برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/05/29

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 18 شهریور 1397-09:30 ق.ظ

 مشکلاتی که در زندگی برای ما پیش می‌آید همه یک حکمتی دارد و اگر زمین می‌خوریم باید خودمان بلند شویم تا بلند شدن را یاد بگیریم و حکمتش هم این است که یاد بگیریم و بلند شویم.

یا علیم

 

همسفر حوریه: وقتی دچار مسائل و مشکلات می‌شویم غمگین نباشیم و فکر نکنیم همه‌چیز به همین بُعد و دنیا ختم می‌شود؛ زندگی مدام در حال چرخش است و همه‌چیز تغییر می‌کند. غمگین نشوید؛ همه‌چیز در این نقطه نیست و در حال چرخش و تغییر است و مشکلات هم یک روزی تمام می‌شود.

روان از جسم و جهان‌بینی تشکیل‌شده است و چیزی که روی روان تأثیر می‌گذارد مواد بیوشیمی بدن است و این همان سیستم شبه افیونی بدن است که رابطه مستقیم بر روی خلق‌وخوی ما دارد و مواد شبه افیونی همان انکفالین و سروتونین و موادی هستند که داخل بدن ترشح می‌شوند و اگر این‌ها خوب کار کنند شخص خلق‌وخوی بهتر و آرامش بیشتری دارد؛ اما اگر این‌ها خوب کار نکند شخص ناراحت و غمگین است.

برای اینکه بفهمیم یک پزشک خوب است از روی چه چیزی می‌فهمیم؟ از بیمارهایی که درمان کرده است و یا نشانه کنگره ۶۰ از خروجی‌هایی است که درمان کرده است، انسانی‌هایی که درمان شده‌اند و رشد پیداکرده‌اند و هر چیزی را از روی نشانه و میوه‌هایش می‌شناسیم. خانواده را از روی چه چیز می‌توان تشخیص داد؟ از روی بچه‌هایی که تربیت‌کرده است. هر چیزی را شاید نتوانیم ببینیم؛ ولی از روی نشانه‌های آن متوجه می‌شویم.

 آیه‌ای در قرآن است که اگر این آیه را ما با تمام وجود خود درک کنیم زندگی‌هایمان خیلی درست می‌شود. «خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی‌کند مگر اینکه آن قوم خواسته‌ها و نفس خودشان را تغییر بدهند»

 صراط مستقیم یک جاده صاف است وقتی در این جاده می‌روی اگر یک‌ذره انحراف پیدا کنی از راه مستقیم خارج می‌شوی و به راه‌های خلاف کشیده می‌شوی و وقتی می‌خواهی بازگشت و توبه کنی، همین‌طوری نمی‌توانی بازگشت کنی و باید آن راهی را که رفته‌ای را برگردی؛ ولی این دفعه سخت‌تر است و پوستت کنده می‌شود تا به صراط مستقیم برگردی. هرکسی از راه انحراف به پول زیادی رسیده باشد خیلی سخت است که دوباره از این راه برگردد. خواسته‌های ما باید عقلانی باشد و هر خواسته‌ای که داریم روی آن پافشاری نکنیم و بر اساس معرفت و دانایی که به دست می‌آوریم آن خواسته‌ها را داشته باشیم.

در قرآن هر جا این جمله آمده بعدش یک مسئولیتی به ما داده است؛ مثلاً گفته بخورید و بیاشامید و شکرگزار باشید یا از پدر و مادر که آنقدر برای ما زحمت می‌کشند سپاسگزار باشیم یا در کنگره همه‌چیز رایگان است، ما باید از آن استفاده کنیم و خدا را شکر کنیم و از کسانی که به ما خدمت رایگان می‌دهند تشکر کنیم یا جایی اگر آب‌سردکن هست که عابران استفاده کنند، در حق آن فرد دعا کنیم. گفتند قرآن فقط برای خانه جدید نیست یا اینکه روی طاقچه بگذاریم یا برای مسافر استفاده کنیم

 ساختارهای بشری امروز روی سه مقوله می‌چرخد: خوب خوردن، خوب خوابیدن، تولیدمثل کردن و الآن بزرگ‌ترین معضل بشر که به وجود آمده همین است و چون خدا فراموش‌شده می‌گوییم من! من خوب بخورم، خوب بخوابم و یا خوب تولیدمثل کنم و زمانی که آدم در این تفکر است نیروهای الهی کنار می‌رود، اگر بتوانی نیروهای الهی را داشته باشی و این نعمت‌ها را هم داشته باشی خیلی بهتر است و آنجاست که می‌توانی هم به خودت برسی و هم به دیگران خدمت کنی.

 مشکلاتی که در زندگی برای ما پیش می‌آید همه یک حکمتی دارد و اگر زمین می‌خوریم باید خودمان بلند شویم تا بلند شدن را یاد بگیریم و حکمتش هم این است که یاد بگیریم و بلند شویم. در کنگره هم قبلاً خیلی مشکلات بود؛ ولی بعد همه هموار شد و حکمتی داشت، مثلاً همین مکانی که الآن داریم اگر ازآنجا ما را بلند نکرده بودند الآن ما اینجا را نداشتیم. آقای مهندس گفتند صاحب‌خانه بد مستأجر را صاحب‌خانه می‌کند؛ ولی صاحب‌خانه خوب باعث می‌شود که ما در خانه بنشینیم و هیچ‌وقت به فکر خانه‌دار شدن نباشیم.

 

همسفر پوران: اگر انسان از راه نیروی منفی و نادرست به‌جایی برسد ممکن است پیش خودش موفق باشد؛ اما در ادامه قطعاً به مشکل برمی‌خورد و اگر بفهمد که راهش اشتباه است و بخواهد برگردد کارش خیلی سخت می‌شود و هر کس نادرست از نردبان بالا رفته قطعاً سقوط می‌کند و استخوان‌هایش خردتر خواهد شکست. خواسته‌های ما باید عقلانی باشد و باید بدانیم که چه چیزی به درد ما می‌خورد (از سی دی شکوه تاج)

میوه باید برسد و باید طعم خودش را بدهد؛ ولی در زمان خودش؛ چون اگر زود چیده شود کال و نارس است؛ ولی اگر دیر هم چیده شود خشک و چروک می‌شود و طعم خود را از دست می‌دهد؛ مانند مسافراست که باید زمان درمان او کامل شود تا بتواند به‌راحتی کنده و رها شود، اگر نمی‌تواند رها شود؛ پس هنوز نیاز به فرصت دارد؛ ولی گاهی هم مسافر بیش‌ازحد در دوره درمان می‌ماند که این هم او را دچار مشکل می‌کند (سی دی رسیدن)

مادر این گروه هستیم و خواسته‌های ما این است که از تاریکی خارج شویم و همدیگر را حمایت می‌کنیم و به ریسمان الهی چنگ می‌زنیم و فرامین و قوانین الهی را انجام دهیم و هر کس به دنبال آموزش خودش است که خود را از تاریکی خارج کند. اگر باران می‌بارد پس ابر در آسمان است و اگر در پشت کوه دود باشد می‌فهمیم که پشت کوه آتش است؛ یعنی باید به نشانه‌ها توجه داشته باشیم.

چند وقت پیش خانه پدرم رفتم و پدرم تنها بود، باهم در حیاط نشستیم و میوه و چای خوردیم. از نگاه پدرم فهمیدم می‌خواهد چیزی بگوید؛ ولی این پا و آن پا می‌کند تا اینکه با احوال‌پرسی بچه‌ها شروع کرد. بعد حال خودم را پرسید و درنهایت رسید به عباس و پرسید: عباس حالش خوب است؟ گفتم: خدا را شکر خوب است. پرسید: اصل حالش خوب است و گفتم: بله خدا را شکر خوب است. بعد گفت ولی یکی به من گفته عباس یکسره مصرف می‌کند و من در ذهن خودم شوکه شدم که چرا این را به پدرم گفتند؛ ولی بدون هیچ سؤالی گفتم نه حالش خوب است. وقتی به خانه برگشتم خیلی فکر کردم و به عباس دقت کردم دیدم من نمی‌خواهم بپذیرم که او مدام مصرف می‌کند؛ ولی چهره‌اش این را نشان می‌داد و روزبه‌روز رنگ چهره‌اش بدتر می‌شود تا اینکه به خودم آمدم که باید کاری کنم و یک‌راه جدید را امتحان کنم که خدا را شکر بیست روزی است که خوب پیش می‌رود، انشاء الله راهش باز شود تا بتوانیم در کنگره ادامه مسیر دهیم تا به نقطه رهایی برسیم.

درب‌های بسته روزی بازخواهند شد مانند قلب‌های که آلیاژ اصلی آنها سیاه سنگ است.

یوسف گم‌گشته بازآید به کنعان غم مخور. به امیدان روز.

 

همسفر اکرم: مهم‌ترین مثلث در کنگره مثلث درمان اعتیاد است که ضلع سمت راست جسم با متد DST و ضلع سمت چپ جهان‌بینی که با وادی‌ها اصلاح می‌شود و روان که همان خلق‌وخو است، از جسم و جهان‌بینی تشکیل‌شده است. اگر سیستم مواد شبه افیونی خوب کار کند خلق‌وخو خوب و اگر خوب کار نکند خلق‌وخو بد است. تفکر باید سالم باشد و همین تفکر جهان‌بینی را می‌سازد.

دنیا بامحبت می‌چرخد و همه‌چیز در حال تغییر، تبدیل و ترخیص است. همیشه فکر می‌کردم همه مشکلات خصوصاً اعتیاد مسافرم از بدترین مشکلات است و پرستاری از پدر، مادر همسرم و حالا خود همسرم و مسافرم؛ ولی شاید کار پرستاری را خوب انجام ندادم که مدام برایم تکرار می‌شود. در مورد یکی از نزدیکانم آنقدر منطقی صحبت می‌کرد که اصلاً شک نمی‌کردم ولی بعد از آمدن به کنگره متوجه شدم که فقط می‌خواست به اهداف خودش برسد و همه این‌ها برمی‌گردد به نداشتن دانایی و دانایی مؤثر و تشخیص درست و خیلی ضربه خوردم؛ پس نباید به‌ظاهر کسی اعتماد کرد.

نقض فرمان کارما دارد باید جواب پس داد. اگر از نیروهای تخریبی و بازدارنده برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم برگشت از آن خیلی سخت؛ ولی امکان‌پذیر است و باید بهای آن را پرداخت کرد. خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی‌کند مگر اینکه آن قوم خواسته‌های خود را تغییر دهند. تغییر را باید از خود شروع کرد.

 بعضی خواسته‌ها برای ما دردسر دارد و به صلاح ما نیست و اجابت نمی‌شود؛ پس آموزش گرفتن و در صراط مستقیم بودن باعث می‌شود نار وجود خود را تبدیل به نور کرد. برای تغییر باید به مرحله پختگی و رشد لازم رسید و بعد این علم و دانش را به دیگران منتقل کرد.

چیزی را به‌زور از خدا نخواهیم؛ چون زمانش که برسد می‌دهد و ظرفیت آن را هم باید داشته باشیم. سفر درون؛ یعنی شناخت خود و گره‌هایمان و تمام مشکلاتی که به وجود می‌آید حکمتی دارد باید یاد بگیریم چطور بلند شویم و زندگی کنیم.

 

همسفر الهام قدیری: هر چیزی را از نشانه‌هایش و خروجی‌هایش می‌توان شناخت و این هم کلیدی بود برای یکسری از ارتباطات و انتخاب‌هایم که به خروجی‌ها توجه داشته باشم. 

مشکلاتی که در زندگی برای ما پیش می‌آید همه یک حکمتی دارد و اگر زمین می‌خوریم باید خودمان بلند شویم تا بلند شدن را یاد بگیریم و حکمتش هم این است که یاد بگیریم و بلند شویم.

وقتی دچار مسائل و مشکلات می‌شویم غمگین نباشیم و فکر نکنیم همه‌چیز به همین بعد و دنیا ختم می‌شود بلکه زندگی مدام در حال چرخش است و همه‌چیز تغییر می‌کند.

اگر کسی از نیروهای منفی استفاده کند که کار خود را پیش ببرد و به آن نفعی که می‌خواهد دست پیدا کند، خیلی سخت می‌شود که بتواند از آن نیروها دست بردارد و برای برگشت می‌بایست تاوان اعمالی که انجام داده را پس بدهد.

 

گردآوری و تایپ: همسفر مرضیه

نظرات() 


همسفر اکرم
سه شنبه 20 شهریور 1397 04:13 ب.ظ
خدا قوت به همه خواهران مهربانم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox