برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/05/25

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
سه شنبه 13 شهریور 1397-09:00 ق.ظ

همسفر مریم کرمی: میانبری که در این جلسه آموختم بسیار برایم ارزشمند است؛ اینکه زمانی که دعا می‌کنم از خداوند بخواهم بافضل و رحمتش با من برخورد کند نه با عدالتش؛ زیرا اگر با عدلش باشد شایسته هیچ‌کدام از نعمت‌هایش نیستم.

دنبال تغییرات سریع و ناگهانی نباشم؛ زیرا این شو شودها فقط مخصوص پروردگار است. تغییرات باید تدریجی و توام با حرکت و تلاش من باش دو در این صورت مشمول معجزه خداوند می‌شوم.

در مورد موضوعات مختلف بدون تفکر و بررسی دقیق اظهارنظر نکنم. باید به خروجی‌های یک مجموعه توجه کرد تا بتوان در مورد عملکرد آن مجموعه اظهارنظر کرد. اگر می‌خواهم بدانم حضورم در کنگره چقدر در من تأثیر داشته به خروجی عملکردهایم توجه کنم که آن‌هم رضایت نزدیکانم از من می‌باشد.

 


یا علیم

 

همسفر پوران: ما باید سر ساعت در کلاس حاضر شویم و برایمان مهم باشد که به‌موقع سر ساعت حاضر باشیم. ما هر سفری که می‌خواهیم شروع کنیم برایمان مهم است که سر ساعت برای حرکت در مکان حرکت حاضر باشیم؛ پس این سفر خیلی مهم‌تر ازهر سفری است و باید برایمان خیلی مهم باشد که حتی زودتر هم بیاییم و به دیگران خدمت کنیم و محل را برای دیگران آماده کنیم.

در هر جمعی که قرارمی گیریم باید مواظب رفتار و کردار خود باشیم و تا از ما کاری را نخواستند دخالت نکنیم یا تا وقتی‌که از ما نظر نخواستند اظهارنظر نکنیم؛ چون رفتار و کردار و گفتار ما نشانگر شخصیت ما است.

در مورد آیه قرآن که خداوند می‌گوید بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا؛ من برای خیلی یا بهتر بگویم برای همه‌چیز از خداوند کمک و درخواست دارم و هر آنچه برآورده نشد مطمئن هستم که حتماً حکمتی در آن هست و باید تا زمان آن منتظر باشم. ما خیلی چیزها را داریم؛ ولی گاهی از آنها غافل هستیم و باید هرلحظه سپاسگزار خداوند باشیم و قدر داشته‌هایمان را بدانیم و به خداوند ایمان و اعتماد داشته باشیم و همه‌چیز را به خداوند بسپاریم و مطمئن باشیم که او حواسش به ما هست؛ پس از خداوند بخواهیم از فضلش به ما نگاه کند، الهی به امید تو.

 

همسفر مرضیه: سفر در کنگره ۶۰ نوعی سفر درونی است و باید برای ساعت شروع آن اهمیت قائل شوید. مراقب باشید در پارک طالقانی با یکسری صحبت‌ها به حاشیه کشیده نشوید و حرمت نمایندگی‌مان را نگه‌دارید.

خیلی دعا کنید و خیلی روی داشته‌هایتان تمرکز کنید؛ آن‌وقت است که می‌بینید خیلی چیزها دارید که اصلاً برای داشتنشان دعا نکردید. همه‌چیز در هستی با تفکر و تدبر است؛ در زندگی‌تان به خداوند و تشخیص خداوند و نسخه‌هایش ایمان داشته باشید. از خداوند بخواهید که بافضل و رحمتش با شما برخورد کند نه عدالتش؛ اگر خداوند بخواهد با عدالتش با ما رفتار کند شایسته هیچ‌کدام از نعمت‌هایش نیستیم.

ته چاه ماندن و رکود برای همه پیش می‌آید؛ ولی زمانی که متوجه این رکود شدید باید از یک جای دیگر شروع کنید و درستش کنید. به دنبال تغییرات لحظه‌ای نباشید؛ چون به درد نمی‌خورد. باید ذره‌ذره و تدریجی حرکت کنید تا پتانسیل جایگاه‌ها در شما ایجاد شود. به یکباره چیزی را که خواسته‌اید به شما بدهند ممکن است قبله‌تان را گم کنید، برای همین است که بعضی وقت‌ها بعضی چیزها را به ما نمی‌دهند تا درک کنیم که خیلی چیزها باید تدریجی به دست بیاید.

بدون بررسی و راحت اظهارنظر نکنیم.

به دنبال خروجی‌های خودتان باشید و خروجی شما این است که بعد این آموزش‌ها، نزدیک‌ترین افراد به شما از شما راضی باشند.

 

همسفر مریم کرمی: میانبری که در این جلسه آموختم بسیار برایم ارزشمند است؛ اینکه زمانی که دعا می‌کنم از خداوند بخواهم بافضل و رحمتش با من برخورد کند نه با عدالتش؛ زیرا اگر با عدلش باشد شایسته هیچ‌کدام از نعمت‌هایش نیستم.

دنبال تغییرات سریع و ناگهانی نباشم؛ زیرا این شو شودها فقط مخصوص پروردگار است. تغییرات باید تدریجی و توام با حرکت و تلاش من باش دو در این صورت مشمول معجزه خداوند می‌شوم.

در مورد موضوعات مختلف بدون تفکر و بررسی دقیق اظهارنظر نکنم. باید به خروجی‌های یک مجموعه توجه کرد تا بتوان در مورد عملکرد آن مجموعه اظهارنظر کرد. اگر می‌خواهم بدانم حضورم در کنگره چقدر در من تأثیر داشته به خروجی عملکردهایم توجه کنم که آن‌هم رضایت نزدیکانم از من می‌باشد.

 

همسفر مریم وحیدی: وقتی به شما نعمتی می‌رسد خدا را شکر کنید و سجده شکر را انجام دهید. گاهی شما چیزی از خداوند نخواسته‌اید و به شما می‌دهد؛ خوب فکر کنید می‌بینید که خیلی چیزها داده، قلب سالم و... شما قدر آنها را نمی‌دانید و کسانی که ندارند، می‌دانند که چیست و تو خیلی چیزها را داری که نداشته خیلی‌هاست.

خیلی دعا کنید و از خداوند بخواهید که با عدالتش با ما رفتار نکند؛ چون آن موقع لیاقت هیچ‌یک از نعمت‌هایش را نداریم؛ پس از خدا بخواهیم که بافضل و رحمتش با ما برخورد کند.

 

همسفر حوریه: ما وقتی سفری را شروع می‌کنیم، ساعت و مبدأ حرکت بسیار مهم است؛ پس سفر ما در کنگره هم که یک سفر درونی است و باید سر ساعت و یا حتی زودتر در جلسات حاضر باشیم.

خیلی‌ها نزدیک به حضرت علی و پیامبر بودند؛ ولی هیچ تغییری نکردند؛ پس ما هم فکر نکنیم فقط با نزدیک شدن و اذیت کردن بزرگان کنگره حال ما خوب خواهد شد و یا آموزش خواهیم گرفت بلکه فقط آنها را خسته خواهیم کرد.

وقتی ما دعا می‌کنیم و چیزی را می‌خواهیم شاید آن چیز به ما داده نشود؛ ولی خداوند چیزی به ما می‌دهد که اصلاً هیچ‌وقت نخواسته بودیم و برای ما بهتر از خواسته خودمان بوده است.

ما یک حرمت و حیایی داریم، باید کاری کنیم که حیا و حرمت در افکارمان هم نمود پیدا کند.

همان‌طور که از خداوند می‌خواهیم با عدلش با ما رفتار نکند بلکه بافضلش رفتار کند، از کنگره هم بخواهیم بافضلش با ما رفتار کند و سعی کنیم که با آمدن به کنگره و گرفتن آموزش بهترین خروجی‌ها را داشته باشیم.

 

همسفر الهام قدیری: کسی که برایش گرما، سرما، راه دور و ... مطرح باشد نمی‌تواند در کنگره دوام بیاورد و کنگره کسانی را جذب می‌کند که اینها برایش مهم نباشد. ممکن است هرکدام از شما وزنه‌ای در هستی شوید و اگر قرار است این‌گونه باشد و هستی جهتش با شما تغییر کند و بهتر شود باید یاد بگیرید وِ یکسری چیزها را در زندگی‌تان به‌صورت جدی نهادینه کنید که یکی از آنها درست آمدن است و خیلی به آن اهمیت بدهید.

 به چیزهایی که بعد از دعا به دست نیاوردید فکر نکنید، به چیزهای بیشماری فکر کنید که بدون هیچ درخواستی خداوند به شما داده استبه خاطر خیلی از نداشته های دیگران؛ که شما دارید شاکر باشید.

اگر خداوند بخواهد با عدالتش با ما رفتار کند شایسته هیچ‌کدام از نعمت‌هایش نیستیم و خداوند بافضل و رحمتش با ما رفتار می‌کند. ندانستن‌های ماست که ما را دچار سختی می‌کند.

نگران نباشید که ارزش دارایی‌تان کم می‌شود شاید این شرایط به دلیل این است که خداوند نمی‌خواهد که پول‌های حرام در زندگی ما باشد؛ چون سودهای کوتاه‌مدت از ضرر افراد زیادی به دست می‌آید

بدون بررسی و راحت اظهارنظر نکنیم.

خروجی شما این است که بعد این آموزش‌ها و مدت‌ها در کنگره بودن، نزدیک‌ترین افراد به شما از شما راضی باشند.

 

همسفر رعنا: خداوندا ما را مورد فضل و رحمت بیکرانت قرار ده.

بارالها می‌دانم اگر با عدل و دادت مرا موردسنجش قرار دهی، شایسته و لایق این‌همه نعمت و لطفت نیستم.

دنیای ذهن بسیار عجیب و وسیع است تو به هر جا و هر چیزی سرک می‌کشد؛ اما این من هستم که نباید اجازه دهم وارد هر مسیری بشود.

در مورد مسائلی که اطلاع و دانشی از آن ندارم؛ اظهارنظر نکنم و درصورتی‌که در مورد موضوعی آگاهی داشته باشم می‌توانم، نظرم را مطرح کنم.

برای قرار گرفتن در یک جایگاه باید پتانسیل و ظرفیت آن در ما ایجادشده باشد؛ زیرا با قرار گرفتن در آن، احتمال انحراف و سقوط و نابودی را برای خود و دیگران به وجود می‌آوریم.


گردآوری و تایپ : همسفر رعنا
نظرات() 


همسفر حوریه
سه شنبه 13 شهریور 1397 11:12 ب.ظ
خدا قوت به خواهرهای خوبم بابت برداشتهای عالی،
تشکر وقدر دانی میکنم از خانم الهام ورعنای عزیزم.
پوران
سه شنبه 13 شهریور 1397 09:41 ب.ظ
خداقوت به همه دوستان برداشتهای مفید وعالی بود
خداقوت خانم الهام وخانم رعنا ممنون از زحمات شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox