برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/03/07

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 24 خرداد 1397-03:00 ب.ظ

همسفر رعنا: خداوندا مرا عشقی عطا فرما تا تو و همه را دوست بدارم و سعادتی عطا فرما تا خدمتگزار دیگران باشم.

قبل از هر دعا و خواسته‌ای متوجه عظمت و بزرگی پروردگار و شکرگزار تمام نعمت‌هایش باشیم.

برای حل مسائل و مشکلاتمان، باید تفکر و تمرکز کنیم. در یک‌زمان و فرصت مناسب و در فضایی آرام و ساکت روی آن مسئله تمرکز و تفکر داشته باشیم و با توکل به خداوند و باور داشتن یک نیروی الهی راه برایمان بازخواهد شد.

می‌توانم حتی با دیدن نقاط ضعف و تاریکی‌های درونم در جهت تغییر مثبت حرکت کنم؛ این بستگی به دیدگاه من دارد.


یا علیم

 

همسفر زهرا: وقتی در سختی‌ها و مشکلات قرار می‌گیریم، اگر در مورد کارهایمان فکر و تمرکز داشته باشیم، آنها را بررسی کنیم و چیزهای اضافه‌ای که ذهنمان را مشغول کرده بیرون کنیم و آرام باشیم؛ حتماً به جواب می‌رسیم. موضوعی که مهم است این است که وقتی روی مسائل تمرکز می‌کنیم باید نور را از ظلمت تشخیص دهیم؛ درواقع خوب را از بد؛ چون شیطان به بهترین شکل ممکن وارد افکار و اندیشه انسان می‌شود؛ بنابراین تشخیص نور و ظلمت به‌آسانی نیست؛ باید فکر و تمرکز کرد و ایمان داشته باشیم که یک‌چیزی از ورای جهان ما هست که راه را برای ما نمایان می‌کند.

 

همسفر حوریه: از راهنمای عزیزم آموختم؛ بعضی وقت‌ها ما استغفار می‌کنیم؛ ولی در همان حالت استغفار در حال ارتکاب عمل ضد ارزشی هستیم؛ چون قدرت تشخیص نداریم.

برای دعا باید چهار مرحله را رعایت کنیم:

1- به عظمت خداوند فکر کنیم و به بزرگی صفات خداوند را یاد کنیم.

2- شروع به تسبیح و حمد کنیم و برای نعمت‌هایی که داریم خداوند را شکر کنیم؛ چون سپاسگزاری باعث می‌شود که دل‌نرم شود.

3- صلوات فرستادن بر حضرت محمد و آلش.

4- حاجت خود را از خداوند بخواهیم، ان‌شاءالله که به اجابت برسد.

همه ما نقطه‌ضعف‌هایی داریم که از طریق آنها می‌توانیم به مراحل الهی خود برسیم. در تاریکی‌های وجودمان گنجی نهفته است و باید آنها را کشف کنیم.

خداوند در قرآن فرموده: دو چیز را برای شِفای شما فرستادم؛ یکی قرآن و دیگری عسل. شِفا یعنی؛ تمام بیماری‌ها را خوب می‌کند.

خیلی وقت‌ها ما چیزی را که باید رها کنیم نمی‌کنیم و راه برایمان باز نمی‌شود.

ما باید برای حل مسائلمان، تفکر و سکوت داشته باشیم و توکل هم که همان موجودات ماوراء است داشته باشیم.

وقتی چرخ‌وفلک می‌چرخد؛ چون آرام نیست نمی‌توانیم درک درستی از اطراف داشته باشیم؛ ما هم که افکار منفی داریم مانند این است که سوار چرخ‌وفلک هستیم.

 

همسفر رعنا: خداوندا مرا عشقی عطا فرما تا تو و همه را دوست بدارم و سعادتی عطا فرما تا خدمتگزار دیگران باشم.

قبل از هر دعا و خواسته‌ای متوجه عظمت و بزرگی پروردگار و شکرگزار تمام نعمت‌هایش باشیم.

برای حل مسائل و مشکلاتمان، باید تفکر و تمرکز کنیم. در یک‌زمان و فرصت مناسب و در فضایی آرام و ساکت روی آن مسئله تمرکز و تفکر داشته باشیم و با توکل به خداوند و باور داشتن یک نیروی الهی راه برایمان بازخواهد شد.

می‌توانم حتی با دیدن نقاط ضعف و تاریکی‌های درونم در جهت تغییر مثبت حرکت کنم؛ این بستگی به دیدگاه من دارد.

 

همسفر اکرم: خداوندا قلب‌های ما را به نور خود روشنایی ببخش، آمین.

بعضی وقت‌ها از خدا می‌خواهیم ما را ببخشد و در معصیت هستیم و تشخیص نمی‌دهیم. برای ذهن آرام باید سکوت، تمرکز، تفکر کنیم. درون انسان منبع الهام است.

تشخیص نور از ظلمت آسان نیست؛ چون تاریکی به بهترین شکل خودش را وارد افکار انسان می‌کند. گنج را همیشه می‌توان در ویرانه‌ها پیدا کرد؛ مثل گنج درون مسافران و همسفرانی که به رهایی می‌رسند و معلوم می‌شود که چه گنج بزرگی در درون داشته‌اند و باید بتوانیم با واقعیت درون خود روبرو شویم. خداوند می‌فرماید: دو چیز را برای شِفای شما می‌فرستم: 1 _قرآن 2_عسل.

گاهی بعضی از چیزها در کوتاه‌مدت منافعی دار؛د ولی به‌مرورزمان آسیب می‌رساند.

مشکل‌های زیادی داریم؛ ولی باید تفکر کردن و خوب تشخیص دادن را بلد باشیم. یکی از اشتباهات رها نکردن است. خدایا به ما توفیق درست تشخیص دادن را بده.

 

همسفر صفورا: گاهی باید خیلی چیزها را ول‌کنید تا راه برایتان باز شود؛ چون با آن خواسته راه برایتان باز نمی‌شود؛ مثل مسافری که هم می‌خواهد سفر کند، هم کار کند، هم می‌خواهد زندگی‌اش را درست کند، هم می‌خواهد ادامه تحصیل دهد و چون همه را باهم می‌خواهد همین‌طور گیر می‌کند و آخر هم توسط نیروهای منفی شکار می‌شود؛ ولی گاهی بعضی خواسته‌های خود را ول‌کنید. درست است که اگر این را ول‌کنی گرسنه می‌مانی ولی شاید باید کمی گرسنه بمانی؛ اما در عوض زنده می‌مانی و به حیات ادامه می‌دهی.

مثلاً شما یک موفقیت برای بچه خود در نظر می‌گیرید؛ مثلاً موفقیت تحصیلی و آن‌قدر به موفقیت تحصیلی بچه خود گیر می‌دهید که باعث می‌شوید روح کاوشگرانه و روح علم جویی بچه بمیرد. گاهی والدین فقط یک بُعد بچه برایشان مهم است و کل حیات و سلامت بچه را به خاطر یک موضوع تحت شعاع قرار می‌دهند و یک دیکتاتور می‌شوند و فقط یک خواسته را دنبال می‌کنند و فقط یک‌چیز برایشان مهم است و گاهی آن‌قدر در آن مسئله گیر می‌کنند و به ابعاد دیگر مثل هوش عاطفی، هوش اجتماعی،... توجه نمی‌کنند خیلی چیزها در بچه می‌تواند رشد کند که باعث پیشرفت او شود؛ ولی می‌خواهند فقط هوش اطلاعاتی او رشد کند و همین باعث می‌شود که بچه دچار رکود شود و رابطه‌شان هم خراب شود و آن نتیجه دلخواه را هم به دست نمی‌آورند یا اگر به دست بیاورند مثل شکلات خوردن است که به دست می‌آورند؛ ولی خیلی چیزهای دیگر را از دست می‌دهند.

 

همسفر الهام قدیری: خدایا قلب‌های ما را با نور خود روشنی‌بخش و به ما بصیرت عنایت بفرما.

دعا کردن چهار مرحله دارد؛ یاد کردن عظمت خدا، تسبیح و حمد خدا، صلوات و طلب حاجت

کوچک دیدن خودمان در مقابل عظمت خداوند باعث می‌شود فاصله‌مان با خداوند کم شود. سپاسگزاری استرس را از انسان دور می‌کند و دل را نرم می‌کند و وقتی‌که دل نرم شود حس بهتری پیدا می‌کند و می‌تواند با هستی همسو شود.

گاهی خواسته‌ها توسط شیطان اجابت می‌شود و می‌خواهد ببیند که برداشت ما چگونه است، آیا هدف وسیله را توجیه می‌کند و می‌خواهیم از هر راهی به هدف برسیم و در اینجا است که تشخیص نور از ظلمت خیلی اهمیت دارد.

هر گنجی و هر نعمتی و هر گوهری در دل یک تاریکی است که گاهی اصلاً ذهن ما هم به سمتش نمی‌رود؛ مثل مقوله اعتیاد که با حرکت در کنگره افراد به گوهرهای نابی تبدیل می‌شوند.

همه ما یک نقاط تاریک یا نقطه‌ضعفی داریم که اگر بتوانیم از آن عبور کنیم موفقیت‌های زیادی برایمان به همراه دارد؛ چون آن نقطه‌ضعف و آن نقطه قوت فقط برای ما است و کسی نمی‌تواند آن را به دست بیاورد و همین باعث می‌شود که ما در آن مسئله بدرخشیم.

شفا؛ یعنی همه‌چیز را خوب می‌کند و اصلاً منطقی در آن نیست. قانون شفا این است که یک‌چیز خراب را اینجا می‌گذارید و بدون اینکه متوجه شوی همه‌چیز درست شود و خداوند دو شفا در هستی قرار داده قرآن و عسل.

یکی از اشتباهات ما این است که رها نمی‌کنیم. گاهی رها نکردن یک‌چیز کوچک، کل هستی را به باد می‌دهد. بعضی‌اوقات خیلی به یک‌چیزهایی می‌چسبیم و این کل حیات ما را تحت شعاع قرار می‌دهد. گاهی باید خیلی چیزها را ول‌کنید تا راه برایتان باز شود؛ چون با آن خواسته راه برایتان باز نمی‌شود.

 

همسفر مرضیه: ان‌شاءالله این ایامی که از ماه رمضان گذشته خیلی از چیزهایی که شمارا از خدا دور کرده، از شما جداشده باشد و به خداوند نزدیک‌تر شده باشید و محبتتان به خداوند بیشتر شده باشد.

بزرگان ما برای دعا چهار مرحله در نظر گرفته‌اند: 1- به مجد و عظمت الهی خیلی توجه کنید، 2- شروع به تسبیح و حمد کنید، 3- صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید، 4- حاجات خود را طلب کنید.

گاهی نمی‌توانید نور را از ظلمت تشخیص دهید.

هر گنجی در دل یک تاریکی است که گاهی اصلاً ذهن ما هم به سمتش نمی‌رود. حتی در ذهنمان هم نمی‌گنجید که بشود از دل تاریکی اعتیاد و با تغییر و جهش به گوهر انسانیت نزدیک شد. تاریکی‌های خود را نگاه کنید، در این تاریکی‌ها قطعاً یک گنجی هست.

همه ما یک نقاط تاریک یا نقطه‌ضعفی داریم که اگر بتوانیم از آن عبور کنیم و آن را فعال کنیم و کاربری‌اش را تغییر دهیم، قطعاً موفقیت‌های زیادی برایمان به همراه دارد.

قانون شِفا این است که یک‌چیز خراب را اینجا می‌گذارید و بدون اینکه متوجه شوید همه‌چیز درست شود. خداوند در قرآن می‌گوید: دو چیز را برای شِفای شما فرستادم؛ یکی قرآن و دیگری هم عسل.

گاهی باید خیلی چیزها را رها کنید تا راه برایتان باز شود؛ چون با آن خواسته راه برایتان باز نمی‌شود.

 

گردآوری و تایپ : همسفر مرضیه

نظرات() 


همسفر ربابه
دوشنبه 28 خرداد 1397 01:13 ق.ظ
خدا قوت به خواهران خوبم
مطالب بسیار جالب و آموزنده بود.
همسفر حوریه
یکشنبه 27 خرداد 1397 01:53 ب.ظ
خداوند را شاکرم بابت آموزشهای کنگره،واز خواهر های خوبم هم بابت برداشت های آموزنده شان متشکرم.
خانم مرضیه عزیز خدمتتان پر خیر ان شالله.
الهام قدیری
یکشنبه 27 خرداد 1397 10:50 ق.ظ
خداقوت و سپاس از همه عزیزانم .
مرضیه جان خواسته هایت برآورده به خیر انشاء اله
همسفر مرضیه
یکشنبه 27 خرداد 1397 07:33 ق.ظ
خدا قوت به الهام عزیز و خواهران خوبم
همسفر اکرم
شنبه 26 خرداد 1397 07:46 ق.ظ
خدا قوت به همه خواهران عزیزم، مطالب بسیار آموزنده بود.
مرضیه و الهام جون، ان شاالله همیشه موفق باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox