برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/12/03

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
سه شنبه 22 اسفند 1396-03:51 ب.ظ

همسفر سکینه: تغییر و تکامل، یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد، کوه شدن راحت اتفاق نمی‌افتد. کوه خیلی می‌شکند و یک‌دفعه اختلاف‌فاز ایجاد می‌شود. مهم این است که دوام بیاورید. به رحمت خداوند، کنگره و تلاش خودتان امیدوار باشید.

اگر تفکرتان این است که در این دنیا مأموریتی دارید، فقط به فکر خودتان نباشید و سعی کنید شعاع اضافه کنید و خانواده‌ها را از عذاب اعتیاد نجات دهید. اگر هدفتان بزرگ شدن و کوه شدن باشد کم نمی‌آورید. هدفتان بزرگ باشد، انرژی بیشتری به دست می‌آورید.

هیچ انسانی، فردی را که قربانی است، دوست ندارد. انسان‌های قوی محبوب‌تر هستند. از خداوند بخواهید نفستان را عزیز و بلندمرتبه کند. از خدمتی که انسان‌ها به بشریت می‌کنند، معلوم می‌شود که چقدر قد کشیده‌اند. با خدمت‌های که می‌کنید قدر مادی و معنوی‌تان را بالا ببرید.

یا حکیم

 

همسفر مرضیه: وقتی کنار هم جمع می‌شویم و دل‌هایمان را به هم گره می‌زنیم، رحمت خداوند بیشتر شامل حالمان می‌شود. حتماً شنیدید که تکامل در جمع صورت می‌گیرد، دست خدا بر سر جمع است یا سفارش‌هایی که در مورد نماز و دعای دسته‌جمعی شده؛ شاید خداوند به یک نفر چراغی داده یا امروز دل کسی جایگاه رحمت الهی باشد، وقتی تو در کنار آنها قرار گرفتی راه تو هم روشن می‌شود و سرمای زندگی‌ات کم می‌شود. قدر لژیون و کنگره ۶۰ و باهم جمع بودن را بدانید.

تغییر و تکامل یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد؛ کوه شدن آسان نیست، انسان خیلی می‌شکند و مهم دوام آوردن است و شما دارید بهای بلندی و استواری خود را پرداخت می‌کنید.

اگر تفکر شما این باشد که من مأموریت مهمی دارم و باید به کنگره بروم تا به انسان‌هایی که دارند عذاب می‌کشند کمک کنم و من می‌روم تا آنقدر قوی شوم که امواجم به آنها برسد؛ وقتی هدفتان را این‌طور ببینید دیگر بابت چیزی کم نمی‌آورید، نااُمید نمی‌شوید و تلاش می‌کنید که موانع سد راهتان نشود. بگویید هدف من خدمت به بشریت است؛ هر چه خدمتتان بلندمرتبه‌تر باشد، بیشتر انرژی می‌گیرید و هستی به‌اندازه تفکراتتان به شما انرژی می‌دهد. اشتیاق انسان به هدف، همه‌چیز را ذوب می‌کند و راه را برایتان باز می‌کند؛ خواسته یک نفر اگر قوی باشد، خدا راه را باز می‌کند. انشالله منشأ خیر و خدمت به خودتان و بشریت باشید.

 

همسفر حوریه: خدایا به عظمتت قسم، ما را عظیم و بلندمرتبه قرار بده

در جلسه پنجشنبه از راهنمای عزیزم و سی دی پربار کوه آموختم؛ من همسفر برای آمدن به کنگره نه‌فقط به فکر خودم باشم و نه‌فقط به خاطر مسافرم بیایم؛ چون اگر فقط برای خودم بیایم یک نوع خودخواهی است و اگر فقط برای مسافرم بیایم حس قربانی بودن در من ایجاد می‌شود.

موضوع دیگر این بود که همان‌گونه که کوه ابرها را به خود جذب می‌کند و عصاره آنها را که همان باران است می‌گیرد، من هم می‌توانم مثل کوه باشم و آموزش‌های ناب کنگره را بگیرم که این روزی هرکسی نمی‌شود.

وقتی کوه تنها باشد ازلحاظ دما و شرایط بسیار نامتعادل است؛ ولی وقتی چند تا کوه در کنار هم باشند ازلحاظ جوی متعادل‌تر خواهند بود، من همسفر هم به‌تنهایی هیچ‌وقت آموزش نخواهم گرفت و در جمع و لژیون است که از آموزش و انرژی بیشتری برخوردار خواهم شد.

انسان‌هایی که هدفشان بزرگ است نفسشان هم بلند می‌شود. اگر به این تفکر برسیم که مأموریتی داریم و این است که انسان‌های در عذاب و درگیر آتش اعتیاد را که می‌سوزند را نجات دهیم، موانع سر راه خود را کنار می‌زنیم.

هر چیزی در زندگی نیاز به ابزاری دارد، ابزار ما در کنگره هم جهان‌بینی است.

هیچ‌وقت نقش آدم‌های قربانی را بازی نکنیم؛ چون انسان‌ها آدم‌های قربانی را دوست ندارند.

 

همسفر الهام قدیری: خداوندا همچون کوه استوار و سربلندم کن، همچون کوه اثرگذار در زمین‌های بایر هستی ام کن و همچون کوه پر خیروبرکتم کن تا رحمت الهی ات را بگیرم و به دیگر انسان‌ها منتقل کنم. آمین

کوه خیلی می‌شکند و واقعاً کوه شدن راحت نیست و باید خیلی شکست. همین شکستن‌ها را همه ما تجربه‌اش کرده‌ایم که یک‌مرتبه زندگی‌مان زیرورو می‌شود؛ ولی مهم این است که دوام بیاوریم و بدانیم که بهای عظمت و استواری و بلندی خودمان را پرداخت می‌کنیم.

باید تفکر شما این باشد که من مأموریتی دارم و به فکر خودتان نباشید بلکه به فکر خانواده‌هایی که در اعتیاد می‌سوزند و از بین می‌روند باشید ، هرچقدر هدف شما بالاتر باشد انرژی‌هایتان هم‌تراز اهدافتان اوج می‌گیرد؛ یعنی هستی به‌اندازه تفکرات شما به شما انرژی می‌دهد آمدن‌های ما در آینده قرار است هزاران نفر را نجات دهد و این ارزشش را دارد خیلی سختی ها را به خاطرش تحمل کرد .

اکثر انسان‌ها دوست دارند که نقش قربانی را بازی کنند که نشان دهند بقیه ظالم هستند و اینها مظلوم‌اند و همیشه قربانی شده‌اند، درحالی‌که انسان‌ها هیچ‌وقت آدم‌های قربانی را دوست ندارند و این امر باعث می‌شود که از محبوبیتتان در بین انسان‌ها کاسته شود. کسانی که قوی هستند محبوب‌ترند.

در هر موقعیتی که بودید بودن در کنگره را از دست ندهید؛ چون با کنگره به‌جاهایی می‌رسید که در باورتان نمی‌گنجد؛ پس یاد بگیرید معامله‌گر باشید؛ ولی بدانید چه چیزی را در قبال چه چیزی معامله می‌کنید. کنگره را به هیچ‌چیزی ندهید.

 

 همسفر اکرم: خدا را به عظمت و بزرگی‌اش قسم می‌دهم که ما را بزرگ و عزیز کند. آمین

به رحمت خدا و به کنگره 60 امیدوار باشید. بچه‌ها قدم قدم همه‌چیز اتفاق می‌افتد، به کارهای کوچک امیدوار باشید، به همین مشارکت‌ها، آمدن‌ها، دست‌نوشته‌ها که به من می‌دهید. برای آمدن به کنگره خدا را شکر کنید؛ چون نعمت و توفیق است. خیلی مسائل سر راه ما قرار می‌گیرد که به کنگره نیاییم، باید هدف را بزرگ بدانید و بگویید که هدف من خدمت به بشریت است. هستی به‌اندازه تفکرات انرژی می‌دهد. جایگاه مهم نیست مهم خدمت است. انشاالله از عقاب‌های کنگره بشوید. خدا انسانی را که نقش قربانی دارند دوست ندارد. هیچ‌وقت به خاطر کسی کاری انجام ندهید. مثل کوه قوی و استوار باشید، کوه از به وجود آمدن زلزله جلوگیری می‌کند. ابزار ما در کنگره جهان‌بینی است.

 

همسفر سکینه: تغییر و تکامل، یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد، کوه شدن راحت اتفاق نمی‌افتد. کوه خیلی می‌شکند و یک‌دفعه اختلاف‌فاز ایجاد می‌شود. مهم این است که دوام بیاورید. به رحمت خداوند، کنگره و تلاش خودتان امیدوار باشید.

اگر تفکرتان این است که در این دنیا مأموریتی دارید، فقط به فکر خودتان نباشید و سعی کنید شعاع اضافه کنید و خانواده‌ها را از عذاب اعتیاد نجات دهید. اگر هدفتان بزرگ شدن و کوه شدن باشد کم نمی‌آورید. هدفتان بزرگ باشد، انرژی بیشتری به دست می‌آورید.

هیچ انسانی، فردی را که قربانی است، دوست ندارد. انسان‌های قوی محبوب‌تر هستند. از خداوند بخواهید نفستان را عزیز و بلندمرتبه کند. از خدمتی که انسان‌ها به بشریت می‌کنند، معلوم می‌شود که چقدر قد کشیده‌اند. با خدمت‌های که می‌کنید قدر مادی و معنوی‌تان را بالا ببرید.

 

همسفر عفت: امیدوار باشیم به رحمت خداوند، به تلاش خودمان ، به کنگره 60 و به همه‌چیز امیدوار باشید؛ به همین کارهای کوچکی که انجام می‌دهید؛ مثل مشارکت در لژیون و مثل نوشتن برداشت.

کوه به خاطر اختلاف دما شکننده است زندگی ما هم مثل یک کوه است که با هر دمای گرم و سردی یا با هر اختلافی دچار شکست می‌شود، مهم این است که در مقابل این شکست‌ها دوام بیاوریم و بدانیم که بهای عظمت و استواری و بلندی خودمان را پرداخت می‌کنیم؛ پس مثل کوه قوی و استوار باشید.

برای آمدن به کنگره موانعی سر راهم قرار می‌گیرد که مانع آمدنم می‌شود؛ ولی اگر من یک هدف بزرگ انتخاب کنم که من به خاطر این می‌روم که قوی بشوم و امواج من روی دیگران تأثیر بگذارد بتوانم به دیگران کمک کنم. اگر این هدف من باشد، هیچ مانعی نمی‌تواند سد راه من شود و دیگر هیچ‌وقت کم نمی‌آورم. هدف خدمت به بشریت است. هستی به من به‌اندازه تفکراتم انرژی می‌دهد هرچه هدف بلندمرتبه‌تر دریافت انرژی بیشتر می‌شود.

 انسان‌ها هیچ‌وقت افراد قربانی را دوست ندارند و از محبوبیت افراد قربانی کم می‌شود. انسان‌هایی که قوی هستند محبوب‌ترند.

گاهی کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم اگر آنقدر بزرگ و باارزش باشد؛ مثل نجات انسان‌های دیگر ارزش آن را دارد که حاضر باشیم از یک سری چیزها بگذریم و یا به‌پای یک نفر بیفتیم تا به انجام آن کار برسیم. اشتیاق داشتن و خواسته قوی برای انجام کار، راه را برای رسیدن باز می‌کند.

 

همسفر صفورا: اکثر انسان‌ها دوست دارند که نقش قربانی را بازی کنند که نشان دهند بقیه ظالم هستند و اینها مظلوم‌اند و همیشه قربانی شده‌اند، درحالی‌که انسان‌ها هیچ‌وقت آدم‌های قربانی را دوست ندارند و این امر باعث می‌شود که از محبوبیتتان در بین انسان‌ها کاسته شود. کسانی که قوی هستند محبوب‌ترند، شاید برای کسب محبوبیت است که خودتان را مظلوم نشان می‌دهید؛ ولی همین از محبوبیتتان کم می‌کند؛ پس هیچ‌وقت سعی نکنید که به خاطر کسی کاری را انجام دهید. حس قربانی بودن بسیار ظریف است و از عزت‌نفس فرد می‌کاهد. همیشه از خداوند بخواهید که نفستان را عزیز و بلندمرتبه کند؛ یعنی به هر قیمتی به نفستان خوراک ندهید. انسان‌هایی که هدف‌های بزرگی دارند خداوند نفس‌هایشان را هم بزرگ می‌کند و امکانات بزرگی هم برایشان می‌گذارد؛ مثلاً ممکن است بگوئید که چرا من به خاطر مسافرم به کنگره بروم درصورتی‌که قبله شما نباید مسافرتان باشد. اگر آمدن‌های شما در آینده قرار باشد هزاران نفر را نجات دهد آیا حاضر نیستید و آیا ارزشش را ندارد در مقابل یک نفر کوتاه بیایید و یا حتی به پایش بیفتید؟ شاید آن لحظه حالتان بد شود و یا منیت اجازه ندهد؛ ولی چیزهایی به دست می‌آورید که منیت کاملاً از بین می‌رود.

در هر موقعیتی که بودید بودن در کنگره را از دست ندهید؛ چون با کنگره به‌جاهایی می‌رسید که در باورتان نمی‌گنجد؛ پس یاد بگیرید معامله‌گر باشید؛ ولی بدانید چه چیزی را در قبال چه چیزی معامله می‌کنید. کنگره را به هیچ‌چیزی ندهید می‌خواهد درس باشد، کار باشد، ارتقای شغلی باشد، ارتقای مالی و یا هر چیز دیگری باشد و همه اینها برایم پیش‌آمده است و ترجیح داده‌ام که در جاهای دیگر آدم معمولی باشم؛ ولی به هدفم در کنگره برسم و الآن اصلاً پشیمان نیستم که آن جایگاه‌ها را از دست دادم. خواستم بدانید اگر معامله می‌کنید کنگره و خدمت در کنگره را ارزان نفروشید. اشتیاق داشته باشید، اشتیاق همه‌چیز را ذوب می‌کند و راه را برایتان باز می‌کند و همه را با شما همراه می‌کند؛ پس آنقدر بیایید و بیایید مگر اینکه خواست خداوند نباشد. شاید اگر مانعی دارید خواستتان ضعیف شده و چیزهای دیگری جای محبتی که به کنگره داشته‌اید را گرفته است.

انشاء اله این توفیق را داشته باشید و جزء کوه‌های کنگره ۶۰ باشید، کوه‌هایی که بتوانند پیام کنگره ۶۰ را به دورترین نقاط برساند و هدفتان این باشد و کوچک انتخاب نکنید.

 

همسفر رعنا: چگونه می‌توانم مانند کوه در مقابل فراز و نشیب‌های زندگی استوار و محکم باشم؟ چطور می‌توانم همانند کوه جلوی زلزله و تخریب‌های زندگی را بگیرم؟

با شنیدن سی دی کوه متوجه شدم؛ باید خواست کوه بودن در وجودم باشد تا خداوند اذنش را صادر کند. باید با آموزش‌های کنگره و کاربردی کردن آن، تلاش و حرکت، مانند کوه بلند و در اوج باشم و ارتفاع بگیرم تا بتوانم منشأ خیروبرکت برای خودم، خانواده و بشریت باشم؛ تا امنیت و آرامش در زندگی خود و اطرافیانم برقرار کنم.

 

تهیه و تنظیم : همسفر رعنا

 

 

نظرات() 


الهام قدیری
شنبه 4 فروردین 1397 10:00 ق.ظ
ممنون از برداشت های خوبتان . پیروز و سربلند باشید
پوران
جمعه 25 اسفند 1396 09:02 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان
خداقوت الهام عزیز
همسفر فاطمه
چهارشنبه 23 اسفند 1396 08:11 ق.ظ
خواهران عزیزم خانم‌ها الهام عزیز و رعنای عزیز خدمتتان پربرکت ، خداوند یار و یاورتان ، قلبتان جایگاه مهر الهی،
به فضل و لطف لایزال الهی در صراط مستقیم و به رضای پروردگار و میل خدای مهربان به خواسته های قلبی تان دست یابید. با خدا بودن و ماندن ، والاترین ارمغان کائنات و هستی است ، از خداوند نزدیکی و بودن با خودش را برایتان خواهانم.
قلبتان آرام به لطف الهی ، خداوند سمیع و علیم است و دانای به قلبها و عافیت و عاقبت بخیری شما است.
پس من نگاه خدای مهربان را از دریای رحمتش را برایتان خواهانم.

به رسم ادب ، و شکرگزاری دستان خدمتگزارتان را می‌بوسم و بر چشم می‌نهم. ممنون که مرا سیر و سیراب کردید.
همسفر فاطمه
چهارشنبه 23 اسفند 1396 08:04 ق.ظ
سلام و درود بر خواهران عزیزم خداقوت و سپاس ، برداشتها و نکته های برگزیده ی جلسه عالی بود. تکرار دوباره ی جلسه ی سی دی کوه ، برایم سراسر آموزش بود. ممنون از خواهرانم از فصل الهی سلامتی و موفقیت در چگونه زیستن را برایتان خواهانم. از رحمت بی پایان آفریدگار مهربان و بخشنده می‌خواهم که عشق الهی خود را بواسطه ی آموزش‌های کنگره و وجود بابرکت راهنما بیش از پیش در قلبمان استوار نماید. و قدردان و عاشق مخلص و مطیع کنگره و راهنما باشیم.
بارها و بارها این سخن را راهنما تکرار فرمودند که ؛ این نعمت بزرگی است که شما در کنگره هستید ، و اعتیاد آزمون شما قرار گرفت تا به مکانی آموزشی دست یابید. وقتی از افرادی ناراحت می‌شوید ، و می‌خواهید طوری به آنان بفهمانید که شما اشتباه می‌کنید و .....،این را به یاد بیاورید که شما راهنما دارید! شما کنگره را برای رسیدن به دانایی و انرژی دارید ! پس آنان که می‌آموزند با آنان که در مسیر آموزش قرار نگرفتند ، نباید یکسان باشند، نه اینکه این یک فخر باشد!!
بلکه بدانند نزد خود و خدای خود و مردم مسئولیت بیشتری دارند و بار وظایفشان سنگین تر است.
و باید پاسخگوی اعمال خود باشند. راهنما و یک سیستم برای آنان زحمت کشیده است ، حالا بخواهیم با اطرافیان و مردم برخوردی داشته باشیم که ما می‌دانیم و رفتارهای شما اشتباه است، پس منِ رهجو در اشتباه محض هستم.
روزها است که درگیر یک موضوع بودم و ذهنم را مشغول کرده بود ، اما به پاسخ آن فکرهای غلط رسیدم که ؛؛
من راهنما دارم ، آموزش دیدم ، دهها نفر برای من زحمت کشیدند! پس باید در رفتار خود متفاوت باشم.
سپاس از راهنمای متفکر ، صبور و مهربانم که چگونه زیستن را به من آموخت. خداوند فلب راهنمایم را از من خوشنود و راضی بفرماید. خداوند مرا لایق زحمات راهنمایم بگرداند. تا در اعمالم ، تفکر و عشق راهنمایم نمودار باشد. راهنمای عزیزم خانم صبای مهربان خدمتتان پربرکت ، گامهایتان در صراط مستقیم استوار و ثابت ، و قلبتان سرشار از آرامش و اطمینان باشد.
نگاه خدا همراهتان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox