که شما به آن احتیاج دارید را نشانتان بدهد.

سعی کنید چند کار را باهم انجام بدهید. تک‌بعدی نباشید، کم هم نمی‌آورید. از بعضی لذت‌ها، هزینه‌ها، خوشی‌ها، تفریح‌ها و ...باید بگذرید و اولویت را مشخص کنید. حرکت را شروع کنید، به‌جاهایی می‌رسید که حتی در تصوراتتان نمی‌گنجد. اگر در صراط مستقیم باشید، همه‌چیز درست می‌شود. این راه سختی دارد، برای ماندن، حرکت کنید و بجنگید و از یک سری خواسته‌ها بگذرید.

 

همسفر الهام قدیری: پذیرش کمبودها و محرومیت‌ها باعث می‌شود که راه باز شود به شرطی که این پذیرش آگاهانه و با تمام وجود باشد و پذیرش امتحان و بخشی از مسیر تکامل است.

من اگر عاشق نشوم هیچ‌وقت قادر نخواهم بود که ستارالعیوب شوم و عیب‌های کسی را بپوشانم . تمام هستی با عشق به وجود آمده است؛ ولی اینکه دست‌های من خالی است و نمی‌توانم عشق را دریافت کنم به خاطر جهل و نادانی و ضد ارزش‌هایی است که دارم . این جملات تلنگرهای بالایی برایم داشت ...

همیشه در خواسته‌هایتان برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشید و به لطف و رحمت پروردگارتان هم امید داشته باشید و نتیجه را به خودش بسپارید. قبل از کنگره تفکرم در این زمینه غلط بود و همیشه فکر می‌کردم وقتی تلاش می‌کنم نتیجه باید همسو با خواسته من باشد؛ ولی در کنگره متوجه شدم که خیلی چیزها بر اساس خواسته من نیست و علم به این موضوع باعث شده که پذیرشم بالاتر برود و آرام‌تر باشم و ایمان داشته باشم که همیشه حکمت خداوند ختم به خیر است و این من هستم که نمی‌دانم.

 

 همسفر اکرم: عشق؛ یعنی گذشتن از خویش. همیشه امیدوار باشید، عشق تنها چیزی است که ما را به هم متصل نگه می‌دارد. باید محبت عام داشته باشیم که با آموزش و تزکیه و پالایش می‌توان به آن رسید که همه را دوست داشته باشیم. نماینده عشق باشید جزء اضداد نباشید.

وقتی رها می‌کنید مثل این است که قفل‌ها باز می‌شوند، باید یکسری چیزها را پذیرفت، پذیرش بخشی از تکامل است و باید شکرگزار بود.

از یک سری خواسته‌ها باید بگذریم، عشق همراه با سختی، رنج، مشکلات و آموزش است. خداوند از روح خودش که عشق است در انسان دمیده است. عشق باید بدون توقع باشد، هستی پر از عشق هست اگر دستم خالی است برای جهل خودم است. اگر خودمان را دوست نداشته باشیم دیگران را نمی‌توانیم دوست داشته باشیم.

 

همسفر رعنا: الهی یاری‌ام کن تا درک و پذیرش مسائلم را داشته باشم و در حل آن کمکم کن.

برای رسیدن به خواسته‌های معقولمان باید سعی و تلاش کنیم؛ مانند کشاورزی که بذرش را می‌کارد و مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهد.

من به‌عنوان یک همسفر می‌توانم در رفتار و گفتار خود از افراد بزرگی همچون ائمه معصومین، آقای مهندس و خانم آنی عزیز و کمک راهنمای عزیزم الگو بگیرم.

برای رسیدن به هدفمان برنامه‌ریزی داشته باشیم و فعالیت کنیم و امیدمان به لطف و رحمت خداوند باشد. اگر برنامه‌ریزی داشته باشیم و برای انجام کارهایمان زمان‌بندی کنیم؛ می‌توانیم درعین‌حال در چند زمینه فعالیت و خدمت کنیم. ان شاالله خداوند این توفیق را نصیبمان نماید.

 

گردآوری و تایپ: همسفر رعنا 

نظرات() 


همسفر اکرم
یکشنبه 15 مهر 1397 10:44 ب.ظ
خانم رعنا ، خواهر عزیزم ،ان شاءالله بزکت این خدمت در زندگیتان جاری باشد.
خدا قوت به همه خواهرانم که برداشت هایشان برایم سراسر آموزش است.
همسفر حوریه
یکشنبه 15 مهر 1397 03:13 ب.ظ
خدا قوت وسپاس خدمت خانم رعنای عزیزم بابت خدمت پر از خیرشان.
وسپاس از همه خواهرانی که در آموزش دوباره من نقشی پر خیر دارند.
از راهنمای عزیزم خانم صبا هم بسیار ممنونم،ان شالله که همیشه سلامت باشند.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox