برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/06/19

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 9 مهر 1397-01:00 ب.ظ

همسفر مرضیه: نبایستی به شخص حسادت کنید و باید روی فعل تمرکز کنید و حسادتتان نسبت به فعل باشد تا کم‌کم آن فعل در وجودتان بزرگ‌تر شود و بعد که خیلی بزرگ‌تر شد آن را جذب می‌کنید. بعضی‌اوقات این حسادت‌ها باعث می‌شود که ما بدبخت‌تر شویم و هرروز با حسادتمان مشکلات بیشتری جذب می‌کنیم.


 

یا علیم

 

همسفر ربابه: امروز هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبانان محترم و عزیز بود. ان‌شاءالله که روزی ما بشود و خداوند به همه ما توفیق بدهد.

کنگره مثل درختی است که ریشه آن ایجنت، اسیستانت ها و مرزبانان هستند.

یکی از ویژگی‌های امام حسین علیه السّلام شکرگزاری بود؛ در سخت‌ترین شرایط کمک نمی‌خواست، فقط شکر می‌کرد.

از خداوند بخواهیم آگاهی‌های خوبی روزی ما کند که به درک بالاتری برسیم و آدم بهتری بشویم. کار خوب را با خوب جبران کنیم؛ به نتیجه‌اش فکر نکنیم، به حقیقت فکر کنیم. خداوند به ما قدرت بدهد که بتوانیم تصمیم‌های خوب بگیریم.

 

همسفر پوران: هرکسی می‌تواند نقطه حساس داشته باشد. ما می‌توانیم با دانایی نقطه حساس خود را پیدا کنیم در هر مسیری که باشد؛ چه در راه سفر یا در زندگی و اطرافیان و حتی جامعه. باید توجه داشته باشیم که در مسیر راه، افراط‌وتفریط نداشته باشیم.

وقتی با علم و دانایی حس‌های ما بیدار می‌شود، باید آن‌قدر توانمند عمل کنیم که بتوانیم حس‌های خود را مدیریت کنیم. گاهی اوقات من به دلیل عدم تعادل در کنترلِ حس، نمی‌توانم نه همسر، نه مادر، نه فرزند و نه همسفر خوبی باشم. در هر مقطعی که قرار می‌گیرم باید بتوانم درست و به‌جا و به‌موقع، عمل درست را انجام دهم.

ما برای هر تصویرسازی باید در راستای این تصویر علم و آگاهی مربوط به آن را به دست آوریم. باید آن‌قدر تلاش کنیم و خواسته ما قوی باشد تا بتوانیم آن تصویر را در ذهن خود به وجود آورده و به مرحله ظهور برسانیم تا آن تصویر را واضح بتوانم ببینیم. من خودم تصویر کمک راهنمایی را خیلی دوست دارم و در ذهنم می‌سازم و مدام در ذهن و فکرم آن را تمرین و تکرار می‌کنم؛ مخصوصاً روزهای پنجشنبه که تولد هست، مدام خودم و مسافرم و بچه‌هایم را آنجا تصور می‌کنم و خودم را با شال کمک راهنمایی می‌بینم و مدام تکرار و تمرین می‌کنم که وقتی در این جایگاه قرار گرفتیم چه بگویم و صحبت‌هایم را مرور می‌کنم. پس من برای رسیدن به این جایگاه و آن شال، در همین راستا، تلاش و کوشش می‌کنم و دانش و آگاهی خود را بالا می‌برم و آموزش‌ها را کاربردی می‌کنم؛ اما با صبر و بردباری و شکیبایی؛ چون به وعده خداوند ایمان‌دارم که نوبت باران محفوظ است.

درب‌های بسته روزی باز خواهند شد؛ مانند قلب‌هایی که آلیاژ اصلی آنها سیاه سنگ است.

 

همسفر رعنا: بارالها توفیق خدمت به بندگانت را نصیبم کن.

یکی از درس‌هایی که من به‌عنوان یک همسفر می‌توانم از ماه محرم به دست بیاورم صبوری، شکرگزار بودن و ازخودگذشتگی است.

برای اینکه کاری را انجام بدهم به دنبال نتیجه آن و اینکه چه چیزی عایدم می‌شود نباشم؛ بلکه به این توجه داشته باشم که آن عمل، سالم و درست باشد و تمام سعی و تلاش خود را در انجام آن به کار بگیرم.

نقاط ضعفم را بشناسم و با دانایی و تصویرسازی، آن را کنترل و اصلاح کنم.

 

همسفر اکرم: خانم آنی می‌فرمایند: کسانی که یک دوره مرزبانی را بگذرانند، در هر جا که باشند موفق خواهند بود. خدمت مرزبانی، خدمت پر چالشی است و باعث می‌شود بی‌تعادلی و تاریکی‌ها دیده شود. آرزو کنید مرزبان شوید و جزء خدمتگزاران باشید. معیار قوانین، حرمت و عمل سالم است. به تفکرتان اجازه ندهید فکر بد و منفی بکند.

محرم می‌تواند برای همه یک نقطه شروع باشد، بصیرت زیادی در محرم است و باید الگو قرار دهیم. ویژگی امام حسین (ع) این است که شکرگزار بوده‌اند. باید اولویت را تشخیص دهیم، حرکت کنیم، شکرگزار و امیدوار باشیم.

خودم همیشه از آمدن محرم دلگیر و ناراحت می‌شدم و می‌گفتم چرا آن‌قدر غم و اندوه دارد و خیلی اذیت می‌شدم؛ ولی متوجه شدم دید و تفکر خود را باید عوض کنم و دیگر به محرم به دیدِ مصیبت نگاه نکنم.

از نقاط حساس من یکی از فرزندانم است که مدام قیاس و قضاوت می‌کردم. باید روی خودم خیلی کارکنم، ان‌شاءالله خداوند یاریم کند.

از شما راهنمای عزیزم بسیار سپاسگزارم.

 

همسفر صفورا: تغییر کنترل نقاط حساس به‌راحتی اتفاق نمی‌افتد و آن لحظه شاید ندانید؛ ولی بعدش فکر کنید. ما باید همه اهل فکر باشیم، فکر کنیم و متوجه می‌شویم که حالمان خوب نیست و عواقب آن را برطرف می‌کنی و از طرف عذرخواهی می‌کنی. اگر نسبت به آن مسئله خیلی تفکر داشته باشی باید دانایی‌ات را نسبت به آن مسئله بالا ببری و تا دانایی‌تان را نسبت به آن مسئله بالا نبردی قطعاً ضربه می‌خورید. باید بیشتر بفهمید و بگویید: خدایا آن دانایی که من برای متعادل شدن این نقطه‌ضعفم احتیاج دارم را روزی من کن، طلب بکنید.

نقطه‌ضعف‌های خود را بشناسید. یک‌وقت‌ها شما یک‌دفعه وارد نور می‌شوید؛ مثل کسی که یخ‌زده و اگر او را یک‌دفعه در آفتاب بگذارند ترک می‌خورد و دوباره آسیب می‌بیند، باید تدریجی گرم شوید. بعضی‌اوقات می‌خواهید خودتان را ضربتی خوب کنید و می‌خواهید ضربتی آدم خوبی شوید و این باعث می‌شود که ترک بخورید و ضعیف شوید؛ پس آرام‌آرام پیش بروید.

 

همسفر الهام قدیری: خدمت مرزبانی ، خدمت پر چالشی است و این خدمت خیلی خوب به فرد کمک می‌کند تا به تعادل برسد و کسی که یک سال دوره مرزبانی کنگره ۶۰ را تجربه کند هر جا بگذاری موفق است. خدایا خدمت در این جایگاه را روزی من و تمام خواستارانش قرار بده . آمین

محرم برای همه ما می‌تواند یک نقطه عطف باشد و اتفاقاتی که در این ماه می‌افتد آنقدر بزرگ است که می‌تواند همه ما را متحول کند و بستگی دارد که هر کس چطور وارد شود و با الگو قرار دادن اسطوره های این اتفاق عظیم ،نقطه تفکرهای خیلی زیادی می‌تواند در ذهن ما روشن شود . مثل شکرگذار بودن امام حسین یا تلاش محور بودن آنهایی که در این واقعه بودند و چون اینگونه بودند جاودان ماندند .

نقاط حساس نقاطی هستند که در تعادل نیستند. زخم‌های جان ما، نقاط ضعف ما هستند و چون لایه حفاظتی ندارد و ما در این مسئله به دانایی و آگاهی نرسیده‌ایم و حس‌هایی که ما را در این مسئله درگیر کرده، حس‌های آسیب‌دیده و منفی هستند؛ پس پیام‌هایی هم که برای عقل می‌برند، پیام‌های اشتباهی است و این حس‌ها، ابزار نیروهای منفی شده‌اند و دقیقاً نیروهای منفی به کمک آن زخم ما، وارد می‌شوند و فرماندهی ما را به عهده می‌گیرند و همین باعث می‌شود که ما آسیب ببینیم و از تعادل خارج شویم.

نکته بعدی بیداری حس‌هاست که اگر نتوانی آن حس‌ها را کنترل کنی، این بیداری به تو آسیب می‌زند و و زمانی می‌توانی کنترل کنی که دانایی مربوط به آن مسئله را به دست بیاوری .

گاهی نیروهای منفی از زاویه زودرنجی استفاده می‌کنند که ابزارشان بشوید و حال بقیه را خراب کنید و به‌جای اینکه جزء نیروهای صلح شود، جزء نیروهای جنگی می‌شود. این نکته از مشکلات اساسی بود که تا قبل از ورودم به کنگره درگیرش بودم و خدا را شکر تا حدود زیادی توانستم این مشکلم را با ریشه یابی آن حل کنم .

خدایا آن دانایی که من برای متعادل شدن  نقطات‌ضعفم احتیاج دارم را روزی ام کن .

 

همسفر مرضیه: ویژگی خیلی بارز امام حسین شکرگزار بودنش بود، این یک فرصت و یک نقطه تفکر است، ما هم باید تلاش کنیم که انسان شکرگزاری باشیم. کار خوب را به خاطر کار خوب انجام دهید نه برای نتیجه و تلاش محور باشید.

روی هر چیزی خیلی اذیت می‌شوید آن را پیدا کنید؛ آن نقطه‌ضعف شماست و نقاط حساس نقاطی هستند که در تعادل نیستند. در جایگاه همسفری و همسری نقاط ضعف زیادی دارم و از خداوند می‌خواهم که کمکم کند تا آنها را کمرنگ‌تر کنم.

نبایستی به شخص حسادت کنید و باید روی فعل تمرکز کنید و حسادتتان نسبت به فعل باشد تا کم‌کم آن فعل در وجودتان بزرگ‌تر شود و بعد که خیلی بزرگ‌تر شد آن را جذب می‌کنید. بعضی‌اوقات این حسادت‌ها باعث می‌شود که ما بدبخت‌تر شویم و هرروز با حسادتمان مشکلات بیشتری جذب می‌کنیم.

خدایا آن دانایی که من برای متعادل شدن نقاط ضعفم احتیاج دارم را روزی‌ام کن.

اکثراً بیشتر نقطه‌ضعف و نقاط حساسی که همه داریم تفکر نداشتن است، بدون دانایی و قدرت تصویرسازی، به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید نقاط حساس خود را به تعادل برسانید.

 

گردآوری و تایپ: همسفر مرضیهنظرات() 


همسفر حوریه
جمعه 13 مهر 1397 09:12 ب.ظ
Gfddd
همسفر خدیجه .م
چهارشنبه 11 مهر 1397 07:33 ب.ظ
خداقوت به خانم الهام عزیز وخواهران عزیز پیروزباشید خداوندبه آموزشهایتان برکت دهد
همسفر خدیجه .م
دوشنبه 9 مهر 1397 10:08 ب.ظ
خداقوت به همه خواهران عزیز اجرتان کمک راهنمایی وحال خوب توأم با آرامش
پوران همسفرعباس
دوشنبه 9 مهر 1397 12:52 ب.ظ
خداقوت به خواهران عزیزم خانمها الها م ومرضیه امیدوارم برکت خدمت به زندگیتان شادی وارامش بدهد
خداقوت به همه ی عزیزان.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox