برداشت از لژیون روز پنج شنبه 96/11/05

نوشته شده توسط :همسفر الهام قدیری
چهارشنبه 25 بهمن 1396-09:00 ق.ظ

همسفر رعنا: برای اینکه خودمان را نجات دهیم و عذابمان را کم کنیم؛ باید نگاهمان را درست کنیم و تشخیص درستی داشته باشیم.

ما نباید فقط بدی، زشتی، ناامیدی و تاریکی‌ها را ببینیم؛ بلکه باید بدانیم زندگی مجموعه‌ای از یین و یانگ است. همیشه یک‌جور نمی‌ماند بلکه می‌چرخد و روی زیبای خود را نشانمان می‌دهد. یین و یانگ کمک می‌کند که منصف باشیم.

اگر الگوی خوب و مناسبی برای خود انتخاب کنیم؛ مطمئناً خیلی خوب حرکت خواهیم کرد.

اگر برای حل مشکلاتمان فکر کنیم؛ تا چگونه از آنها عبور کنیم حتماً خداوند و نیروهای الهی کمکمان خواهند کرد.


 

یا حکیم

 

همسفر سکینه: سعی کنید بالای مشکلاتتان بایستید، بگویید، من چطور می‌توانم بالا بروم. این را بگویید نیروهای الهی کمک کنند تا قله‌ها را فتح کنید.

زندگی مجموعه‌ای از یین و یانگ (بدی و خوبی، زشتی و زیبایی...) است. همه در وجودشان یین و یانگ دارند. فقط بدی دیگران را نبینیم خوبی‌های دیگران را هم ببینیم. این چرخه کمک می‌کند ارتباط سالم‌تری با دیگران داشته باشیم. قانون دیگر سی دی این است؛ که هر چه تاریکی قوی‌تر باشد، چرخش روشنایی پتانسیل قوی‌تری پیدا خواهد کرد. هر چه قدر که در شرایط بدی باشیم با تلاش می‌توانیم شرایط بهتری بسازیم.

 

همسفر الهام قدیری: از خدا می‌خواهم که آنقدر به من توان بدهد که فقط شکرگزار باشم. از خداوند سپاسگزارم که خیلی از چیزها را خارج از اراده من، برای من محقق کرد. انشاء الله که شایسته این جایگاه باشم و با شکرگزاری این نعمت را برای خودم ادامه‌دار کنم.

نه خیلی از بالا رفتن‌هایتان خوشحال و نه خیلی از پایین آمدن‌هایتان ناراحت شوید. پس نه خیلی فخر بفروشید و نه خیلی ناامید شوید. چرخه یین و یانگ به شما کمک می‌کند که این دید را داشته باشید که این فردی که مسافرم است اگر درست سفر نمی‌کند؛ اما قتل هم نمی‌کند، به حقوق دیگران تجاوز نمی‌کند و این‌یک چرخه است که بتوانید بچرخید که همه زندگی‌تان را سیاه نبیند و بدانید چیزهای دیگری هم هست. بدانید که همیشه که زمستان نیست، همیشه که شکست نیست و صبح دولت ما هم از راه می‌رسد.

خیلی به انسان‌ها نزدیک نشوید؛ چون این فردی که خیلی خوب است ممکن است درجایی خیلی بد شود؛ پس نباید خیلی به کسی دل بست یا وابسته شد و یا اعتماد کرد و به‌قول‌معروف همه تخم‌مرغ‌هایمان را نچینیم و این فرد بخش دیگری هم دارد که ممکن است آن بخش غالب شود و ضربه ببینیم. توجه به این موضوع باعث می‌شود که ارتباطات سالم‌تری داشته باشید.

این سی دی کمک کرد که امیدوار شوم که بالاخره مسافرم هم رها می‌شود و این نقطه روشنایی در وجود او هست و از بین نرفته و یک انگیزه‌ای باعث خواهد شد که آن روشنایی رشد کند و بر تاریکی وجودش غالب شود و انشاء الله رها شود.

سعی کنید که بالای مشکلاتتان بایستید و من همیشه می‌گفتم که چه‌کار کنم که از این مشکل بالاتر بروم. وقتی این‌گونه حرکت کنید خداوند و نیروهای الهی کمک می‌کنند و بالاخره قله‌ها را فتح می‌کنید.

 

همسفر مرضیه: انشالله جزء بنده‌های شکرگزار خداوند باشیم و توجهمان به چیزهایی که داریم باشد نه به نداشته هایمان؛ طوری که نداشته هایمان بیشتر فکرمان را به خودش مشغول کند. شکرگزار فرصت و بستر خوب کنگره باشیم تا این نعمت برایمان ادامه‌دار باشد که اگر این بستر نبود معلوم نبود نفسمان ما را به کدام سمت می‌برد.

نگاه ما به مسائلمان می‌تواند جان ما را از عذاب نجات دهد و اگر به نگاه درستی برسیم عذابمان کم می‌شود.

زندگی مجموعه‌ای از یین و یانگ است، همیشه یک‌جور نیست و می‌چرخد. اگر زشتی‌های خود را می‌بینید، زیبایی‌های خود را هم ببینید. آدم‌هایی که بدی در آنها می‌بینید، خوبی هم دارند و اگر خوبی زیاد دارند، بدی هم در وجودشان هست و نباید زیاد اعتماد کنید و این کمک می‌کند تا ارتباطاتتان با آدم‌ها سالم باشد.

فشاری که تاریکی‌ها می‌آورد، پتانسیل انسان را در روشنایی‌ها بالا می‌برد؛ اما نباید بگذارید تاریکی شمارا بخورد. اگر الگویتان را الگوی خوبی انتخاب کنید خوب جلو می‌روید.

سعی کنید بالای مشکلاتتان بایستید و بگویید که چکار کنم که از این مشکل بالا بروم؛ اگر این‌طور بگویید خداوند و نیروهای الهی کمک می‌کنند و بالاخره این قلّه‌ها را فتح می‌کنید. امیدوارم خداوند به همه ما کمک کند تا قوی شویم و در تاریکی‌ها پتانسیلمان بیشتر شود تا در سرزمین نور انسان‌های بیشتری را مجذوب نور کنیم.

 

همسفر زهرا: زندگی مجموعه‌ای از یین و یانگ است، یکجا خیلی یین هستید و یکجا خیلی یانگ هستید، همیشه یک‌جور نیست، نه خیلی از بالا رفتن‌هایتان خوشحال شوید و نه از پایین آمدنتان ناراحت شوید.

یک آفتی در صنعت زیبایی هست که فکر می‌کنند باید همه‌چیزشان زیبا باشد، درصورتی‌که این شکلی نیست هرکسی زیبایی و زشتی خودش را دارد، اگر می‌خواهید به خودتان نگاه کنید هم یین را ببینید هم یانگ را ببینید، این تقسیم‌بندی خیلی کمک می‌کند که بگویید این آدمی که من در او بدی می‌بینم، خوبی هم دارد.

 

همسفر رعنا: برای اینکه خودمان را نجات دهیم و عذابمان را کم کنیم؛ باید نگاهمان را درست کنیم و تشخیص درستی داشته باشیم.

ما نباید فقط بدی، زشتی، ناامیدی و تاریکی‌ها را ببینیم؛ بلکه باید بدانیم زندگی مجموعه‌ای از یین و یانگ است. همیشه یک‌جور نمی‌ماند بلکه می‌چرخد و روی زیبای خود را نشانمان می‌دهد. یین و یانگ کمک می‌کند که منصف باشیم.

اگر الگوی خوب و مناسبی برای خود انتخاب کنیم؛ مطمئناً خیلی خوب حرکت خواهیم کرد.

اگر برای حل مشکلاتمان فکر کنیم؛ تا چگونه از آنها عبور کنیم حتماً خداوند و نیروهای الهی کمکمان خواهند کرد.

 

تهیه و تایپ : همسفر رعنا

 

 

 

نظرات() 


همسفر الهام
چهارشنبه 2 اسفند 1396 01:06 ق.ظ
ممنون از برداشتهای خوب دوستان استفاده کردم
خدا قوت خانم رعنای عزیز
همسفر مرضیه
چهارشنبه 25 بهمن 1396 12:31 ب.ظ
خدا قوت
ممنون از برداشت های خواهران خوبم، خانم رعنا و الهام جان سپاس از زحمات شما
پوران
چهارشنبه 25 بهمن 1396 11:15 ق.ظ
خداقوت ممنون ازمطالب عالی
خداقوت خانم الهام وخانم رعنا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox