گذری بر سال 96

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 9 فروردین 1397-08:30 ق.ظ

نور، حس و صوت باهم پیوند دارند تا هستی ایجاد شد. امیدوارم با کمک این سه نیرو و کل هستی و کائنات بتوانیم حرکتمان را آغاز کنیم و به نقطه‌ای برسیم که ازآنجا انشعاب یافته‌ایم.

به نام خدا

 

امروز دوشنبه 30/11/96 است و دقیقاً 29 روز دیگر از سال 96 باقی‌مانده است و من در سال 96 چه کرده‌ام و به کجا رسیده‌ام؟

من در سال 96 حدوداً 200 سی دی گوش کردم که هر سی دی پیام و یک راهکاری و یا یک گره از من بازکرده است.

در سال 96 در حال آماده شدن برای کمک راهنمایی بودم که با متوقف شدن سفرمان این فرصت از من گرفته شد. اولش خیلی ناراحت شدم؛ ولی اصلاً خشم نداشتم؛ چون می‌دانستم هیچ کار خدا بی‌حکمت نیست و قطعاً من به آموزش‌های زیادی نیاز دارم که باید گوش و چشمم را بازکنم و آموزش‌ها را به‌خوبی بگیرم.

در سال 96 به‌خوبی حرکت کردم و در هر جا می‌توانستم خدمت کردم. در اکثر جلسات مشارکت کرده‌ام و در جلسه‌های عمومی هم مشارکت کرده‌ام، تکالیفم را به‌خوبی انجام داده‌ام و تا آنجا که توانستم روی برنامه حرکت کرده‌ام و بیشتر وقتم را با درس‌های کنگره سر می‌کنم؛ چون می‌دانم در راهی که در پیش دارم باید تلاشم را بیشتر کنم.

در سال 96 اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری در مسیر حرکت برایم رقم خورد. یکی از اتفاقات تلخ متوقف شدن سفرمان است که امیدوارم خداوند لطفش شامل حال ما بشود و موانع را از سر راهمان بردارد تا ما بتوانیم حرکتمان را ادامه دهیم و امیدوارم اگر ضد ارزشی یا نافرمانی‌هایمان باعث این رکود شده است خداوند با نشانه‌هایش به ما بفهماند که کجای کارمان گیر دارد تا بتوانیم آنها را برطرف کنیم.

در لژیون بسیار آموزش‌های مفیدی را یاد گرفتم که در زندگی‌ام بسیار کاربرد و اثر مثبت دارد و از هرکدام از بچه‌های لژیون یک درس گرفتم و برایم الگوی خوبی بودند. در لژیون هم اتفاقات شیرین و تلخی رخ داد که امیدوارم همه این تلخی‌ها به اتفاقات خوب و شیرین تبدیل شود و سال را با خوبی به پایان برسانیم.

یکی از اتفاقات خیلی خوب رهایی خواهران خوبم در سال ۹۶ بود که برایمان رقم خورد که بسیار انرژی گرفتیم و خوشحال شدیم ازجمله خانم‌ها سکینه، مریم، عفت، خدیجه، فریده از نیکوتین که امیدوارم رهایی مسافرم هم رقم بخورد و رهایی خانم ربابه که هم خودش از نیکوتین و هم مسافرشان و همراه هم رها شدن بیشتر لذت‌بخش بود و امیدوارم که همیشه حالتان خوب باشد و انشاء الله از این اتفاقات خوب دوباره در لژیونمان بیفتد.

یکی دیگر از اتفاقات خیلی خوب قبولی دوستانمان در آزمون کمک راهنمایی بود که با کمک خداوند و آموزش‌های بسیار ارزنده راهنمای عزیزمان که خیلی برای لژیون زحمت می‌کشند و با تلاش و کوشش این عزیزان این اتفاق خوب برای لژیون رقم خورد که قبولی خانم‌ها فاطمه الیاسی، فاطمه بیرانوند، زهره، سکینه، مریم و عفت بود که خیلی ما را خوشحال کرد و باعث خوشحالی راهنمای عزیزمان شد که زحماتش به بار نشست و شکوفه‌های یاس تبدیل به درخت استوار شدند و میوه دادند. امیدوارم امسال هم بچه‌ها و همچنین خودم که می‌خواهیم در آزمون شرکت کنیم قبول شویم و انشاء الله با توکل به خدای مهربان و آموزش‌های راهنمای عزیزمان که در لژیون آموزش می‌دهند و با تلاش و کوشش و همت خودمان به بهترین نتایج زیبا دست پیدا کنیم.

اتفاق خوب دیگر این بود که با گوش کردن به سی‌دی‌ها، گره‌های تازه‌ای را در درون خودم پیدا کردم که در پی درست کردن و رفع آنها هستم ازجمله سی‌دی‌هایی که برایم مفید بود تکرار تاریخ و سم بود که بسیار من را با خودم درگیر کرد و خیلی خوب درونم را نشان داد.

اتفاق خوب دیگر این بود که همسرم کار بسیار خوبی پیدا کرد و مشغول شده و بسیار راضی هستیم و من همیشه دوست دارم او سرحال و حالش خوب باشد. در رابطه با سفرمان که متوقف‌شده به خدا می‌گویم که خدایا من دیگر کاری از دستم برنمی‌آید، خودت به او نظر کن و این بار را از دوشم بردار و خودت کمکش کن تا بتواند ادامه سفر بدهد و حرکتش را شروع کند.

اتفاق خوب دیگر این بود که خانم صبای عزیز گفتند که می‌توانم در آزمون کمک راهنمایی شرکت کنم و در حال تلاش هستم. امیدوارم خدای بزرگ به فرصت‌هایم و وقتم برکت بدهد تا بتوانم منابع امتحان را به‌خوبی مطالعه کنم تا انشاء الله با سربلندی در این آزمون موفق شوم و از این بابت خیلی خوشحال هستم و مطمئنم که قبول می‌شوم.

دوست دارم اتفاق‌های خوبی در سال 97 برایمان رقم بخورد. می‌خواهم سال جدید را بانام حضرت علی (ع) آغاز کنم و سلامتی خانواده خودم، خانواده همسرم، تک‌تک بچه‌های لژیون همراه خانواده‌هایشان، راهنمای عزیزم و خانواده محترمشان، تمام شعبه شادآباد و سلامتی آقای مهندس و خانواده محترمشان را خواستارم و امیدوارم در سال جدید برای تک‌تک عزیزان اتفاقات خوبی رقم بخورد.

حرکت در صراط مستقیم و ادامه مسیر سفرمان همراه با مسافر عزیزم و قبولی در آزمون کمک راهنمایی را از خداوند می‌خواهم. من تلاش و کوشش خود را می‌کنم؛ اما نتیجه نهایی را به خدای بزرگ واگذار می‌کنم، انشاء الله هر چه خیر ما باشد برایمان رقم بخورد. امیدوارم در جایگاه‌های خدمتی قرار بگیرم؛ چون خداوند لیاقت خدمت را به هرکسی نمی‌دهد، کسانی می‌توانند در کنگره خدمت کنند که از درون به یک تزکیه و پالایش رسیده باشند تا بتوانند باعث آرامش دیگران شوند.

امیدوارم در سال 97 رهایی‌های لژیونمان دوباره رقم بخورد و بچه‌ها یکی‌یکی رها شوند.

برای خانم الهام قدیری و عفت عزیزم هم دعای مخصوص دارم که به آرزوی دلشان برسند و امیدوارم در سال 97 اتفاقات خیلی خوبی برایشان رقم بخورد.

امیدوارم در سال 97 بیشتر به درون خودم برگردم تا بفهمم چه مسئله‌هایی در درونم هست که مانع حرکت من می‌شود تا با کمک خداوند بتوانم آنها را رفع کنم و قدم‌هایم را محکم‌تر بردارم و در جهت صراط مستقیم حرکت کنم. امیدوارم در سال 97 راهنمایم از من راضی باشد و دوست دارم در پایان سال 96 راهنمایم نقص‌هایی که در من می‌بینند را به من بگویند تا بتوانم در سال جدید آنها را رفع کنم. در طول آموزش، در لژیون، در جلسه‌های عمومی هر چه می‌بینند بگویند تا اصلاحشان کنم، به‌هرحال انسان خطاکار است؛ پس من هم قطعاً اشتباهاتی داشته‌ام که خودم آگاهی ندارم که می‌خواهم راهنمایم به من تذکر بدهند.

در آخر برای همه عزیزان در سال جدید آرزوی سلامتی و آرامش و آسایش همراه با حرکت در صراط مستقیم را از خدای بزرگ خواهانم و امیدوارم همه عزیزان در سال جدید به خواسته‌های دلشان برسند و هر آنچه خیرشان باشد خداوند در سال جدید برایشان رقم بزند و آرزوی سربلندی و آرامش برای راهنمای عزیزم که صدایش، نگاهش و حتی برق چشم‌هایش همیشه به من امید می‌دهند که پایان شب سیه سپید است و همیشه با امیدواری بسیار قدم بردارم.

 راهنمای عزیزم خیلی دوستت دارم و از شما می‌خواهم در سال جدید برایم دعا کنید تا بتوانم بهتر قدم بردارم و در مسیر سفر بهتر حرکت کنم و مطمئن هستم که سال 97 هم سال رهایی ماست و هم‌سال کمک راهنمایی من است انشاء الله.

نور، حس و صوت باهم پیوند دارند تا هستی ایجاد شد. امیدوارم با کمک این سه نیرو و کل هستی و کائنات بتوانیم حرکتمان را آغاز کنیم و به نقطه‌ای برسیم که ازآنجا انشعاب یافته‌ایم. آمین

خدایا به قلم رحمتت ایمان‌دارم، زندگی‌ام را هر طور که صلاح می‌دانی خوب نقاشی کن. آمین

 

نگارنده: همسفر پوران

 

نظرات() 


فریده
چهارشنبه 15 فروردین 1397 07:55 ق.ظ
پوران عزیزم من هم بابت تمام دستاوردهایت خدا را شكر مى كنم و بابت تمام آرزوهایت با صداى بلند آمین مى گویم.
بهترینها در سال ٩٧ روزى شما و خانواده تان
همسفر سکینه
چهارشنبه 15 فروردین 1397 01:11 ق.ظ
خانم پوران عزیز و مهربان،آمین گوی آرزوهایت هستم.ان شاالله امسال سال رهایی و کمک راهنمایی باشد.و بهترین ها روزی شو د
فاطمه همسفر امیر
سه شنبه 14 فروردین 1397 09:45 ق.ظ
خانم پوران عزیزم از خواندن مطلب شما واقعا لذت بردم و انرژی گرفتم شما قلب بزرگ و مهربانی دارید امیدوارم در سال جدید هر آنچه خیر است برایتان رقم بخورد. موفق و سربلند باشید.
الهام جان خدا قوت
همسفر فاطمه
سه شنبه 14 فروردین 1397 08:09 ق.ظ
خانم پوران عزیز یعنی عشق ، امید ، صبر ، تلاش ، لبخند ، قناعت ، رضا و تسلیم ، حرکت و تغییر، اطاعت از راهنما ، خدمتگزار مخلص، مهربانی، لطف و صفا ،سادگی ، زلال و شفاف ، یکرنگ، معرفت ، خانم پوران یعنی رهجو و همسفری الگو و نمونه ، و خانم پوران یک راهنما در هستی......
با دعاهای خانم پوران که در آغاز و پایان هر جلسه برایم بر زبان و قلبشان جاری می‌کنند ، جان می‌گیرم ، و جوانه های امید در قلبم با تشویق های این بنده ی خاص خدا رشد می‌کند ، وقتی صدایم می‌زدند راهنمای عزیز ، مرزبان عزیز ، به جهت نزدیکی شان به خداوند ، می‌دانستم به لطف دعایشان به این جایگاه ها می‌رسم و این خدمتها را تجربه می‌کنم. خواهر عزیزم ممنون از اعتماد نفسی که به من هدیه می‌کردی.

من نیز اگر لایق باشم دعایتان می‌کنم، و از فضل ، رحمت و لطف الله ، رهایی ، کمک راهنمایی و خدمت والای مرزبانی را برایتان خواهانم. چون شما لیاقت خدمت در کنگره و هستی و خدمت به بندگان خدا را دارید .
از رود زلال قلم پربرکتتان سیراب شدم،
گویی چشمه ی جوشان محبت ، آب گوارا را در جانم می‌ریزد.
قلم شما ! شفاف و سرچشمه گرفته از قلبی مهربان است ،و چون جویبار عشق بر قلب خواننده می‌نشیند و در سرتاسر جان آدمی روان می‌شود.
خواهر عزیزم از خداوند مهربان می‌خواهم که همچنان عاشق حرکت کنید ، ثابت قدم و استوار ، هستی به درختی صبور، پربار و سر به زیری چون شما نیازمند است.
سلامت و موفق باشید ، و همچنان عاشقانه ، همسر و مادری مهربان و الگو باشید.

تبریک و خداقوت خدمت راهنمای متفکر و ارزشمندم خانم صبای عزیز برای رهجویی چون خانم پوران ، باغبان عشق خداقوت ، به رهایی خانم پوران چشم و دلتان روشن شود ، و روزی به همین نزدیکی نام ایشان را در قبولی آزمون کمک راهنمایی ببینید و قلب نازنینتان شاد شود.


خانم الهام عزیز خدمتتان پربرکت،
نگاه خدا همراهتان ، سال جدید به فضل الله سال رهایی شما است ، ایمان را در قلبتان استوار نمایید و پیش بروید ، خدمت شما پشتوانه ی شما است. خداقوت
همسـفر مــرضیـه
دوشنبه 13 فروردین 1397 07:15 ق.ظ
خانم پوران عزیزم چقدر بااحساس و زیبا نوشتی
برای آرزوهای خوب و قشنگت آمین می گویم و امیدوارم هرآنچه خیر و بهترین است برایت رقم بخورد
ان شاء الله قبولی تان در آزمون کمک راهنمایی
الهام جان آرامش و سلامتی را برایت از خداوند خواستارم
همسفرخدیجه .م
شنبه 11 فروردین 1397 09:29 ب.ظ
خواهرخوبم خداوند خواسته هایت رااجابت کند زیراشما لیاقتش راداری که خدمتگزارخوب باشی چه بیرون کنگره وچه در کنگره وانشاءالله رهایی مسافرت درسال نو رقم بخورد ، ما از وجدوت در لژیون بهره میبریم ،نمونه یک رهجوی فرمانبرداریدکه حرف وعملش یکیست خداوندبه قدمهایت برکت دهد در صراط مستقیم موفق باشی
همسفر حوریه
جمعه 10 فروردین 1397 07:28 ب.ظ
خانم پوران عزیز ،برای تمام خواسته هایت بلند آمین می گویم،شما بهترین الگوی من به عنوان رهجوی فرمانبردار وصبور هستید.
ان شالله به خواسته های معقولتان برسید وجایگاههای خدمتی را تجربه کنید.
همسفر اکرم
جمعه 10 فروردین 1397 05:10 ب.ظ
درود بی پایان به خواهر مهربونم پوران. شما برای من الگو هستید ان شاالله رهایی مسافرتون و قبول شدن تان در آزمون کمک راهنمایی. آمین
الهام جون خدا قوت
پوران
جمعه 10 فروردین 1397 04:52 ب.ظ
خداقوت الهام عزیز
مرجان
جمعه 10 فروردین 1397 02:17 ب.ظ
با درود بر خانم پوران عزیز ، شما رهجوی دوست داشتنی و موفقی هستید خوشا به حالتان که دل دریایی دارید و میتوانید تعداد زیادی از انسانهای اطرافتان را ببنید و در دلتان جا کنید و برایشان دعا کنید از نوشته ی پر از مهر و محبتتان درس گرفتم امیدوارم بتوانم کاربردی کنم و مطمعتم همه این حس های خوب به خودتان و زندگیتان برمیگردد و سال ۹۷ ، سال تحقق یافتن آرزوهای شماست
مرجان
جمعه 10 فروردین 1397 02:17 ب.ظ
با درود بر خانم پوران عزیز ، شما رهجوی دوست داشتنی و موفقی هستید خوشا به حالتان که دل دریایی دارید و میتوانید تعداد زیادی از انسانهای اطرافتان را ببنید و در دلتان جا کنید و برایشان دعا کنید از نوشته ی پر از مهر و محبتتان درس گرفتم امیدوارم بتوانم کاربردی کنم و مطمعتم همه این حس های خوب به خودتان و زندگیتان برمیگردد و سال ۹۷ ، سال تحقق یافتن آرزوهای شماست
الهام قدیری
جمعه 10 فروردین 1397 12:47 ق.ظ
پوران عزیزم همیشه از امیدواری های شما امیدوار شدم و برایم الگو هستید . امیدوارم سال جدید سال تحقق آرزوهای قشنگتون باشه. برای دعایت و مهربانی و محبتت سپاس گذارم و خدا را شکر می کنم که خواهری چون شما را روزی ام کرده است . لحظه لحظه های زندگی تون قرین آرامش و موفقیت و نگاه خدا
مریم همسفر مهدی (1)
پنجشنبه 9 فروردین 1397 03:02 ب.ظ
خانم پوران عزیزم بسیار زیبا و دلنشین بود شما برای من نمونه یک رهجوی بسیار خوب هستید و حرکت شما از ابتدا مرا به حیرت وا می داشت . امیدوارم همانطور که میخواهید سال جدید سال رهایی مسافرتان و قبولی خودتان در آزمون کمک راهنمایی باشد و در مسیری که در پیش گرفته اید موفق و موید باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox