برداشت از لژیون روز پنج شنبه 97/02/13

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397-08:30 ق.ظ

همسفر اکرم: خدایا نفس ما را به تعادل نزدیک کن. آمین

صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است.

نقطه مشترک همه ما این است که در تاریکی هستیم، فقط درصدها فرق می‌کند و دیگر اینکه دوست داریم از تاریکی بیرون بیاییم. آموزش همه مشترک است. روح بخش الهی ماست.

وقتی خدا اشتباه را نشان می‌دهد باید تغییر کرد، منیت نمی‌گذارد، نباید دچار تکبر شد، هیچ‌وقت به کسی برتری مجویید. به خاطر آموزش‌هایی که می‌گیریم رشد می‌کنیم، اگر آموزش‌ها متوقف شود؛ سقوط می‌کنیم. برای پی بردن به ماهیت باید خیلی تلاش کرد تا به ما الهام شود، هرچقدر جلو بروید تلاش، مطالعه و حرکت بیشتر باشد الهام می‌شودباید نیاز را تشخیص دهیم و مسائلی که در مسیر به وجود می‌آید از آن آموزش بگیریمتمرکز بیشتر، تفکر بیشتر.

یا علیم

 

خانم مرضیه: خداوندا در مسیر ما انسان‌هایی قرار بده که ما را به تو نزدیک‌تر سازند. قطعاً خداوند ما را خیلی دوست داشته که در مسیرمان راهنما قرار داده و همه انسان‌ها این شانس را ندارند که در بُعد زمینی‌شان راهنما داشته باشند.

کمک راهنمایی جایگاهی است که سختی‌های خود را دارد؛ اما به تکاملمان کمک زیادی می‌کند؛ مسیر تکامل از سختی‌ها می‌گذرد.

باید در آموزش‌ها نکاتی را بیرون بکشیم و به زندگی‌مان ربطش دهیم. خیلی از آموزش‌ها در مسیرمان قرار می‌گیرد که بعدها می‌فهمیم به چه دردمان می‌خورد و هر چه انسان در زندگی جلوتر می‌رود، آموزش‌هایش سخت‌تر می‌شود.

نقطه مشترک همه ما این است که با درصدهای مختلفی در تاریکی هستیم و همچنین دوست داریم که از تاریکی‌هایمان بیرون بیاییم؛ برای همین است که در کنگره کنار هم جمع شده‌ایم و آموزش‌هایمان مشترک است.

دعا ما را آماده می‌کند و به سمت تغییری که درست است هدایت می‌کند؛ اما تغییر به‌وسیله خودمان است؛ وقتی تلاش می‌کنیم نشانه‌ها به سمتمان فرستاده می‌شود. تا وقتی نفسمان در تعادل نباشد، تحت القاء روح که بخش الهی است نیستیم.

بعضی وقت‌ها منیت ها حجابی می‌شود و نمی‌گذارد اشتباهاتتان را ببینید.

جایگاه‌های ما به خاطر آموزش‌هایی است که گرفته‌ایم و اگر کسی اشتباهی می‌کند به این دلیل است که آموزش نگرفته و برای آموزش‌هایی که گرفتید به کسی برتری مجویید که چه‌بسا اگر آموزش‌هایی را که من گرفته‌ام آن فرد می‌گرفت بسیار بهتر عمل می‌کرد. اگر بخواهید رشد کنید باید آموزش‌هایتان ادامه‌دار باشد که اگر این‌طور نباشد نزول می‌کنید.

از امتحان‌های زندگی‌تان نیازتان به تغییر را تشخیص می‌دهید و کسی که خود را نیازمند نداند به‌هیچ‌عنوان تغییری در وی ایجاد نمی‌شود و تبدیل اتفاق نمی‌افتد و صفت گذشته تغییر نمی‌کند.

به کسانی که تمرکز بیشتری داشته باشند، الهام می‌شود و کسانی تمرکز بیشتری دارند که تفکرشان بیشتر باشد.

 

همسفر اکرم: خدایا نفس ما را به تعادل نزدیک کن. آمین

صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است.

نقطه مشترک همه ما این است که در تاریکی هستیم، فقط درصدها فرق می‌کند و دیگر اینکه دوست داریم از تاریکی بیرون بیاییم. آموزش همه مشترک است. روح بخش الهی ماست.

وقتی خدا اشتباه را نشان می‌دهد باید تغییر کرد، منیت نمی‌گذارد، نباید دچار تکبر شد، هیچ‌وقت به کسی برتری مجویید. به خاطر آموزش‌هایی که می‌گیریم رشد می‌کنیم، اگر آموزش‌ها متوقف شود؛ سقوط می‌کنیم. برای پی بردن به ماهیت باید خیلی تلاش کرد تا به ما الهام شود، هرچقدر جلو بروید تلاش، مطالعه و حرکت بیشتر باشد الهام می‌شود. باید نیاز را تشخیص دهیم و مسائلی که در مسیر به وجود می‌آید از آن آموزش بگیریم. تمرکز بیشتر، تفکر بیشتر.

 

همسفر حوریه: خدایا نفس ما را به تعادل نزدیک بگردان

از راهنمای عزیزم آموختم؛ قطعاً خداوند خیلی ما را دوست داشته که در مسیرمان راهنما قرار داده. امیدوارم با حرکت درست خود قدردان راهنمای خود باشم.

آدم‌های باهوش ازدواج نمی‌کنند؛ ولی آدم‌های عاقل می‌کنند؛ چون آدم‌های باهوش می‌دانند که پروسه ازدواج سخت است؛ ولی آدم‌های عاقل می‌دانند که تکامل در گذشتن از سختی‌هاست.

نقطه مشترک ما در کنگره این است که همگی در تاریکی هستیم و دیگر اینکه همگی می‌خواهیم از این تاریکی خارج شویم.

دعا ما را آماده می‌کند که به‌سوی علم و عمل خوب و تغییرات راهنمایی کند. همراه با دعا باید تلاش کنیم و نشانه‌ها هم برایمان مشخص می‌شود. بین فسق و فجور و الهام خودم باید تصمیم بگیرم.

ما برای تغییر و تبدیل و رسیدن به هدف نیاز به جهان‌بینی داریم. ما شکل‌هایی که می‌گیریم به خاطر آموزش‌هایی است که می‌گیریم. گاهی منیت ما نمی‌گذارد عیب‌های خود را ببینیم. از مسائلی که برای ما پیش می‌آید باید بفهمیم که به چه آموزش‌هایی نیاز داریم. از امتحان‌های زندگی‌مان، نیاز به تغییرمان مشخص می‌شود. هر کس که تمرکزش بیشتر باشد بیشتر به او الهام می‌شود و هر کس تفکر کند تمرکزش بالا می‌رود ۰

 

همسفر زهرا: ابتدا در این سی دی مطرح شد که ممکن است تازه واردین و سفر اولی‌ها این سؤال برایشان پیش بیاید که ما برای درمان مواد آمده‌ایم این مطالب چه ارتباطی با ما دارد! ما نباید با یکسری سؤالات خودمان را برای آموزش توجیه کنیم، خیلی آموزش‌ها در مسیرمان قرار می‌گیرد که بعدها متوجه می‌شویم که به چه دردمان می‌خورد و این نکته می‌خواهد بگوید که ما در حدی آگاهی نداریم تا بتوانیم رابطه اینها را از هم تشخیص بدهیم.

نکته دیگری که بود اینکه صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ یعنی انسان می‌تواند خودش را تغییر دهد و محکوم نیست تا در صفتی تا ابد باقی بماند، هرکدام از ما صفتی داریم و نقطه مشترک همه ما این است که در تاریکی هستیم و نکته دیگری که ما را دورهم جمع کرده این است که دلمان می‌خواهد از تاریکی بیرون بیاییم.

ما در هستی مدام تحت القا فجور و تقوا هستیم و بین این دو قطب من باید تصمیم بگیرم و نکته دیگر اینکه باید بگویم من اشتباه می‌کنم و باید تغییر کنم؛ چون باور دارم که باید تغییر کنم خداوند اشتباهات من را نشان می‌دهد تا نیاز من را به تغییر نشان دهد.

ما شکلی نداریم آموزش به ما شکل می‌دهد. ما در هر جایگاهی هستیم اگر خداوند یک اعتبار و محبتی به ما داده به خاطر آموزش‌هایی است که گرفته‌ایم؛ پس جای هیچ فخری نیست که برتری نسبت به دیگران داشته باشیم که ممکن است اگر آنها جای ما بودند و آموزش‌های ما را می‌گرفتند خیلی بهتر از ما می‌شدند.

 

همسفر الهام قدیری: خدایا در مسیر ما انسان‌هایی قرار بده که ما را به تو نزدیک‌تر سازند.

قطعاً رحمت خداوند شامل حال همه ماست و خیلی بیشتر ما را دوست داشته که در این بُعد هم در مسیرمان راهنما قرار داده استامیدوارم خداوند ما را قدردان این نعمتی که به ما داده قرار دهد و با حرکت درست و فرمان‌برداری بتوانیم در مسیر خودمان، ما هم به راهنمایان خوبی تبدیل شویم.

آدم عاقل می‌داند که مسیر تکامل از دل همین سختی‌ها می‌گذرد و چون آدم عاقل به دنبال تکامل است رنج‌هایش را هم می‌پذیرد.

یکسری آموزش‌ها در مسیرمان قرار می‌گیرد که بعدها متوجه می‌شویم که این آموزش‌ها برای چه بوده است و هر چه انسان جلوتر می‌رود آموزش‌هایش سخت‌تر می‌شود. جایگاه ما به خاطر آموزش‌هایی است که گرفتیم یا حتی اگر کسی رفتار اشتباهی می‌کند به خاطر آموزش‌هایی است که گرفته است. اگر دیگران هم این آموزش‌ها را بگیرند قطعاً تغییر می‌کنند؛ پس ما برتری نسبت به آنها نداریم.

دعا شاید ما را آماده کند و به سمت تغییری که درست است هدایت می‌کند؛ ولی تغییر به‌وسیله خودمان باید انجام شود. خداوند اشتباهات ما را نشان می‌دهد تا نیاز به تغییر را حس کنیم. بعضی‌اوقات این منیت است که اجازه نمی‌دهد اشتباهاتمان را ببینیم.

نیازمان به آموزش را تشخیص دهیم. تشخیص نیازمندی هم با توجه به مسائلمان است و برای عبور از آن مسائل مجبوریم که یاد بگیریم تا تغییر کنیم.

 

همسفر رعنا: خدایا سپاسگزارم از اینکه در زندگی‌مان راهنما و هادی قرار دادی و از تو می‌خواهم کمکمان کنی تا بتوانیم آموزش‌هایی را که می‌گیریم؛ در حل مسائلمان بکار بگیریم.

باید به آموزش‌هایی که در مسیرمان قرار می‌گیرد توجه داشته باشیم، ممکن است با میزان آگاهی ما قابل‌درک نباشد.

صفت گذشته در انسان صادق نیست. انسان می‌تواند خودش را تغییر دهد، با تلاش و حرکت خودمان می‌توانیم تغییر کنیم. صرفاً با دعا کردن به نتیجه نمی‌رسیم و برای تغییر نیاز به شناخت داریم. جایگاه‌هایی را که به دست می‌آوریم به دلیل آموزش‌هایی است که می‌گیریم. نباید دچار منیت شویم؛ چه‌بسا اگر این آموزش‌ها را دیگران نیز داشتند به‌مراتب رشد و تعالی بهتری به دست می‌آوردند.


همسفر صفورا : همه انسان‌ها در روز الست یک راهنما داشته‌اند که برنامه زندگی‌شان را به کمک آن راهنمایشان نوشته‌اند و همه انسان‌ها این شانس را ندارند که در بُعد زمینی‌شان هم با راهنمایان به همین شکل در ارتباط باشند؛ پس قطعاً رحمت خداوند شامل حال همه ماست و خیلی بیشتر ما را دوست داشته که در این بُعد هم در مسیرمان راهنما قرار داده است. امیدوارم خداوند ما را قدردان این نعمتی که به ما داده قرار دهد و با حرکت درست و فرمان‌برداری بتوانیم در مسیر خودمان، ما هم به راهنمایان خوبی تبدیل شویم.

جایگاه راهنما جایگاه خاصی است و با یک تفکر خاص باید در این جایگاه حرکت کنید که خدای‌نکرده لیاقتتان را در آن جایگاه از دست ندهید. قبله در جایگاه کمک راهنمایی خیلی مهم است. در این هفته حتماً از خداوند بخواهید که کمک راهنما شوید. واقعاً بخواهید و به حرمت همه راهنمایانی که برای بشریت فرستاده و به حرمت کمک راهنمایان کنگره ۶۰ قسمش بدهید و بخواهید که راه کمک راهنما شدن را برای شما هم باز کند.

 

 

گردآوری و تایپ: همسفر رعنا

نظرات() 


همسفر مرضیه
سه شنبه 8 خرداد 1397 11:17 ق.ظ
ممنووونم از همه ی عزیزان برای برداشت ها
خانم رعنای عزیزم، الهام جان برکت خدمت هایتان گرمابخش زندگی تان باشد، ان شاء الله
همسفر حوریه
سه شنبه 1 خرداد 1397 10:01 ب.ظ
بردشتها همه عالیست بسیار سپاسگزارم.
فریده
سه شنبه 1 خرداد 1397 02:29 ق.ظ
ممنونم بابت برداشت هاى خوبتان
الهام قدیری
سه شنبه 1 خرداد 1397 12:35 ق.ظ
تشکر از همه خواهران
رعنای عزیزم خداقوت و سپاس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox