تبلیغات
آموزشهای لژیون همسفر صبا - گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/01/23 ؛ لذت جویی
 

گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 97/01/23 ؛ لذت جویی

نوشته شده توسط :فاطمه عبدالحسینی
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397-08:13 ق.ظ

همه ما لذت‌جو هستیم و درواقع انسان فطرتاً لذت‌جو است و همه انسان‌ها کارهایی که می‌کنند برای کسب لذت است؛ ولی بعضی وقت‌ها ما یک لذت‌های کمی را انتخاب می‌کنیم و همین لذت‌های کم جلوی تجربه لذت‌های بزرگ را از ما می‌گیرد. به‌طور مثال لذت دیدن یک فیلمی که شمارا از انجام تکلیفتان دور کند، لذت خوردن یک غذایی که بیش‌ازحد نیازتان باشد. بعضی‌اوقات گرسنگی لذتش بیشتر است یا یکسری لذت‌های این‌چنینی و یا لذت خواب، خوابی که شمارا از بیداری دور کند چه خواب ظاهری و چه خواب‌ها و غفلت‌هایی که در زندگی‌مان داریم. دلمان به غفلت‌هایی که داریم خوش است درصورتی‌که بیداری شاید اولش سخت باشد؛ ولی لذتش خیلی بیشتر از خواب است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم


سلام دوستان صبا هستم یک همسفر
خدایا خیلی خیلی خیلی مرا ببخش ، خدایا خیلی خیلی خیلی مرا دوست داشته باش، خدایا خیلی خیلی خیلی مرا یاری کن.
انشاء اله که امروز هم جلسه خیلی خوبی داشته باشیم، جلسه‌ای که پر از آگاهی، حرکت، امید، عشق و باور باشد. انشاء اله که خداوند نظر لطفش را بر ما بکند و دستمان را بگیرد و کمکمان کند تا به مسیرمان ادامه بدهیم
روز دوشنبه لژیون خدمتگزار هستیم و توفیق بالایی است. خاطرم هست وقتی من هم در لژیون بودم و خدمتگزار بودیم خیلی خوشحال می‌شدم؛ چون فرصتی است که با خدمت برای خودمان یکسری چیزها را ذخیره کنیم. امیدوارم که با یک نگاه و شوق و انگیزه خیلی خوب در روز دوشنبه در جلسه حاضر شوید و توفیق داشته باشید که خدمت‌ها را دریافت کنید و تا پایان آن حضورداشته باشید و همان‌طور که خوب شروع می‌کنید خوب هم تمام کنید و نیت کنید. خاطرم هست زمان‌هایی که خدمتگزار بودیم یک نیتی می‌کردم و جواب هم می‌گرفتم و بدانید که رحمت خدا شامل حالتان خواهد شد .امیدوارم با مشارکت‌های خوبتان جلسه را پر از آگاهی و حرکت و نور کنید و با حرکت‌های خوب در کنگره آن تلنگر و انگیزه را ایجاد کنید؛ چون اصلی‌ترین مبحث وادی هشتم، حرکت است.

همه‌کسانی که شرایط بستن پیمان‌دارند توصیه می‌کنم حتماً انجام دهند و تمنای این را داشته باشید. کسانی که واجد شرایط هستند به سؤالات زیر پاسخ بدهند؛
۱. آیا برنامه برای بستن پیمان وادی هشتم دارید؟ چرا؟
۲. به نظر شما چه موانعی در مسیر این حرکت وجود دارد؟

چند نکته می‌خواستم بگویم؛
یکی اینکه ما فکر می‌کنیم همیشه برای همه‌چیز وقت هست؛ مثلاً فکر می‌کنیم که همیشه کنگره هست، همیشه سی‌دی‌ها هستند، همیشه فرصت برای تغییر هست؛ ولی هیچ‌کس نمی‌داند که شاید یک دقیقه دیگر نباشیم و یا این فرصت‌ها برچیده شوند. اکثراً شیطان با این حقه که همیشه فرصت هست گولتان می‌زند؛ مثل همین پیمان و یا خیلی چیزهای دیگر برای تغییر، برای فهمیدن، برای بهتر شدن و یا هر چیزی که احتیاج دارید. دقت کردید وقتی در اتوبان هستید و به تابلوها توجهی ندارید و یک دوربرگردان را رد می‌کنید بعضی وقت‌ها شاید برای رسیدن به دوربرگردان بعدی که بخواهید به مسیر برگردید خیلی باید بروید و اصلاً معلوم نیست که در این رفتن آیا به دوربرگردان بعدی خواهید رسید؛ پس خیلی به مسیرهایی که می‌روید توجه کنید و قدر این لحظاتتان را بدانید، قدر همه‌چیز را بدانید و یک مقدار نسبت به فرصت‌هایی که دارید قدردان‌تر باشید.
نکته دوم اینکه همه ما لذت‌جو هستیم و درواقع انسان فطرتاً لذت‌جو است و همه انسان‌ها کارهایی که می‌کنند برای کسب لذت است؛ ولی بعضی وقت‌ها ما یک لذت‌های کمی را انتخاب می‌کنیم و همین لذت‌های کم جلوی تجربه لذت‌های بزرگ را از ما می‌گیرد. خواستم بگویم یک مقدار در لذت‌جویی وسیع‌تر باشید و لذت‌های بزرگ‌تری را بخواهید. به‌طور مثال لذت کشیدن مواد در اوایل که لذت دارد لذت پایینی است و رهایی لذتش خیلی بالاتر است؛ ولی برای رسیدن به آن باید یکسری مراحل را طی کرد.
شما هم در مسیرتان یک‌زمان‌هایی به یکسری لذت‌های کوچک قانع می‌شوید به‌طور مثال لذت دیدن یک فیلمی که شمارا از انجام تکلیفتان دور کند، لذت خوردن یک غذایی که بیش‌ازحد نیازتان باشد. بعضی‌اوقات گرسنگی لذتش بیشتر است یا یکسری لذت‌های این‌چنینی و یا لذت خواب، خوابی که شمارا از بیداری دور کند چه خواب ظاهری که شما می‌دانید خواب صبح بسیار لذت‌بخش است و چه خواب‌ها و غفلت‌هایی که در زندگی‌مان داریم. دلمان به غفلت‌هایی که داریم خوش است درصورتی‌که بیداری شاید اولش سخت باشد؛ ولی لذتش خیلی بیشتر از خواب است؛ خوب بودن، جلو رفتن، پیشرفت کردن قطعاً در ایستگاه‌های بعدی لذت‌هایی که تجربه می‌کنید خیلی بیشتر از لذت‌هایی است که الآن تجربه می‌کنید. برای مثال نوشتن سی‌دی‌ها سخت است؛ ولی زمانی که تمام می‌شود و فرمان‌برداری می‌کنید لذتش خیلی بیشتر از آن است که ننویسید.
پس همیشه این را در ذهنتان داشته باشید که لذت انجام فرامین و تکالیفتان خیلی بیشتر از لذت انجام ندادنش است. شاید برای انجام ندادنش شما لذت ببرید و اگر لذت نمی‌بردید حتماً انجام می‌دادید. امیدوارم به این نکات توجه کنید، بعضی وقت‌ها باید از یکسری چیزها بگذرید تا بزرگ‌ترش را تجربه کنید؛ مثلاً بعضی گناه‌ها یا رابطه‌های نادرست لذت دارد و انسان‌ها وارد آنها می‌شوند که درست نیست ولی لذت‌بخش است؛ ولی عصمت و پاکی، تنهایی‌های مطهر لذتش خیلی بیشتر از رابطه‌های غلط و جمع‌هایی است که در آن به گناه بیفتید. یا در بعد مثبت و لذت مثبت مثل روزه گرفتن، لذت افطار و لذت روزه گرفتن خیلی بیشتر از خوردن است شاید سخت باشد؛ ولی تجربه لذتی که در عید فطر دارید خیلی بهتر است.
از خدا بخواهید که لذت رابطه با خودش، لذت عبادت، لذت خوب بودن را بچشید؛ چون انسان یک‌وقتی کاری می‌کند که خودش بیشتر از دیگران عذاب می‌کشد؛ پس در مقوله لذت خیلی دقت کنید که چه چیزی را به چیزی ترجیح می‌دهید. الآن که به ماه رمضان نزدیک می‌شویم باید خودمان را آماده کنیم مثل کسی که می‌خواهد وارد مسابقه‌ای شود یا مثل کسی که می‌خواهد به یک میهمانی برود باید یک آمادگی بخصوصی داشته باشد؛ چون برایش درخشیدن در آن موقعیت مهم است. پس برای آماده شدن برای رمضان هم با یکسری پرهیزگاری‌ها، دعاها و ... کم کم پیش بروید مثل هواپیما که بلافاصله اوج نمی‌گیرد و این کار کم‌کم و مرحله‌به‌مرحله انجام می‌شود.
کسب فضایل خیلی خوب است و به دنبال این باشید که یک فضیلتی را در خود ایجاد کنید که به رشد شما کمک می‌کند؛ ولی درک واقعیت‌های زندگی و حکمت آنها بسیار در اوج گرفتن‌های شما کمکتان می‌کند. کسی که در تک‌تک رویدادها و واقعیت‌های زندگی‌اش دنبال یک چرا، چگونگی، خیر و حکمتی است، دانه‌های تسبیح را به هم متصل می‌کند؛ یعنی قدرت و ضعفش را در همه‌چیز می‌بیند. می‌بیند که در خیلی جاها ضعیف است و آنجا خداوند است که حرف می‌زند و یا خیلی جاها می‌تواند حرکت کند و قوی‌تر از نفسش است. خواستم بگویم برای رشدتان یکسری تکالیف و یکسری بصیرت‌هایی هست که در دیدن خودتان است؛ مثلاً آموزش‌هایی که هرسال می‌گیرید با سال قبل فرق می‌کند یا مسیرتان، تجربه‌هایتان، دغدغه‌هایتان و زمانی که به آموزش‌ها، معلم‌ها، مسیر دقت می‌کنید آن در ارتقا و رشد شما تأثیر بسیاری دارد؛ یعنی سی دی را یک‌وقت‌هایی همین‌طوری گوش کنید؛ ولی یک‌وقت‌هایی هم گوش کنید که آگاهی‌ها و اطلاعات و تجربیاتی که برایتان پیش می‌آید دقیقاً چه چیزی را می‌خواهد به شما بگوید. پس یک مقدار خردمندانه‌تر به همه‌چیز نگاه کنید.

سؤال؛ منظور از دغدغه‌ها در پیام این تولد چه بود؟
خانم صبا؛ این مطلب در سی دی راه درست عنوان‌شده است؛ یعنی اینکه دغدغه‌های تکراری زیادی دارید؛ مثلاً من امروز نگاه می‌کردم و دیدم که بعضی از دغدغه‌ها که در ده سال قبل داشتم هنوز هم هست و تمام نمی‌شود. بعضی دغدغه‌هایتان را نگاه کنید که مثلاً یک‌وقت X است یک‌وقت Y است یک‌وقت Z است یا دغدغه‌ای مثل لاغری یعنی مدام به لاغری فکر می‌کنم یا دغدغه‌ام آدم‌های اطرافم هستند، دغدغه‌ام تغییر دادن است، دغدغه‌ام به دست آوردن است و ... و بعد می‌بینید که این دغدغه‌ها خیلی تکراری است. بعضی وقت‌ها از این دغدغه‌ها باید بیرون بکشید و بعد یک مدتی می‌بیند که واقعاً دغدغه‌هایتان عوض می‌شود و به سمت دیگری می‌روید؛ ولی تا زمانی که درگیر غذا و مادیات و این چیزها هستید تغییری ایجاد نمی‌شود؛ مثلاً امروز می‌خواهید خانه‌تان را عوض کنید و پنج سال دیگر هم باز دوست دارید خانه‌تان را عوض کنید و مدام این روند تکرار می‌شود و شاید بعضی‌اوقات در اینها خیری هست و باید به این فکر کنم که حکمتش چیست و باید راضی شوم و کم‌کم از آنها فاصله بگیرم؛ پس یک‌زمان‌هایی در دغدغه‌های تکراری باید بیرون بکشید و این‌گونه نگاه کنید بعد آن زمان می‌بینید که هدف از خلقت چیست؟ چرا یک‌دری را به رویتان می‌بندند یا دری را باز می‌کنند ، چرا موضوعی را متوجه شدید و موضوعی را متوجه نشدید حتی اینکه چرا آموزش سال با فلان سی دی یا دستور جلسه شروع شد یا چرا مسائلی که امسال برایم پیش می‌آید به این شکل است؟ 
آنقدر که این‌گونه نگاه کردن در ارتقای شما تأثیر دارد حفظ کردن وادی تأثیر ندارد؛ پس تکلیف یک‌چیز است و دستاوردی که از آن برایتان می‌ماند یک‌چیز دیگر است. شما یک مدت می‌کارید و یک‌زمان دیگر باید ببینید که چه چیزی برداشت می‌کنید و دقت کردن در محصولاتی که برداشت می‌کنید در کاشت بعدی کمکتان می‌کند؛ ولی اکثراً ما فقط می‌کاریم حتی در برداشت‌هایمان دقت نمی‌کنیم که هرسال محصولات یک نقطه‌ضعفی دارد و اگر بخواهیم غر بزنیم و تغییری ندهیم همیشه در حال غر زدن خواهیم بود؛ پس باید ببینیم که چه تغییری نیاز است شاید باید محصولمان را عوض کنیم، شاید باید زمینمان را عوض کنیم؛ پس دلم می‌خواهد بیشتر تفکر داشته باشید؛ مثلاً الهام فکر کند که چرا تولدمان در دستور جلسه وادی هشتم نشد و جهان‌بینی شد؛ چون خیلی وقت‌ها ما فکر می‌کنیم آن‌طور است که ما می‌خواهیم؛ ولی یک‌طور دیگری می‌شود یا شاید به این دلیل که بدانی همه‌چیز قطعیت ندارد و بازی یک‌وقت‌هایی به گونه دیگری می‌چرخد و همیشه آن طوری که ما فکر می‌کنیم نیست و همه‌چیز دست ما نیست و همین‌که فکر کنیم همه‌چیز دست ما نیست باعث می‌شود که آرام‌تر شویم.

سؤالات مبحث دانایی
سلام دوستان الهام هستم یک همسفر
سال نو را به همه شما تبریک می‌گویم و دعا می‌کنم که خدایا کمکم کن که رضایت و تقدیر ترا بر همه‌چیز مقدم بدانم و بندگی کنم نه بردگی.
خانم صبا؛ امسال من هم همه دغدغه‌ام این است که راضی به حکمت خداوند باشم. یک‌وقت‌هایی راضی به چیزهایی که به دست می‌آوریم هستیم؛ ولی بعضی وقت‌ها باید راضی به چیزهایی که داریم نباشیم؛ یعنی این بار باید بگوییم راضی می‌شوم به چیزهایی که تو می‌خواهی که ظرفیت بسیار بالایی می‌خواهد.

۱. چه دانایی را در تعطیلات کسب کردید، چه دانایی مؤثری را تجربه کردید و در انجام کدام دانایی ناتوان بودید؟
همسفر الهام؛ اینکه کارهایم را یک مقدار بدون توقع انجام بدهم. یک‌وقت‌هایی که برای دخترم کاری انجام می‌دهم توقع دارم که تشکر کند و روی او هم تأثیر گذاشته و اگر کاری می‌کند او هم توقع تشکر دارد و متوجه شدم که کارم درست نیست.
نکته دیگر اینکه از مادرم خیلی انتظار کمک داشتم و اگر جایی نه می‌گفت احساس می‌کردم که در حقم بدی کرده است. قبل عید از شما پرسیدم که حس ندارم کارهایم را انجام بدهم که شما گفتید چون همیشه دیگران انجام دادند و باعث شد که خودم همه‌کارهای خانه‌تکانی را انجام بدهم. اینکه موفق شدم خودم کارهایم را انجام دهم و از دیگران توقع تشکر نداشته باشم دانایی مؤثری بود که به دست آوردم.

۲. تعریف مختصری از دانایی و دانایی مؤثر با یک مثال بیان کنید.
همسفر الهام؛دانایی، قدرت تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر لباس و شکل است. برای رسیدن به دانایی آقای امین فرمودند که باید فرمان‌بردار خوبی باشیم، نقشه کش خوبی باشیم، خوب تفکر کنیم، انسانی اجتماعی باشیم و همزیستی مسالمت‌آمیزی با دیگران داشته باشیم و اگر اضلاع مثلث دانایی ما تجربه، تفکر و آموزش به یک اندازه رشد کنند ما به دانایی مؤثر می‌رسیم. اگر آموزش‌هایی که می‌گیریم کاربردی کنیم دانایی مؤثر است. وقتی آموزش را می‌گیرم ولی اجرا نمی‌کنم مثل مواد اولیه‌ای که بگذارم فاسد شود و بعد استفاده کنم.
خانم صبا؛ انسان با کاربردی کردن آموزش‌ها حالش خوب می‌شود و با انباشته کردن آموزش‌ها موفق نخواهد شد. بعضی وقت‌ها که می‌گویید حالم خراب است باید از خودتان بپرسید چه آموزشی را باید کاربردی می‌کردم که نکردم!یکجاهایی شما فقط جمع می‌کنید و از جمع‌کردن‌ها لذت می‌برید؛ ولی از یکجایی به بعد از خرج کردنش لذت می‌برید. اول که به کنگره می‌آیید خیلی حالتان خوب است؛ چون دریافت این آموزش‌ها خیلی لذت‌بخش است؛ ولی بعد از مدتی همه دچار یک رکودی می‌شوند؛ چون زمان دریافت کافی است و باید دریافت‌ها کاربردی شوند و اگر کاربردی نکنید حالتان خراب می‌شود و دیگر حال خوش ندارید؛ پس یک‌بخشی از حال خوش مربوط می‌شود به کاربردی کردن آن چیزهایی که یاد گرفتیم.
همسفر الهام؛ مثلاً من قبلاً از پس‌انداز کردن خیلی لذت می‌بردم؛ ولی الآن هدیه دادن را خیلی دوست دارم. این‌قدر که از هدیه دادن خوشحال می‌شوم از دریافت هدیه خوشحال نمی‌شوم.
خانم صبا؛ یک‌زمان شما از انتقام خوشحال می‌شوید؛ ولی هر چه بالاتر می‌روید از بخشش لذت می‌برید و دیگر انتقام راضی‌تان نمی‌کند. انسان هرچقدر جلوتر می‌رود فرق می‌کند. بعضی وقت‌ها از اینکه کمکتان کنند خوشحال می‌شوید و یکجایی از اینکه کمک کنید خوشحال می‌شوید. یک‌زمانی من از اینکه خودم رها شوم خوشحال می‌شوم؛ ولی الآن وقتی رهایی دیگران را می‌بینم لذت می‌برم و موفقیت دیگران، حال خوب دیگران حالم را خوب می‌کند؛ یعنی باید اینها بعد مدتی در وجود انسان ایجاد شود وگرنه اگر همیشه در یک فرکانس بمانید حالتان بد می‌شود.

۳. چه دانایی مؤثری را به کمک آموزش‌های کنگره به دست آوردید، مراتب به دست آوردن آن را بیان کنید.
 همسفر الهام؛ اینکه قضاوت و غیبت نمی‌کنم و خیلی کمتر شده است. رابطه‌ام با اطرافیانم خیلی بهتر شده است. من کنگره را خیلی دوست دارم؛ چون باعث شده که از ضد ارزش‌هایی که انجام می‌دادم دور شدم.اینکه وقتی چیزی به ما گفته می‌شود درباره آن تفکر و تحقیق کنیم بعد تصمیم بگیریم و زود واکنش نشان ندهیم.

۴. به نظر شما چرا این دستور جلسه به‌عنوان اولین دستور جلسه سال انتخاب‌شده است؟
همسفر الهام؛ به دلیل اینکه آموزش‌هایی که از همین ابتدای سال می‌گیریم را کاربردی کنیم تا به دانایی مؤثر تبدیل شود و نگذاریم دانایی‌مان بیات شود و بعد استفاده کنیم.

۵. آیا خود را فرد دانایی می‌دانید. چرا؟
همسفر الهام؛ خیر؛ زیرا هنوز بسیاری از آموزش‌هایی که گرفته‌ام را به دانایی مؤثر تبدیل نکرده‌ام.

۶‌. داناترین شخصی که می‌شناسید و از دانایی او الگو می‌گیرید با ذکر مثال معرفی کنید.
همسفر الهام؛ آقای مهندس که خیلی برای ما الگو هستند، راهنمایان کنگره 

۷. پیشنهاد شما برای تقویت دانایی علی‌الخصوص دانایی مؤثر چیست؟
همسفر الهام؛ اینکه هر آموزشی که می‌گیریم بلافاصله کاربردی کنیم و متوجه نقطه‌ضعف‌هایمان در اضلاع دیگر هم بشویم؛ مثلاً اگر ضلع تفکرمان را در زمینه‌ای بالا می‌بریم اضلاع دیگرمان را هم به همان اندازه رشد بدهیم که این امر گذشت بالایی می‌خواهد که بتوانیم روی نقطه‌ضعف‌هایمان کارکنیم.

نکات جالب و مهم گفته‌های خانم الهام؛
همسفر خدیجه؛ خانم الهام خیلی روی نقطه‌ضعف‌های خودشان اشاره داشتند که آنها را پیدا کردند و سعی کردند که اصلاحشان بکنند.
همسفر پوران؛ اینکه بدون توقع کارکنیم و انتظار تشکر و قدردانی نداشته باشیم.
 
تجربه همسفر؛ چند روز پیش که خانه را مرتب می‌کردم قرصی را در کشوی پسرم پیدا کردم و از داروخانه پرسیدم و حالم خیلی بد شد؛ ولی بعد از یک مدت حال خرابی وقتی فکر کردم دیدم کارم درست نبوده و نباید تجسس می‌کردم.
خانم صبا؛ زندگی آنقدر سوژه برای همه دارد که یک‌چیزهایی را بفهمیم. بعضی وقت‌ها خودمان برای خودمان سوژه درست می‌کنیم. در یکی از سی‌دی‌ها آقای مهندس می‌فرماید وارد حریم هرکسی نشوید؛ چون به خاطر وارد شدن حالتان بد می‌شود حتی حریم فرزندانتان، هیچ بچه‌ای که پدر و مادر کنترلش کردند بچه خوبی از آب درنیامده؛ یعنی اگر مسئله‌ای داشته باشد با کنترل شما زیرزمینی‌تر رفتار می‌کند و حتی اگر مسئله‌ای نداشته باشد همین کار شما آموزش غلطی خواهد داشت که همیشه همه‌چیز را از شما مخفی کند. اگر خودتان انسان‌های خوبی باشید می‌پذیرید که خیلی چیزها دست ما نیست. اگر همین را بپذیریم ؛یعنی خیلی در مقابل خدا کوچک هستیم؛ ولی ما فکر می‌کنیم خیلی چیزها دست ماست.

سؤال؛ اگر اطلاع و آگاهی به‌موقع ما باعث شود که بتوانیم به فرد کنیم آیا بازهم وارد شدن به حریم دیگران است؟
خانم صبا؛ فرد از شما کمک نخواسته است و باید خودتان را از این موضوع بیرون بکشید و انرژی‌تان را صرف آن نکنید. شما ممکن است فکر کنید می‌توانید و با شاید و باید خود را گرفتار می‌کنید و دغدغه‌تان را زیاد می‌کنید و از پروازهایتان می‌مانید. خیلی وقت‌ها ما این‌گونه عقب می‌مانیم؛ چون فکر می‌کنیم همه‌چیز با ماست و همه‌چیز را می‌توانیم درست کنیم؛ ولی واقعاً باید به این نقطه برسیم که خیلی چیزها دست ما نیست و شاید بخش خیلی کمی دست شما باشد که آن‌هم اگر تسلیم شوید و روی خودتان کارکنید شاید بتوانید اثرگذار باشید.

سؤال؛ یک صفتی بسته به شرایطی که داریم در فرزندان رشد می‌کند و خود ما در نقش گرفتن آن سهم داریم مثل صفت پنهان‌کاری؛ مثلاً من از فرزندم می‌خواهم یک یکسری چیزها را در نزد مسافرم عنوان نکند چون او با شنیدن آن موضوع حالش خراب خواهد شد و این موضوع باعث می‌شود که صفت پنهان‌کاری در فرزندم به وجود بیاید، باید چه‌کار کنم؟ مثلاً مسافرم از تلگرام خوشش نمی‌آید و چون توهم هم دارد شدت این موضوع بیشتر است و فرزندم با عمه‌اش از این طریق در ارتباط است و از او می‌خواهم که به مسافرم نگوید.
خانم صبا: این دروغ است، یا او نباید آن کار را بکند یا مسافرت بفهمد و این موضوع را هضم کند. شاید شما فکر می‌کنید که حالش بد می شود شاید هم نشود و به خاطر اینکه او حالش بد نشود نباید یک ضد ارزش را خودتان نهادینه کنید، باج ندهید. بعضی وقت‌ها شاید باید ضربه‌ای هم بخورید؛ ولی بهتر از این است که دروغ‌گو باشید. راست‌گوی کتک‌خورده بهتر از دروغ‌گویی است و اینها امتحان است و از خدا بخواهید که کمکتان کند که صادق باشید و بخواهید که در صداقتتان حمایتتان کند، خیلی دقت کنید و مراقب باشید. تا زمانی که نپرسیدند چیزی نگویید و اگر هم پرسیدند سکوت کردن بهتر از دروغ گفتن است. در سی دی پول سیاه هم آقای مهندس می‌گویند صداقت و حماقت و خیانت؛ بعضی وقت‌ها صداقت داشتن یک نوع حماقت است و قرار نیست چیزی بگویید؛ ولی دروغ هم نگویید. قرار نیست وارد هر بحثی شوید، قرار نیست مأمور حق و عدالت و حقیقت باشید؛ پس شاید سخت باشد ولی هست و باید بپذیرید. آقای مهندس در سی دی راهزنان هم می‌گویند که سختی و فراز و نشیب در مسیر همیشه هست و با سروکله زدن و پیچیدن راهتان سخت‌تر می‌شود.

سؤال _ چون سفر مسافرم طولانی شده به من گفتند برای این است که مأموریت تو تمام نشده است و این مأموریت توست و ذهن مرا درگیر شده است که مأموریت من تزکیه و پالایش است، پرستاری است یا چیزی دیگر؟
خانم صبا: اول اینکه دلیل ندارد که کسی از روند سفر شما اطلاع داشته باشد ودوم اینکه این چیزها گمراهتان می‌کند. درباره مسئله‌تان به‌غیراز خداوند و اولیاء الهی و کمک راهنمایتان با کس دیگری صحبت نکنید؛ چون نتیجه خوبی نمی‌گیرید و فکر می‌کنید که خودتان را خالی کردید؛ این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست. خیلی وقت‌ها شاید آن جمله خیلی قشنگ باشد ولی نسخه تو نیست؛ پس خیلی ریزبین باشید و همین چیزهای ریز برایتان حکمت می‌آورد و باعث رشد و تعالی شما می‌شود.

نظرات() 


الهام قدیری
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 12:22 ق.ظ
جلسه بسیار خوبی بود ممنون از خانم صبای عزیزم و سپاس برای همه زحمات و آموزش های راهگشای شما
فاطمه عزیزم خداقوت . دستان خدمتگزارت پر از جوانه های رهایی و ارامش
مریم
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 07:46 ق.ظ
از راهنمای خوبم خانم صبا بسیار سپاسگزارم وخدا قوت به همه ی خواهر های گلم .
مریم
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 07:42 ق.ظ
از راهنمای خوبم خانم صبای عزیزم سپاسگزارم بابت آموزشها ی بسیار خوبشان وخدا قوت به همه ی خواهر های گلم .
فاطمه الیاسی
شنبه 15 اردیبهشت 1397 11:41 ب.ظ
با تشکر از خانم صبای عزیزم بابت آموزشهای قشنگ وناب. ان شاءالله خداوند مهربان به علم ودانشتان برکت بدهد وبا تشکر از خواهران عزیزم فاطمه والهام عزیز.
همسفر حوریه
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:49 ب.ظ
من از از خانم صبای عزیزم بسیار سپاسگزارم بابت آموزشهای نابشان، خدا را شکر که توفیق بودن در مکان مقدس کنگره هستم وبهترین نعمتهای معنوی روزی ام میشود.
خدا قوت خدمت خانم الهام وفاطمه عزیزم.
مریم همسفر مهدی (1)
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 09:23 ب.ظ
خدا قوت و سپاس
رعنا
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 12:50 ب.ظ
خانم فاطمه، سپاس فراوان از ارائه گزارش جلسه که با توجه به عدم حضورم و خواندن آن آموزش می گیرم.خیر و برکت الهی نصیبتان باد.
عفت
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 11:44 ق.ظ
با تشکر ازخانم صبا راهنمایی عزیزم
خدا قوت
ممنونم از خواهران خوبم
همسفر زهرا
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 09:54 ب.ظ
خداوند را سپاسگزارم بابت حضور راهنمایی مهربان و عاشقی چون شما خانم صبای عزیز در کنگره و در لژیون و خداوند را سپاسگزارم به دلیل اینکه آموزشهای بی نظیر شما را روزی من و همه خواهرانم نموده و سپاسگزارم به خاطر بودن در کنگره و ممنونم از خانم فاطمه
پوران
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 01:46 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم
خداقوت به همه خواهران از مطالبتان استفاده کردم .
خداقوت به خانم فاطمه امیدوا رم برکت خدمتت ارامش واسایش درمسیرحرکتت باشد .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox