مشارکت لژیون(وادی هفتم و تاثیر آن روی من)

نوشته شده توسط :همسفر فاطمه بیرانوند
پنجشنبه 24 اسفند 1396-10:00 ق.ظ

سلام دوستان عفت هستم یک همسفر
همه‌چیز در نظام طبیعت از یک برنامه‌ریزی خاصی برخوردار است. همه‌چیز راهکار خاص خود را دارد مثل درمان اعتیاد.
رمز و راز درمان اعتیاد در دو چیز است؛ اول پیدا کردن روش درمان که به روش دی اس تی DST معروف است و داروی درمان که به آن اوتی OT گفته می‌شود و راز آن چیزی است که هرکسی برداشت می‌کند که این برداشت بستگی به آدم‌ها دارد و هرکسی بنا بر خواست و ظرفیت خود از آن برداشت می‌کند.

با سلام و عرض ادب،
همسفر گرامی لطفا مشارکت خود را در ارتباط با وادی هفتم بیان نمایید. 
از خدمت و همکاری شما سپاسگزارم. انشاءالله راه چگونه زیستن برایتان روشن و نمایان شود ، و بهترین ها را برداشت نمایید.

سلام دوستان پوران هستم همسفر عباس
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماید. برای پیدا کردن، عقل باید تعقل کند یعنی چه؟ یعنی عقل باید اطلاعات و آگاهی و شناخت جمع‌آوری کند و با بررسی‌های دقیق بتواند درست تشخیص دهد که برای این مسئله کدام کلید لازم است؟ وقتی کلید و مسیر راه برایش باز شود بستگی دارد چگونه از این مسیر عبور کند؛ گاهی من برای حلِ مسئله کلید یا راهی پیدا می‌کنم، اگر بتوانم درست تشخیص دهم و در مسیر هدف و خواسته خود حرکت کنم به مقصد هم می‌رسم ولی گاهی اوقات من کلید را پیدا می‌کنم ولی این کلید، کلید مسئله من نیست و من اشتباهی مسیر راه را می‌روم و مرا از مسیر خارج می‌کند و به‌سوی تاریکی می‌برد. پس من باید حواسم جمع باشد که هر کلیدی، هر قفلی را باز نمی‌کند و باید کلید خودش را پیدا کنیم. من موقعی می‌فهمم که در مسیر درست حرکت می‌کنم و در صراط مستقیم هستم که در مسیر راه، حالم خوب باشد و مطمئن هستم که این راه من را به صلح و آرامش و آسایش و محبت هدایت می‌کند.
همیشه قفل‌سازان بسیار و کلیدسازان اندک هستند. امیدوارم همیشه در مسیر برای دیگران کلیدساز باشیم نه قفل‌ساز.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر
در هر مرحله از زندگی‌مان یافتن راه بسیار مهم است؛ بایستی در هر کاری همه جوانب و راه‌ها را حلاجی کنیم و بسنجیم و رمز و راز آن را پیدا کنیم.
پیدا کردن کنگره؛ از نوع بهترین و باکیفیت‌ترین راه‌هایی بود که خداوند نصیبم کرد. راه درمانی کنگره همچون حقیقتی است که می‌درخشد و ما را درنهایت به آرامش می‌رساند؛ راهی که درمان اعتیاد، تزکیه و پالایش، انسان شدن و ... را در پی دارد. من اگر این مقدار از پله‌های تزکیه و پالایش که تابه‌حال در کنگره طی کرده‌ام- که البته زیاد هم نبوده و امیدوارم بیشتر شود- را می‌خواستم در بیرون از کنگره و به‌دوراز آموزش‌هایش طی کنم شاید سال‌های سال به طول می‌انجامید.
حال که به لطف‌الله راه برای منِ همسفر نمایان شده، باید تلاش کنم تا بهترین برداشت‌ها را توشه راهم کنم؛ وقتی برداشت‌ها درست و عمیق باشد، هم در زندگی موفق خواهم بود و هم در سیستم کنگره و درراه خدمت ماندگار خواهم بود، همچنان که گفته می‌شود کسانی در کنگره ماندگارند که برداشت‌های خوبی داشته باشند.
مسلماً نوع برداشت یک مسافر یا همسفری که وارد کنگره می‌شود، خدمت می‌کند و کمک راهنما می‌شود با فردی که وارد کنگره می‌شود و اول یا نیمه‌راه سردرگم می‌شود و سفرش را رها می‌کند متفاوت است.
انشالله با حرکت درست در مسیر درمان، خداوند به نگاهمان عمق دهد تا برداشت‌های صحیحی داشته باشیم.

سلام دوستان عفت هستم یک همسفر
همه‌چیز در نظام طبیعت از یک برنامه‌ریزی خاصی برخوردار است. همه‌چیز راهکار خاص خود را دارد مثل درمان اعتیاد.
رمز و راز درمان اعتیاد در دو چیز است؛ اول پیدا کردن روش درمان که به روش دی اس تی DST معروف است و داروی درمان که به آن اوتی OT گفته می‌شود و راز آن چیزی است که هرکسی برداشت می‌کند که این برداشت بستگی به آدم‌ها دارد و هرکسی بنا بر خواست و ظرفیت خود از آن برداشت می‌کند.

سلام دوستان سکینه هستم همسفر محمد
رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم که این عمل بدون تفکر امکان‌پذیر نیست. اولین راه برای حل مشکلات و پیدا کردن راه چاره افزایش دانایی و آگاهی است.
ما برای پیدا کردن رمز و رازهای خود باید تلاش کنیم و مجهولات زندگی‌مان را حل کنیم. با تفکر و اعمال درست و پیدا کردن راه صحیح و حرکت در مسیر، کلید قفل‌های زندگی را پیدا می‌کنیم. به فرموده‌ی جناب مهندس، راز و رمز مهم زندگی بشر امروز این است که به خودش متکی نیست و دست نیازش به‌سوی دیگران دراز است. مشکل ما این است که از دیگران بیشتر از خودمان توقع و انتظار داریم. با گرفتن آموزش‌ها و کاربردی کردن آن‌ها، ما می‌توانیم راه درست را بیابیم و مسائلمان را حل کنیم.

سلام دوستان نوشین هستم همسفر
این دستور جلسه من را به یاد اولین باری انداخت که با مسافرم سی دی وادی هفتم را گوش می‌دادیم. من و مسافرم زیاد متوجه این وادی نمی‌شدیم تا اینکه جناب مهندس از مثال‌های ساده‌ای استفاده کردند تا مطلب برای ما بهتر جا افتاد؛ اینکه از قدیم می‌گفتند که ریشت رو خیس نکرده نتراش، یعنی همیشه راجع به همه‌چیز تفکر کن، خوب تفکر کن تا به‌سختی و درد و رنج دچار نشوی.
با تفکر می‌توانیم به کشفیات بسیاری دست پیدا کنیم. وادی‌ها همان قوانین هستند و قوانین تغییر نمی‌کنند چون از فرامین الهی منشعب شده‌اند؛ مثل ۲ در ۲ که همیشه می‌شود ۴ و قابل‌تغییر نیست و یک حقیقت است. رمز را همان کلید می‌توان در نظر گرفت که باید برای هر مسئله‌ای کلید را پیدا کرد و راز هم‌ حکمت موضوع می‌باشد.
درگذشته یعنی در دوره‌ی اعتیاد مسافرمان فکر می‌کردیم هر کار ضد ارزشی هم می‌کنیم حق با ماست چون در حق ما اجحاف شده و نباید در زندگی ما اعتیاد باشد، اما حقیقت چیز دیگری بود. باید حق را در کلام پاکان عالم و فرامین الهی جستجو کنیم.
وادی هفتم انسان‌ها را به دودسته تقسیم می‌کند؛ انسان‌های کم‌خرد و انسان‌های خردمند و نشانه‌های آن‌ها را نیز می‌گوید اما واقعاً ما جزء کدام دسته هستیم؟ این سؤالی هست که با آشنایی با این‌ وادی از خود پرسیدم.
پس عیناً کلام وادی را مرور می‌کنم که چه زیبا می‌گوید: خردمند برای یافتن هر راهی، اول تفکر و بررسی می‌نماید تا راه مستقیم را پیدا کند؛ راهی که انسان را به مقصد راستین می‌رساند. چیزی که در این وادی آموختم و برایم خیلی کاربرد داشت این بود که گاهی عکس‌العمل نشان ندادن هم خود عکس‌العمل می‌باشد.
امیدوارم همگی ما در صراط باشیم که اگر در صراط باشیم فنا هم بقاست.
ممنون از وقت مشارکت و سپاس از آموزش‌های خوب کنگره.

سلام دوستان اکرم هستم همسفر محسن
در وادی اول آموختم که باید تفکر کنم و در وادی پنجم باید به تفکرها عمل کرد.
من قبل از کنگره می‌خواستم هر چه سریع‌تر پسرم مواد مخدر را کنار بگذارد و تنها راه را ترک سریع می‌دانستم و بارها و بارها به روش‌های مختلف این کار را انجام داد ولی نشد و هر دفعه که می‌آمد بعد از زمان کوتاهی شروع به مصرف می‌کرد و از دفعه قبل شدیدتر و چند مصرفی شده بود.
اما وقتی وارد کنگره شدم خداوند را هزاران بار شکر کردم چون وقتی مسافرم با متد DST شربت OT مصرف می‌کرد در طی سه، چهار ماه هرروز می‌دیدم که چقدر رفتار، اخلاق و کردارش تغییر می‌کند. مسافرم الآن به کنگره نمی‌آید انشاالله خداوند اذن ورود به کنگره مسافرم و همه مصرف‌کننده‌ها را صادر کند، آمین.
الحمدلله این روش DST کلید را به من داد و کم‌کم به آگاهی می‌رسم و تاریکی و ضد ارزش‌های خود را می‌بینم، قبول می‌کنم، آموزش می‌گیرم تا به رهایی برسم، آمین.
از خداوند به خاطر این مکان مقدس و امن، برای وجود آقای مهندس و خانواده ایشان بسیار سپاسگزارم.
برای وجود معلم و راهنمای عزیزم که خداوند سر راه من قرار داده شکر شکر شکر.
ایمان‌دارم که رهایی مسافرم در این مکان مقدس و امن اتفاق می‌افتد.

سلام دوستان خدیجه موگویی هستم همسفر
وادی‌ها همه برای ما پیام انسان‌سازی است و اینکه چه قالبی برای خودمان بسازیم. من از وادی هفتم آموختم که بدون فکر کارها نتیجه درست نمی‌دهد، حتماً باید عقلمان را به کار بیندازیم، وقتی من تشخیص ندهم چه‌کاری درست و چه‌کاری غلط است چرا باید ادامه بدهم و منتظر نتیجه درست باشم. ما نباید قربانی اشتباهات شویم بلکه از آن‌ها درس بگیریم و به فکر راه چاره باشیم. برای هر کاری لازمه‌ی آن تفکر است، به نفس اماره بی‌توجه باشیم تا عقل فرصت تشخیص داشته باشد.
گاهی ما در اثر انتخاب مسیر غلط، با همه‌ی تلاشمان باز به بیراهه می‌رویم، به خاطر اینکه نقشه‌ی راهمان درست نبوده، نتیجه می‌شود اینکه اگر راه درست باشد و درست فکر کنیم به نتیجه مطلوب می‌رسیم. درست فکر کردن ما را به صلح و آرامش می‌رساند. به امید قدم‌های درست و استوار برای همه‌ی همسفران و مسافران ...، آمین.

ویراستاری : همسفر مرضیه
نظرات() 


الهام قدیری
شنبه 4 فروردین 1397 10:09 ق.ظ
خواهران عزیزم از مشارکت های خوبتان ممنونم استفاده کردم. موفق باشید
فاطمه و مرضیه عزیزم خداقوت اجرتان رهایی
پوران
جمعه 25 اسفند 1396 09:16 ب.ظ
خداقوت به خانم مرضیه وخانم فاطمه
خداقوت به همه دوستان ممنون ازبرداشتهای عالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox