تبلیغات
آموزشهای لژیون همسفر صبا - برداشت از لژِیون روز دوشنبه 97/01/27
 

برداشت از لژِیون روز دوشنبه 97/01/27

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
شنبه 15 اردیبهشت 1397-01:09 ب.ظ

همسفر فاطمه عبدالحسینی: هر خدمتی که ما انجام می‌دهیم یک روز در یکجایی که کارمان گره می‌خورد و قدرت تشخیصمان به مشکل می‌خورد این خدمت‌ها به کمکمان می‌آید و نمی‌گذارد که منحرف شویم. هر خدمتی باارزش است؛ ولی خدمت‌هایی که دیده نمی‌شود ارزشش بالاتر است.

محاسبه‌گر بودن به ما کمک می‌کند تا در حل مسائل و ارزیابی خود با تفکر تر باشیم.

سواد خیلی خوب است؛ ولی باید در کنار سواد چیزهای دیگری هم به دست بیاوریم تا توانایی‌مان بیشتر شود. انسان‌هایی که سواد بیشتری دارند اگر میل به تکامل داشته باشند اوجی که می‌گیرند خیلی بیشتر از انسان‌هایی است که سوادشان کمتر است.

به وقایع زندگی خیلی خوب نگاه کنید آنها بهترین معلم و بهترین امتحان شما هستند. نگاه کردن به وقایع زندگی و بررسی آن راه رشد و هدایت آدمی است.

یا علیم

 

همسفر مرضیه: خدمت‌ها بین شما و عملی که شمارا می‌خواهد منحرف کند واسطه می‌شود و نمی‌گذارد منحرف شوید؛ پس همیشه این ذخیره را با خود داشته باشید. با صورت ظاهری خدمت هم نمی‌توان به اثرگذاری آن پی برد؛ حتی به نیت‌ها هم پاداش داده می‌شود. راضی بودن شمارا رشد می‌دهد.

انسان‌هایی که سواددارند اگر میل به تکامل داشته باشند بیشتر از دیگران اوج می‌گیرند.

خیلی از خشم‌ها برای پوشاندن ترستان است؛ آدم‌هایی که خشمگین می‌شوند، آدم‌هایی هستند که به‌شدت می‌ترسند. به وقایع زندگی‌تان خوب نگاه کنید و ردّشان را بگیرید چون معلّم‌های خوبی برای شما هستند؛ اتفاقات می‌خواهند شمارا هدایت کنند.

وقتی در مورد یک صفت خوب صحبت می‌کنید، آن صفت خوب زیاد می‌شود.

 

همسفر زهرا: خدمت‌هایی که در کنگره می‌کنید را ارج بنهید که این خدمت‌ها باعث می‌شوند که اگر یکجایی دارید منحرف می‌شوید و مصمم هستید که اشتباه کنید جلوی اشتباهات شمارا می‌گیرد.

از کسی که نسبت به او کدورت دارید صمیمیت و محبت مجوی، همچنین از کسی که به او بدگمان هستی نصیحت طلب مکن؛ چون دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آنها می‌باشد.

سواد صرفاً نمی‌تواند باعث تکامل انسان شود؛ ولی دانایی می‌تواند باعث تکامل شود. کسانی که پذیرش هیچ موضوعی را ندارند، راه دانایی و توانمند شدن برایشان بسته است. سواد مثل چاقوی دو لبه می‌ماند که هم برای جراحی استفاده می‌شود و هم برای ضربه زدن.

تکامل با مشکلات پی‌درپی اتفاق می‌افتد؛ اگر مشکلات پشت سر هم می‌آیند یعنی دارید به یک‌چیزی می‌رسید، دقیقاً این مشکلات به شما توانایی می‌دهد که تکامل پیدا کنید.

 

همسفر سکینه: خدمت‌ها را ارج بنهید؛ خدمتی که دیده نمی‌شود ارزشش بالاتر است. خدمت نمی‌گذارد نیروهای منفی بر شما مستولی شود. همیشه به دنبال خدمت باشید. زندگی همیشه یک‌جور نیست؛ گاهی نیازی دارید که این خدمت‌ها آن موقع به کمکتان می‌آیند و خدمت‌هایتان فقط برای خود خدمت باشد.

با استفاده از مدل، تعاریف و مفاهیم را برای خودتان آسان کنید. هر چه درون شماست مدلی از آن در بیرون هم وجود دارد. برداشت‌هایی که از لژیون می‌کنید کمک می‌کند مفاهیمی را که یاد گرفتید در قالب یک رویداد بنویسید.

مشکلات پی‌درپی به شما توانایی می‌دهد تا به تکامل برسید و حس، کمک زیادی در فرایند دانایی می‌کند.

 

همسفر عفت: خدمت را به خاطر خدمت انجام دهیم؛ به خاطر قرب و عشق و نه به خاطر دیده شدن و تأیید دیگران. خدمت‌ها را از روی ظاهر خدمت قضاوت نکنید؛ چون گاهی یک خدمت کوچک در یکجایی که فکرش را نمی‌کنید کمک می‌کند و مانع سقوط و منحرف شدن ما از مسیر اصلی می‌شود.

فرق سواد با دانایی این است که سواد تک‌بعدی است و باعث تکامل ما نمی‌شود؛ اما دانایی باتجربه، تفکر و آموزش همراه است که باعث تکامل می‌شود. اگر ما با داشتن سواد و اطلاعات زیاد میل به تکامل هم داشته باشیم؛ این سواد و اطلاعات زیاد می‌تواند باعث اوج گرفتن و بالا رفتن ما شود، وگرنه سواد و داشتن اطلاعات زیاد فقط باعث تخریب است.

به مسائل و حوادث در زندگی به‌گونه‌ای دیگر نگاه کنیم؛ چون برخی مسائل اصلاً مسئله ما نیست که بخواهیم وقت و انرژی خود را صرف آن کنیم.

 

همسفر الهام مهدوی: تشخیص دادن خواسته‌ها قدرت بالایی می‌خواهد؛ مثلاً ما چیزی می‌خواهیم ولی چیز دیگری برای ما مقدر شده است، شاید الآن و در این زمان روزی ما چیز دیگری باشد و آن چیزی نباشد که به دنبال آن هستیم. راضی بودن به رضای خداوند باعث رشد ما می‌شود. بارها در زندگی برای ما پیش‌آمده که به‌زور خواسته‌ای از خداوند داشتیم و خداوند خواسته ما را اجابت نمی‌کرد و بعد از مدتی چیز بهتری را به ما داده است و متوجه شدیم درخواسته‌ای که داشتیم شری نهفته بوده است؛ بنابراین ایمان داشته باشیم که خداوند خیر ما را بهتر از هرکسی می‌داند.

 

همسفر مریم وحیدی: خدمت‌ها واسطه می‌شوند بین اعمالی که می‌خواهد شمارا منحرف کند؛ مهم نیست چه خدمتی می‌کنید، سرویس بهداشتی یا استادی و یا خدمت‌هایی که دیده نمی‌شود، مثل کسانی که صندلی‌ها را جمع می‌کنند؛ ولی خدمت خیلی کمک می‌کند؛ زمان‌هایی که نیروهای منفی به ما حمله می‌کنند، خدمت‌ها نمی‌گذارند منحرف شویم و دنبال خدمت باشید. یک دفتر داشته باشید و خدمت‌هایتان را در آن یادداشت کنید و محاسبه کنید سال 96 را با 97 و جزء انسان‌هایی باشید که داناتر هستند و با برنامه و نقشه پیش بروید و برای این بنویسید که ببینید چند سال دیگر صعود کردید و یا سقوط؛ چون ذهن شمارا خیلی منحرف می‌کند، پس بنویسید. امام هادی (ع): از کسی که نسبت به او کدورت دارید، صمیمیت و محبت مجوی، همچنین از کسی که نسبت به او بدگمان هستی نصیحت طلب مکن؛ چون دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت به آنها می‌باشد.

 

همسفر اکرم: خدایا علم ما را زیاد کن و ما را توانا و دانا کن، آمین.

خدمت‌ها را ارج بنهید؛ خدمت باعث می‌شود اگر روزی از مسیر بخواهیم خارج شویم نمی‌گذارد؛ پس خیلی دنبال خدمت باشید، همیشه زندگی به یک‌شکل نیست. سعی کنید جزء انسان‌های متفکر و فرمان‌بردار باشید. قلم به شما خیلی کمک می‌کند. مسیر انسان فقط عمل نیست به نیت‌ها هم پاداش می‌دهند. خدمت برای خدمت باشد، خدمت برای عشق باشد.

گاهی خودمان باعث می‌شویم که کارها در زندگی درست نشود. در کارهایتان محاسبه‌گر باشید؛ چون کمک می‌کند مسائل را حل کنید. سواد تک‌بعدی است و باعث تکامل نمی‌شود، سواد مثل چاقوی دو لبه است. دانایی باعث تکامل می‌شود. از مدل استفاده کردن تأثیر زیادی در یادگیری دارد؛ مثل جهان ذهن که آن را به مجلس تشبیه کردند. تکامل با حل مشکلات پی‌درپی اتفاق می‌افتد و ما را هدایت می‌کند.

خیلی از خشم‌ها برای پوشاندن نقطه‌ضعف است و باعث ترس می‌شود. به وقایع زندگی نگاه کنید؛ چون بهترین معلم شماست و راه رشد و هدایت است. حس تأثیر زیادی در فرایند دانایی دارد.

 

همسفر مریم کرمی: حس ما به دیگران، نوع رفتار دیگران را با ما تعیین می‌کند. اگر من از فردی بدم می‌آید، نمی‌توانم توقع محبت داشته باشم. اگر نسبت به کسی بدگمان هستم نمی‌توانم توقع داشته باشم من را نصیحت کند.

دانایی باسواد فرق دارد؛ سواد یک مسئله تک‌بعدی و در یک زمینه است و سواد به‌تنهایی نمی‌تواند باعث تکامل ما شود؛ ولی دانایی می‌تواند باعث تکامل شود؛ زیرا در سه وجه تفکر، تجربه و آموزش ایجادشده و تک‌بعدی نیست. علم و سواد بسیار ارزشمند است؛ انسان‌های باسواد دررسیدن به تکامل می‌توانند بیشتر اوج بگیرند.

برای فهم بهتر مسائل، استفاده از مدل بسیار مفید است؛ مانند مدل‌هایی که آقای امین در مسئله جهان‌بینی مطرح کردند. هر چیزی در درون ما نمونه‌ای در بیرون دارد؛ تمام هستی در درون ماست، انسان جهان اصغر است، باید متفکر باشیم تا بتوانیم این مدل‌ها را پیدا کنیم و از آنها بهترین یادگیری‌ها را داشته باشیم.

تکامل در پی مشکلات پی‌درپی است. گاهی مشکلات پشت سر هم که برای ما پیش می‌آید به دلیل تکامل ماست؛ بهتر است از بیرون به مسائل خود نگاه کنیم و دلیل این مشکلات را بفهمیم.

وقایع زندگی ما بهترین معلم‌های ما هستند؛ نگاه کردن به وقایع زندگی و بررسی آنها بهترین راه رشد ما هستند.

 

همسفر حوریه: وقتی خدمتی انجام می‌دهیم یک روزی، یکجایی دست ما را خواهند گرفت؛ مثلاً یک‌زمانی نیروهای منفی آن‌قدر به ما حمله می‌کنند که ما می‌خواهیم آدم بدی شویم؛ ولی این خدمت‌ها جلوی بد بودن ما را می‌گیرند.

از کسی که نسبت به او کدورت داری محبت و صمیمیت مجوی و از کسی که نسبت به او بدگمانی نصیحت طلب نکن؛ چون دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو، همانند قلب خودت نسبت به آنها می‌باشد.

سواد با دانایی فرق دارد؛ سواد تک‌بعدی است و دانایی از چند جهت علم دارد. سواد نمی‌تواند باعث تکامل انسان شود؛ ولی دانایی این توانایی را دارد. سواد مثل چاقوی دو لبه می‌ماند؛ هم می‌تواند به نفع آدم تمام شود و هم به ضرر آدم.

وقتی یک سری مشکلات پی‌درپی برای ما اتفاق می‌افتد یک تکاملی برای ما دارد. حس، تأثیر بالایی در فرایند دانایی دارد. به وقایع زندگی خوب نگاه کنیم، آن‌ها بهترین معلم‌های ما هستند.

 

همسفر الهام قدیری: یکجایی که به هر دلیلی می‌خواهید منحرف شوید یا یکجایی که کارتان گره می‌خورد و قدرت تشخیصتان به مشکل می‌خورد، این خدمت ها نمی‌گذارد که منحرف شوید. خدمت‌هایی که دیده نمی‌شود، ارزشش به‌مراتب برای شما بالاتر است.به نیت ها هم پاداش داده می شود.

تشخیص دادن قدرت بالایی می‌خواهد گاهی ما چیزهایی را برای خودمان می‌خواهیم؛ ولی یک‌چیزهای دیگری برایمان مشخص‌شده است. حتی راضی بودن هم شمارا رشد می‌دهد.

از کسی که نسبت به او کدورت دارید صمیمیت و محبت مجوی. همچنین از کسی که نسبت به او بدگمان هستید نصیحت طلب مکن؛ چون دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آنها می‌باشد. امام هادی (ع)

سواد صرفاً باعث تکامل نمی‌شود؛ ولی دانایی می‌تواند باعث تکامل انسان شود.اگر احساس ‌کنیم که بیشتر از بقیه می‌دانیم ، این آغاز سقوط است.

تکامل با حل مشکلات پی‌درپی اتفاق می‌افتد،اگر مشکلاتتان پست سر هم اتفاق می‌افتد؛ یعنی دارید به یک‌چیزی می‌رسید

کسی که در صور آشکار نتواند نقاط ضعفش را ببیند در صور پنهان هم نمی‌تواند. نگاه کردن به وقایع زندگی و بررسی آن، راه رشد و هدایت آدمی است.

قرار نیست که همیشه آدم خوبی باشید و قرار نیست همیشه حال همه را خوب کنید و آنها باید خودشان تلاش کنند و حالشان را خوب کنند و اگر همیشه تو بخواهی حال دیگران را خوب کنی آن موقع خالی می‌شوی و کاری که برای خودت لازم است را نمی‌توانی انجام دهی

 

همسفر فاطمه عبدالحسینی: هر خدمتی که ما انجام می‌دهیم یک روز در یکجایی که کارمان گره می‌خورد و قدرت تشخیصمان به مشکل می‌خورد این خدمت‌ها به کمکمان می‌آید و نمی‌گذارد که منحرف شویم. هر خدمتی باارزش است؛ ولی خدمت‌هایی که دیده نمی‌شود ارزشش بالاتر است.

محاسبه‌گر بودن به ما کمک می‌کند تا در حل مسائل و ارزیابی خود با تفکر تر باشیم.

سواد خیلی خوب است؛ ولی باید در کنار سواد چیزهای دیگری هم به دست بیاوریم تا توانایی‌مان بیشتر شود. انسان‌هایی که سواد بیشتری دارند اگر میل به تکامل داشته باشند اوجی که می‌گیرند خیلی بیشتر از انسان‌هایی است که سوادشان کمتر است.

به وقایع زندگی خیلی خوب نگاه کنید آنها بهترین معلم و بهترین امتحان شما هستند. نگاه کردن به وقایع زندگی و بررسی آن راه رشد و هدایت آدمی است.

 

همسفر الیاسی: این جلسه هم مانند تمام جلسات برای من پربار و پر از آموزش بود. ان‌شاءالله بتوانیم آموزش‌ها را کاربردی کنیم و درواقع بتوانیم به دانایی‌مان بیفزاییم و این‌طور نباشد فقط ضلع آموزشمان رشد کند. در کنگره انواع سی‌دی‌ها را گوش می‌کنیم و اطلاعات زیادی به دست می‌آوریم و خیلی وقت‌ها فکر می‌کنیم که خیلی می‌دانیم تا اینجا به دانسته‌هایمان اضافه‌شده؛ ولی باید آنها را به مرحله عمل برسانیم و در زندگی روزمره و در برخورد با انسان‌های دیگر می‌توانیم بفهمیم که تا چه حدی موفق بودیم. همان‌قدر که سواد و آموزش‌های ما بالاتر می‌رود باید دانایی‌مان را هم رشد بدهیم و تمام سعی‌مان در این باشد که اضلاع دانایی‌مان را به یک اندازه رشد بدهیم و نکته بسیار جالب دیگر اینکه ما به‌وسیله مدل‌ها بهتر می‌توانیم مسائل را خوب درک کنیم همان کاری که در آموزش‌های کنگره بسیار مشهود است و به کمک مدل خیلی مطلب برای ما قابل‌فهم‌تر می‌شود.

 

همسفر ربابه: ان‌شاءالله که خدا کمکمان کند که بودن در کنگره و با گرفتن آموزش‌ها و تجربه‌ها در سال جدید ان‌شاءالله انسان‌های دانایی باشیم.

ما یاد گرفتیم که خدمت کنیم، هر خدمتی که باشد، از چیدن صندلی‌ها تا خواندن نوشتار، تمیز کردن سرویس بهداشتی، حمایت از سبد کنگره و همه این خدمت‌ها به ما کمک می‌کند تابه‌حال خوش برسیم و خدمت‌های که دیده نمی‌شود ارزشش بیشتر است. خدمت به عمل نیست، بلکه به نیت است.

سواد صرفاً نمی‌تواند باعث تکامل انسان باشد؛ ولی دانایی باعث تکامل می‌شود.

 

تهیه و تایپ: همسفر مرضیه

 

نظرات() 


الهام قدیری
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 12:14 ق.ظ
ممنون از برداشت های خوب همه عزیزان
مرضیه عزیزم خداقوت . اجرتون رهایی و آرامش
همسفر حوریه
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 04:06 ب.ظ
سپاس از آموزشهای راهنمای عزیزم .وسپاس از خواهر های خوبم بابت برداشتها وانعکاس آنها.
مریم
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 08:06 ق.ظ
خدا قوت به همه ی خواهر های مهربانم .خانم فاطمه وخانم مرضیه عزیزم خدا قوت موفق باشید .
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 12:02 ب.ظ
خداقوت به خواهران خوبم بسیارعالی بود امیدوارم خداوند لیاقت خدمت درکنگره را به همه بدهد.
خداقوت خانم فاطمه ومرضیه انشاالا برکت این خدمتبزرگ رهایی همراه باارامش باشد.
فاطمه الیاسی
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 02:32 ب.ظ
ممنون از تمام خواهران عزیزم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox