برداشت از لژیون روز دوشنبه 97/02/31

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 19 خرداد 1397-08:30 ق.ظ

همسفر رعنا: پروردگارا ما به رحمت و مهربانی‌ات ایمان‌داریم؛ پس ما را در رسیدن به تعادل و تکامل یاری فرما.

هر کاری را بانام خدا شروع کنیم و از شر شیطان به خدا پناه ببریم. گاهی ما به‌طور مستقیم کار ضد ارزش انجام نمی‌دهیم؛ ولی با دنبال کردن و تجسس و پیگیری کردن مسائل ضد ارزشی دنباله‌رو شیطان می‌شویم.

ماه رمضان فرصت خوبی است برای خودشناسی؛ زیرا نیروهای منفی در ماه رمضان دست‌وپایشان بسته است؛ شیطان بیرونی نیست هرچه هست در وجود خودمان هست. باید از شیطان‌هایی که در وجودمان هست به خدا پناه ببریم.

فضل خداوند تابع هیچ قانون و چارچوبی نیست؛ گاهی عملکرد و کارهای ما شایسته پاداش الهی نیست؛ اما فضل و لطف خداوند بالاتر از هر چیزی است و باید به خاطر این فضل و رحمتش از او طلب خیر کنیم.

عامل اختیار و انتخاب در بُعد حیاتِ زمینی برای انسان وجود دارد؛ به همین دلیل ارزش یک عمل ارزشمند بسیار بالا است. یکی از جایگاه‌هایی که باعث می‌شود ما در تمام ابعاد رشد کنیم جایگاه کمک راهنمایی است.

زندگی آنقدر هم سخت نیست؛ باید صبور باشیم و به خدا توکل کنیم و امید داشته باشیم و دست از حرکت و تلاش برنداریم. بایستی بسیار مراقب باشیم تا تحت تأثیر نیروهای شیطانی قرار نگیریم. ناامیدی القا شیطان است؛ از رحمت خدا ناامید نشویم.


یا علیم

 

همسفر مرضیه: ان‌شاءالله به کمک آموزش‌هایی که می‌گیریم بتوانیم خودمان را از سیطره نیروهای منفی خارج کنیم.

همه هستی و همه ذرات، رحمت خداوند را باور دارند و ایمان کامل به مهربانی خداوند دارند و همیشه حالشان خوب است و وقتی ما از این مسئله دور هستیم و به مهربانی و رحمتش ایمان کامل نداریم، هستی برخلاف ما می‌چرخد. ان‌شاءالله خداوند کمکمان کند تا در این ماه باورمان باور واقعی‌تری به خودش باشد.

هیچ‌وقت مستقیماً به شیطان چیزی نگویید؛ چون او را مستقیماً در برابر خود قرار می‌دهید، همیشه بگویید از شر شیطان به خدا پناه می‌برم. گاهی شیطان در کالبد نزدیک‌ترین افراد به شما قرار می‌گیرد و می‌خواهد شمارا از کار ارزشی‌تان دور کند. بعضی وقت‌ها شما باصفت‌های خوبتان ضربه‌فنی می‌شوید؛ پس همیشه مراقب باشید و از خودتان هم به خداوند پناه ببرید.

فضل خداوند تابع هیچ قانونی نیست؛ پس از فضل و رحمتش از او درخواست کنید و هیچ‌وقت از فضل و بخشش او ناامید نشوید.

همه‌چیز نتیجه عملکرد خودمان است. سعی کنیم به خاطر خودمان کارهای ضد ارزشی انجام ندهیم؛ قضاوت نکنیم تاکسی ما را قضاوت نکند.

گاهی می‌خواهید دیگران نفهمند که مسئله‌ای را نمی‌دانید و این خود نوعی پنهان‌کاری است.

 

همسفر زهرا: یکی از چیزهایی که مانع لذت بردن انسان از ماه رمضان می‌شود گناهانش است. ان‌شاءالله خداوند گناهانمان را به فضل خودش ببخشد و در این رمضان به ما لذت نزدیکی به خودش را به ما بچشاند.

اولین صفتی که باعث شد شیطان به نیروی منفی تبدیل شود قیاس بود و صفتی که او را ضربه‌فنی کرد عبادتش بود؛ بعضی وقت‌ها شما باصفت‌های خوبتان ضربه‌فنی می‌شوید.

شیطان در دو بُعد فیزیکی و متافیزیکی وجود دارد؛ بعضی وقت‌ها می‌تواند در کالبد نزدیک‌ترین افراد وارد شود و شمارا تحت فرمان خودش قرار دهد. اگر شیطان نبود شاید حیات به وجود نمی‌آمد؛ پس هیچ‌وقت نگویید کاش این مسئله نبود، کاش شیطان نبود، همه این‌ها به خاطر وجود جریان‌های سیاری که در هستی هست، باید وجود داشته باشد.

در خواب، شما در بعد متافیزیک هستید و ممکن است در خواب هم منحرف شوید. شما تحت تأثیر هفت کالبد خودتان هستید و آنها هم تحت تأثیر شما هستند و به شما القا می‌کنند که شما در آن مسیر حرکت کنید و شما هم باکارهایی که می‌کنید برای آنها انرژی می‌فرستید.

 

همسفر فریده: امروز هم جلسهٔ فوق‌العاده‌ای داشتیم. دستور جلسه عمومی وادی نهم بود و دستور جلسه لژیون سی دی تحت نیروهای شیطانی! هم‌زمانی جالبی بود و می‌توانم برای در امان ماندن از القائات شیطان‌های درونی و برونی از وادی نهم کمک بگیرم!

خانم صبا در لژیون به نکات کلیدی اشاره فرمودند:

گناهان ما سبب می‌شود از ماه مبارک رمضان لذت نبریم؛ روزگاری بود که این ماه برای من لذتی نداشت و فقط از روی ترس و تکلیف چند روزی را روزه می‌گرفتم و بسیار در این امر ناتوان بودم؛ اما خدا را هزاران مرتبه شکر و سپاس که امسال چهارمین سالی است که لذت حضور در این ماه و عبادت و روزه گرفتنِ با لذت روزی‌ام می‌شود و در این انجام تواناتر شده‌ام؛ درست است فاصله بسیار زیادی از درک لذت حقیقی این روزها و شب‌ها و عبادات خاص این ماه و برکاتش دارم؛ اما شکل گرفتن این حس‌های خوب نسبت به این ماه و عبادتش را در چهار سال اخیر به فال نیک می‌گیرم که بدین معناست که یکسری ضد ارزش‌ها از وجود من پاک‌شده که به همان نسبت این لذت در من پدیدار شده است! خدایا شکرت...

نکته کلیدی دیگری که می‌تواند به من کمک کند تا درستی خواسته‌ها و عملکرد خود را با آن محک بزنم این بود که وقتی کل سیستم هستی برخلاف میل ما و مسیر ما می‌چرخد؛ یعنی ما در مسیر درست نیستیم؛ زیرا کل هستی در جهت تعادل درحرکت است و رحمت و مهربانی خداوند را باور دارند.

یک قیاس تمام عبادت‌های شیطان را پوچ کرد و او از بارگاه الهی رانده شد. چه چیزی شیطان را متکبر کرد؟ اعمال خوبش! مراقب باشید اعمال خوبتان سبب سقوطتان نشود. هیچ‌وقت نخواهید اثر عملکردهای خود را ببینید؛ زیرا با عملتان چیزی نصیبتان نمی‌شود، همه‌چیز را از فضل خداوند بخواهید.

ان‌شاءالله بعد از ماه مبارک رمضان خداوند ما را تحویل نیروهای الهی بدهد!

 

همسفر حوریه: از راهنمای خوبم آموختم؛

وقتی همه‌چیز علیه ماست آن زمانی است که ما به رحمت خداوند ایمان نداریم. ان‌شاءالله مهربانی خداوند روزی‌مان شود.

همیشه در شروع هر کاری بگوییم اعوذبالله من الشّیطان الرجیم.

اولین صفتی که شیطان را از درگاه خداوند راند، صفت قیاس بود. ما خیلی وقت‌ها از سمت صفت خوبمان ضربه می‌خوریم.

در ماه رمضان کلاً دست و پای نیروهای منفی بسته است؛ پس هر چیزی هست درون خودمان است. هیچ‌وقت نگوییم که کاش شیطان نبود و ...؛ چون همه‌چیز برحسب اضداد آفریده‌شده است.

سخت‌ترین تزکیه و پالایش در بُعد زمان است یعنی در دنیا و این به خاطر جذاب بودن دنیا است.

 

همسفر صفورا: یکی از چیزهایی که مانع لذت بردن از ماه رمضان می‌شود و یکی از موانعی که در مسیر همه انسان‌ها وجود دارد و باعث می‌شود که از این ماه لذت نبرند گناهانشان است. می‌بینی که روزه می‌گیری و عبادت هم می‌کنی؛ ولی خیلی حالت خوب نیست و خوشحال نیستی. ان‌شاءالله خدا همه گناهان ما را از فضل خودش ببخشد و در این رمضان لذت نزدیکی به خودش را بچشاند.

بعضی مواقع که موانعی در سر راهتان قرار می‌گیرد و از زمین و زمان در کارهایتان گره می‌افتد و مشکلات به وجود می‌آید، می‌گویی: هوا هم با من لج است یا زمین هم با من لج است و یا این چه وضعی است. یک دلیلی دارد؛ اینکه همه هستی و همه موجودات و همه ذرات و اشیائی که در هستی وجود دارند، رحمت خداوند را باور دارند و ایمان کامل به مهربانی و رحمت خداوند دارند و این مسئله باعث می‌شود که همیشه حالشان خیلی خوب است. وقتی ما از این مسئله دور هستیم، هستی برخلاف ما می‌چرخد و دنیا به کام ما نیست و این‌زمانی است که مهربانی خداوند را باور نداریم و به رحمت و خوبی خدا ایمان کامل نداریم، به خاطر همین هر کاری می‌کنیم کارمان جور درنمی‌آید. امیدوارم در این رمضان توفیق این را بیشتر داشته باشیم و باورمان نسبت به مهربانی خداوند باور واقعی‌تری باشد. خداوند از همه‌کسانی که می‌دانید مهربان‌اند، مهربان‌تر است و وقتی این‌طور فکر کنید، با همه هستی در مسیر تکامل قدم برمی‌دارید.

 

همسفر اکرم: خداوندا ما را مورد فضل و بخشش خود قرار بده، آمین.

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود از ماه مبارک رمضان لذت نبریم و حال خوبی نداشته باشیم گناه است. بعضی وقت‌ها موانعی سر راه است و مشکلات زیادی به وجود می‌آید؛ برای این است که به رحمت و مهربانی خدا ایمان نداریم.

گاهی خودمان دنبال شیطان می‌رویم و باعث می‌شود که در تاریکی و ضد ارزش قرار بگیریم و مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. پای صحبت آدم‌های ناامید ننشینیم.

اولین کاری که باعث می‌شود به سمت شیطان برویم قیاس است و کبر هم باعث شد که شیطان از جایگاه خود سقوط کند؛ صفت کبریا فقط مخصوص خداوند متعال است. گاهی کارهای خوب هم باعث سقوط می‌شود، سعی کنید دچار منیت نشوید.

خوبی‌ها و بدی‌ها باید وجود داشته باشد تا فرق بین آنها معلوم شود و همه این‌ها در وجود خودمان است و همه‌چیز به قدرت انتخاب و اختیار ما برمی‌گردد؛ ولی درنهایت خداوند باید اذن آن را صادر کند.

یکی از جایگاه‌هایی که باعث رشد می‌شود جایگاه کمک راهنمایی است. همه ما یک حرکت زمینی و یک حرکت آسمانی داریم. کسانی که حرمت‌های کنگره را رعایت نمی‌کنند، تحت تأثیر نیروهای شیطانی هستند.

نقطه‌ضعف باعث پنهان‌کاری می‌شود، کاری را که بلد نیستیم انجام ندهیم و مسئولیت آن را قبول نکنیم. تلاش، امید و توکل داشته باشیم و به فضل و رحمت خداوند ایمان، ان‌شاءالله مشکلات یکی‌یکی حل خواهد شد.

 

همسفر ربابه: به خدا پناه ببریم از شیطان درونی خودمان.

از این به بعد خیلی به مسائل خودمان دقت کنیم که چقدر درونمان به‌هم‌ریخته است یا درونمان آرام است. هر انسانی یک جن دارد یک روح. روح ما را به صلح، صفا و آرامش تشویق می‌کند، ولی جن به ضد ارزش‌ها و نیروهای منفی درون خودمان است. هر چه آگاهی، دانش، معرفت، ایمان بالاتر رود، اثر نیروهای تخریبی و بازدارنده ذره‌ذره کم می‌شود و هر چه به‌طرف سقوط برویم القا نیروهای بازدارنده شدیدتر می‌شود و در همه‌چیز تعیین‌کننده ما هستیم.

هر چه کنی به خود کنی، گر همه نیک و بد کنی؛ هر کاری کنیم روی خودمان فرود می‌آید، اگر بد دیگران را بخواهیم در خودمان تخریب ایجاد می‌شود، اگر دیگران را به هم بریزی خودت به هم می‌ریزی. پنهان‌کاری و قضاوت نکنید.

خداوند از فضل خودش گناهان ما را ببخشد تا بتوانیم لذت ببریم.

آنهایی که ایمان کامل به رحمت خداوند دارند، حالشان همیشه خوب است.

 

همسفر پوران: ما در هر مرحله از زندگی اختیارداریم انتخاب کنیم یا انتخاب نکنیم. ما اختیارداریم عشق یا نفرت، دروغ یا حقیقت، نابودی یا سازندگی را انتخاب کنیم. در پرتو انتخاب است که انسان‌های اصلح خداوند مشخص می‌شود.

وقتی‌که من از فرامین سرپیچی کنم تحت نیروهای شیطانی می‌شوم. اگر پشت سر دیگران غیبت یا سرزنش کنم تحت نیروهای شیطانی می‌شوم. گاهی ما جواب خدمت را با خیانت می‌دهیم. هر چیزی که روی عقل، تفکر، اندیشه و فکر انسان پرده و حجاب بکشد خمر است و عمل شیطانی از خمر است. هرچه آگاهی و دانش بیشتر و بالاتر رود اثر نیروی تخریبی کمتر می‌شود. تعیین‌کننده خودمان هستیم که چطور عمل کنیم. اگر بد دیگران را بخواهم به خودم می‌رسد. پنهان‌کاری کردن جزء نیروی شیطانی است. اگر ما مسئله‌ای را نمی‌دانیم باید سؤال کنیم تا به مشکل برخورد نکنیم.

 

همسفر الهام قدیری: خداوندا به رحمت و فضل خودت و به بزرگی و عظمت ماه خودت که ما را در آن دعوت نمودی، اذن خروج ما را در بلاهایی که در آن گرفتاریم صادر فرما و تاوان ما را به فضل و رحمتت ببخش.

هیچ‌وقت مستقیماً به شیطان چیزی نگویید. بگویید: به خدا پناه می‌برم؛ یعنی در آغوش خداوند بروید.

بعضی از ابعاد شما اصلاً در بُعد زمان شما نیستند و از بعد شما خارج هستند. بعضی از ابعاد شما بیرون از شما است و تمام مسیر شمارا در بُعد حیات و زمان می‌بیند؛ یعنی از اول تا آخر شمارا می‌بیند و این قدرت را دارد که به‌طور کامل تو را ببیند و این به‌طور کامل دیدن باعث می‌شود که خیلی جاها تو را خیلی خوب هدایت کند.

کسانی که حرمت کنگره را رعایت نمی‌کنند جز نیروهای شیطانی هستند، کسانی که خدمت را به خیانت تبدیل می‌کنند، کسانی که دیگران را تحریک می‌کنند. هرقدر راهنمایی‌های غلط کردید و آدرس غلط به آدم‌ها دادید و آنها را از خیلی چیزها دور کردید و باعث گمراهی آنها شدید و به‌اندازه همه آنها جزء نیروهای شیطانی بودیم.

ناامیدی القا شیطان است به خدا بگویید: من هر کاری بکنم هیچ‌وقت از فضل و رحمت تو ناامید نمی‌شوم و مطمئنم که من را مورد فضل و رحمت و بخشش خود قرار می‌دهی.

گاهی یکسری چیزها را نمی‌دانیم و بلد نیستیم؛ ولی مسئولیتش را نمی‌پذیریم که بلد نیستیم و چون مسئولیتش را نمی‌پذیریم پنهان‌کاری می‌کنیم و در ادامه این پنهان‌کاری، مشکلاتی برای ما پیش می‌آید که ما را جزء نیروهای شیطانی می‌برد.

 

همسفر سکینه: چقدر با نصیحت غلط زندگی دیگران را به هم زدید و در زندگی‌ها آتش به پا کردی، چقدر راهنمایی‌های غلط دادید؟ به‌اندازه همان‌ها جزء نیروهای شیطانی شدید. حرکت زمینی شما روی حرکت آسمانی شما تأثیر می‌گذارد.

آنچه برای خودتان می‌پسندید برای دیگران هم بپسندید و اگر برای خود نمی‌پسندید برای دیگران هم نپسندید. هر کاری که دوست داری برایت اتفاق نیفتد برای دیگران انجام نده.

اینکه مطلبی را نمی‌دانید اشکالی ندارد. وقتی آن را نمی‌پرسید و نقطه‌ضعف خودتان را نشان نمی‌دهید؛ یعنی پنهان‌کاری می‌کنید و آن لحظه جزء نیروهای شیطانی قرار می‌گیرید.

 

همسفر مریم وحیدی: یکی از موانعی که باعث می‌شود ما از ماه رمضان لذت نبریم گناهان ما است. انشالله خداوند گناهان ما را از فضل خودش ببخشد و لذت نزدیکی به خودش را به همه ما بچشاند.

گاهی موانعی سر راهتان هست و از زمین و زمان گله‌دارید و کفر می‌کنید که همه با شما لج هستند، این مسئله دلیل دارد که همه موجودات و ذرات همه به رحمت خداوند و به مهربانی کامل خداوند باور دارند و باعث می‌شود که همیشه حالشان خوب باشد و وقتی از این مسئله دور هستیم، هستی علیه ما می‌چرخد و به کام ما نمی‌چرخد و باید به مهربانی و رحمت خداوند ایمان کامل داشته باشیم. امیدوارم در ماه مبارک رمضان توفیق این را داشته باشیم که باور واقعی به مهربانی خداوند باشیم و بدانیم از همه‌کسانی که دیدیم خداوند مهربان‌تر به ما و انشالله مهربانی خداوند بیشتر روزی‌مان شود.

 

همسفر رعنا: پروردگارا ما به رحمت و مهربانی‌ات ایمان‌داریم؛ پس ما را در رسیدن به تعادل و تکامل یاری فرما.

هر کاری را بانام خدا شروع کنیم و از شر شیطان به خدا پناه ببریم. گاهی ما به‌طور مستقیم کار ضد ارزش انجام نمی‌دهیم؛ ولی با دنبال کردن و تجسس و پیگیری کردن مسائل ضد ارزشی دنباله‌رو شیطان می‌شویم.

ماه رمضان فرصت خوبی است برای خودشناسی؛ زیرا نیروهای منفی در ماه رمضان دست‌وپایشان بسته است؛ شیطان بیرونی نیست هرچه هست در وجود خودمان هست. باید از شیطان‌هایی که در وجودمان هست به خدا پناه ببریم.

فضل خداوند تابع هیچ قانون و چارچوبی نیست؛ گاهی عملکرد و کارهای ما شایسته پاداش الهی نیست؛ اما فضل و لطف خداوند بالاتر از هر چیزی است و باید به خاطر این فضل و رحمتش از او طلب خیر کنیم.

عامل اختیار و انتخاب در بُعد حیاتِ زمینی برای انسان وجود دارد؛ به همین دلیل ارزش یک عمل ارزشمند بسیار بالا است. یکی از جایگاه‌هایی که باعث می‌شود ما در تمام ابعاد رشد کنیم جایگاه کمک راهنمایی است.

زندگی آنقدر هم سخت نیست؛ باید صبور باشیم و به خدا توکل کنیم و امید داشته باشیم و دست از حرکت و تلاش برنداریم. بایستی بسیار مراقب باشیم تا تحت تأثیر نیروهای شیطانی قرار نگیریم. ناامیدی القا شیطان است؛ از رحمت خدا ناامید نشویم.

 

گردآوری و تایپ: همسفر مرضیه

 

 

 

نظرات() 


همسفر حوریه
یکشنبه 27 خرداد 1397 09:08 ب.ظ
از برداشتها بسیار آموختم ولذت بردم ازخواهر های خوبم بی نهایت سپاسگزدرم.
الهام قدیری
یکشنبه 27 خرداد 1397 10:36 ق.ظ
خداقوت و سپاس مرضیه عزیز . خدمت هایت پرخیر و برکت و آرامش قرین لحظه لحظه زندگی ات
ممنون از برداشت های همه عزیزان
همسفر اکرم
دوشنبه 21 خرداد 1397 10:07 ب.ظ
خدا قوت به همه خواهران عزیزم.
الهام و مرضیه جون، ان شاالله همیشه موفق باشید.
همسفر مرضیه
دوشنبه 21 خرداد 1397 05:57 ق.ظ
ممنون از برداشت خواهران خوبم، موفق و موید باشید الهی
رعنا
یکشنبه 20 خرداد 1397 12:24 ب.ظ
خواهران خوب و مهربانم؛ممنون از برداشتها و نکات آموزشی که بیان نمودید،استفاده کردم.
الهام جان و مرضیه عزیزم؛سپاسگزارم.خدا قوت.موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox