گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/03/31 ؛ پرسش و پاسخ

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 17 تیر 1397-08:30 ق.ظ

پرسش و پاسخ همیشه خیلی خوب است و همیشه همه ما در زندگی و در سفرهایی که انجام می‌دهیم سؤالاتی داریم؛ ولی خیلی مهم است که چه کسی جواب سؤالاتمان را بدهد. بعضی‌اوقات ممکن است کسانی به سؤالات ما جواب بدهند که بیشتر ما را گمراه کنند و یا برعکس کسانی جواب بدهند که ما را زودتر به آرامش و سرمنزل برسانند .


بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

سلام دوستان صبا هستم همسفر

از خداوند برای این روزهای خیلی خوب تشکر می‌کنیم، ان‌شاءالله روزی‌مان قرار دهد دیدن این صحنه‌های خوب، بودن در این جشن‌های خوب و تجربه این جشن‌های خوب. انشاء اله که این تولد هم مثل تولدهای دیگر منشأ خیروبرکت باشد و شعاع اضافه کند و به برکت این تولد، خداوند تمام خانواده‌هایی که درگیر هستند از این آتش ویرانگر نجات دهد.

من همکاری دارم که قد معنوی بلندی دارد و از روزی که این فرد را دیده‌ام همیشه روزه است. یک‌بار پرسیدم: خسته نمی‌شوید از اینکه همیشه روزه هستید؟ که گفتند: نه برای اینکه اولاً بدنم عادت کرده است و ثانیاً در این چند سالی که روزه می‌گیرم دچار هیچ بیماری نشده‌ام.پرسیدم چرا روزه می‌گیرید که گفت: من یک سال به‌عمد روزه نگرفتم درصورتی‌که می‌توانستم بگیرم و اگر حساب کنید کفاره هرروزش ۶۰ روز است که می‌شود ۳۶۰۰ روز؛ یعنی چیزی حدود ۵ سال و من دوست دارم که تکلیفم را انجام دهم.

البته همه دوست ندارند که تکلیفشان را انجام دهند و باید فرد به‌جایی برسد که خود را ملزم به انجام تکلیف بداند و این فرد علاوه بر انجام تکلیفش چیزی حدود ۷۰-۸۰ خانواده را سرپرستی می‌کند و دغدغه بسیار زیادی دارد و با توجه به سن کمی که دارد؛ ولی انسان بسیار بزرگی است و انشاء اله خداوند کمک کند که ما هم در این مسیر حرکت کنیم.

نماز اول وقت از صفات اصلی این شخص است و تحت هر شرایطی نمازش در اول وقت ادا می‌شود. یک روز پرسیدیم تشما که این‌قدر انسان خوبی هستید از خداوند چه می‌خواهید که گفت: از خداوند می‌خواهم که این توفیق را از من نگیرد و بتوانم به مردم خدمت کنم و این جمله‌ای که گفت را من در کنگره خیلی می‌شنوم و متوجه شدم همه آدم‌هایی که از یک مرزی رد می‌شوند می‌فهمند که خدمتگزار بودن توفیق است و اگر در دعاهایتان این را نداشتید از خداوند بخواهید که این توفیق را به شما بدهد که خدمتگزار خلق باشید؛ چون این توفیق به هرکسی داده نمی‌شود و اگر خدمتگزار هستید، توفیق خدمتگزار بودن را از شما نگیرد و بتوانید به خدمتتان ادامه بدهید ‌.

آقای خدامی هم در صحبت‌هایشان گفتند که کسی که خدمت نمی‌کند؛ یعنی هیچ‌چیزی یاد نگرفته است. خدمت هر چیزی می‌تواند باشد و سعی کنید هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام دهید و از خدا بخواهید، خدا راه را برایتان باز می‌کند. انشاء اله به آن درجه از ایمان برسید که خدمت را توفیق بدانید.

دستور جلسه امروز پرسش و پاسخ‌هایی است که آقای خدامی در شعبه امین قم داشتند. پرسش و پاسخ همیشه خیلی خوب است و همیشه همه ما در زندگی و در سفرهایی که انجام می‌دهیم سؤالاتی داریم؛ ولی خیلی مهم است که چه کسی جواب سؤالاتمان را بدهد. بعضی‌اوقات ممکن است کسانی به سؤالات ما جواب بدهند که بیشتر ما را گمراه کنند و یا برعکس کسانی جواب بدهند که ما را زودتر به آرامش و سرمنزل برسانند و این پرسش و پاسخ‌ها خیلی خوب بود؛ چون پاسخ‌ها را کسی داده که خیلی خوب در صراط مستقیم حرکت می‌کند و جواب‌های ایشان می‌تواند کمک بسیار زیادی در بحران‌ها و گمراه شدن‌ها به ما بدهد.

موضوع مهم این است که اولاً باید یاد بگیریم که سؤال‌های درستی بپرسیم؛ یعنی آنقدر به تفکر بالایی رسیده باشیم که سؤال درست بپرسیم و انشاء اله خداوند همیشه در مقابل سؤال‌ها، پاسخ‌های درست را روزی‌مان کند. پاسخ‌هایی که ما را به حقیقت نزدیک‌تر کند و از مسیرمان گمراهمان نکند. انشاء اله خداوند سایه این خدمتگزاران خوب، جناب آقای مهندس، جناب آقای امین و خانواده‌شان را بالای سر ما نگه دارد و به آنها سلامتی و عزت و طول عمر بدهد.

 

پرسش و پاسخ‌ها:

۱- هم‌سفر مسافری هستم که خوب سفر می‌کند؛ ولی اطرافیان کاری می‌کنند که مسافر من به هم بریزد چه‌کار باید بکنم؟

همسفر مرضیه: اگر این فرد سفرکرده و آموزش‌دیده است نباید این حرف‌ها روی او تأثیر بگذارد؛ چون فردی که سفر می‌کند و در مسیر درمان قرار دارد خاصیت و جنسش عوض می‌شود و مسائل حاشیه‌ای نمی‌تواند روی او اثرگذار باشد. کسی که در کنگره تکالیف را انجام می‌دهد و به تمام آموزش‌ها مسلط باشد به مرحله‌ای می‌رسد که دیگر این حرف‌ها روی او تأثیر نمی‌گذارد.

خانم صبا: اگر شما در صراط مستقیم باشید خیلی طبیعی است کسی بخواهد حالتان را بد کند مثل‌اینکه یکسری باشند که اصلاً شمارا قبول نداشته باشند که می‌تواند شامل نزدیک‌ترین افرادتان هم باشد؛ ولی اگر شما به راهی که می‌روید ایمان داشته باشید و درست قدم بردارید اینها نمی‌تواند شمارا در مسیرتان سست کند. (چه مسافر و چه همسفر)

 

۲- چطور می‌توانم خشم خودم را کنترل کنم؟

همسفر فریده: آقای خدامی گفتند که اگر نمی‌توانیم که خشم خود را کنترل کنیم به دلیل این است که ما نتوانستیم به تعادل برسیم؛ یعنی اضلاع جسم و روان و جهان‌بینی ما متعادل نشده است و ما در کنگره آمده‌ایم که تعادل را به دست بیاوریم و در کنگره هم عنوان می‌شود که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان؛ یعنی در کنگره ما حتی به درمان هم راضی نیستیم و به دنبال تعادل هستیم و حتی اگر کسی به‌عمد بخواهد که ما را به هم بریزد نمی‌گوییم که اصلاً ناراحت نشویم و یک طیف است و یک مقدارش طبیعی است؛ اما باید که کنترل خود را از دست ندهیم و کار اشتباه انجام ندهیم.

 

۳- خواب شب سفر دومی چگونه باید باشد؟

خواب شب یکی از مهم‌ترین پارامترهای درمان است که از سفر اول شروع می‌شود و سفر اولی اگر قبل از گرفتن گل رهایی خوابش درست شد، در سفر دوم هم درست است؛ چون سفر اول سفر درست شدن قالب است و این قالب یکی از پارامترهای مهمش درست شدن خواب شب است که از صبح زود درست می‌شود و طبق پروتکل هم وعده‌های OT نباید از ۷ صبح به آن‌طرف باشد؛ یعنی نهایت بیدار شدن ۷ صبح است و برای اینکه خواب شب درست شود از صبح زود باید اقدام کرد؛ چون ما نمی‌توانیم ساعت بگذاریم تا ساعت ۱۰ شب خوابمان برود؛ ولی می‌توانیم ساعت بگذاریم تا صبح ساعت ۶ بیدار شویم در این صورت خواب شب تنظیم می‌شود. مسئله بعدی اینکه در طول روز نخوابیم؛ چون خواب روز چیز خوبی نیست؛ البته در حد ۵ تا ۱۰ دقیقه اشکال ندارد و قبل از خواب نباید سرمان توگوشی یا تلویزیون باشد؛ چون بالانس سیستم هورمونی را به هم می‌زند و اگر شما در نور شدید باشید این هورمون‌ها ترشح نمی‌کند و احساس خواب‌آلودگی نمی‌کنید و یا اگر این احساس را کردید و به رختخواب نروید به‌اصطلاح خواب ازسرتان می‌پرد و تا چند ساعت طول می‌کشد که دوباره آن هورمون‌ها ترشح کنند.

 

۴- مسافرم در ۷ ماه سفر تنبل شده و سی‌دی‌ها را گوش نمی‌کند راهکار بدهید؟

همسفر زهرا: آقای خدامی فرمودند که اگر مسافری سی دی گوش نکند به نظرم اصلاً مسافر نیست و سفر درستی ندارد و اگر خوابش هم تنظیم نباشد قطعاً به رهایی نمی‌رسد و اگر قرار باشد که به همان روش قبل سفر و کنگره باشد و دیر به منزل بیاید هم به درمان نمی‌رسد و ما باید تغییر را در همه سطوح داشته باشیم. کسی که یک هفته به کنگره بیاید و روی برنامه باشد تغییرات کاملاً به چشم می‌آید و اخلاق و رفتار و همه‌چیزش تغییر خواهد کرد و اگر کسی اینها را رعایت نکند به نظرم در رودربایستی خانواده آمده است و سفر می‌کند.

خانم صبا: این قضیه در همسفران هم صادق است و کسانی که می‌آیند و درست حرکت می‌کنند به‌مرور سبک اخلاق و رفتار، لباس پوشیدن، مشارکت کردن و ... تغییر می‌کنند و اگر همش فرق بیاید و بعد از یک مدتی هنوز همان سؤالاتی که در لژیون تازه واردین می‌پرسید را تکرار کند؛ یعنی اصلاً مقوله DST و کنگره و سفر را متوجه نشده است.

 

۵- تازه‌واردی هستم که به کنگره می‌آیم و حالم خراب است و وسوسه مواد دارم؟

همسفر پوران: عنوان شد که وقتی فردی به کنگره می‌آید اینکه وسوسه دارو و حالش خراب است تا بیست روز الی دو ماه یک امر طبیعی است و بعد که روی برنامه می‌روند نباید باشد و در رابطه باکسانی که هروئین مصرف می‌کنند چند روزی باید قطع صرف داشته باشند و بعد از برنامه می‌دهیم. در سه جلسه اول حضور فرد در کنگره هیچ برنامه‌ای داده نمی‌شود تا زمانی که راهنما انتخاب کنند و روی برنامه بروند.

 

۶- من سفر دوم هستم و ۹ ماه رهایی دارم؛ ولی منیت روی من کار می‌کند چه‌کار کنم آن را از خودم دور کنم و خدمت کنم؟

همسفر نسرین: همین‌که منیت خود را قبول داریم خیلی مهم است و برای اینکه منیت از بین برود باید با استفاده از جزوه جهان‌بینی روی خود کارکنیم و حس‌های منفی مثل قضاوت، کینه و...‌. یک‌شبه در ما ایجاد نشده که سریع بخواهیم از بین برود بلکه باید به‌مرور روی خود کارکنیم و هر چه به سمت ارزش‌ها برویم مسائل و نکات منفی از ما دورتر می‌شود.

خانم صبا: ما کم‌کم می‌توانیم از منیت مان کم کنیم، قطعاً منیت ما با آموزش‌ها نسبت به سال قبل کمتر است و سال بعد اگر درست حرکت کنم بازهم کمتر می‌شود؛ یعنی این‌طور نیست که به صفر برسد و ابعادش تغییر می‌کند و خیلی نباید از خود توقع‌های اشتباه داشته باشیم که ناامید شویم، وقتی توقعتان از خودتان اشتباه باشد زود ناامید می‌شوید و احساس گناه می‌کنید؛ پس بدانید که حرکت می‌کنید و طیف است.

 

۷- بااینکه حداکثر یازده شب می‌خوابم؛ ولی صبح که بیدار می‌شوم احساس می‌کنم هنوز خواب من کامل نشده و بعد از خوردن دارو دوباره می‌خوابم و سؤال دوم اینکه اگر مسئله جنسی من هنوز بااینکه ۷ ماه سفر هستم درست نشده چه‌کار باید بکنم؟

همسفر الهام: آقای خدامی گفتند که باید سعی کنید که بعد از خوردن دارو نخوابید؛ چون زمانی که می‌خوابید و مجدد بیدار می‌شوید احساس می‌کنید که کسل هستید و برای بخش دوم سؤال که مربوط به مسائل جنسی بود سی دی غریزه را معرفی کردند که همه مسائل کاملاً توضیح داده‌شده و این مشکل هم به عدم تعادل فرد برمی‌گردد.

 

۸- اولاً خوشحالم که شمارا دیده‌ام و من در اواخر سفر اول هستم؛ ولی نسبت به اوایل سفر حس و حالم کمتر شده است؟

همسفر مریم: این موضوع طبیعی است و قرار نیست حال ما همیشه یکسان باشد و نوسان دارد و اگر از خماری بود ما علائم خماری را داشتیم؛ ولی این حال شما از خماری نیست و حتی انسان‌های سالم هم حالشان یکسان نیست و بالا و پایین می‌شود و مهم این است که در کنگره تحت آموزش باشیم و خدمت کنیم.

خانم صبا: یک‌زمان‌هایی بعضی از شما این سؤال را می‌پرسید که حس و حالم خراب‌شده و انرژی‌ام به‌هم‌ریخته است، این موضوع خیلی طبیعی است و چرخه بیوریتم بدن به همین شکل است؛ یعنی همه انسان‌ها یکجاهایی خیلی بی‌حوصله و بی‌حال هستند و میل به آموزش ندارند؛ ولی نه اینکه آن چرخه طولانی باشد و می‌چرخد و دوباره میل و علاقه‌شان بالا می‌رود؛ پس اینها طبیعی است؛ اما باید در حرکت بود.

 

۹ - چهار ماه است سفر می‌کنم و در این چند ماه سه یا چهار بار تریاک کشیدم باید چه‌کار کنم؟

همسفر زهرا: آقای خدامی گفتند که اگر تکرار شود اصلاً خوب نیست و اگر از من سؤال کنند می‌گویم که همان تریاک را مصرف کند. کسی که اوایل سفرش است شاید نداند و بهتر است در میهمانی‌ها و جاهایی که نمی‌تواند خودش را کنترل کند شرکت نکند و از رفتن به آنجاها خودداری کند و اگر این روند تکرار شود اصلاً سفری در کار نیست.

خانم صبا: خودداری همه‌جا هست و همه ما پرهیزگاری‌هایی برای خودمان داریم و باید حواسمان جمع باشد. ما به‌سختی در اینجا نوری به دست می‌آوریم؛ پس جایی قرار نگیریم که این نور از بین برود، خودتان تشخیص می‌دهید که کجا بروید و یا نروید؛ یعنی حتی جایی که برایتان شبهه دارد و به‌راحتی نورتان را از دست می‌دهید. این برای ما هست که به‌سختی می‌آییم و اینجا آموزش و آرامش می‌گیریم و کمی صبر را یاد می‌گیریم و خود را در معرض چیزهایی قرار می‌دهیم که به‌راحتی داشته‌هایمان را از دست می‌دهیم. بازهم از ماه مبارک رمضان مثال می‌زنم؛ چند سال پیش درجایی کار می‌کردم و همکارم سر ظهر که می‌شد مدام در سایت‌های آشپزی بود و حالش بد می‌شد؛ یعنی وقتی نباید غذا بخوریم باید خودداری‌هایی هم داشته باشیم و به غذا هم نگاه نکنیم. شاید این مثال به نظرتان ساده بیاید؛ ولی من می‌خواهم بگویم که اگر قرار است گرسنگی را تحمل‌کنیم نباید خودمان را در معرض چیزهایی قرار دهیم که این را تحت تأثیر قرار دهد. اگر قرار است مسیرمان را ادامه دهیم چه مسافران و چه همسفران، اگر قرار است جایی برویم و فکر می‌کنیم که قضاوتمان می‌کنند و اذیت می‌شویم؛ چون به‌سختی حال خوب را به دست می‌آوریم سعی کنیم این دوری را بپذیریم تا بتوانیم به مسیرمان ادامه دهیم و این خیلی مهم است.

 

۱۰- هم‌سفر مسافری هستم که اصلاً خوب سفر نمی‌کند چه باید بکنم؟

همسفر زینب: هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم و نمی‌توانیم به‌زور کسی را وادار به حرکت کنیم؛ چون خواست برای حرکت یک امر درونی است که خود فرد باید داشته باشد.

خانم صبا: کلاً در یکسری از مسائل نمی‌شود کاری کرد و هیچ‌کس نمی‌تواند فردی را مجبور به انجام کاری کند. آقای خدامی هم گفتند که برای مسافر اگر اجبار به خرج دهید به خاطر رودربایستی شاید یک مدت بیاید؛ ولی نهایتاً سفر خوبی نخواهد داشت. در رابطه با فرزندان و اطرافیانتان هم ممکن است اجبارها و سخت‌گیری‌هایی را کار بگیرید مثل سخت‌گیری در مسائل دینی و مذهبی و ... که شاید تا مدتی فرد با عوامل کنترل‌کننده شما جلو برود؛ ولی نهایتاً اگر این خواسته در درونشان نباشد از یکجایی به بعد نمی‌توانید اثرگذار باشید و اگر یک‌زمانی هم بخواهد خودش حرکت کند این دخالت‌ها و زور زدن‌های شما باعث می‌شود که حرکت خوبی نداشته باشد. گاهی اگر زور نزنید مثل همان پر است که زودتر به سمت شما خواهد آمد. پس دعا کنید، رها کنید و به دست مسیر بسپارید؛ چون آن انرژی در درون ما هست که باعث می‌شود هم‌فاز خودش را جذب کند؛ ولی دست‌کاری کردنش باعث می‌شود که کار سخت‌تر شود.

 

۱۱- آیا کم بودن افراد لژیون یک راهنما می‌تواند باعث شود که انرژی کمتری دریافت کنیم؟

همسفر ناهید: آقای خدامی فرمودند که اصلاً این‌طور نیست و لژیونی هست که تعدادشان کم است؛ ولی سطح انرژی‌اش خیلی بالاست و این بستگی به آموزش‌های راهنما دارد؛ چون راهنما الگوست و تمام آموزش‌ها از کتب و سی‌دی‌هایی که آقای مهندس دارند است. راهنمایی که شال دارد؛ ولی با لباس آستین‌کوتاه می‌آید، سطح انرژی‌اش خیلی پایین است.

خانم صبا: من مطمئن هستم که تک‌تک شما در زمان خودش راهنما می‌شوید؛ ولی خیلی مهم است که آداب پوشش، گفتاری و رفتاری‌تان را خیلی رعایت کنید؛ چون همین پوشش و گفتار و رفتار شما یک سطح انرژی متناسبی را در لژیون خواهد داشت. در راستای موازین کنگره حتی اگر دوست ندارید که سال سفید بگذارید برای رعایت قوانین انجام دهید و اگر نکنید دچار منیت هستید؛ چون شما باید طبق قوانین پوشش سفید داشته باشید و قرار نیست که خواست ما انجام شود بلکه قرار است که موازین رعایت شود؛ پس خیلی به این موضوعات توجه داشته باشید؛ چون ممکن است ازاین‌دست مسائل در آینده برایتان پیش آید.

 

۱۲- مسافری دارم که در سفر هیچ تعهدی به خانواده ندارد و آیا مسافر در طول سفر می‌تواند کار کند؟

همسفر حوریه: آقای خدامی فرمودند که اولاً هیچ مسافری نمی‌تواند که تعهد نداشته باشد؛ چون پیمان زناشویی خودش تعهد است و دوم اینکه در رابطه با کار کردن مسافر سفر اولی که کار کردن هیچ مانعی ندارد و خیلی هم بهتر است؛ چون بیکاری خودش ام‌الفساد است؛ اما به شرطی که کارشان لطمه‌ای به سفرشان نزند. برای سفر اولی اولویت با سفر است و برای سفر دومی اولویت با کار کردن است.

خانم صبا: اگر می‌بینید که مسافرتان متعهد و پایبند نیست نگران نباشید چون به‌مرور همه‌چیز درست می‌شود و با خودشان درگیر هستند. مثل این است که سردرد شدیدی دارید و یا حالتان خیلی بد است و کسی چیزی از شما می‌خواهد یا باید بلند شوید و غذایی درست کنید؛ یعنی مسئولیت‌هایی دارید؛ اما قادر به انجام نیستید؛ ولی بعد اینکه خوب شدید خودتان به‌مرور مسئولیتتان را انجام می‌دهید. پس خیلی سخت نگیرید و خیلی فکر نکنید که این همیشگی است. برای بعضی‌ها حتی در دوره‌ای از سفر دوم هم طول می‌کشد و همین‌که حرکت می‌کند به‌مرور حس مسئولیت‌پذیری‌اش در همه ابعاد رشد می‌کند؛ پس هیچ‌وقت نگران نباشید، کسی که در صراط مستقیم باشد همه‌چیزش به‌مرورزمان درست می‌شود.

 

۱۳- چگونه می‌توانیم خواست درونی خود را قوی کنیم؟

همسفر فریده: آقای خدامی فرمودند که همه آموزش‌های کنگره دقیقاً همین است و فرمول خاصی هم ندارد که بخواهیم با آن میانبر بزنیم. اگر آن خواسته و آن بذر در وجود ما باشد و با عشق به کنگره بیاییم و در صراط مستقیم حرکت کنیم ناخودآگاه سطح انرژی ما بالا می‌رود، وقتی سطح انرژی بالا رفت حال ما بهتر شده و اشتباهاتمان کمتر می‌شود درنتیجه خواسته‌های معقول ما قوی‌تر می‌شوند.

خانم صبا: پس در صراط مستقیم باشید به‌مرور متوجه خواسته‌هایتان می‌شوید. خود من سال ۸۹ به دنبال خواسته‌ام بودم و سال‌ها بعد متوجه اش شدم و نشانه‌اش هم این است که محبت یکسری چیزها از وجودتان کنده می‌شود و می‌بینید که خیلی از چیزهایی که می‌خواستید دیگر نیست و یک‌چیزهای دیگری بیشتر به سمتتان می‌آید و میلتان به آنها بیشتر می‌شود؛ پس وقتی در صراط مستقیم باشید به‌مرور خواسته‌تان به شما نزدیک‌تر شده و ملموس‌تر می‌شود.

 

۱۴- هنگام سقوط ازاد چه اتفاقی در بدن می افتد ؟

 کسانی که دانشجوی پزشکی هستند یک کتاب مرجع از پرفوسور آرتور گایتون دارند، که این کتاب مانند کتاب عشق در کنگره، کتاب مرجع است و در آن کتاب نوشته که هر ماده‌ای که ایجاد وابستگی کند اگر ناگهان قطع شود یک شوک فیزیولوژی ایجاد می‌کند که هرگز ترمیم نمی‌شود؛ یعنی بدن دیگر بازسازی نمی‌شود؛ مانند یک نفر که پای او را گچ گرفته‌اند اگر گچ را باز کنند آیا می‌شود انتظار داشت که با سرعت بدود یا موتوری که صفر کیلومتر است می گویند باید آب بندی شود.  اگر با سقوط آزاد کسی ترک کند امکان دارد بعد از چند سال کمی  احساس خوب داشته باشد؛ ولی مثل کسانی که در کنگره درمان می‌شوند هرگز درمان نمی‌شود.

۱۵- آیا کسی که وارد  سفر دوم می‌شود می‌تواند با مجوز پزشک داروی اعصاب و روان مصرف کند؟

همسفر زینب: اگر بخواهیم ازنظر پزشکی بحث کنیم که بحث دیگری است؛ ولی ازنظر کنگره همان‌طور که در نوشتارها هم می‌خوانیم مصرف هر نوع داروهای عادت آور که انسان را از حالت طبیعی خارج کند آنتی ایکس به‌حساب می‌آید و مدت رهایی را صفر می‌کند و ازنظر کنگره ممنوع است. قرص دیازپام را مثال زدند که از هروئین هم بدتر است و تنها کسانی که در کنگره از پذیرش آنها خودداری می‌شود مصرف‌کنندگان قرص هستند؛ ولی دیگر مصرف‌کنندگان را می‌پذیرند و به‌راحتی درمان می‌کنند.

 

ادامه بحث جلسه بعد...

نظرات() 


مریم همسفر مهدی 1
سه شنبه 19 تیر 1397 05:30 ب.ظ
خدا قوت در پناه حق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox