برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/04/21

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 3 مرداد 1397-04:39 ب.ظ

همسفر رعنابا رعایت نکردن قوانین و مقررات کنگره دچار مشکلات و گره‌های بیشتری خواهیم شد؛ اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت به نظر نیاید و به‌ظاهر به سودمان باشد؛ ولیکن رعایت و احترام به قوانین، در ماندگاری و مؤثر بودنمان در کنگره کمک می‌کند.

در انتخاب رسانه‌های تصویری، خبری و... بسیار دقت کنیم ؛ چراکه بدون آنکه متوجه شویم در افکار و اذهان و رفتار ما تخریب ایجاد می‌کنند.

در کنگره برای رسیدن به تعادل که فراتر از درمان است، نیاز به آموزش هر ۱۴ وادی داریم و در سفرمان از آن استفاده کنیم.

بارالها به من کمک کن تا بتوانم آموزش‌ها و فرامین راهنمای مهربانم را عملیاتی و کاربردی کنم.

یا علیم

 

همسفر مرضیه: آموختم که هجرت‌ها خوب هستند؛ یک مکان‌هایی گاهی مأمور رساندن خیر به انسان هستند که انسان با قرار گرفتن در آن مکان‌ها مسیر زندگی‌اش عوض می‌شود. امیدوارم این جابجایی و تغییر مکان برای من و مسافرم و همهٔ اعضای شعبه پر از رهایی و تغییر باشد و زندگی‌هایمان در مسیر تکامل رو به حرکت باشد و مسیرهای جدیدی برایمان باز شود.

باید صبر داشته باشم و با رعایت قوانین به‌هرحال در زمان مناسب هم اتفاقات خوب برایم خواهد افتاد.

در مراسم شادی و غم همدیگر نباید شرکت کنیم، نباید با کنگره‌ای بیرون از کنگره مراوده داشته باشم و باید در هر جایگاهی حرمت‌ها را رعایت کنم. عاقبت‌به‌خیری در رعایت حرمت‌هاست.

اگر در مورد دستور جلسه‌ای مطالعه نکنم و از آن عقب بمانم، از ندانستن آن دستور جلسه ضربه خواهم خورد.

وادی؛ یعنی توقفگاه و وادی‌ها ۱۴ سرمنزل هستند که باید در آنها توقف کنم و پیامی که نیاز دارم تا سفر را ادامه دهم، بگیرم. کسی که در کنگره ۶۰ حرکت می‌کند باید ردّی از وادی‌ها در او باشد.

ما بایستی عاملی باشیم تا حال دیگران هم خوب شود و نبایستی فقط به فکر حال خوب خودمان باشیم.

 

همسفر اکرم: نقل‌مکان شعبه را به همه تبریک می‌گویم، امیدوارم نقطه عطف خیلی خوبی باشد انشالله مسیر جدیدی در زندگی شما باشد. دستور جلسه امروز خیلی مهم است، حرمت کنگره 60 چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟ در مراسم شادی و غم همدیگر شرکت نکنید، ارتباط در مجازی با کمک راهنما نداشته باشید. کسی که حرمت را رعایت می‌کند عاقبت‌به‌خیر می‌شود، ما اینجا می‌آییم آموزش بگیریم. بهترین کار کتاب خواندن با یک خط‌مشی مشخص است. کارگاه آموزشی یک محتوای آموزشی، یک درس‌آموزشی و یک خوراک آموزشی هم دارد و آن درس‌آموزشی که در کنگره تدریس و به بحث و تبادل‌نظر گذاشته می‌شود دستور جلسه است، پس دستور جلسه خیلی مهم است. دستور جلسات جدید: سیگار، ازدواج ، غذای ما دوای ما، چگونه قدردانی کنیم.

اگر به دستور جلسه‌ای اهمیت ندهیم از همان دستور جلسه ضربه می‌خوریم که آموزش نگرفته‌ایم. وادی: استراحت گاه، توقف گاه. برای تغییر رفتار باید آموزش بگیریم و مهم‌ترین آن وادی است، خدا خیلی ما را دوست دارد که اینجا آموزش می‌گیریم. هر کس برای خودش خدمت می‌کند. هنر این است که هم حال خود و هم حال دیگران را خوب کنیم.

 

همسفر مریم کرمی: حرمت‌های کنگره بسیار مهم هستند. ما اجازه نداریم در مراسم شادی و سوگواری هم شرکت کنیم. شاید دیدن راهنما در حالت شادی و یا سوگواری، تأثیرگذاری ایشان را کم کند. یا اینکه تصور کنیم اگر کاری داریم از یک کنگره‌ای بخواهیم برایمان انجام دهد با این تصور که می‌خواهیم به او خیر برسانیم. شاید ظاهر کار درست باشد؛ ولی آسیب‌هایش قطعاً بیشتر است و به آن سود کوتاه‌مدت نمی‌ارزد.

نکته دیگر، انرژی‌هایی که از انجام کارها به دست می‌آوریم مهم است. شاید انجام بعضی کارها سخت باشد؛ ولی انرژی که از انجام آن به دست می‌آوریم آن‌قدر زیاد است که به آن سختی‌ها می‌ارزد. شاید انجام بعضی کارها راحت و لذت‌بخش باشد؛ ولی انرژی حاصل از آن بسیار ناچیز و زودگذر است. یکی از این کارها خدمت کردن است، شاید در ظاهر توأم با سختی است؛ ولی حال خوش و انرژی حاصل از آن، بی‌انتها و همیشگی است.

 

همسفر الهام قدیری: تغییر اصلی و شکوفایی دین اسلام هم با هجرت پیامبر از مکه به مدینه شروع شد؛ یعنی یک‌زمان‌هایی هجرت‌ها خیلی خوب است و انگار یک مکان‌هایی مأمور رساندن یکسری خیرها به انسان هستند که انسان‌ها با قرار گرفتن در آن مکان‌ها، مسیر زندگی‌شان عوض می‌شود. انشاء اله از فضل و رحمت خدا این مکان برای همه مسافران و همسفران و همچنین برای من و مسافرم هم پر خیروبرکت باشد و اذن رهایی همه سفر اولی‌ها صادر شود.

رعایت حرمت‌ها مهم است ازجمله اینکه؛ در مراسم یکدیگر نباید شرکت کنید و در کنگره ۶۰ این وظیفه نیست. اینکه بخواهیم خیری به یک کنگره ای برسانیم و وارد روابط مالی و کاری و...‌ شویم اشتباه و حقه نفس است. در هر جایگاهی که هستید مترتان حرمت‌ها باشد و طرف مقابلتان هر کس که هست بگوئید حرمت‌های کنگره ۶۰ این اجازه را به من نمی‌دهد. کسی که حرمت‌ها را رعایت می‌کند عاقبت‌به‌خیر می‌شود.

خیلی‌ها سواد رسانه‌ای ندارند و نمی‌دانند که رسانه‌ها برای مغز افراد چگونه برنامه‌ریزی می‌کنند؛ پس تا وقتی‌که روی رسانه‌ای آگاهی ندارید خیلی تلویزیون نگاه نکنید و هر شبکه‌ای را دنبال نکنید.

هنر این نیست که فقط خودمان در این مکان حضور پیدا کنیم، با کمک کردن به زمین کنگره ۶۰ کمک کنیم که انسان‌های دیگری که گرفتارند بتوانند یک سرپناهی از کنگره ۶۰ داشته باشند.

در انجام کارها تفکر داشته باشید که درنهایت چه به دست می‌آورید، اگر نتایج خوبی دارد حتی اگر سختی داشت انجام دهید.

 

همسفر رعنا: با رعایت نکردن قوانین و مقررات کنگره دچار مشکلات و گره‌های بیشتری خواهیم شد؛ اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت به نظر نیاید و به‌ظاهر به سودمان باشد؛ ولیکن رعایت و احترام به قوانین، در ماندگاری و مؤثر بودنمان در کنگره کمک می‌کند.

در انتخاب رسانه‌های تصویری، خبری و... بسیار دقت کنیم ؛ چراکه بدون آنکه متوجه شویم در افکار و اذهان و رفتار ما تخریب ایجاد می‌کنند.

در کنگره برای رسیدن به تعادل که فراتر از درمان است، نیاز به آموزش هر ۱۴ وادی داریم و در سفرمان از آن استفاده کنیم.

بارالها به من کمک کن تا بتوانم آموزش‌ها و فرامین راهنمای مهربانم را عملیاتی و کاربردی کنم.

 

گردآوری و تایپ : همسفر رعنا

 

 

 

نظرات() 


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox