برداشت از لژیون روز یکشنبه 97/02/23

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 9 خرداد 1397-03:00 ب.ظ

همسفر زینب: امیدوارم همیشه مشمول رحمت خداوند باشیم و از خداوند سپاسگزارم که توفیق بخشش به ما داده است. ان‌شاءالله صفت بخشش بیشتری در وجودتان باشد و همیشه جزء بخشندگان باشیم.

برای دوست داشتن خودمان زمان بگذاریم.ریشه خیلی از مشکلات از عدم بی‌احترامی به خودمان است؛ باید گفت‌وگوی خوب با خودمان داشته باشیم، به خودمان احترام بگذاریم و بد صحبت نکنیم؛ مثل‌اینکه با بزرگی صحبت می‌کنیم، تلاش کنیم مراقب کلام خودمان باشیم.


یا علیم

 

همسفر حوریه: بهترین زمان تغییر و پوست‌اندازی ما رمضان است.

آدم‌ها راحت می‌توانند دشمنان خود را دوست داشته باشند؛ ولی دوست داشتن خودشان سخت‌تر است. عشق از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد. همه امراض از عدم بخشایش خودمان نشأت می‌گیرد. آدم‌هایی که خودشان را دوست دارند حالشان خوب است و حال دیگران را نیز خوب می‌کنند.

بعضی از اشتباهات، بخشی از مسیر رشد ماست. آدم‌های نزدیک به ما، برای درس دادن به ما آمده‌اند.

با آنهایی که حس بی‌لیاقتی به ما می‌دهند قطع رابطه کنیم. ما باید در لحظه زندگی کنیم. باید در حد توانمان ایثار کنیم نه بیشتر.

 

همسفر فریده: خدا را شکر که توفیق داریم در جمعی باشیم که بخشش یک ارزش است. ان‌شاءالله همیشه مشمول بخشش‌های خداوند باشیم.

انسان‌هایی که منشأ عشق و آرامش هستند در صلح هستند و خودشان را دوست دارند. ببینید خودتان را چقدر دوست دارید؟! دوست داشتن خود و دوست‌نداشتن خود فاکتورهایی دارد که با بررسی آن‌ها می‌توانیم متوجه شویم چقدر خودمان را دوست داریم.

چقدر به خودمان احترام می‌گذاریم و با چه ادبیاتی با خود صحبت می‌کنیم؟! چقدر با کینه، نفرت، حسادت و حس انتقام خودزنی می‌کنیم تا دیگران را تنبیه کنیم؟

چقدر احساس گناه و حس بی‌لیاقتی داریم؟ احساس گناه همیشه جویای مجازات است و حس بی‌لیاقتی مانع حرکت شما می‌شود.

خودتان را همان‌طور که هستید بپذیرید و دوست داشته باشید؛ پذیرش خود کلید تغییر و دگرگونی‌های مثبت است!

جلسهٔ عمومی امروز با حضور استاد امین و جشن گل‌ریزان برای رمضان ۹۷ و صحبت‌های خانم صبا این جلسه را پر از نور کرده بود. ان‌شاءالله به کمک این انوار الهی بتوانم از تاریکی‌های وجودم خارج شوم و در صراط مستقیم قرار بگیرم.

 

همسفر پوران: رمضان یعنی کنده شدن از وابستگی‌ها و نزدیک شدن به‌فرمان عقل.

رمضان فرصت است؛ فرصتی که برای جبران اشتباهات و جبران کارهای نکرده در طول یازده ماه سال. ماه رمضان فرصتی برای پاک‌سازی روح، روان و جسم است که با کمک مثلث جسم، روان و جهان‌بینی می‌توانیم به خودمان کمک کنیم. در بدن یکسری چربی‌هایی هست که سالی یک‌بار باید از بدن پاک‌سازی شوند که ما می‌توانیم با روزه گرفتن این چربی‌ها را از بدن خارج کنیم و در طول سال ما یکسری انرژی‌های کاذب در بدن ذخیره کرده‌ایم که ماه رمضان فرصت خوبی است برای استفاده از این انرژی‌های انباشته‌شده در بدن که خارج شوند.

رمضان فرصتی است برای پاک‌سازی روح و روان با دعا، نماز، استغفار و فکر کردن و اندیشیدن به درون خودم؛ فرصتی است که تاریکی‌های وجودم را پیدا کنم و در پی رفع آن باشم. امیدوارم که از این فرصتی که خداوند در اختیارم گذاشته بتوانم بهترین بهره را به دست آورم و از فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کنم و در آخر کار سربلند و شاد و با آرامش از این مهمانی بزرگ برگردم و میزبان عزیز از من راضی باشد. خدایا شکر و ممنونم که مرا در این مهمانی بزرگ دعوت کردی و اجازه دادی که من هم از این فرصت بهره ببرم.

 

همسفر سکینه: انسان‌ها راحت می‌توانند دشمنانشان را دوست داشته باشند؛ ولی دوست داشتن خودشان از دشمنانشان سخت‌تر است. علت این است که خودمان را می‌بینیم؛ نقطه‌ضعف‌ها، بدی‌ها و مسائل خود را می‌بینیم، موفقیت‌هایمان را هم ببینیم، چون همه‌چیز را می‌بینیم احساس می‌کنیم لایق دوست داشتن نیستیم.

عشق، صلح و آرامش از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد. کسانی که خودشان را دوست ندارند به‌طور موقتی می‌توانند صلح و دوست داشتن را تجربه کنند که درنهایت به جنگ تبدیل می‌شود.

بایدهایی در زندگی شما هست که لذت حال را از شما می‌گیرد. همیشه فکر می‌کنید اتفاق دیگری باید بیفتد تا حالتان خوب باشد و آدم بهتری شوید. بایدهایی که برای خود تعریف کردید باعث می‌شود خودتان را دوست نداشته باشید. همین‌طور که هستید خودتان را دوست داشته باشید؛ آن‌وقت گشایش برایتان ایجاد می‌شود و آدم‌های اطرافتان تغییر می‌کنند. آدم‌های اطرافتان مأمور هستند به حس بی‌لیاقتی شما خوراک بدهند. اگر تغییر کردید آنها حس بهتری به شما می‌دهند.

خدا را باور کنید؛ بدانید هر چه برایتان می‌خواهد خیر است. آرام شوید، راضی باشید، خودتان و شرایطتان را بپذیرید.

یک آینه بخرید و در آن به خودتان نگاه کنید. این آینه کانالی است برای وارد شدن به خودتان، آن‌وقت حالتان خوب می‌شود و به شما احساس رضایت‌مندی دست می‌دهد. بگویید: من تو را همین‌طوری که هستی دوست دارم. انسان‌هایی که خودشان را دوست دارند، می‌توانند حال بقیه را خوب کنند.

 

همسفر عفت: ریشه خیلی از موانع و محدودیت‌های ما از عدم احترام به خود است؛ ما به آن خود واقعی‌مان احترام نمی‌گذاریم؛ شاید به دیگران خیلی احترام می‌گذاریم و برای حقوق آنها ارزش قائلیم؛ ولی در احترام گذاشتن به خودمان وسواسی به خرج نمی‌دهیم و ارزشی قائل نمی‌شویم. اگر می‌خواهیم مشکلاتمان حل شود و موانع برطرف شود به خودمان احترام بگذاریم، ارزش قائل شویم؛ برای ارزش قائل شدن در گفتگوهای درونی خودمان مراقب حرف زدن‌هایمان باشیم، ببینیم که در خلوت خودمان با چه ادبیاتی صحبت می‌کنیم و خودمان را چه چیزی صدا می‌کنیم.

همان‌طور که با دیگران محترمانه و ارزشمند و با ادبیات خوب سخن می‌گوییم، با خودمان هم آن‌گونه سخن بگوییم؛ حتی در بدترین شرایط. نوازش کردن زیبا باشد، شوخی‌های که می‌کنیم زیبا و مؤدبانه باشد؛ حتی اگر می‌خواهیم با خودمان حسابگرانه برخورد کنیم معقولانه باشد.

 

همسفر اکرم: خدایا کمک کن تا در ماه رمضان به خودمان نزدیک‌تر شویم، آمین.

از خداوند تشکر می‌کنم که اجازه می‌دهد از مال خود ببخشیم. بهترین زمان تغییر، ماه رمضان است. بعضی وقت‌ها دوست داشتن خودمان از دوست داشتن دشمن هم سخت‌تر است؛ چون نقطه‌ضعف‌ها را می‌بینیم و احساس می‌کنیم که لایق دوست داشتن نیستیم. عشق از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد. همه امراض جسمی و روحی از عدم بخشش خودمان صورت می‌گیرد و ریشه خیلی از مشکلات عدم احترام به خودمان است و اصلاً منظور خودخواهی نیست.

به گفتگوی درونی خود توجه کنیم. من یک روز قبل از اینکه به بیمارستان بروم با تمام خستگی و استرس و بی‌حوصلگی وقتی وضو گرفتم یک‌دفعه نگاهم به آینه افتاد و گفتم: خدا جون قربانت برم، چقدر مرا زیبا آفریدی، ممنونم که این زیبایی را به من دادی و خندیدم. وقتی دخترم مرا دید گفت: مامان چیزی شد که خندیدی؟ گفتم از خدا تشکر کردم و گفت: واقعاً زیباترین مامان دنیا هستی.

من ضد ارزش‌ها و بایدهای زیادی دارم و از خدا می‌خواهم که کمکم کند تا بتوانم خودم را همین‌طور که هستم بپذیرم تا گشایش خیر شود.

از راهنمای عزیزم بسیار سپاسگزارم که با عشق آموزش می‌دهد. شکر، شکر، شکر.

 

همسفر ربابه: امروز آقای امین استاد جلسه بودند. شعبه یک حال و هوای دیگری داشت و انرژی خیلی خوبی بود، امیدوارم شامل حال همه باشد.

همیشه جزء بخشش کنندگان باشیم.

دستور جلسه الهام از رمضان بود. رمضان بهترین فرصت برای تغییر است.

روزه گرفتن روی سیستم ایکس تأثیر می‌گذارد و برای اینکه جسم ما سرویس شود نیاز به بازسازی دارد که با روزه گرفتن بازسازی می‌شود که با دو طریق باسیم و بی‌سیم است.

خودمان را دوست داشته باشیم و به خودمان احترام بگذاریم و ارزش قائل شویم.آدم‌هایی که خودشان را دوست دارند انگیزه در درونشان ایجاد می‌شود و باعث پیشرفتشان می‌شود و انرژی می‌گیرند. مراقب کلام خود باشیم که در ارتقاء خودمان تأثیر دارد؛ از این به بعد تمرین کنیم و از درون هم برای خودمان یک ارزش و کرامتی را ایجاد کنیم.از دوست داشتن خود به عزت‌نفس می‌رسید.

پذیرش خود، اولین کلید دگرگونی است. بعضی از اشتباهات بخشی از رشد ماست و اگر این بایدها را کم کنیم؛ چه گشایش‌ها و چه راه‌هایی باز می‌شود. امیدوارم با تلاش، حرکت و دوست داشتن به‌جای خوب برسم.

 

همسفر زینب: امیدوارم همیشه مشمول رحمت خداوند باشیم و از خداوند سپاسگزارم که توفیق بخشش به ما داده است. ان‌شاءالله صفت بخشش بیشتری در وجودتان باشد و همیشه جزء بخشندگان باشیم.

برای دوست داشتن خودمان زمان بگذاریم.ریشه خیلی از مشکلات از عدم بی‌احترامی به خودمان است؛ باید گفت‌وگوی خوب با خودمان داشته باشیم، به خودمان احترام بگذاریم و بد صحبت نکنیم؛ مثل‌اینکه با بزرگی صحبت می‌کنیم، تلاش کنیم مراقب کلام خودمان باشیم.

 

همسفر زهرا: زمانی که قرار است یک اتفاق جدیدی و یک پوسته جدیدی از ما جدا شود وارد تاریکی می‌شویم؛ وارد یک‌چیزی که خیلی اذیتمان می‌کند می‌شویم و اگر به‌سلامت از آن بیرون بیاییم قطعاً پوست جدیدی که روی ما رویش پیدا می‌کند پوست خوبی خواهد بود.

یک علت اساسی که نمی‌توانیم خودمان را دوست داشته باشیم این است که خیلی خوب نقطه‌ضعف‌ها و بدی‌هایمان را می‌بینیم و احساس می‌کنیم به‌اندازه کافی لایق دوست داشتن نیستیم و عشق از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد.

یکی از چیزهایی که هست این است که خیلی مراقب گفتگوهای درونی خودتان باشید؛ ببینید با چه ادبیاتی با خودتان حرف می‌زنید، دوست داشتن خودتان را مشروط به یکسری موفقیت‌ها کرده‌اید.

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود شخصیت آدم لطمه بخورد احساس گناه است و یکی از چیزهایی که باعث احساس گناه می‌شود، من باید است. وقتی می‌گویید باید؛ یعنی چیزی وجود ندارد و خوب شدن شما و حال خوب شما به آن باید است و این نشان می‌دهد رفتار شما خوب نیست یا به‌اندازه کافی درست رفتار نمی‌کنید و احساس گناه می‌کنید.

 

همسفر مریم وحیدی: از خداوند تشکر می‌کنیم که اجازه می‌دهد که ببخشیم و اجازه داده در جمعی قرار بگیریم که بخشش برایشان ارزش است؛ چون بعضی وقت‌ها انساندر شرایطی قرار می‌گیرد که جمع‌کردن برایش ارزش است و انسان‌هایی در مسیرش قرار می‌گیرند که خساست برایشان ارزش است و خدا را شکر که در جمعی هستیم که صفت بخشش روزبه‌روز بیشتر در ما تقویت می‌شود و مطمئن باشید که بخشش‌ها گشایش عظیمی در زندگی‌تان خواهد داشت.

 

همسفر الهام قدیری: از خداوند تشکر می‌کنیم که به ما اجازه می‌دهد که ببخشیم، اجازه می‌دهد که در جمعی قرار بگیریم که بخشش برایش ارزش است.  ان‌شاءالله همیشه جزء بخشنده‌ها باشیم.

زمانی که قرار است یک اتفاق جدیدی ایجاد شود، وارد یک تاریکی یا یک‌چیزی که خیلی اذیتمان می‌کند می‌شویم و اگر سلامت از آن بیرون بیاییم قطعاً پوست جدیدی که در ما رویش پیدا می‌کند پوست خوبی خواهد بود و بهترین زمان پوست‌اندازی ما ماه رمضان است؛ واقعاً رمضان بهترین فرصت برای تغییر است.

عشق از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد؛ یعنی انسانی می‌تواند منشأ عشق، صلح و آرامش باشد که خودش را دوست داشته باشد. انسان‌هایی که خودشان را دوست نداشته باشند به‌طور موقتی می‌توانند یک صلح، آرامش و دوست‌داشتنی را تجربه و ایجاد نمایند؛ اما نهایتاً به جنگ تبدیل می‌شود.

همه امراض از عدم بخشایش خودمان صورت می‌گیرد. مراقب حرف‌هایی که با خودتان می‌زنید باشید، ببینید که واقعاً شما در خلوت خودتان با چه ادبیاتی با خود صحبت می‌کنید و خودتان را چه صدا می‌کنید؟

بعضی وقت‌ها ما خودمان را می‌زنیم برای اینکه دیگران را ادب کنیم و بسوزانیم.

خیلی از ایثارهای ما، ما را می‌شکند؛ چون روی پایه‌های سستی رفته است؛ شاید حسابگرانه داریم ایثار می‌کنیم یا شاید شور ایثار داریم یا شاید آموزش خوبی از ایثار کردن نداریم.

«من باید» یک‌چیزی از شما می‌دزدد و این است که شمارا از «حــال» دور می‌کند؛ از لذتی که در اکنونتان دارید فاصله می‌گیرید، همیشه فکر می‌کنید که یک اتفاق دیگری باید بیفتد که شما حالتان خوب باشد.

بعضی وقت ها توقف‌هایی برایمان انفاق می‌افتد که اگر خودمان را دوست داشته باشیم می‌گوییم ایــن حتمــــاً بهتــــرین شـــکلی اســـت کـــه بــایــــد بــاشــــد. شاید اگر آن اتفاق می‌افتاد من قبله‌ام را گم می‌کردم.

 ساختارِ احساسِ بی‌لیاقتی برای بقای خود آدم‌هایی را به سمت شما می‌فرستد تا تخریبتان کنند؛ ولی تو باز بیشتر به خودت عزت بده و سعی کن خود را خیلی دوست داشته باشی.


همسفر مرضیه: ان‌شاءالله در همگی صفت بخشنده بودن بیشتر تقویت شود و جزء بخشنده‌ها باشیم و خدا را شکر که در جمعی قرار گرفتیم که بخشش برایش ارزش است.

بعضی وقت‌ها دوست داشتن خودمان از دوست داشتن دشمنانمان سخت‌تر است و وقتی به خودمان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نمی‌توانیم خودمان را دوست داشته باشیم و علتش این است که خیلی خوب خودمان و درونمان را می‌بینیم.عشق از انسانی جاری می‌شود که خودش را دوست داشته باشد که اگر غیرازاین باشد به‌طور موقتی می‌تواند یک آرامش و دوست‌داشتنی را تجربه کند. دوست داشتن خود را مشروط به این نکنید که یکسری موفقیت‌ها را به دست آورید. از دوست داشتن خود است که به عزت‌نفس می‌رسید.

ریشه خیلی از مشکلات، موانع و گرفتاری‌ها از عدم احترام به خود است؛ باید به گفتگوهای درونی خودمان خیلی توجه کنیم.

تا وقتی احساس گناه، بی‌لیاقتی می‌کنی، احساس خوبی نسبت به خودت نداری، باید کم‌کم یاد بگیریم که گفتگوی با خودمان را سرشار از احترام کنیم. یکی از چیزهایی که باعث می‌شود احساس گناه کنید من باید است؛ این من بایدها دارد بیشترین تخریب را ایجاد می‌کند؛ شما وقتی می‌گویید باید؛ یعنی یک‌چیزی وجود ندارد و خوب شدن و حال خوب تو به آن باید بستگی دارد و حال تو خوب نیست.

پذیرش خود کلید دگرگونی‌های مثبت است؛ پس اولین کلیدی که برای تحولمان نیاز داریم این است که خودمان را بپذیریم، پذیرش یعنی همه‌جوره قبولت دارم.


گردآوری و تایپ : همسفر مرضیه

نظرات() 


الهام قدیری
سه شنبه 15 خرداد 1397 10:31 ق.ظ
ممنون از همه خواهران
مرضیه عزیزم خداقوت و سپاس
همسفر حوریه
شنبه 12 خرداد 1397 01:57 ق.ظ
خدا قوت خدمت خواهر های خوبم بابت برداشتهای پر بارشان وسپاس از آموزشهای خانم صبای عزیزم.
همسفر اکرم
پنجشنبه 10 خرداد 1397 10:32 ب.ظ
خواهر های عزیزم، از برداشت های آموزنده تان بسیار آموزش گرفتم، سپاس
الهام و مرضیه جون، خدا قوت
همسفر مرضیه
چهارشنبه 9 خرداد 1397 09:21 ب.ظ
خواهران خوبم خدا قوت و سپاس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox