گزارش عملکرد لژیون روز پنج شنبه 96/12/03 ؛ سی دی کوه

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
پنجشنبه 17 اسفند 1396-09:00 ق.ظ

یکی از ویژگی‌هایی که در کوه گفته بود این بود که کوه خیلی می‌شکند و واقعاً کوه شدن راحت نیست و باید خیلی شکست. اختلاف‌فاز و دما که در سی دی عنوان‌شده بود یعنی همین شکستن‌ها و همه ما تجربه‌اش کرده‌ایم که یک‌مرتبه زندگی‌مان زیرورو می‌شود؛ ولی مهم این است که دوام بیاوریم و بدانیم که بهای عظمت و استواری و بلندی خودمان را پرداخت می‌کنیم؛ پس مثل کوه قوی و استوار باشید.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

خدا را شکر و سپاس که بازهم یک‌بار دیگر کنار هم جمع شدیم تا یک آموزش خیلی خوب دیگر را کنار هم یاد بگیریم و یک‌بار دیگر می‌خواهیم با جمع شدن کنار هم مشمول رحمت خداوند شویم. می‌گویند که خداوند با جماعت است و قطعاً هرکدام خواهان یک گشایشی هستیم که با کنار هم قرار گرفتن و گره زدن دل‌هایمان به هم، رحمت خداوند بیشتر شامل حالمان می‌شود و آن آموزشی که به آن احتیاج داریم روزی همه ما خواهد کرد. انشاء الله که همه ما امروز مشمول رحمت خداوند و آموزش‌های خاص و نورش شویم و دست‌پر از این جلسه برویم.

دستور جلسه امروز سی دی کوه است. خداوند را قسم می‌دهم به عظمتش و بزرگواری‌اش که انشاء الله ما را عزیز و بلندمرتبه کند.

 

کدام‌یک از شما کوه هستید؛

همسفر فریده: بعد از گوش کردن این سی دی چند فاکتور را در خودم دیدم که متوجه شدم کوه هم هستم و حس کردم اتفاق‌هایی در صور پنهانم افتاده است. یکی از آنها این بود که کوه یک مقداری از زلزله‌های زمین را کنترل و مهار می‌کند و شاید اگر من مثل کوه نبودم در برابر زلزله‌هایی که وارد زندگی‌ام شده نمی‌توانستم زندگی‌ام را حفظ کنم و اینجا توانسته‌ام که نقش یک کوه را داشته باشم و زندگی‌ام را حفظ کنم.

ویژگی دیگر کوه این است که باران را از دل ابر بیرون می‌کشد و در درون خودش ذخیره می‌کند. به نظر من همه ما کوه هستیم به خاطر اینکه بهترین آگاهی‌های هستی را دریافت می‌کنیم و این مشمول هرکسی نمی‌شود و حتماً چیزی در وجود ما هست که ما در اینجا هستیم و اینها را جذب می‌کنیم وگرنه چرا قبلاً اینها نبود یا چرا برای خیلی از انسان‌ها نیست و اگر متوجه شدیم که هر یک کلمه و هر یک لبخند و هر ثانیه‌ای که در اینجا حضور داریم کمتر از آن باران نیست واقعاً ما کوه هستیم که جذب می‌کنیم.

نکته بعدی اینکه کوه چیزهای خوب را به خود جذب می‌کند و وقتی در مجاورتش هستید حالتان خوب می‌شود. من یک مدتی است که این موضوع را از اطرافیانم می‌شنوم که می‌گویند وقتی در کنارت هستیم حالمان خوب می‌شود و برداشتم این بود که ممکن است اینها نسیم‌هایی از این است که کوهی در درونم در حال شکل‌گیری است.

خانم صبا: انشاء الله که خداوند همچون کوه شمارا استوار و سربلند کند، همچون کوه شمارا اثرگذار در زمین‌های بایر هستی کند و همچون کوه پر خیروبرکت باشید و رحمت الهی را بگیرید و به دیگر انسان‌ها منتقل کنید. قطعاً همه شما کوه هستید که اینجایید؛ ولی یک‌زمان‌هایی ممکن است که فراموش کنیم و یک امر طبیعی است. بعضی‌اوقات شما توانایی‌هایتان و معادن تان را فراموش کردید و اینجا آمده‌اید تا عظمتتان را پیدا کنید.

دیروز در بین نوشته‌های سال‌های قبل یادداشتی پیدا کردم که مربوط به سال ۸۹ و اوج شرایط سخت زندگی‌ام بود و به توصیه راهنمایم یک خدمت گرفتم و اولین خدمت من در آکادمی بود که خدمت مهماندار را داشتم و بعد از جلسه، زیر یادداشتی که استاد جلسه نوشته بودند دعا کردم که این اولین خدمتم بود ، خدایا مرا جزء خدمتگزاران قرار بده.

خدمت‌ها کم‌کم به سراغمان می‌آید و آرام‌آرام این اتفاق‌ها می‌افتد و ما فراموش می‌کنیم که جایگاهی که امروز داریم شاید یک روزی آرزویمان بود و یا حتی قابل‌تصور نبود و من هم با آن حال خراب و با آن شرایط سخت هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم که بتوانم این تغییر را در خودم ایجاد کنم و منی که صد نفر باید حالم را خوب می‌کردند در شرایطی قرار بگیرم که کمک کنم تا حال انسان‌های زیادی را خوب شود.

با این مطلب خواستم بگویم که اول باید دلتان بخواهد که کوه شوید و کم‌کم خداوند اذنش را صادر می‌کند و به‌یک‌باره نمی‌توان کوه شد و دیگر اینکه به رحمت خداوند و تلاش خودتان و کنگره ۶۰ امیدوار باشید و خیلی اتفاقات برایتان می‌افتد که اصلاً فکرش را هم نمی‌کردید؛ پس قدم‌به‌قدم پیش بروید و راهتان را بازکنید. به کارهای کوچکی که می‌کنید امیدوار باشید، به همین دست‌نوشته‌هایی که به من می‌دهید، به برداشت‌ها، مشارکت‌ها، آمدن‌هایتان امیدوار باشید و من مطمئن هستم که شما از کوه‌های حیات خواهید شد آن‌قدری که قطب می‌شوید و آن‌قدری که جلوی زلزله‌ها و تخریب‌های زندگی‌تان را خواهید گرفت و امنیت هستی را تأمین خواهید کرد به شرطی که ادامه دهید و جلو و جلوتر بروید و بدانید که تغییر و تکامل یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد.

یکی از ویژگی‌هایی که در کوه گفته بود این بود که کوه خیلی می‌شکند و واقعاً کوه شدن راحت نیست و باید خیلی شکست. اختلاف‌فاز و دما که در سی دی عنوان‌شده بود یعنی همین شکستن‌ها و همه ما تجربه‌اش کرده‌ایم که یک‌مرتبه زندگی‌مان زیرورو می‌شود؛ ولی مهم این است که دوام بیاوریم و بدانیم که بهای عظمت و استواری و بلندی خودمان را پرداخت می‌کنیم؛ پس مثل کوه قوی و استوار باشید و بگوئید که من کوه هستم و به خودتان تصویر بدهید.

 

یک جمله از آقای امین می‌خوانم و راجع به آن صحبت کنید؛ انشاء الله به آنچه دنبالش هستیم برسیم و حرکت درست ما شعاع اضافه کند و در انتقال دادن آگاهی‌ها نقش خوبی داشته باشیم. درمان یک نفر خدمت به جامعه و خدمت به بشریت است.

همسفر نوشین: آقای امین در رابطه با جشن همسفر صحبت کردند و گفتند که ما در حاشیه نیستیم و خود را در حاشیه فرض نکنیم و بدانیم که باید برای خودمان بیاییم و اگر هدف و تفکر ما بالا باشد و این را در نظر داشته باشیم که ما بَعدها قرار است کنگره را جهانی کنیم و افراد بی‌شماری را نجات دهیم، سختی‌های راه مانع حرکتمان نمی‌شود و درواقع باعث می‌شود که شعاع اضافه کنیم و انرژی‌مان را بسط دهیم.

خانم صبا: باید تفکر شما این باشد که من مأموریتی دارم و به فکر خودتان نباشید بلکه به فکر خانواده‌هایی که در اعتیاد می‌سوزند و از بین می‌روند باشید، اینکه آنها هیچ راهی ندارند و هیچ صدای نجاتی را نمی‌شوند و هیچ‌کس نیست که درکشان بکند و بگوئید که من به خاطر آنها می‌روم ، می‌روم تا آنقدر قوی شوم که از امواج من به آنها برسد. وقتی هدفتان این باشد از موانعی مثل ناامیدی، خستگی، بیماری و ... که بر سر راهتان هست عبور می‌کنید؛ چون هدفتان بزرگ‌تر است و هدفتان کوه شدن است و بابت هر چیزی کم نمی‌آورید؛ پس هدفتان را از رهایی و کمک راهنمایی و این چیزها بالاتر ببرید و بگوئید هدف من خدمت به بشریت است. هرچقدر هدف شما بالاتر باشد انرژی‌هایتان هم‌تراز اهدافتان اوج می‌گیرد؛ یعنی هستی به‌اندازه تفکرات شما به شما انرژی می‌دهد. یک‌زمانی می‌گویید بروم که حال خودم خوب شود و این مثل این است که یک‌ لیوان آب دریافت می‌کنید؛ ولی یک‌زمانی می‌گویید می‌روم که حال همه را خوب کنم آن زمان یک دریاچه به شما می‌دهند؛ پس همیشه سعی کنید که ظرف‌های بزرگ بگیرید.

 

باید بزرگ فکر کرد، اگر این‌گونه باشد چند حسن دارد. حسن‌های بزرگ فکر کردن چیست؟

همسفر الهام قدیری: حسن‌های بزرگ فکر کردن این است که اولاً ناامید نمی‌شویم و ثانیاً دچار حاشیه نمی‌شویم.

من هدفم را کمک به انسان‌های دربند اعتیاد گذاشته‌ام و در فراز و نشیب‌های سفرمان به خودم می‌گویم که نباید ناامید نشوم و این فراز و نشیب‌های سفر برای این است که من قوی‌تر شوم تا روزی که رهجویی با این شرایط داشتم بتوانم راهنمایی‌اش کنم و بگویم که من هم این روزها را گذرانده‌ام.

وقتی هدفم بزرگ باشد دچار حاشیه نمی‌شوم. حاشیه‌هایی مثل حرف‌های دلسردکننده‌ای که اطرافیان می‌زنند که این‌همه رفتی نشد، انجیوهای دیگر رفتی نشد پس دیگر نمی‌شود را نادیده می‌گیرم و به جای جنگیدن با دیگران، خودم را درگیر آموزش‌ها می‌کنم تا از حاشیه دور شوم و با رسیدن به هدفم آنها را متوجه اشتباهاتشان می‌کنم.

خانم صبا: انشاء اله به هدف‌هایتان برسید و از عقاب‌های کنگره شوید. عقاب پرنده‌ای است که در اوج پرواز می‌کند و اصلاً درگیر چیزهای کوچک نمی‌شود و ارتفاعش خیلی بالاست. انشاء اله که همه ارتفاع بگیرید، بزرگ و بلندمرتبه شوید.

همسفر زهرا: زمان‌هایی که در زندگی مشکلاتی برایم پیش می‌آید و در فشار قرار می‌گیرم با خودم فکر می‌کنم و می‌گویم که اشکالی ندارد شاید باید این سختی‌ها و رنج‌ها را تحمل‌کنم و شاید در آینده برای کسی مفید باشم و بتوانم کمکی بکنم. بزرگ فکر کردن باعث می‌شود که ناامید نشده و دچار حاشیه نشویم و به این فکر کنیم که انسان‌های بیشتری را نجات بدهیم. یکی از فکرهای بزرگم این است که کمک راهنما بشوم.

 

خانم صبا: آقای امین جمله‌ای گفتند که همسفر باید به دو دلیل برای خودش بازی کند. دلیل‌ها چه بودند؟

همسفر خدیجه موگویی: گفتند که اگر فقط برای خودمان بازی کنیم خودخواهی و اگر فقط برای دیگران باشد قربانی شدن است و باید تعادلی بین این دو برقرار باشد. من یک‌زمانی فکر می‌کردم که به خاطر مسافرم می‌آیم که این حس قربانی بودن داشت؛ ولی وقتی هدفم کمک راهنمایی باشد به دیگران فکر می‌کنم و حس قربانی بودن ندارم.

خانم صبا: اکثر انسان‌ها دوست دارند که نقش قربانی را بازی کنند که نشان دهند بقیه ظالم هستند و اینها مظلوم‌اند و همیشه قربانی شده‌اند، درحالی‌که انسان‌ها هیچ‌وقت آدم‌های قربانی را دوست ندارند و این امر باعث می‌شود که از محبوبیتتان در بین انسان‌ها کاسته شود. کسانی که قوی هستند محبوب‌ترند، شاید برای کسب محبوبیت است که خودتان را مظلوم نشان می‌دهید؛ ولی همین از محبوبیتتان کم می‌کند؛ پس هیچ‌وقت سعی نکنید که به خاطر کسی کاری را انجام دهید. حس قربانی بودن بسیار ظریف است و از عزت‌نفس فرد می‌کاهد. همیشه از خداوند بخواهید که نفستان را عزیز و بلندمرتبه کند؛ یعنی به هر قیمتی به نفستان خوراک ندهید. انسان‌هایی که هدف‌های بزرگی دارند خداوند نفس‌هایشان را هم بزرگ می‌کند و امکانات بزرگی هم برایشان می‌گذارد؛ مثلاً ممکن است بگوئید که چرا من به خاطر مسافرم به کنگره بروم درصورتی‌که قبله شما نباید مسافرتان باشد. اگر آمدن‌های شما در آینده قرار باشد هزاران نفر را نجات دهد آیا حاضر نیستید و آیا ارزشش را ندارد در مقابل یک نفر کوتاه بیایید و یا حتی به پایش بیفتید؟ شاید آن لحظه حالتان بد شود و یا منیت اجازه ندهد؛ ولی چیزهایی به دست می‌آورید که منیت کاملاً از بین می‌رود.

در هر موقعیتی که بودید بودن در کنگره را از دست ندهید؛ چون با کنگره به‌جاهایی می‌رسید که در باورتان نمی‌گنجد؛ پس یاد بگیرید معامله‌گر باشید؛ ولی بدانید چه چیزی را در قبال چه چیزی معامله می‌کنید. کنگره را به هیچ‌چیزی ندهید می‌خواهد درس باشد، کار باشد، ارتقای شغلی باشد، ارتقای مالی و یا هر چیز دیگری باشد و همه اینها برایم پیش‌آمده است و ترجیح داده‌ام که درجاهای دیگر آدم معمولی باشم؛ ولی به هدفم در کنگره برسم و الآن اصلاً پشیمان نیستم که آن جایگاه‌ها را از دست دادم. خواستم بدانید اگر معامله می‌کنید کنگره و خدمت در کنگره را ارزان نفروشید. اشتیاق داشته باشید، اشتیاق همه‌چیز را ذوب می‌کند و راه را برایتان باز می‌کند و همه را با شما همراه می‌کند؛ پس آنقدر بیایید و بیایید مگر اینکه خواست خداوند نباشد . شاید اگر مانعی دارید خواستتان ضعیف شده و چیزهای دیگری جای محبتی که به کنگره داشته‌اید را گرفته است. انشاء اله این توفیق را داشته باشید و جزء کوه‌های کنگره ۶۰ باشید، کوه‌هایی که بتوانند پیام کنگره ۶۰ را به دورترین نقاط برساند و هدفتان این باشد و کوچک انتخاب نکنید.

یک دعا آقای امین کردند که خداوند توفیق دهد که جلسات ما رونق بیشتری داشته باشد و یک دعا هم من می‌کنم که انشاء اله خداوند به همه جلسه‌های ما، جلسات لژیون‌های دیگر و جلسات کنگره توفیق رونق بیشتر را عنایت بفرماید.

 

چرا خداوند تأکید بر نگاه به طبیعت دارد؟

همسفر خدیجه: آقای امین گفتند که در قرآن آمده است که به طبیعت نگاه کنید و از طبیعت الهام بگیرید. فکر می‌کنم به خاطر این است که طبیعت همه‌چیزش زنده و آشکار است و ما می‌توانیم همه‌چیز آن را ببینیم و در وجود خودمان هم مشابه آن را بیابیم. خیلی از چیزهایی که الآن ساخته‌شده از طبیعت الهام گرفته‌شده است؛ پس طبیعت چیز آشکاری است که خداوند برایمان قرار داده تا بتوانیم از آن استفاده کنیم.

خانم صبا: هرکسی برای هر کاری نیازی به ابزاری دارد و ابزار کار ما در کنگره ۶۰ جهان‌بینی است.

 

مثال لژیون و کوه را توضیح دهید:

همسفر حوریه: آقای امین فرمودند وقتی کوهی تنها باشد دمای متعادلی ندارد و افت دما در آن زیاد است؛ اما وقتی‌که چند کوه کنار هم باشند افت دمای چندانی ندارند؛ چون از بازتاب نورهای یکدیگر استفاده می‌کنند.

همسفر مریم کرمی: اگر این موضوع را به لژیون ربط بدهیم این‌گونه است که اگر فردی وارد لژیون شود و منیت داشته باشد و خود را بالاتر از دیگران بداند دقیقاً مثل کوه دماوند است که یک کوه تنها است و چون تنها است نمی‌تواند از انرژی دیگران استفاده کند و نور و گرمایی دریافت نمی‌کند و در سردی و تاریکی می‌ماند.

خانم صبا: حتماً شنیده‌اید که می‌گویند تکامل در جمع صورت می‌گیرد و دست خدا بر سر جماعت است. یک‌زمانی کنار هم قرار می‌گیرید و چیزی از دلتان می‌گذرد و خداوند چون می‌خواهد حاجت قلب کس دیگری را بدهد شما هم مشمول این عنایت می‌شوید . برای همین است که توصیه به دعای دسته‌جمعی، آموزش دسته‌جمعی و یا نماز جماعت می‌کنند؛ چون یک‌وقتی خداوند به یکی چراغی داده است و وقتی کنار او قرار می‌گیرید راه شما هم روشن می‌شود و اگر بخواهد به کسی توفیق دهد نور را به سمت همه‌کسانی که با آن فرد هستند هم می‌فرستد؛ بنابراین سعی کنید همیشه در حلقه‌های جمعی باشید؛ چون ممکن است به‌واسطه گناه مشمول نور نباشید؛ ولی به برکت انسان‌هایی که مشمول شده‌اند راه شما هم باز و روشن شود. قدر کنگره ۶۰، لژیون و باهم جمع بودن‌هایتان را بدانید شاید خداوند امروز به دل کسی نظر کند و دلش جایگاه رحمت الهی شود و به برکت او نوری هم به ما تابیده شود و سرمای زندگی ما هم کمتر شود.

 

چگونه انسان می‌تواند به مطالب سماوی دست یابد؟

همسفر مرضیه: وقتی انسان‌ها تزکیه و پالایش کنند در صور پنهانشان مثل کوه ارتفاع می‌گیرند. خاصیت کوه این است که اگر حتی در جای خشکی باشد ابرهای پراکنده را جذب می‌کند و می تواند منبع آب باشد و در رابطه با انسان‌ها هم این موضوع صدق می‌کند که اگر فرد تزکیه پالایش کرده باشد و صور پنهانش رشد کرده باشد و درجایی باشد که افراد جاهل و ناآگاه اطرافش باشند بازهم این الهامات را دریافت می‌کند.

 

چگونه می‌توانیم به رشد معنوی انسان‌ها پی ببریم؟

با خدمتی که به بشریت می‌کند. باید ببینیم که چه خدمتی به بشریت می‌کنیم و آنجاست که متوجه می‌شویم چقدر ارتفاع گرفته ایم و رشد کرده‌ایم. برای همین گفتم که تعداد مشارکت‌ها، کمک‌های مالی و...‌. را بنویسید که بدانید چقدر خدمت می‌کنید و این‌ قدر باعث می‌شود که به‌مرور قدتان و رشدتان را اندازه بگیرید.

انشاء الله که قد مادی و معنوی‌تان باهم در یک ارتفاع رشد کند و اوج بگیرید و منشأ خیر و خدمت به خودتان، خانواده‌تان و بشریت باشید.

 

 

نظرات() 


همسفر مرضیه
پنجشنبه 24 اسفند 1396 07:28 ق.ظ
خانم صبای عزیزم خداراشکر می کنم از اینکه هستید و در کنار شما آموزش می گیرم،
موفق و موید باشید خانم صبای عزیزم
الهام جان ممنونم ازت برای تمام خدمت ها و زحماتت، بهترین هارو برات آرزو می کنم
الهام قدیری
سه شنبه 22 اسفند 1396 03:41 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم صبای عزیز . جلسه خیلی خوبی بود . امیدوارم با آموزه های این جلسه حرکتی داشته باشم که به کوه شدن نزدیک تر شوم و منشا خیر و برکت برای خودم و خانواده ام و بشریت باشم و مثل شما یکی از کوه های کنگره شوم .
همسفرربابه
یکشنبه 20 اسفند 1396 10:38 ق.ظ
خدا قوت به راهنمای خوبم خانم صبا،تشکر و سپاس گزارم بابت آموزشهای بسیار خوبتان.
خواهر عزیزم خدا قوت.
رعنا
شنبه 19 اسفند 1396 05:55 ب.ظ
راهنمای عزیزم؛ خدا را شاکرم بخاطر وجود پر خیر و برکت شما و آموزشهای ارزشمندتان.سپاس فراوان.
الهام عزیز؛اجرتان رهایی و موفق باشید.
شنبه 19 اسفند 1396 01:36 ب.ظ
خداقوت راهنمای عزیزم پایدارباشید آموزشهایتان همیشه برایم شیرین وراهگشاست متشکرم
همسفر اکرم
شنبه 19 اسفند 1396 08:41 ق.ظ
راهنمای عزیزم، از آموزش های ناب شما بسیار سپاسگزار و خدا شکر.
عفت
جمعه 18 اسفند 1396 08:41 ب.ظ
خانم صبای عزیزم سپاسگزارم
خدا قوت
پوران
جمعه 18 اسفند 1396 07:37 ب.ظ
خداقوت به راهنمای عزیزم
ممنون ازدوستان خوبم بابت مطالب عالی
امیدوارم ازکوه درس بگیریم ودربرابرناملایمتیهای زندگی استوار .پابرجا وقوی باشیم .
خداقوت الهام عزیز
مریم همسفر مهدی (1)
جمعه 18 اسفند 1396 07:24 ب.ظ
سلام و عرض خدا قوت خدمت راهنمای عزیزمان
ممنون از آموزشهای خوبتان
امیدوارم تمام ویژگی های کوه در ما به وجود آید و قد معنوی امان بلند شود و وجودمان لبریز از شوق خدمت به دیگران باشد.
همسفر زهرا
جمعه 18 اسفند 1396 09:31 ق.ظ
راهنمای مهربانم سپاسگزارم بابت تمام آموزشهایی بی نظیرتان ،پاسخ خدمت و محبت شما را فقط خداوند میتواند به بهترین شکل ممکن بدهد ،سپاسگزارم سپاسگزارم .ممنون از خانم الهام
همسفر فاطمه
جمعه 18 اسفند 1396 06:26 ق.ظ
راهنمای گرامی، متفکر ، مهربان و صبورم خداقوت ، خدمتتان پربرکت ، به پهنا و وسعت جهان هستی.
ممنون از نجات و شفایی که در تفکر و کلامتان نهفته است.
ممنون که ما را بسوی تفکر در باره ی خود ، هستی و وجود لایزال الهی رهنمون می‌کنید. ممنون که رهایی از قفس تن را به ما آموزش می‌دهید تا بسوی سر کوی دوست پر و بالی بزنیم
، و بسوی خود و خدای خود هجرت کنیم. خداوند از فضل و لطف بی پایانش سلامتی و توفیق روزافزون در هستی را نصیب شما بفرماید.
اجرتان آرامش الهی، خیر دنیا و آخرت روزی شما شود. برای وجود با برکتتان
شکر شکر شکر و به وسعت هستی و عظمت طبیعت شکر شکر شکر

خانم الهام عزیز برای وجوتان شکر ، خدمتتان به فضل خداوند پربرکت،
اجرتان با خداوند و نزد خداوند، که فقط خداوند خیر و صلاح را می‌داند.
بهترین ها و برترین ها در دنیا و آخرت نصیبتان گردد.
همسفر فاطمه
جمعه 18 اسفند 1396 06:16 ق.ظ
با نام ، یاد و شکر خدا
خدا را شکر که راهنما دارم.
کلام الهی است که در زمین بگردید و در خلقتِ هستی تفکر کنید.
خاک ، درخت ، دریا ، رود ، کوه ، دشت ، جنگل ، آب ، خورشید، سرما ، گرما ، ماه ، ستارگان ، گلها ، حیوانات و.... همگی آفریده شدند برای انسان ، تکامل و تعالی اش. و برای به خود و بخدا رسیدن. و انسان چه عظیم است ، که خداوند جهانها ، دنیا و آخرت را برای انسان آفرید. و این تفکر در باره ی جهان خلقت است که به منِ انسان کمک می‌کند تا خود را ببینم و در باره ی شهر وجودی خویش تفکر کنم و به عظمت خود بیندیشم. در احادیث وارد شده است که یک ساعت تفکر بهتر و برتر از صدها سال عبادت است. و یا تفکر در باره ی خود ، جهان هستی و آفریدگار بالاترین عبادتها است. و همچنین که عبادت هفتاد جزء دارد ، و تفکر هم عبادت است.
و انسان با تفکر می‌تواند به عبادت ، نماز و روزه ای بهتر برسد. و به اخلاق خوش که بهترین عبادات است برسد.
و خدمت در هستی و به انسانها بالاترین عبادات است.
خدا را شکر در مسیر و مکانی قرار گرفتیم ، که لحظه لحظه اش ، عبادت محسوب می‌شود. و اندیشه و تفکر به خود و جهان هستی در مکان امن کنگره صورت می‌گیرد. و همیشه در آموزش ها توجه به طبیعت می‌شود و مثال از طبیعت آورده می‌شود. و این همان گردش و سیر در زمین است برای تکامل آدمی.
شکر برای جلسه ی آموزشی دیگر و شکر برای آگاهی و تفکر بیشتر ، خدا را شکر برای دیدن ، دیدن با چشم سر و چشم عقل و تفکر.

خدایا. ما را بسوی تفکر رهنمون ساز،
خدایا آنی و کمتر از آنی ما را به خودمان واگذار مکن ،
خدایا ما را با یاد خود زنده بدار.
خدایا ما را از شاکران ، متفکران و صبوران قرار بده .
آمین با رب العالمین
مسافر توحید(21)
پنجشنبه 17 اسفند 1396 11:03 ب.ظ
سلام
خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox