گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/03/24 ؛ سی دی کفر

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
یکشنبه 10 تیر 1397-11:09 ق.ظ

به قول آقای امین شاید فکر می‌کردید کفر یعنی اینکه فرد بت بپرستد؛ ولی کفر به این شکل است که ما خوبی‌های دیگران مخصوصاً نزدیکانمان را پنهان می‌کنیم و اگر بخواهیم حرفی بزنیم اول بدی‌هایشان را می‌گوییم یا اگر در رابطه با زندگی‌مان بخواهیم حرف بزنیم اول از بدی‌ها و مشکلات زندگی‌مان می‌گوییم و این یعنی کفر؛ یعنی اینکه تو خوبی‌های زندگی‌ات را نمی‌بینی و اینها همه کفر است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم


یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوب ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِک وَکفِنا یا قَاضِی الْحَاجَاتِ یا کافِی الْمُهِمَّاتِ اِنَّکَ عَلَی کُلِّ شَیءٍ قَدِیر.


سلام دوستان صبا هستم یک همسفر
بغض عجیبی دارم برای اینکه رمضان تمام شد و فکر می‌کنم این برای همه هست و فکر می‌کنم که اگر این سفره برچیده شود به چه شکلی کارمان جلو می‌رود. انشاء اله که خداوند بازهم ما را بر سر سفره خودش نگه دارد و بازهم دستش بر سر تک‌تک ما باشد و یک‌لحظه ما را به خودمان واگذار نکند و امیدوارم عیدی‌های بسیار خوبی بگیرید و اولین عیدی‌تان عافیت و خیر در دنیا و آخرت باشد. امیدوارم که طاعات همه شما قبول باشد و برداشت‌های خوبی از رمضان داشته باشید و این برداشت‌ها توشه و نوری شود برای سفری که آغاز می‌کنید. انشاء اله که فردا همه در نماز عید فطر شرکت کنید و بتوانید که این سفر را به‌خوبی تمام کنید.
ما یک سال تقویمی داریم که از فروردین شروع می‌شود؛ ولی سال تقدیری ما از شب بعد از شب قدر و یا بعد از عید فطر معنوی شروع می‌شود که امیدوارم برایتان سال خیلی خوبی باشد؛ یعنی به‌قدری خوب حرکت کرده باشیم و این‌قدر خداوند ما را بخشیده باشد که سال معنوی جدید و خیلی خوبی داشته باشیم. امیدوارم برنامه‌های معنوی خوبی برای سال جدید داشته باشید، برنامه‌هایی که همیشه شمارا به یاد خداوند بیندازد و یادتان نرود که ولی‌نعمت شما خداوند است.
توصیه‌ای که دارم این است که دو چیز را خیلی جدی بگیرید؛ اولین آنها قرآن است. قرار نیست که ما فقط در ماه نزول قرآن به قرآن توجه کنیم و بخوانیم بلکه قرآن باید با همه لحظات زندگی‌مان باشد و به قرائت و تفسیر آن‌هم بپردازیم و کتابی باشد که همیشه همراهمان باشد و امیدوارم که برداشت‌های خوبی داشته باشیم و این نور همیشه به قلب و جان ما بتابد. انشاء اله روزی قرآنی و هدایت قرآنی داشته باشید و قرآن حامی‌تان باشد و همه شفاعت‌هایتان و دعاهایتان به برکت قرآن اجابت شود.
دومین توصیه‌ام نماز است؛ سعی کنید که نمازهایتان را پررنگ‌تر کنید. امروز دعای حضرت ابراهیم را می‌خواندم که می‌فرمایند: خدایا مرا و ذریه مرا از نمازگزاران قرار بده و دعای ما را مستجاب کن و ما را ببخش و پدر و مادر مرا و مؤمنان و مؤمنات را در روز حساب بیامرز.
پس حتماً دعا کنید و از خداوند بخواهید که هم شمارا و هم فرزندانتان را از نمازگزاران قرار دهد و دعاهایتان را مستجاب کند. برای نمازتان برنامه داشته باشید و لباس مخصوصی در نظر بگیرید و جای مشخصی از منزلتان را به نمازخواندن اختصاص دهید و یکسری چیزهای معطر در سجاده‌تان بگذارید و بعد نماز حتماً تعقیبات نماز را داشته باشید و کمی قبل از نماز هم سر سجاده بنشینید و کمی خلوت کنید و قبل و بعد نماز سجده کنید. حتماً نمازتان را اول وقت بخوانید و سعی کنید حداقل یکی از نمازهایتان به جماعت باشد و بگذارید که برداشت‌هایتان برداشت‌های خوبی باشد. نمازی که می‌تواند دنیا و آخرت ما را اصلاح کند، نمازی است که برای اصلاحش زمان بگذاریم و برنامه داشته باشیم. نماز فعلی است که اگر در تکریم آن تلاش کنید آن‌هم برای تکریم شما تلاش می‌کند؛ یعنی هرچقدر شما برای برپایی بهتر نمازتان تلاش کنید، آن نماز و روح نماز کمک می‌کند که مسیرتان بازتر شود؛ پس‌نماز و قرآن را در سال معنوی جدید جزء برنامه‌هایتان بگذارید. یکسری ذکرها هست که سعی کنید روزانه آنها را انجام دهید. حتماً تسبیحات حضرت زهرا را بعد نمازتان بگوئید، ذکر یا علی ادرکنی که توصیه می‌کنم ذکر سال جدیدتان باشد و از عدد مقدس ۱۱۰ شروع کنید و هرچقدر که توانستید بیشترش کنید؛ ولی به‌صورت ثابت هرروز بگویید یا ذکر لاحول و لا قوه الا بالله. انشاء اله که دست علی همیشه حامی‌تان باشد و مشمول شفاعت امیرالمؤمنین باشید و معجزه این ذکر را در سال جدید حتماً خواهید دید. سعی کنید هرروز یاسین را به نیت حضرت زهرا بخوانید و به ایشان هدیه کنید. سوره واقعه را برای اثرگذاری روی رزق‌های مادی و معنوی‌تان هر شب قبل از خواب بخوانید.
قرآن و نماز و ذکر نور شما هستند و اگر اتصالتان قطع شود مثل برق است حتماً دچار مشکل خواهید شد و هرچقدر این اتصالتان قوی‌تر و مستمرتر باشد بهتر است و بهتر است که در معنویت‌هایمان هم یکسری نظم داشته باشیم تا اثراتش مداوم باشد و زمانی که برای ادای اینها می‌گذارید خیلی کم است؛ ولی تأثیری که دریافت خواهید کرد خیلی بیشتر است. رمضان خوبی بود و مطمئن هستم که همه شما هدایایی از خدا دریافت کرده‌اید و به‌مرور می‌بینید که یکسری از خواسته‌هایتان اجابت شده است. از خداوند تشکر می‌کنم به خاطر همه رحمت‌ها و بخشش‌ها و لطف‌هایی که به همه بندگانش و به ما داشت.

دستور جلسه؛ سی دی کفر
سلام دوستان فریده هستم یک همسفر
دستور جلسه امروز سی دی کفر است و این سی دی نقاط کوری که داشتم را برایم باز کرد. خاطرم هست سال ۹۵ که سی دی شرک را کنفرانس دادم خیلی برای خودم سی دی را شکافتم و در خودم نفاق و شرک را پیدا کردم؛ اما کفر را پیدا نکردم و وقتی این هفته برداشت‌های آن سال و آن سی دی را نگاه کردم دیدم که قاطعانه گفتم که نه من کافر نیستم که سال بعد آقای امین مبحث کفر را باز کردند و من کفرهای خودم را دیدم. مسئله‌ای داشتم که بابت آن در رنج زیادی بودم و علت اینکه چرا در این رنج هستم را پیدا نمی‌کردم و آن مبحث به من گفت که به دلیل اینکه تو در اینجا و این موضوع کافر شدی و باید عذابش را هم بچشی و من هم در یکجایی این آتش را برای خودم خریده بودم. من یکجایی و در یک موضوعی به نفع خودم سکوت کردم و یک مسئله‌ای را پنهان کردم؛ البته عنوان کردم که مطرح شود؛ ولی رضایت قلبی خودم در این بود که سکوت کنم و پنهان بماند؛ چون اگر آن موضوع برملا می‌شد من متضرر می‌شدم و آن سکوت من باعث شد که درجایی دامن‌گیر من هم شد و دچار عذاب شدم و این سی دی خاطرات آن موضوع را برایم زنده کرد و کفرهایی که داشتم را دیدم.
آقای امین نکته جالبی که مطرح کردند این بود که روزه در همه ادیان به طرق مختلف وجود دارد؛ اما چون دین اسلام کامل‌ترین دین است، روزه‌ای که در اسلام مطرح‌شده است کامل‌ترین و بهترین حالت است و هرروز تحقیقاتی که دانشمندان انجام می‌دهند تأثیرات مثبت روزه را عنوان می‌کند یا مثل‌اینکه می‌گویند وضو و نماز روی چاکراها تأثیری دارد و روزه هم همین‌طور. همیشه اضداد بوده است و در مقابل این تحقیقات و تأثیرات مثبت روزه، یکسری از پزشکان هم هستند که می‌گویند بی‌آبی به بدن آسیب می‌زند و ... ولی سربازان خیر و نیروهای مثبت هم در مقابل این افراد هستند و تلاش می‌کنند که ثابت کنند که روزه خوب است.
آقای امین گفتند که کلام‌الله خیلی نسخه‌های خوبی داده است. همین نسخه روزه شاید گنجی است که ما تازه آن نقشه را پیدا کردیم. همان‌طور که درمان اعتیاد از دل این نقشه بیرون آمد، شاید سال‌های آینده نسخه خیلی از رنج‌های بشر از دل همین روزه استخراج شود و راه‌های بسیاری برای بیماری‌ها و مسائل بدون علاج باز شود. عنوان شد که بسیاری از مطالب کنگره برگرفته از کلام‌الله است و اشاره‌ای هم به سی دی یاران شد.
نکته جالب دیگر این بود که من وقتی شروع کردم و قرآن را به فارسی خواندم دیدم که قرآن برای هدایت افرادی است که اهل پرهیزگاری هستند و این موضوع یک مدتی مرا به چالش انداخت که منظورش چیست و چگونه است و به‌مرور انسان درک می‌کند که آقای امین هم این موضوع را گفتند که وقتی شما در ماه رمضان یک آیه می‌خوانید ثوابش به‌اندازه یک ختم قرآن است و یکسری از افراد هم از این موضوع این برداشت را دارند که پس بیشتر بخوانیم و چند بار قرآن را ختم می‌کنند و فقط به خواندن عربی کفایت می‌کنند و من هم این‌گونه بودم و می‌خواندم و چیزی متوجه نمی‌شدم؛ اما این مسئله برایم باز شد که چرا ثوابش بیشتر است؟ ثوابش بیشتر است؛ یعنی برای من بهتر و مفیدتر است.
چرا خداوند در یکسری از چیزها جبر می‌گذارد؟ به خاطر اینکه آن جبر آنقدر برای من منفعت دارد و آنقدر من متوجه نیستم که خداوند مجبور است که بگوید باید انجام دهی حتی اگر به‌زحمت بیفتم. همان‌طوری که آقای مهندس ایمان پیدا کردند به اینکه درمان همزمان سیگار و درمان مواد خوب است که قصد دارند که این پروسه را اجباری کنند؛ چون وقتی به اختیار خود ما می‌گذارند ما متوجه خیر آن نیستیم پس وارد بازی نمی‌شویم؛ ولی وقتی اجبار به میان می‌آید؛ یعنی آن خیرش خیلی زیاد است و خداوند هم این اجبار را برای ما در روزه گذاشته و یکسری کدها را هم به ما می‌دهد که این ثوابش بیشتر است؛ چون من در رمضان نسبت به ایام دیگر ناخودآگاه پرهیزگارتر می‌شوم. خود من این‌گونه هستم که می‌گویم خب حالا که چیزی نمی‌خورم به‌جایش کارهای دیگری انجام دهم؛ مثلاً چشمم و زبانم را بیشتر نگه‌دارم و با این کارها ناخودآگاه در فرکانس پرهیزکاری قرار می‌گیرم و برای همین وقتی قرآن می‌خوانم انگار قرآن طور دیگری با من حرف می‌زند و اصلاً ارتباط به‌کلی فرق می‌کند. من در روزهای دیگر هم قرآن را خواندم؛ ولی تأثیری که در رمضان می‌گیرم خیلی متفاوت‌تر است و درکم فرق می‌کند. حالا من که با یک‌روزه گرفتن چنین حسی دارم، آن انسان‌هایی که واقعاً روی فرامین حرکت می‌کنند واقعاً نمی‌دانم که چه برداشت‌هایی دارند و خوش به سعادتشان.
زمانی که انسان گرسنگی را تحمل می‌کند و آداب روزه را رعایت می‌کند بالطبع قدرت جذبش هم بالاتر می‌رود؛ چون حس‌هایش پالایش پیداکرده است. خیلی وقت‌ها شده که با حس خیلی خوب کتاب را باز می‌کنم و پیامی که می‌آید طوری است که کاملاً جواب را متوجه می‌شوم و یک روزهایی هم شده که بارها قرآن را باز کردم؛ ولی چیزی متوجه نشدم و آنجا متوجه می‌شوم که حس خودم خراب است وگرنه قرآن همان قرآن است، خدا همان خداست، نظر همان نظر است و هدایت همان هدایت است و این حال من است که خراب است و نمی‌توانم دریافتی داشته باشم.
آقای امین نکته‌ای را مطرح کردند که همه دوست دارند که بگویند مولانا برای ماست و این موضوع به خاطر این است که به افتخارات آنها افزوده می‌شود؛ درصورتی‌که مولانا برای کسانی است که کتابش را می‌خوانند و خط فکری او را دنبال می‌کنند و عمل می‌کنند. حالا من مدام بگویم که من کنگره‌ای هستم و کنگره برای من است و من به کنگره می‌روم، افتخاری برای من ندارد؛ ولی وقتی بتوانم حرمت و قوانین کنگره را رعایت کنم و اگر بتوانم به مطالبی که یاد گرفته‌ام عمل کنم من ناخودآگاه کنگره‌ای هستم و اصلاً نیازی نیست مدام ابراز کنم. اصلاً مرا از کنگره بیرون کنند؛ اما من در قلبم در این مسیرم و اصلاً مهم حضور و مکان و افتخار و این چیزها نیست.
یک نکته‌ای هم در رابطه با درمان سیگار گفتند که وقتی در پروسه درمان DST فرد سیگار مصرف می‌کند، شربت OT برای اینکه تخریب‌های سیگار را بازسازی کند، یک بخشی از انرژی‌اش هدر می‌رود و باعث می‌شود که کیفیت رهایی پایین بیاید؛ پس خیلی بهتر است که همزمان این سفر اتفاق بیفتد وگرنه شاید قبلاً که آقای مهندس به این موضوع اشراف نداشتند می‌گفتند که یک سال بعد رهایی برای درمان سیگار اقدام کنید و حتی قبل یک سال را اجازه نمی‌دادند؛ ولی الآن تأکید روی این است که سفرها همزمان باشد.
از خداوند می‌خواهم که به برکت این رمضان و به برکت تمام خودداری‌هایی که داشتیم حتی اگر ذره‌ای بوده است (چون خداوند می‌گوید اگر ذره‌ای خوبی و بدی کنید من جوابش را می‌دهم) کفرهای ما را به ایمان و شرک‌های ما را به توحید تبدیل کند و ما را از نفاق‌هایمان نجات دهد.

سلام دوستان خدیجه هستم همسفر
در سی دی تعریفی از نفس داشتند که نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن و نشانه‌اش این است که خواسته دارد. این خواسته‌ها یا معقول است و یا نامعقول و اگر ما به دنبال خواسته‌های معقول برویم مسیر برایمان باز می‌شود و قدرت جذب مطالب برایمان بیشتر می‌شود و برعکس اگر در مسیر خواسته نامعقول باشیم قدرت جذب ما کم می‌شود و این نشان می‌دهد که حس‌های ما پالایش نشده است.
آغاز شرک از جایی است که اولاً فرد خواسته معقول را نادیده بگیرد و ثانیاً خواسته‌های نامعقول را انجام دهد.
کفر زمانی است که به خاطر منافع خودمان یکسری چیزها را پنهان کنیم؛ مثل‌اینکه ما خوبی‌هایی را در فردی ببینیم ولی پنهان کنیم به خاطر اینکه جایگاه خودمان را از دست ندهیم؛ مثلاً زیبایی ظاهری فردی را عنوان نکنیم به خاطر اینکه برایمان کلاس نگذارد.

خانم صبا: در رابطه با مسافرتان چه؟ آیا همیشه بدی‌هایش را می‌گویید؟ یا اگر رفتارهای خوبی دارد اصلاً به روی خودتان نمی‌آوردید؛ یعنی فقط بدی‌هایش را می‌بینید و می‌گویید اگر خوبی‌هایش را بگویم پر رو می‌شود. یکی از خوبی‌های مسافرتان این است که باعث شده که شما به کنگره بیایید.
به قول آقای امین شاید فکر می‌کردید کفر یعنی اینکه فرد بت بپرستد؛ ولی کفر به این شکل است که ما خوبی‌های دیگران مخصوصاً نزدیکانمان را پنهان می‌کنیم و اگر بخواهیم حرفی بزنیم اول بدی‌هایشان را می‌گوییم یا اگر در رابطه با زندگی‌مان بخواهیم حرف بزنیم اول از بدی‌ها و مشکلات زندگی‌مان می‌گوییم و این یعنی کفر؛ یعنی اینکه تو خوبی‌های زندگی‌ات را نمی‌بینی و اینها همه کفر است و باید در مسائل ریز زندگی‌تان علی‌الخصوص در رابطه با نزدیکانتان و همسرتان و فرزندانتان اینها را متوجه باشید. چقدر از فرزندتان تعریف می‌کنید و چقدر خوبی‌هایش را می‌بینید. همسرتان هیچ خوبی هم که نداشته باشد نعمت مادر شدن را به شما داده است و اگر او نبود که شما مادر نبودید و اگر هرروز به خاطر آن بچه از او تشکر کنید بازهم کم است؛ ولی شما این را نمی‌بینید و فقط مشکلات دیگر را می‌بینید و این است که باعث می‌شود درصد کفرهایمان خیلی زیاد است. امیدوارم که ببینیم و فقط به‌صورت کلیشه‌ای به مسئله کفر نگاه نکنیم و به امید خدا در سال جدید هرروز از کفرهایمان کمتر شود و حداقل ببینیم و کنارش بگذاریم.

همسفر خدیجه: دو نوع کفر داریم؛ کفر خاص و کفر عام
کفر خاص؛ همان کفر نسبت به خداوند است که خداوند را انکار کنیم. در زمان پیامبر عده‌ای بودند که می‌دانستند که پیامبر حرف‌های درستی می‌زند؛ اما نمی‌پذیرفتند؛ چون می‌گفتند که اگر اینها را بپذیریم باید چیزهای دیگر را هم بپذیریم و جایگاهمان را از دست خواهیم داد.
کفر عام؛ مثل‌اینکه بخواهیم شهادت بدهیم و شهادت ما مؤثر باشد؛ ولی انجام ندهیم.
نتیجه کفر: این است که اگر ما خوبی دیگران را پنهان کنیم خوبی خودمان پنهان خواهد شد.

خانم صبا: تابه‌حال شده که بگویید دست من نمک ندارد؟ یا هرچه برایش کار خوب می‌کنم به چشمش نمی‌آید؟ چون کاری کردید که اینجا خوبی‌هایتان به چشم کسی نمی‌آید. یک‌چیزی همیشه یادتان باشد هر چه خوبی است از خداست؛ ولی اکثراً ما خوبی‌ها را از خودمان می‌بینیم و بدی‌ها را می‌گوییم که خدایا چرا این را سر راهم گذاشتی؟ اگر لطفی به ما بکند نمی‌گوییم که چرا این لطف را کردی بلکه می‌گوییم شایسته‌اش بودم و باید این اتفاق می‌افتاد؛ ولی هر مشکلی که داریم می‌گوییم که خدا این کار را کرد و این هم نوعی کفر است؛ یعنی بدی‌ها را از او می‌بینیم و خوبی‌ها را از خودمان؛ یعنی حقیقت امر را نمی‌بینیم و نمی‌گوییم اگر موفقیتی به دست آوردیم لطف خدا بوده، لطف کنگره ۶۰ بوده، لطف آقای مهندس بوده یا این لطف اگر در حق هرکسی بشود نتیجه همین می‌شود و من چیزی نبودم و این یعنی حقیقت کنگره را مشخص می‌کنید؛ ولی یک‌وقت‌هایی نه! این حقیقت را کنار می‌گذارید و می‌گویید من! من چه‌کار کرده‌ام که این‌گونه شده و در قبال مشکلات می‌گویید خدایا نمی‌دانم چرا این مشکلم را حل نمی‌کنی؛ پس توجه کنید، هر خیری که در زندگی‌تان جاری شد، هر موفقیتی، توفیقی، حال خوبی بگویید که از خداوند است و این حقیقت را آشکار کنید تا خوبی‌هایتان نمایان شود.

همسفر خدیجه: نکته خوب سی دی برایم همان بود که اگر خوبی دیگران را پنهان کنیم خوبی خودمان پنهان می‌شود و در رابطه با شرک هم اینکه گفتند اگر برای خدا شریکی قائل شویم در درونمان شریک به وجود می‌آید.

خانم صبا: شرک؛ یعنی برای رسیدن به خواسته‌های نامعقول از کسی به‌جز خداوند کمک بخواهیم و همین باعث می‌شود که در درونمان شریک به وجود بیاید. شریک مالکیت شمارا می‌گیرد، می‌خواهید کار خوب بکنید باید شریکتان اجازه بدهد و نمی‌دهد. می‌خواهید پولتان را ببخشید باید شریکتان اجازه بدهد و نمی‌دهد. می‌خواهید نماز بخوانید و نمی‌گذارد؛ یعنی چون برای انجام خواسته‌های نامعقولتان شریک گرفتید، آن شریک برای انجام خواسته معقولتان به شما اجازه نمی‌دهد و این هم شرک است.

همسفر خدیجه: رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْک رَحْمَةً إِنَّک أَنْتَ الْوَهَّابُ. بارالها؛ دل‌های ما را به باطل میل نده پس‌ازآنکه به‌حق هدایت کردی و به ما از لطف خویش، اجر کامل عطا فرما که همانا تویی بخشنده بی‌منت.
خدایا؛ هیچ‌چیز خارج از اذن تو نمی‌تواند روی ما تأثیر بگذارد، کمکمان کن تا از نیروهای درونمان قوت بگیریم و کفر را در وجودمان ریشه‌کن کنیم.

خانم صبا: بچه‌ها خوبی‌های هم را ببینید، اگر خواهرانتان قلم خوبی دارند حتماً بگویید و برایش کامنت بگذارید. آنهایی که مطالب دیگران را نمی‌خوانند و یا کامنت نمی‌گذارند هم از کفر است.

سلام دوستان حوریه هستم همسفر محمد
در این سی دی مطرح شد که از اوایل آغاز قرآن در آیه ۷ سوره بقره راجع به کفر صحبت شده است و در قرآن خیلی به این موضوع پرداخته‌شده است و این به دلیل اهمیت مقوله کفر است و قرآن یک کتاب جاری است و فقط برای یک دوره و انسان‌های خاصی نبوده؛ چون این مقوله برای همه انسان‌ها و دوره‌ها ممکن است به‌نوعی به وجود بیاید.
کفر؛ یعنی اینکه یک‌چیزی را بپوشانیم و یا چیزی را ندیده بگیریم. من خودم قبلاً فکر می‌کردم اینکه فلانی کافر شده و یا اینکه بین کفر و ایمان یک تار مو فاصله است؛ یعنی اگر پیامبر یا خدا را قبول نداشته باشیم کافر هستیم و یا کسی که حضرت علی را به شهادت رسانده است او کافر است؛ ولی با این سی دی متوجه شدم که کفر راجع به یک دین خاص و اینکه من این دین را قبول دارم یا ندارم نیست بلکه انسان در هر دینی می‌تواند کافر باشد با ندیده گرفتن خوبی‌های دیگران، با حرف خودش را به کرسی نشاندن یا هنر خود را به دیگران ترجیح دادن و با این سی دی متوجه کفرهای خودم شدم و خیلی استغفار کردم و خداوند خودش می‌داند که ندانسته بوده است.
یکی از کفرهایم این بود که وقتی اطرافیانم می‌گفتند مسافرم آموزش‌های کنگره را خیلی بهتر گرفته نمی‌پذیرفتم و تجربه دیگرم در رابطه با شهادت بود که بین یکی همسایه‌هایم اختلافی پیش آمد و نیاز به شهادت بود و با یکی از آنها خیلی صمیمی بودم که منافع خودم و دوستم را کنار گذاشتم و شهادت دادم. درست است که رابطه‌ام با دوستم به هم خورد؛ ولی نگذاشتم که حقی ناحق شود و الآن وجدانم راحت است و بعد یک مدت دوستم هم متوجه اشتباهش شد و دوباره روابطمان حسنه شد.
نکته بعدی که در سی دی مطرح شد در رابطه با قرون‌وسطی بود که مردم در تاریکی شدیدی فرورفتند، درصورتی‌که قبل از این دوران مردم در آگاهی بسیار بالایی بودند و برداشتم این بود که بعد از هر آگاهی انسان در یک تاریکی فرو می‌رود؛ مثلاً در آن دوران یکی آمد و گفت که زمین دور سیارات می‌چرخد؛ ولی کشیشان قبول نکردند و دلیلشان این بود که ما اشرف مخلوقات هستیم پس مرکز کائنات ما هستیم و کرات دیگر دور ما می‌چرخند و بااینکه می‌دانستند حرف آن فرد درست است؛ ولی نمی‌پذیرفتند؛ چون نمی‌خواستند جایگاه خود را از دست بدهند و برای همین این موضوع را پنهان و انکار می‌کردند که این هم کفر محسوب می‌شود.
ما مثلثی به نام نور و صوت و حس داریم که همان چشم و گوش و قلب است و کسی که کفر می‌ورزد روی این سه ‌پرده‌ای کشیده می‌شود که فرد حقیقت را درک نمی‌کند و هر چیزی که به نفعش باشد را حقیقت می‌داند. مصرف‌کنندگان فقط دچار شرک نیستند بلکه کافر هم هستند؛ چون روی خیلی از واقعیت‌ها پرده کشیده می‌شود و درک درستی ندارند.
نکته بعدی اینکه در هستی ما برای هر چیزی قانون عمل و عکس‌العمل را داریم؛ یعنی هر کاری را که انجام دهیم بازتاب آن به خودمان برمی‌گردد که خداوند در قرآن فرموده است که هرچقدر خوبی کنی خوبی برداشت می‌کنی و هر چه بدی کنی به همان میزان بدی دریافت می‌کنی و این‌گونه نیست که مثلاً یکی بیاید و در حق ما ظلمی کند بلکه همان بدی ماست که به خودمان برمی‌گردد؛ یعنی هر جا که شما دیگران را نقد می‌کنید یک نفر هم پیدا می‌شود که شمارا نقد کند که این همان قانون عمل و عکس‌العمل است.
خدایا؛ تو را به‌حق این شب عزیز و به‌حق این وقت عزیز صلوات بر محمد و آل محمد می‌فرستیم و می‌خواهیم که به ما علمی بیاموزی و قدرتی بدهی که حقیقت را همان‌طوری که هست بپذیریم نه آن‌گونه که خودمان قبول داریم و خودت کفر ما را به ایمان تبدیل کن.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر
یکی از کفرهایی کارهایی که همه ما انجام می‌دهیم ندیدن خوبی‌ها و داشته‌هایمان است و شما جلسه قبل هم گفتید گفتند که وقتی غر می‌زنید لذت‌ها را حس نمی‌کنید و زمانی می‌رسد که برای آنچه داشتید حسرت خواهید خورد. این موضوع برای یکی از اطرافیانم پیش آمد که آنقدر درگیر برادرش شد و حرص او را خورد که داشته‌هایش ازجمله سلامتی‌اش را ازدست‌داده است و به دیگران توصیه می‌کند ناراحت نداشته هایشان نباشند و به داشته‌هایشان نگاه کنند مثل همسر و فرزند و ... و شکر گذار آنها باشند.
برداشت دیگری که از سی دی داشتم این بود که اگر نسبت به کارهای دیگران بی‌تفاوت باشیم و آنها نادیده بگیریم هم نوعی کفر محسوب می‌شود؛ مثل‌اینکه فرزندم یک نقاشی می‌کشد و به من نشان می‌دهد؛ ولی من چون حوصله ندارم و یا کار دارم با بی‌تفاوتی او را رد کنم.
من یک مدتی در رابطه با اطرافیانم خیلی بی‌تفاوت شده بودم و این کارم باعث شده بود که محبت خیلی کم شده بود که در سی دی نفاق هم آقای امین گفتند که این خاصیت موج است که افت می‌کند و باعث می‌شود که همه از هم پراکنده شوند و محبت کمتر شود. موضوع دیگری که در رابطه با افزایش خاصیت موج به آن رسیدم این است که من نسبت به یکسری از اطرافیان پیش‌زمینه‌های فکری داشتم و از یکسری به خاطر پیش‌زمینه و قضاوت‌هایی که داشتم خوشم نمی‌آمد؛ ولی در ایام رمضان که بیشتر به مسجد می‌رفتم، کنار هم قرار گرفتن‌ها و ارتباط برقرار کردن‌ها با این افراد باعث شد که حسم نسبت به خیلی‌ها عوض شد و حالا این در یک مدل خیلی کوچک بود؛ ولی برکت پیدا کرد و باعث شد که نسبت به خیلی‌ها در پیرامونم حسم عوض‌شده و بامحبت بیشتری به آنها نگاه می‌کنم.
نتیجه‌ای که از این سی دی گرفتم این بود که اگر ما کفر بورزیم و خوبی‌های بقیه را نادیده بگیریم، درجایی شاید خودمان لازم داشته باشیم که خوبی‌هایمان دیده شود و این اتفاق نمی‌افتد؛ حتی اگر خوبی‌هایمان نسبت به بدی‌هایمان بیشتر باشد؛ ولی خداوند کاری می‌کند که بدی‌هایمان رو باشد.

خانم صبا: ریشه کفر در منیت است و منیت ام‌الفساد است.

همسفر مرضیه: انشاء اله به برکت این ماهی که گذشت و به برکت این عید بزرگ خداوند بهترین عیدی‌هایی که به بهترین بندگانش می‌دهد را روزی همه ما بکند.

سؤال - اینکه مصرف‌کننده بودن فرزندم را پنهان کردم هم جزء کفر محسوب می‌شود؟
خانم صبا: نه این مسئله جزء کفر محسوب نمی‌شود.

نظرات() 


همسفر ربابه
جمعه 15 تیر 1397 11:40 ق.ظ
با تشکر خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا ، خدا قوت.
از خواهران خوبم هم تشکر میکنم.
همسفر اکرم
چهارشنبه 13 تیر 1397 01:04 ق.ظ
راهنمای عزیزم،،بسیار سپاسگزارم که با آموزش های ناب شما، تاریکی های خود را میشناسم و همینطور آموزش میدهید که چگونه بتوانم از این تاریکی ها بیرون بیایم.
برای داشتن چنین معلمی که با عشق آموزش می دهدشکر،شکر،شکر
الهام جون ،ان شالله این خدمت برای شما پر برکت باشد
همسفر فاطمه.
چهارشنبه 13 تیر 1397 12:18 ق.ظ
خانم الهام عزیز خداقوت و سپاس ،
خداوند گامهایتان را در جهت خدمت استوارتر سازد، ممنون که سیر و سیراب مان می‌سازید. سپاس که به موقع و با کیفیت عالی مطالب در وبلاگ قرار می‌گیرد. خداوند به دانایی و توانایی تان برکت عنایت فرماید.
گل رهایی در دستان خدمتگزارتان در حال رشد و نمو است ، برای این عمل عظیم شکر شکر شکر
دستان خدمتگزارتان را می‌بوسم و بر جشم می‌نهم.
وجود با برکتتان را خدمت راهنمای لژیونِ عشق خانم صبای مهربانم تبریک می‌گویم ، خداقوت باغبان خوبی ها
همسفر فاطمه.
چهارشنبه 13 تیر 1397 12:11 ق.ظ
با نام ، یاد و شکر خدا
خدا را شکر که راهنما دارم.
دانایی و توانایی چه زیبا است ، و این دو نعمت زیبا از سوی رحمت واسعه ی الهی است ، دریای فضل و لطف الهی بیکران است. حلقه ی آموزش زیباترین حلقه های آفرینش است. و چه زیبا است بیان قوانین الهی ، و زیباتر عمل به آنان. اصول و فروع دین را آموختن از الطاف الهی است . و خدا را شکر که ما را انسان آفرید و در جهت تکامل در مسیر سختی قرار گرفتیم ، و از عقبه ها و گذرگاههای سخت عبور کردیم ، و به بهشت امن الهی طی مسیر می‌نماییم. خداوند بخشنده و مهربان است، و دست خداوند بالاترین دستها است. و پروردگار مان بسیار تا بسیار ما را دوست دارد که در مسیر آموزش و خدمت قرارمان داد ، تا بیابیم گوهر گمشده ی وجود خود را .
ضدارزشهای درونی را بشناسیم و از طریق آموزش ، هجرتی بسوی اصل و ذات خود نماییم ، تا بخدا نزدیک و نزدیکتر شویم.
خدا را سپاس برای وجود بابرکت استاد جهان بینی آقای امین ، خدا را شکر برای وجود راهنمای متفکر و صبورمان،
و خدا را شکر برای تک تک خواهر لژیونی هایم
کنفرانس ها عالی و فوق العاده، مشارکت ها ، پرسش و پاسخ ها متفکرانه و هوشمندانه ، بسیار لذت بردم و بهره‌مند شدم. امیدوارم در عمل گامی در جهت شکرگزاری آموزش های لژیون مان بردارم.
خدایا ما پروردگاری جز تو نداریم!
خدایا ما را بسوی صراط مستقیم رهنمون ساز، خدایا شرک ، کفر و نفاق را از ما دور نما و از فضل خود ما را بسوی توحید فراخوان...
برحمتک یا ارحم الراحمین
مریم همسفر مهدی 1
سه شنبه 12 تیر 1397 10:47 ب.ظ
خدا قوت و سپاس از خانم صبای عزیز وممنون از خواهران خوبم
همسفر سکینه
سه شنبه 12 تیر 1397 02:01 ق.ظ
خانم صبای عزیز،بسیار سپاسگزارم که تاریکی ها و ضد ارزش های وجودمان را نشان می دهید.ان شاالله با آموزش هایی که می گیریم راه برایمان باز،شود.و به سمت نور حرکت کنیم .
با تشکر از الهام عزیزم.
همسفر زهرا
سه شنبه 12 تیر 1397 12:14 ق.ظ
سپاسگزارم از آموزشهای بی نظیرتان خانم صبای مهربان .ممنونم از کنفرانس خوب خواهرانم و خدا قوت به الهام عزیز
عفت
دوشنبه 11 تیر 1397 11:45 ق.ظ
خدا قوت وسپاسگزارم
مریم نظری
یکشنبه 10 تیر 1397 10:42 ب.ظ
خدا قوت ، از برداشتهای خوب و جامع همگی شما عزیزان استفاده کردم.
به گفته خانم فریده کسی که آموزشهای کنگره را اجرایی کند اگر از کنگره دور شده باشد، بازم هم یک کنگره ایی است.اانشاءالله خداوند آموزشهای ناب کنگره را نصیب همه ی ما که تشنه آموزش هستیم روز به روز بیشتر کند.
خدا قوت الهام عزیزم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox